Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
To stoji, samo ako cemo realno, niko ih nije terao da se mnoze ko bolesni i da prethodnih decenija prave veliku diferencijaciju izmedju gradova i ruralnih provincija. Takodje niko im nije kriv sto vole da jedu razne otpade od zivotinja, sto letece sto gamizuce. I za kraj, korupcija ih je uvek izjedala, zajedno sa njihovim mentalitetom "ako ja tebe prevarim, nisam ja nista kriv, to si ti kriv, a ja sam te samo nadmudrio". Ovo zadnje su inace njihove sopstvene reci, iz jednog priloga od pre 10ak godina o njihovim zejtinima koje na divljaka prave od izmeta iz kanalizacije i onda preprodaju na crnim trzistima.


Imaju oni kao kolektiv za mnogo toga da odgovaraju pred svetom. Naravno, to se verovatno nece desiti ali vazno je da svet i ljudi znaju i pamte sta su nam izazvali.
 
Ja opet fasovao. U nedelju bio na putu kolima sa drugarom koji je dva dana kasnije testiran pozitivno. Ja juce osetio neku malaksalost i temperaturu i glavobolju (glava me nikad ne boli, samo kad imam koronu) pa otisao jutros u kovid ambulantu (NBG)

Nije bilo guzve, sve sam zavrsio za 40 minuta. Drugar je bio na Zvezdari i tamo je cekao satima, tako da zaista ne znam sta je sa tom Zvezdarom.

Danas sam ceo dan preležao i dremao. Mislim da ću sutra biti OK.
 
Ja otkad sam dobio otkaz, tj. otkad ne radim a to obuhvata i celokupan period korone, jedva da sam kinuo 3 puta...

Slušam neke od vas i verujem vam. Ali kod mene baš ništa, ni prehlada minimum 2 godine unazad. Niti sam se testirao na koronu niti znam da li sam je imao... Vakcinisao sam se sa 2 doze sinofarma prošlog proleća i to je to...

Inače niko u široj porodici mi nije imao ništa, ni jedan simptom ili potvrđenu zarazu... a imam veliku širi porodicu...

A primere poput ovih sa foruma sam slušao od poznanika i prijatelja, bivših kolega, bilo je tu i blažih oblika i hospitalizacije i smrti...

Inače dok sam radio, da ne bude da sam neko ko je zdrav kao dren, pa to je svako malo bila neka respiratorna infekcija.... Oslabljen imunitet od posla + nespavanje i stres + plus naši ljudi dolaze bolesni na posao da ostvare veću zaradu, kašlju svuda okolo, ližu prste da ne klizi papir, jeziva nam je bila zdravstena prosvećenost... Još sam radio delimično u arhivu, prašinčina na sve strane...

Tako da na poslu su samo kružile neke prehlade, jedan drugom smo prenosili, a od otkaza i evo prethodnih par godina, sve super, bogu hvala...

Da vas nema toliko mnogo da se žalite ili ispovedate ne bih verovao da korona postoji...
 
Ako nekome znači, Zvedara i dalje kolaps. Došao u pola 9 , predao knjižicu u pola deset, bio 80 i neki na redu. U deset su krenuli da vraćaju ljude i da im kažu da dođu popodne za drugu smenu.
 
Зоран Радовановић: Власт одређује колико ће дневно бити заражених коронавирусом, зато не вреди лицитирати њиховим бројем.

rekoh ja. Sve sto se deava u srbiji je influks (vodjine) Volje, u niceovskom smislu.
Srpski fasizam je snagom ideologije pretekao pojavnu stvarnost.
 
Епидемиолог Предраг Кон изјавио је да сматра да је црвени аларм што се тиче коронавируса поново упаљен, јер већ имамо 500 хоспитализованих, али да ће заиста критично бити када више од 1.000 људи буде у болницама, а то ће се, према његовим речима, десити за десетак дана.

Da li je vreme za obavezno nosenje maski?
 
Дајте неки графикон да је ово у ствари суштински доказ да су вакцине ефикасне

"Oko 95 odsto Australijanaca starijih od 16 godina je primilo dve doze vakcine, a 71 odsto i treću dozu."
 

Likely cause of mystery child hepatitis outbreak found


The two teams of researchers, from London and Glasgow, say infants exposed later than normal - because of Covid restrictions - missed out on some early immunity to:
  • adenovirus, which normally causes colds and stomach upsets
  • adeno-associated virus two, which normally causes no illness and requires a coinfecting "helper" virus - such as adenovirus - to replicate
That could explain why some developed the unusual and worrying liver complications.


To biva kada se propali, bivši evropski zapad prikloni nenaučnim epidemiološkim merama kineskog politbiroa.
 
Oni koji posle covida imaju anosmiju znace o cemu pricam. Nisam bio antivakser ali sam to postao nakon strucnih saznanja. Anosmija( gubitak cula mirisa i ukusa) je poznat simtom nakon oboljenja covid. Kod vecine ljudi se cula vrate do godinu dana. Na zalost kod onih koji su vakcinisani jedan znacajan broj se ne oporavlja. Takve osobe imaju ogroman broj antitela i vakcinom je njihov imunitet kompromitovan jer im se imunitet ponasa autodestruktivno. Takve osobe prijavljuju i bol u zglobovima i misicima i gubitak energije i sna. Njihov organizam se zbog agresivnog imuniteta ponasa kao da ste stalno zarazeni virusom. U nekim zemljama long covid je proglasen trajnim invaliditetom. Sve govorim iz licnog iskustva i saznanja od doktora iz eminentnih evropskih klinika. Srecno sa vakcinama. Skarabudzili su secernu vodicu za koju ne moze da se dokaze koliko koristi ali dokazano nekim ljudima steti dugorocno.
 
Ja poznajem jednu žestoku antivakserku koja se zarazila još u onom prvom talasu početkom 2020., izgubila potpuno čula mirisa i ukusa. I još uvek joj se nisu potpuno povratili, kaže da ima izmenjene ukuse određene hrane. I šta kažeš na to?
Ali dobro... antivakserska propaganda goes brrr!
 
Zbog preciznosti studija je radjena u eminentnim institutima i odnosi se na delta soj. Za omikron jos nema preciznih zakljucaka. Mozda je vakcina i radila kod pocetnog soja ali podaci govore da sa deltom i omikronom ne funkcionise tj. ne mogu da dokazu sta bi bilo kad bi bilo. Studije dokazuju da long kovid kod delte vide iskljucivo kod potpuno vakcinisanih. Nisam ja strucnjak ali na osnovu njihovih zakljucaka ljudi u tim zemljama naplacuju osiguranje. Naravno iako sam se deklarisao ne pozivam nikog ni da prihvati ni da odbije vakcinu. Mozda sam i ja doveden u zabludu.
 
Sve studije su sa evropskog zdravstvenog biltena. Ja sam ih video kod rodjake koja je orl specijalista. Pokazala ih je jer nezna kako da mi pomogne. Instituti koji su radili su u Svajcarskoj, Engleska i USA. Cini mi se da je bilo na uzorcima od vise desetina hiljada i da je starost bila do 65 godina. Jednako musko,zensko i deca
 
Ni ja neznam a nisam ni trazio po netu. Svelo se na " nema leka apoteka" a nadaj se samoizlecenju mozda
 
Pazi, ne kažem da te je rođaka slagala, ali koliko sam primetio mnogi ne umeju da pročitaju ili izvedu zaključak iz studije i često se svodi na rekla-kazala priču od ko zna koga i putem gluvih telefona izvedu neki zaključak koji je izvučen iz konteksta.
 
Ja sam imao temperaturu jedan dan i posle bio malo bolestan jos par dana i sada su mi pojacani culo ukusa i mirisa. Jeri to korona?
 
Da, korona pojacava cula mirisa i ukusa, a vakcine ih smanjuju
 
Pričali smo već o tome. Pričali smo o milijarderima koji su još pre Korone bili masni, a tek se sa epidemojom omastili još više. O Forbsovoj listi koja za vreme Kuronštine nije opala, nego se povećala. O skandalima u nekoliko zemalja gde su pojedinci mlatili dobre pare od nabavki maski, krpica, alkoholčića...
Pretpostavljam da se neće verovati ni sada kao što se nije verovalo ni tada, prošle godine kad smo o tome pričali. Ali kako god, evo još jedne potvrde godinu dana kasnije.


“Because of the trillions of dollars that rich countries poured into the economy in response to COVID-19. So, that was the first thing, and that drove up asset prices. And now we’re seeing this really sharp increase in addition in the fortunes of food and energy billionaires, as you see the profits in those sectors soar because of prices rising,” he told VOA.

According to Oxfam, the world’s 10 richest men now own more wealth than the poorest 40% of humanity, or 3.1 billion people.

 
Zna li neko otkad se računa 7 dana izolacije za zaražene - od trenutka uzimanja uzorka, ili od vremena izrade testa?

(Da, znam da je ovo prvo logično, ali me ubeđuju ljudi sa diplomom da nije tako)
 
Ja stvarno ne znam kako sam ja ovo izbegao... ni promuklo grlo pola dana od marta 2020 do danas a kamoli nešto što bi me odvuklo u Covid ambulantu...

A činjenica je da je Covid suzbio nešto što je meni smetalo jer sam ranije stalno bio bolešljiv... možda reagujem na grip i adeno viruse a ne na ovo... Ne znam...
 
Ako misliš da si očvrsnuo od kada Kovid postoji - postoji prosto objašnjenje - mere zaštite koje se primenjuju za kovid su istovremeno i mere zaštite i od mnogih drugih zaraznih bolesti koje se prenose kapljičnim putem.

Plus što je nesvesno smanjen i broj kontakata, tj. mogućnost širenjea zaraze (manje ima Slava, proslava...). Da ne pričam i o pranju ruku koje sigurno kod mnogih više praktikuje od kada je Kovid aktuelan.

To ima i svoju veliku manu, a to je da smo manje dolazili u susret za mnogim virusima, pa su nam tela malo zaboravila da se brane, tako da će sigurno usledeti i sve stare zaraze, pa čak i kod onih koji se nisu previše razboljevali pre korone.
 
Vrh