Šta je novo?

Expo 2027

Sada niko ne može da ti da "jasnu računicu", već samo neku procenu ili očekivanje u vezi ekonomske dobiti. Posle sajma može da se izračuna tačnija direktna i indirektna dobit u gradu. A, ako "EXPO 2027" bude uspešno izgradjen i organizovan onda će doprineti boljem stavu i utisku o Beogradu i Srbiji - što je takodje dobit.

Kao što su i Univerzijada i Evrovizija doprineli. Evo vidim na zapadu nas sve s'poštovanjem gledaju... Daj, molim te, to su priče za malu decu, slika o nekoj zemlji se menja samo konstantnim trudom i radom koji mi ne ulažemo.

N1 kad ne bi pljuvao po svemu.
Pokusavaju da prikazu to sto smo dobili organizaciju Expo 2027 kao nesto negativno za Srbiju.

Pući ćemo ogromne pare, milijarde za sajam koji nam ne treba i čiji kapaciteti nikad više neće biti potpuno iskorišćeni i nacionalni stadion nacije koja je fudbalu najslabija. Objasni mi kako je to nešto pozitivno za Srbiju (i ne, neće doći toliko turista da se sve to vrati kroz porez, a radna mesta koja se otvore će biti privremenog karaktera).

P.S. Ovo ne kažem da bih branio N1, oni su isti nivo (podzemni) novinarstva kao i drugi.
 
. . slika o nekoj zemlji se menja samo konstantnim trudom i radom koji mi ne ulažemo.
Nisam napisao da će se slika promeniti ili sl., već samo da će EXPO doprineti boljem utisku o Srbiji. A, slažem se da je za bitno menjanje nekog stava potrebno mnogo više od jedne uspešne sajamske izložbe.

"ako "EXPO 2027" bude uspešno izgradjen i organizovan onda će doprineti boljem stavu i utisku o Beogradu i Srbiji"
 
Nesto se desilo jer momentalno su sa njihovog sajta obrisali slike njihovih projekata u Beogradu za blok 10 i 27 u BnV kao i ovaj predlog za sajam.
Do pre 5 minuta sa linka na vest od N1 koju je postavio Vucko mogao si da vidis slike projekata sa irskog arhitektonskog biroa a sada vise ne mozes.
Srecom pa je neko iz N1 u tom istom clanku snimio sajt tog istog biroa i moze se videti video sa slikama projekta koji su radili irci.
 
Poslednja izmena:
Gde su sad sve one silne NVO organizacije i političari "opozicije" dok se najavljuje rušenje Sajma? Za Nemački paviljon su kmečali kad je srušen i to bez razloga, a ovde gde ima razloga da se nešto čuva (kao što je Zavod za zaštitu spomenika i odlučio, a vlada preinačila), svi mrtvi. Posle će da kukaju kako se ruši i da se slikaju sa bagerima iza da šalju u inostranstvo finansijerima.
 
20230712_212125.jpg

Irci.jpg


Evo sta su planirali irske arhitekte za sajam
 
Буквално игноришу заштићено зеленило уз обалу где се гнезде угрожене врсте птица.
Шта тек рећи за овај вашар на води са точком. И опет ови кинески зидови.
 
Каже Вучић вечерас да ћемо због Експо 2027
“морати да изградимо још 120 или 130 нових хотела у Београду”.
 
Па зар морају сви у Београду да одседну, ето има добра веза аутопутева, може део у НС, Инђију, могу чак и у Чачак.
 
U Beogradu ima oko 150 hotela i u njima nema dovoljno radne snage, ni domaće ni strane. Koga će i gde naći da se zaposli u tim hotelima je veliko pitanje. Pa problem je naći toliko menadžera, a tek o sobaricama da ne pričamo.
Ali u svakom slučaju nadam se da će barem doći još neki strani lanac hotela.
 
Можда буде нека шема да држава субвенципнише приватнике да праве хотеле.
Него шта са свим тим хотелима после ЕХПО 2027?
 
Ma, kakvih 100-130 hotela?!. . . biće dobro ako bude 10 novih hotela.

Država će da gradi samo neke stambene stambene objekte za smeštaj.
 
Poslednja izmena:
Evo, ja potpuno podržavam ovu ideju predsednika. Zašto?

Pa možda nam zaista treba novih 100 hotela za Expo, ali šta ćemo posle? Prosto, pretvorimo ih škole, studentske domove, vrtiće, stanove za siromašne, za radnike, za sve one kojima je posao takav da rade u centralnim gradskim opštinama, ali im primanja ne dozvoljavaju da tu žive, već žive na periferiji. Samo se malo raspitajte gde žive sve te prodavačice, radnici, čistači ulica... Mnogo bi praktičnije bilo da žive blizu svojih radnih mesta, a ne u Pazovi, Krnjači, Jakovu...

Eto prilike da malo živnu i urbanizuju se mnogi delovi grada (osim Novog Beograda).
 
То је одлична идеја, али се ја плашим неког новог Белвила у Макишу.
 
Morao sam da proverim pisanje medija i pogledao sam snimak. Rekao je " moraćemo da izgradimo 100, 120, a možda i 130 hotela" (?!) . . Ali, nije rekao KO će da izgradi tolike hotele. Država ili privatne firme?
Ma, kakvih 100-130 hotela?!. . . biće dobro ako bude 10 novih hotela.

Država će da gradi samo neke stambene stambene objekte za smeštaj.
Zvuči kao da sumnjaš u sposobnosti države?
 
Можда ће ново насеље у Макишу прво да служи за ЕХПО а после да се додели безбедњацима. Ако већ постоје толике потребе, нек обезбеде и стамбени простор кроз сличан модел и за здравство, просвету, комуналне раднике и социјалне случајеве.
 
Vrh