Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Uglavnom se slazem sa tobom osim sa tajmingom.
Ove mere su odgovarajuce danas (maske i zabrane manifestacija), kako bude rasla imunizacija i to moze polako da se relaksira.
Ali to nije moglo da vazi pre godinu dana.
Da li mislis, da je u trenutku kada je 1% ljudi prelezalo koronu i bez vakcine, trebalo da bude dozvoljeno otvaranje kafica i klubova, gde niko ne nosi masku (iako je propisano da treba), i bez ikakvog ogranicenja u broju gostiju (jer i to nije moguce kontrolisati kod nas) ?

Za sve mere na otvorenom mislim da su bile glupe, osim guzvanja ljudi na malom prostoru i da ti se neko unosi u lice, tokom celog toka epidemije !

Ali, u odbranu zvanicnika, ovo nije linearna zavisnost, tj opasnost od podbacivanja mera je daleko veca nego od prebacivanja, pa su svi malo prebacili za svaki slucaj.
Da su podbacili, bio bi scenario kao u Italiji na pocetku epidemije, raspao bi se i zdravstveni sistem, i pomrlo bi daleko vise ljudi i na kraju bi pukla i ekonomija.
 
Evo Kailan kaze da su jedine dovoljne mere nosenje maske i zabrana manifestacija, sto znaci da su klubovi trebali biti otvoreni svo vreme trajanja epidemije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852227#p852227:34bvfsw3 je napisao(la):
chiko » 21 Maj 2021 22:38[/url]":34bvfsw3]Ali, u odbranu zvanicnika, ovo nije linearna zavisnost, tj opasnost od podbacivanja mera je daleko veca nego od prebacivanja, pa su svi malo prebacili za svaki slucaj.
Da su podbacili, bio bi scenario kao u Italiji na pocetku epidemije, raspao bi se i zdravstveni sistem, i pomrlo bi daleko vise ljudi i na kraju bi pukla i ekonomija.
Nama se i jeste raspao zdravstveni sistem, i jeste pomro određeni veći broj ljudi nego što je trebalo, jer nisu mogli da se leče od drugih bolesti, a ekonomija je prošla kako se uzme.
I ne, to ne znači da životi obolelih od kovida nisu bitni, nego da su bitni i životi obolelih od kovida i onih bolesnih od drugih bolesti.
 
Meni mnogo govore ovi podaci i činjenice, pogotovu koje su počele da izviruju u zadnjih par meseci, da je za ovih godinu dana epidemije postojeći broj milijardera namlatio strašne pare. A da je u zadnjih nekoliko meseci čak 9 ljudi ušlo na listu milijardera samo zahvaljujući zaradama od epidemije.

Sad će dežurni manipulatori i savijači reči brže bolje da kažu kako to znači da sam teoretičar zavere i da počnu da ređaju nizove svojih ''zaključaka'' iz te moje izjave. Ali ja samo kažem da je očigledno da, šta god pojedinci tvrdili, činjenica da je devetoro ljudi postalo milijarderi, i to zahvaljujući epidemiji, govori da postoje interesi i koristi kod nekih da šizofrenija i panika oko epidemije traju što je moguće duže.

Treba uvaljati sve one milione maski, bočica alkohola, UV lampe, paravane... I mada ne mislim da sad iza toga stoji neka homognena, jedinstvena svetska sila moćnika... koji sve to diriguju na svetskom nivou... definitivno mnogo govori kada se zna da je pre Nove godine bilo nekoliko milijardera koji su se debelo umastili od Korone, a u međuvremenu se ispililo (kako je B92 lepo sročio) još njih 9 koji su ušli na liste milijardera samo zahvaljujući Koroni.

Na kraju krajeva, pa i pre njih, mnogi drugi današnji bogataši su postali toliko masni upravo zarađujući za vreme najgorih kriza. Primera radi, Rotšildi su se umastili kada je izbio rat između Engleza i Francuza, pa su ovi špekulacijama i dezinformacijama uspeli za kratko vreme da pokupuju mnoge vrednosti od ljudi.

Treba takođe imati u vidu da su danas maltene sve svetske medijske kuće na prodaju i na iznajmljivanje, što znači da mnogi masni milijarderi imaju, ako ne svoje sopstvene medijske kuće, onda bar sponzorstva i veze u njima. I za svega par desetina hiljada dolara, ti možeš da kupiš mesec dana jake medijske kampanje i da pumpaš ljudima paranoju i šizofreniju, a zauzvrat ćeš da zaradiš milione od svojih proizvoda i usluga. Novinare baš briga, to danas ionako više nisu novinari nego plaćeni pisci, čast izuzecima. I tako kad 20 milijardera i 200 milionera ima interes da se spinuju šizofrenija i panika, eto kampanja koje neće posustati sve do poslednjeg momenta.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852241#p852241:m5y6219v je napisao(la):
chiko » Pet Maj 21, 2021 11:06 pm[/url]":m5y6219v]Evo Kailan kaze da su jedine dovoljne mere nosenje maske i zabrana manifestacija, sto znaci da su klubovi trebali biti otvoreni svo vreme trajanja epidemije.
To je samo tvoje manipulatorsko tumačenje i izvrtanje reči.
Ne vidim da je on ili bilo ko uopšte pominjao klubove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852245#p852245:2vny8rt8 je napisao(la):
solecar » Pet Maj 21, 2021 10:30 pm[/url]":2vny8rt8]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852227#p852227:2vny8rt8 je napisao(la):
chiko » 21 Maj 2021 22:38[/url]":2vny8rt8]Ali, u odbranu zvanicnika, ovo nije linearna zavisnost, tj opasnost od podbacivanja mera je daleko veca nego od prebacivanja, pa su svi malo prebacili za svaki slucaj.
Da su podbacili, bio bi scenario kao u Italiji na pocetku epidemije, raspao bi se i zdravstveni sistem, i pomrlo bi daleko vise ljudi i na kraju bi pukla i ekonomija.
Nama se i jeste raspao zdravstveni sistem, i jeste pomro određeni veći broj ljudi nego što je trebalo, jer nisu mogli da se leče od drugih bolesti, a ekonomija je prošla kako se uzme.
I ne, to ne znači da životi obolelih od kovida nisu bitni, nego da su bitni i životi obolelih od kovida i onih bolesnih od drugih bolesti.

Потпуно се распао у једном периоду, ево само овај податак: Кроз Штарк Арену прошло је 4.970 пацијента и 450 у првој тури. Нажалост, догодила су се четири смртна случаја у Арени. Зар нису тамо били лакши случајеви?!

ОДЛАЗЕ ПОСЛЕДЊИ ПАЦИЈЕНТИ ИЗ БОЛНИЦЕ У ШТАРК АРЕНИ

Последњи пацијенти напуштају привремену болницу у Штарк Арени и она се, на основу одлуке Владе од 14. маја, затвара.

Од последњих 49 пацијената који су остали у привременој болници у Штарк Арени 13 ће бити пребачено у ковид болницу у Батајници, а остали ће бити пуштени кућама јер су излечени.

Привремена ковид болница у Штарк Арени имала је 510 постеља. Кроз Штарк Арену прошло је 4.970 пацијента и 450 у првој тури. Нажалост, догодила су се четири смртна случаја. Затварање привремене болнице у Арени је доказ да се Београд успешно бори са вирусом. Јуче је у Београду било само 97 новозаражених, а вакцинисано је око 48 одсто становништва, док је ревакцинисано скоро 40 одсто.

Штарк Арена веома брзо ће поново постати место на коме ће се одигравати спортске утакмице и организовати концерти.
 
Ocekuje li nas peti talas?
Kafici su puni da nikad puniji nisu bili.

Drug iz Engleske kaze da oni opet iimaju rast broja obolelih. Bez obrira na vakcine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852256#p852256:1q9ncaue je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Maj 22, 2021 12:41 am[/url]":1q9ncaue]Meni mnogo govore ovi podaci i činjenice, pogotovu koje su počele da izviruju u zadnjih par meseci, da je za ovih godinu dana epidemije postojeći broj milijardera namlatio strašne pare. A da je u zadnjih nekoliko meseci čak 9 ljudi ušlo na listu milijardera samo zahvaljujući zaradama od epidemije.

Sad će dežurni manipulatori i savijači reči brže bolje da kažu kako to znači da sam teoretičar zavere i da počnu da ređaju nizove svojih ''zaključaka'' iz te moje izjave. Ali ja samo kažem da je očigledno da, šta god pojedinci tvrdili, činjenica da je devetoro ljudi postalo milijarderi, i to zahvaljujući epidemiji, govori da postoje interesi i koristi kod nekih da šizofrenija i panika oko epidemije traju što je moguće duže.

Treba uvaljati sve one milione maski, bočica alkohola, UV lampe, paravane... I mada ne mislim da sad iza toga stoji neka homognena, jedinstvena svetska sila moćnika... koji sve to diriguju na svetskom nivou... definitivno mnogo govori kada se zna da je pre Nove godine bilo nekoliko milijardera koji su se debelo umastili od Korone, a u međuvremenu se ispililo (kako je B92 lepo sročio) još njih 9 koji su ušli na liste milijardera samo zahvaljujući Koroni.

Na kraju krajeva, pa i pre njih, mnogi drugi današnji bogataši su postali toliko masni upravo zarađujući za vreme najgorih kriza. Primera radi, Rotšildi su se umastili kada je izbio rat između Engleza i Francuza, pa su ovi špekulacijama i dezinformacijama uspeli za kratko vreme da pokupuju mnoge vrednosti od ljudi.

Treba takođe imati u vidu da su danas maltene sve svetske medijske kuće na prodaju i na iznajmljivanje, što znači da mnogi masni milijarderi imaju, ako ne svoje sopstvene medijske kuće, onda bar sponzorstva i veze u njima. I za svega par desetina hiljada dolara, ti možeš da kupiš mesec dana jake medijske kampanje i da pumpaš ljudima paranoju i šizofreniju, a zauzvrat ćeš da zaradiš milione od svojih proizvoda i usluga. Novinare baš briga, to danas ionako više nisu novinari nego plaćeni pisci, čast izuzecima. I tako kad 20 milijardera i 200 milionera ima interes da se spinuju šizofrenija i panika, eto kampanja koje neće posustati sve do poslednjeg momenta.
Vidi Bender, ovo jeste teorija zavere, i to losa.
A evo reci cu ti i zasto.

Imas tu grupu milijardera koja se obogatila zbog pandemije, to je OK.
Ali imas drugu, mnogo vecu grupu koja je izgubila, npr omrzena naftna industrija, koja jelte po mnogim expertima vlada svetom.
I sad, zasto ta druga veca i mocnija grupa nije isto to uradila sto si naveo sa medijima i lobiranjem, tj naterala vlade i doktore da ne panice i da sve otvaraju, jer oni gube ozbiljnu lovu ?

Mislim ima logike u tvojem razmisljanju, ali stalno ti fali jedna veoma bitna stavka, pa ti zakljucci uvek budu pogresni.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852241#p852241:1q9ncaue je napisao(la):
chiko » Pet Maj 21, 2021 11:06 pm[/url]":1q9ncaue]Evo Kailan kaze da su jedine dovoljne mere nosenje maske i zabrana manifestacija, sto znaci da su klubovi trebali biti otvoreni svo vreme trajanja epidemije.
To je samo tvoje manipulatorsko tumačenje i izvrtanje reči.
Ne vidim da je on ili bilo ko uopšte pominjao klubove.
Nije ih pominjao to si u pravu.
Ali opet ti fali jedna bitna stavka, posto je pomenuo explicitno jednu grupu mera, to znaci da implicitno klubovi pripadaju u grupu za otvaranje.
Osim ako Kailan ne posalje ispravku, i doda da klubovi pripadaju ovoj prvoj grupi.
 
Što bi se reklo, puno racionalizacija jer se želi stići do zakljucka "okruzen sam panicarima, ja sam bio najpametniji". Ali eto, nije problem kapitalizam uopsteno, nego zlurada farmaceutska industrija. Ja bas ocekivao da ce umreti od gladi iako imaju trenutno najtrazeniji proizvod na planeti... Njihovo bogaćenje je jedna *zbunjeni Pikaču* reakcija.
 
Kao antilokdaunista i umereni vakser, žao mi je što donosim loše vesti, ali daleko je od gotovog. Virus je u Evropi i Severnoj Americi definitivno na strmoglavo silaznoj putanji. Ona je praktično ista i u zemljama koje nisu naročito odmakle u vakcinaciji (Makedonija, Češka, Hrvatska...), kao i u zemljama koje su prilično odmakle (Mađarska, Srbija...) Ubeđen sam da će cela Evropa uživati veoma mirno leto, ili barem početak leta.

Ali, situacija u UAE se opet pogoršava, a tamo je vakcinisano preko 70% populacije (preko 50% ima i drugu dozu), kao i na Sejšelima (71%/63%). Maldivi i Čile takođe imaju preko 50%, i loše brojke. Šampion je ipak, Bahrein. Preko 20% stanovništva je preležalo Kovid, vakcinisano 52% (druga doza 41%) i imaju eksploziju - broj novozaraženih je preko 3,000 - to je kao kada bi u Srbiji bilo 12,500!!! Bio sam veoma strpljiv da tolerišem nekoliko meseci Sinofarm vakcini da kolektivno deluje, ali izgleda da se to neće desiti (premda bih je, lično, najradije primio).

Na sve to, aktivnost virusa prvi put postaje ozbiljna u velikom broju zemalja Azije i Afrike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852536#p852536:2nf4gyv5 je napisao(la):
DanMrmota » Ned Maj 23, 2021 2:37 pm[/url]":2nf4gyv5] Ja bas ocekivao da ce umreti od gladi iako imaju trenutno najtrazeniji proizvod na planeti... Njihovo bogaćenje je jedna *zbunjeni Pikaču* reakcija.

Ja bas ocekivao da ce najtrazeniji proizvod koji ce spasiti covecantstvo biti besplatan ili bar moci svako da ga proizvede, kad ono medjutim...

Mnogo se ovde mesa naftna industrija sa farmaceutskom, a gde je onda duvanska koja je isto masno zaradila :) Svako od njih ce jednom nastradati u nekoj "krizi". Ova je bila idealna za unistiti ugostitelje, oteti malo naftasima i uci u neku farmaindustriju. Pitam se u poslednjih nekoliko godina koji su sve humanisti usli u neku od farmaceutskih industrija :)

I ne, niko ne kaze da nije normalno da zarade, jeste ali ne pod izgovorom svi cemo da umremo ako se ne vakcinisemo, kad ono medjutim...

Sto se mene tice maske u prodavnicama bar na kasi i ogranicenje broja posetilaca u klubovima moze da se nastavi :) Slavlja su krenula jos prosle nedelje i to sa muzikom, narod se vraca u normalu. Rekao bih da je delom zasluga vakcine koja je smirila panicare, delom su ljudi vise oguglali na lazi, a najvise delom "teoreticara zavere" cije su se teorije vremenom ostvarivale. Ostali su prokovidisti koji i ne moraju da izlaze iz kuce sto se mene tice. Najzalosnije je to sto smo izgubili neke ljude u ovoj borbi za zaradom ali kako to prokovidisti kazu za one koji su umrli od nelecenja "svakako bi u nekom trenutku verovatno umrli".

Ali opet ti fali jedna bitna stavka, posto je pomenuo explicitno jednu grupu mera, to znaci da implicitno klubovi pripadaju u grupu za otvaranje.

Zurke i klubovi su valjda pod manifestacijom. To je kao kada bi ja rekao da svako ko se zalaze da najgore nije proslo prica kako ne smemo jos uvek da izlazimo iz kuce, bar jos par godina dok se situacija ne smiri. U pravu si da nije isto pre godinu dana i sada ali opet manje je zbog toga jer postoji vakcina jer mogu da potpisem da je bar pola vakcinisanih prelezalo, a vecinom zbog prelezanih, lepog vremena i slicno i sto se na kraju ispostavilo da veceg uticaja imaju normalnije mere i antipanika nego "ne izlazite na ulice, svi cemo umreti".
 
Obavezna vakcinacija posle vojske i u policiji. Inače su probali i u Pošti pre oko mesec dana da to uvedu ali su sindikati bili protiv pa je poslovodstvo odustalo.
 
E pa poštari nisu na spiskovima za dobijanje ili kupovinu stanova po povlašćenim cenama u odnosu na sektor "bezbednosti" ;)
 
Републички завод за статистику: Од јануара до априла умрле 11.552 особе више него у истом периоду 2020. године, што је раст од чак 33,3 одсто
 
Višak smrti i tok epidmije.

Zavod za statistiku je objavio podatke o umrlima za April 2021, pa može da se dopuni i račun za višak smrti.

Ukupan višak umrlih tokom epidemije kovida je prešao broj od 25.000 mrtvih (25.039)! U martu je višak bio 3.567, a u aprilu 4.152. Četvrti talas ima manji pik od trećeg, ali se duže održavao na ipak visokom nivou, pa će verovatno na kraju u četvrtom biti isti ili veći broj mrtvih nego u trećem, decembarskom. Zašto je decembarski talas daleko brže prekinut nego ovaj poslednji, koji je zaustavio tek dolazak proleća, je pitanje za raspravu.

Visak smrti do kraja aprila 2021.jpg

Ovo je kompletan dosadašnji tok covid-19 epidemije sa rekonstrusanim (nadam se realnijim) brojem slučajeva u prvoj polovini epidemije, tj u prva dva talasa.

Tok epidemije, Slucajeva, 2021.05.25.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852849#p852849:3e6a0p0c je napisao(la):
vucko » 24 Maj 2021 17:43[/url]":3e6a0p0c]...... Inače su probali i u Pošti pre oko mesec dana da to uvedu ali su sindikati bili protiv pa je poslovodstvo odustalo.
Sindikat sa vakcinacijom nema veze.!

GPC PTT Bgd vakcinacija sprovedena.
:vakc:

Merilo sprovođenja je bilo je broj prijavljenih.

Drugde nije bilo dovoljno prijavljenih
uglavnom zato što je većina ili preležala ili već su vakcinisani. Jako je mali broj ostao bez neke stečene zaštite .Poßtari su u visoko rizičnih grupi po izloženosti plus sto je imaju razvijen osećaj odgovornosti
bez obzira što se njihovo rukovodstvo ponasa NE odgovorno za visinu zarade poštara
:sesir:
 
Vrh