Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Daxara":1r37moh1 je napisao(la):
Sve više vakcinisanih ljudi koje poznajem opet pozitivno i to sa finim simptomima. Dečko 99. Godište pozitivan, bio sam u kontaktu s njim, meni ništa a on ne može da ustane iz kreveta već par dana.
Izgleda vakcine i ne rade svoj posao baš najbolje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sva sreća pa je vakcinisan.
Bolje ne zamišljati šta bi tek bilo bez vakcine.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
astrodule":1a4aw15z je napisao(la):
Da li su i ostali u krevetu?

Da li je taj dečko (99) gojazan ili bolešljiv?
Dijabetičar, nisam siguran koji tip da budem iskren. Prošlog meseca dve drugarice isto 99, normalna građa, potpuno zdrave i isto ih baš lepo pokosilo. Da se razumemo, ne kažem da su to vakcine izazvale, samo sam u čudu kako to da ne dobiju jaču zaštitu a mladi i jaki ljudi su u pitanju. Znam već unapred da sam sad pokrenuo lavinu komentara, ali šta da se radi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
astrodule":hsckdvqh je napisao(la):
Ali kako da dobiju jaču zaštitu, kada su postojeće vakcine prvenstveno za prethodne sojeve, a trenutno je Delta soj aktivan.
Pa s obzirom da za deltu ne postoje a kad budu izašle pojaviće se novi soj i tako u krug, šta onda?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ništa. To je problem o kome se priča od početka. Kada su bogati kupili vakcine mnogi su predviđali upravo ovo što se sada dešava - da će u nekoj zemlji bez vakcina da se stvori neki novi soj koji će biti otporan na postojeće vakcine.
 
A na početku nam pričali da ne moramo ništa da se brinemo, da je indijski soj zarazniji, ali da izaziva blaže posledice. I mi brže bolje udri po turizmu sa Indijom. Da li ovo sadašnje stanje kod nas ima veze sa turizmom, ostavljam drugima na razmatranje.
Pitanje za sve. Kako to da indijski soj izaziva teže posledice i kod vakcinisanih?
 
Вакцина је ту само да активира имуни систем. А сам имуни систем је индивидуалан за сваку особу, неко може да има слабији, неко јачи систем, и према њему и одговор на инфекцију.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882880#p882880:3drtsdc9 je napisao(la):
Mikie » Čet Sep 23, 2021 7:35 pm[/url]":3drtsdc9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882760#p882760:3drtsdc9 je napisao(la):
Astrotrain » Чет Сеп 23, 2021 12:31 pm[/url]":3drtsdc9]https://ljudilazi.blogspot.com/2021/09/vakcine-protiv-korone-spasavaju-decije.html

"Vakcine protiv korone spasavaju dečije živote" - pretnja tužbom
- септембар 21, 2021

Grupacija od nekih 50 lekara ili čega već preti da će podneti tužbu protiv svakoga ko objavi tekst sa ovakvim naslovom.

. Правно обавештење које ће се користи као доказно средство на суду Ово правно обавештење ће се користи као доказно средство на суду, код покретања грађанске и кривичне одговорности у вези са одлукама, препорукама, поступцима и / или пропустима које се тичу превенције Ковида 19, а као доказ да сте били информисани.

Уколико се настави са притисцима директним или индиректним у виду неодговорне и непрофесионалне пропаганде овог, за децу потпуно непотребног, превентивног средства, уз то још и недовољно клинички испитаног, текстовима попут „Вакцине против короне спасавају дечије животе“, бићемо принуђени да се обратимо судовима у земљи и иностранству и да позовемо на професионалну одговорност све лекаре и одговрна лица која су учествовала у срамној пропаганди Comirnaty, mRNA „вакцине“ против COVID19, решење бр. 515-01-04398-20-001 (али и свих других вакцина против Ковида 19 препоручених за децу) како би се испитала кривична одговорност несавесног лечења најшире популације"

Dakle obavešten sam. Tužite me.

Ali prvo da krenemo od naslova. Vakcina nije protiv korone, čak ni toliko znanja nemate. Virus koji izaziva kovid-19 je SARS-CoV-2. Ali moram da ih pohvalim, od prethodnih nebuloza naučili su da nije mRNK već mRNA, mada bi u skladu ćirililičnog pisma i nekog, valjda, nacionalističkog stava, trebali da pišu iRNK. Previše očekujem od njih. Tu lekciju još nisu naučili.

Pomenuta grupacija, preko renomiranog medicinskog časopisa, u kome se i unače oglašavaju (neki od neštampanih tabloida) preti, grmi i upozorava da nike ne sme da preporučuje vakcine (po njima "vakcine" ili "eksperimentalne metode prevencije ili Нова алтернативна стимулација имунитета у виду mRNA „вакцине“ против Ковида 19).

Po njima smrtnost dece nije dovoljno velika da bi se deca štitila od bolesti. O posledicama u vidu MIS-C ne navode ništa, verovaatno tu lekciju nisu imali na času.

Za sve one koji to ne znaju američka FDA je odavno odobrila upotrebu vakcina kod osoba starosti od 12 godina. U toku je procedura odobravanja vakcina za uzrast preko 5 godina. Vakcine su prošle sva ispitivanja.

Dakle tužite me. Jedva čekam, biću ponosan da me tuže oni kojima procenat umrle dece nije dovoljno veliki da bi se deca zaštitila.

Po UNICEF-u 0.3% svih smrti od kovida-19 (u državama koje dostavljaju podatke po uzrastu atu ne spadaju države sa ogromnim brojem smrti, kao što je Indija) je kod dece. Pomenutoj grupaciji je to malo, možda priželjkuju da bude više. Koliko tek ima MIS-C i drugih teških komplikacija? Još nemamo tačne brojke ali je pretpostavka da ih je 17 x više od broja umrlih.

Još smešnije od svega - vakcinacija nije obavezna.

A najsmešnije, to je ista grupacija koja preporučuje lečenje vodom iz česme koja je promućkana malo levo, malo desno, malo gore, malo dole - hopa cupa. Takođe to su oni koji tvrde da upotrebljavaju preparate u kojima je arsenik, strihnin, atropin, za lečenje dece. Jasno je da u vodi sa česme nema toga (sem u nekim gradovima) ali oni tvrde da njihovo levo/desno hopa cupa aktivira te supstance.

Meni je urok njihovog "divljanja" jasan. Danas sam pročitao da je efikasnost vektorskih i mRNA lekova čak 73% u sprečavanju karcinoma dojki. I to je tek početak. Budućnost, nadamo se, nosi lekove na bazi vektorskih i mRNA vakcina. Lekove protiv najstrašnijih bolesti.

Ne znam da li je ovo jedinstven slučaj da se lekarima preti da ne smeju raditi svoj posao i da ne smeju sprečavati bolesti, mislim da je bilo u krajevima pod fundamentalistima, dok i oni nisu ukapirali da je glupost.

Kako spadam u osobe koje su jasne i koje baš ne vole rukavice u obraćanju, pozivam sve roditelje čija se deca razbole ili kojima se razbole članovi porodica zbog prenošenja zaraze iz škola, da tuže ovu grupaciju. Znam da će se oni pozivati na to da su oni samo obaveštavali. Svako ko svesno širi epidemiju treba da odgovara. Ta grupacija svesno poziva da se širi epidemija. Koliko tek medicinskog diletantizma pokazuju, o tome neki drugi put.

Na slikama nemam slušalice, nisam licemer. A rdg cev velika da ide oko vrata.
Непознавање механизма mRNA вакцине доводи до оваквог баљезгања, а као звучи много интелигентно. Нападнеш неког ко је "националиста", одмах си геније од блогера, а то што је анализа шупља и површна, то нема везе.
Prosvetli nas, kakav je mehanizam funkcionisanja mRNA ?
 
Danas u 20:50 na RTS1 bila odlicna emisija o Koroni "Četvrtkom u 9", troje vrhunskih doktora i strucnjaka objasnjava precicno i polako sve sto treba o Koroni.
Ko nije gledao neka premota.

Mada meni ostao gorak ukus u ustima, jer ovi ljudi, a i ostali lekari izgibose jer gomila de*ila umislja neke svoje teorije i prakticno urusava zdravstveni sistem.
 
A da nije te gomile bildea, ne bi čekao godinu i po na prvi slobodni termin za hemoterapiju. Ili recimo ne bi čekao od nekoliko meseci do godinu dana na skener ili po godinu dana na specijalistički pregled snimanja oka sve do dna istog (zato što radi samo aparat u Kliničkom centru)...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882963#p882963:20q77xkv je napisao(la):
solecar » 24 Sep 2021 12:09 am[/url]":20q77xkv]A da nije te gomile bildea, ne bi čekao godinu i po na prvi slobodni termin za hemoterapiju. Ili recimo ne bi čekao od nekoliko meseci do godinu dana na skener ili po godinu dana na specijalistički pregled snimanja oka sve do dna istog (zato što radi samo aparat u Kliničkom centru)...
Problemi koji su posledica loše organizacije ili nedovoljno para godinama odvajanih za medicinu se ne smeli koristiti kao argument u raspravi o najboljim pristupima ovakvoj epidemiji, dakle šta je u principu najbolja reakcija na baš ovakav virus (lokdaun, bez ograničenja širenja, samo maske, obaveza vakcinisanja ili ne, kovid propusnice, politički problemi slobode izbora i nivoa opravdanih ograničenja, itd) jer baš nikakve veze sa tim nemaju.

Što se tiče ostalih problema, postoji ograničen broj kreveta i ograničen broj lekara. Oni se koriste za one pacjente koji su najugroženiji. Kad bi se odvojili samo za bolesnike iz jedne grupe (kovid ili ne-kovid), i to bilo koje od ove dve, ili čak podelili 50%-50%, umrlo bi BITNO više ljudi iz one druge grupe (ili jedne od ovih grupa za 50%-50% podelu resursa). Zbog toga se POKUŠAVA da se resursi raspodeljuju srazmerno kombinaciji stvarne težine i broja bolesnika iz svake grupe, nažalost uz drastična tehnička ograničenje u "finoći" (tj optimalnosti) te raspodele zbog kontaminacije prostorija. Nijedna država, a pogotovo ne siromašne, nema baš previše bolničkih zgrada ili dobro opremljenih ali striktno kontaminaciono razdvojenih prostora unutar njih, da bi mogao da ih baš fino, ili često, prlilagođava stalno promenljivim pravim odnosima broja bolesnih iz obe grupe. Bolnica (ili njen kontaminaciono odvojeni ali ipak dobro opremljeni deo) ili jeste "kovid", ili nije "kovid", nema ničeg u sredini. Ili-Ili.

Dakle, neka od ovih grupa pacjenata MORA da umire više nego što bi bilo čisto medicinski nužno AKO SE dopusti preopterećenje medicinskog sistema. Ili čak i nešto pre toga, ako država ukupno ima mali broj posebnih, a opremljenih zgrada, ili malo lekara, pa ih fizički nije moguće dovoljno fino razdeliti tako da odnos medicinskih resursa uvek dobro sledi stvarne i brzo promenljive potrebe dve sasvim različite grupe pacjenata (zarazne i ne-zarazne).

To je veoma dobro poznato od početka kao nužnost "zaravnjavanja krive" da se ne bi došlo u situaciju da se mora birati ko će da umre jer nema dovoljno ili lekara ili kreveta za obe grupe bolesnika, a zbog velike zaraznosti virusa ne mogu biti u istoj zgradi, niti lekari mogu tako lako da šetaju od jedne grupe do druge grupe, čak i kad bi imali vremena za to. Ili prosto onda ničega nema dovoljno, pa ma kako mi to delili po grupama. Između ostalog i zbog toga se izbegava "puštanje virusa" da se slobodno širi (sve dok u državi nema baš puno imunih) jer to inače stvara veliku koncentraciju bolesnih u kratko vreme, tj pik bolesnih, a NUŽNI rezultat tog pristupa je bitno više mrtvih ili za ceo život oštećenih nego što je to medicinski nužno.

Sve je ovo odavno dobro poznato, ali se i dalje beskonačno ponavlja. Zašto?

Evo PONOVO svima već dosadne slike - ali ipak po porukama ispada da JOŠ nija jasna.

20200403_Flatten_the_curve_animated_GIF.gif
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882944#p882944:16me2bnw je napisao(la):
Дошљак » 23 Sep 2021 10:42 pm[/url]":16me2bnw]Вакцина је ту само да активира имуни систем. А сам имуни систем је индивидуалан за сваку особу, неко може да има слабији, неко јачи систем, и према њему и одговор на инфекцију.
Dobro, kratko i jasno objašnjenje.

Zamislite da vakcina prosto dodaje neki procenat zaštite na ono što su potencijali vašeg imunog sistama. To može biti veliki ili mali procenat, što zavisi od vakcine i virusa, ali u konačnom zbiru SVE ima uticaja, i stanje vašeg organizma, i vakcina, i koji je virus u pitanju.
 
Sve je ovo odavno dobro poznato, ali se i dalje beskonačno ponavlja. Zašto?

Da neki ljudi ne bi zaboravili da postoje i druge bolesti sem kovida, da im je život onog sa kovidom bitniji od drugih jer se plaše, i da se ne vratimo na neorganizaciju i cedjenje para iz zdravstva jer to itekako IMA uticaj na celokupno lečenje, a ne samo kovid jer su odredjeni ljudi tek pre godinu dana čuli da postoje virusi.


Nego, vidim po domaćim medijima i dalje se forsira priča kako je 90% u kovid ambulantama nevakcinisano. Ne znam zašto i dalje izazivaju bunt naroda, da li misle da su i mladi neobavešteni kao penzioneri pa ne mogu da provere. Ne znam ni da li neki mediji smeju da napišu situaciju kakva jeste jer kontam da bi to dodatno napravilo problem sa vakcinama. Situacija je zapravo obrnuta, bar što se tiče kovid ambulante na NBG i Senjaku. Ima čak i ljudi sa trećom dozom koji se šalju u bolnicu. Što ne znači da mnoge vakcina neće spasiti od smrti ali ukazuje dodatno na besmisao kovid propusnica.
 
Opšte je poznato da su sojevi nastali mutacijama virusa "slabiji" od originala. Kako to da su kod korone novi sojevi jači, opasniji ili zarazniji ?
 
Većina mutacija jeste slabija, ali statistički verovatno je da se pojavi neka mutacija koja je jača. Ko zna koliko je miliona mutacija nastalo, ali je brzo i nestalo je su "slabije", ali pojavi se i neki delta soj.
 
ŽeljkoNV":2px9df22 je napisao(la):
Opšte je poznato da su sojevi nastali mutacijama virusa "slabiji" od originala. Kako to da su kod korone novi sojevi jači, opasniji ili zarazniji ?
Odavno mi se smučilo da pratim ali mislim da je sva panika oko delte izazvana time što je nešto malo opasnija i smrtonosnija od originalnog virusa ali me višestruko zaraznija.

Jedini virus za koji znam da je potvrđeno postao manje opasan je Španski grip koji se za nekoliko godina utopio u masu. Na primer velike boginje su uvek bile i ostale jezivo smrtonosne.
 
На пример сви коронавируси. Не зна се тачно да ли је у пандемији 1889/90. милион живота узео одређени сој грипа, или коронавирус. Али и тад је био масован губитак мириса и укуса.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882952#p882952:bf8p8gog je napisao(la):
chiko » Пет Сеп 24, 2021 12:10 am[/url]":bf8p8gog]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882880#p882880:bf8p8gog je napisao(la):
Mikie » Čet Sep 23, 2021 7:35 pm[/url]":bf8p8gog]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=882760#p882760:bf8p8gog je napisao(la):
Astrotrain » Чет Сеп 23, 2021 12:31 pm[/url]":bf8p8gog]https://ljudilazi.blogspot.com/2021/09/vakcine-protiv-korone-spasavaju-decije.html

"Vakcine protiv korone spasavaju dečije živote" - pretnja tužbom
- септембар 21, 2021

Grupacija od nekih 50 lekara ili čega već preti da će podneti tužbu protiv svakoga ko objavi tekst sa ovakvim naslovom.

. Правно обавештење које ће се користи као доказно средство на суду Ово правно обавештење ће се користи као доказно средство на суду, код покретања грађанске и кривичне одговорности у вези са одлукама, препорукама, поступцима и / или пропустима које се тичу превенције Ковида 19, а као доказ да сте били информисани.

Уколико се настави са притисцима директним или индиректним у виду неодговорне и непрофесионалне пропаганде овог, за децу потпуно непотребног, превентивног средства, уз то још и недовољно клинички испитаног, текстовима попут „Вакцине против короне спасавају дечије животе“, бићемо принуђени да се обратимо судовима у земљи и иностранству и да позовемо на професионалну одговорност све лекаре и одговрна лица која су учествовала у срамној пропаганди Comirnaty, mRNA „вакцине“ против COVID19, решење бр. 515-01-04398-20-001 (али и свих других вакцина против Ковида 19 препоручених за децу) како би се испитала кривична одговорност несавесног лечења најшире популације"

Dakle obavešten sam. Tužite me.

Ali prvo da krenemo od naslova. Vakcina nije protiv korone, čak ni toliko znanja nemate. Virus koji izaziva kovid-19 je SARS-CoV-2. Ali moram da ih pohvalim, od prethodnih nebuloza naučili su da nije mRNK već mRNA, mada bi u skladu ćirililičnog pisma i nekog, valjda, nacionalističkog stava, trebali da pišu iRNK. Previše očekujem od njih. Tu lekciju još nisu naučili.

Pomenuta grupacija, preko renomiranog medicinskog časopisa, u kome se i unače oglašavaju (neki od neštampanih tabloida) preti, grmi i upozorava da nike ne sme da preporučuje vakcine (po njima "vakcine" ili "eksperimentalne metode prevencije ili Нова алтернативна стимулација имунитета у виду mRNA „вакцине“ против Ковида 19).

Po njima smrtnost dece nije dovoljno velika da bi se deca štitila od bolesti. O posledicama u vidu MIS-C ne navode ništa, verovaatno tu lekciju nisu imali na času.

Za sve one koji to ne znaju američka FDA je odavno odobrila upotrebu vakcina kod osoba starosti od 12 godina. U toku je procedura odobravanja vakcina za uzrast preko 5 godina. Vakcine su prošle sva ispitivanja.

Dakle tužite me. Jedva čekam, biću ponosan da me tuže oni kojima procenat umrle dece nije dovoljno veliki da bi se deca zaštitila.

Po UNICEF-u 0.3% svih smrti od kovida-19 (u državama koje dostavljaju podatke po uzrastu atu ne spadaju države sa ogromnim brojem smrti, kao što je Indija) je kod dece. Pomenutoj grupaciji je to malo, možda priželjkuju da bude više. Koliko tek ima MIS-C i drugih teških komplikacija? Još nemamo tačne brojke ali je pretpostavka da ih je 17 x više od broja umrlih.

Još smešnije od svega - vakcinacija nije obavezna.

A najsmešnije, to je ista grupacija koja preporučuje lečenje vodom iz česme koja je promućkana malo levo, malo desno, malo gore, malo dole - hopa cupa. Takođe to su oni koji tvrde da upotrebljavaju preparate u kojima je arsenik, strihnin, atropin, za lečenje dece. Jasno je da u vodi sa česme nema toga (sem u nekim gradovima) ali oni tvrde da njihovo levo/desno hopa cupa aktivira te supstance.

Meni je urok njihovog "divljanja" jasan. Danas sam pročitao da je efikasnost vektorskih i mRNA lekova čak 73% u sprečavanju karcinoma dojki. I to je tek početak. Budućnost, nadamo se, nosi lekove na bazi vektorskih i mRNA vakcina. Lekove protiv najstrašnijih bolesti.

Ne znam da li je ovo jedinstven slučaj da se lekarima preti da ne smeju raditi svoj posao i da ne smeju sprečavati bolesti, mislim da je bilo u krajevima pod fundamentalistima, dok i oni nisu ukapirali da je glupost.

Kako spadam u osobe koje su jasne i koje baš ne vole rukavice u obraćanju, pozivam sve roditelje čija se deca razbole ili kojima se razbole članovi porodica zbog prenošenja zaraze iz škola, da tuže ovu grupaciju. Znam da će se oni pozivati na to da su oni samo obaveštavali. Svako ko svesno širi epidemiju treba da odgovara. Ta grupacija svesno poziva da se širi epidemija. Koliko tek medicinskog diletantizma pokazuju, o tome neki drugi put.

Na slikama nemam slušalice, nisam licemer. A rdg cev velika da ide oko vrata.
Непознавање механизма mRNA вакцине доводи до оваквог баљезгања, а као звучи много интелигентно. Нападнеш неког ко је "националиста", одмах си геније од блогера, а то што је анализа шупља и површна, то нема везе.
Prosvetli nas, kakav je mehanizam funkcionisanja mRNA ?
Писао сам увелико о томе са све новинским чланцима где су исписане студије. Био си део те расправе на страни која је покушавала да обесмисли чињеницу да долази до аутоимунолошке реакције организма, због чега следе упале мишићног ткива, а најважније такво ткиво је срчани мишић... Је л треба да цртам, по који пут?
 
Ok, mozda si pisao, ne mogu sada da trazim.
Nego imam pitanje za tebe, kako objasnjavas cinjenicu da ogroman broj doktora preporucuje mRNA vakcine, cak su ih primili oni i njihove porodice ?
Da li su oni kompletni idi*ti, cak i masovne ubice gore od Mengelea ?
 
Da li su ? Dobro se zapitaj ?
Postavljao sam ovde jednu anketu iz doktorske grupe gde je samo 5% njih vakcinisano.


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4ua7PgoMF6c[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883095#p883095:16ablku0 je napisao(la):
chiko » Пет Сеп 24, 2021 2:10 pm[/url]":16ablku0]Ok, mozda si pisao, ne mogu sada da trazim.
Nego imam pitanje za tebe, kako objasnjavas cinjenicu da ogroman broj doktora preporucuje mRNA vakcine, cak su ih primili oni i njihove porodice ?
Da li su oni kompletni idi*ti, cak i masovne ubice gore od Mengelea ?
Не, нисам можда писао, него стварно јесам.

То није никакав аргумент ако су лекари, а препоручују нешто. Поготово не данас. Многи лекари препоручују и бензодиазапеме, па се створила још једна епидемија, на пример.

Уосталом, не пишем нешто јер је неки лекар са звучним именом то написао, већ ако му је аргументација јасна.

Ја искључиво говорим о вакцинацији млађе популације без коморбидитета са mRNA вакцинама. За остале не улазим у дубиозу, али свакако не бих силио неког да се вакцинише или да му сужавам грађанска права и приступ на бесплатно лечење.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883117#p883117:z8o27gbq je napisao(la):
Mikie » Pet Sep 24, 2021 3:02 pm[/url]":z8o27gbq]То није никакав аргумент ако су лекари, а препоручују нешто.
Da li si ti svestan sta pricas. Koga da slusamo, youtubere ?

https://www.glasamerike.net/a/fajzer-ba ... 85498.html
SAD odobrile upotrebu Fajzerove vakcine i kod dece uzrasta 12 do 15 godina

Znaci i oni su debili, skoro svi doktori nemaju pojma.
Ali zato BB experti se razumeju ko Marica u onu stvar, imaju spremne i linkove, i strucni su da procenjuju sta tamo pise.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883104#p883104:h9ca4jvf je napisao(la):
Žika » Pet Sep 24, 2021 2:37 pm[/url]":h9ca4jvf]Da li su ? Dobro se zapitaj ?
Postavljao sam ovde jednu anketu iz doktorske grupe gde je samo 5% njih vakcinisano.
Gde pise da je samo 5% doktora vakcinisano ?
Koja je to grupa, skup antivaksera ?

Jbt, ovaj forum postaje kao Trece oko...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883124#p883124:20e6m2x4 je napisao(la):
chiko » Пет Сеп 24, 2021 3:28 pm[/url]":20e6m2x4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883117#p883117:20e6m2x4 je napisao(la):
Mikie » Pet Sep 24, 2021 3:02 pm[/url]":20e6m2x4]То није никакав аргумент ако су лекари, а препоручују нешто.
Da li si ti svestan sta pricas. Koga da slusamo, youtubere ?

https://www.glasamerike.net/a/fajzer-ba ... 85498.html
SAD odobrile upotrebu Fajzerove vakcine i kod dece uzrasta 12 do 15 godina

Znaci i oni su debili, skoro svi doktori nemaju pojma.
Ali zato BB experti se razumeju ko Marica u onu stvar, imaju spremne i linkove, i strucni su da procenjuju sta tamo pise.
Избегао си да цитираш и други део поста. Онај где сам напсао да читам аргументацију уместо што a priori претпоставим да је управу само због титуле.

Пропустио си да сам написао да говорим о млађој популацији без коморбидитета, исто тако и о слободи избора.

Стекао сам утисак да ме малициозно тумачиш.
 
Vrh