Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
A što nisi uzeo Kineza kao Ceca? :D

Ja ne znam koju da uzmem, i kada, pošto brat ima koronu od nedelje, 4 dana ga je mlatila temperatura i glavobolja, sad mu je ok.. ja se nisam zarazio, za sada, nadam se da neću, ali verovatno ću da se vakcinišem.. Tata je vakcinisan kineskom i izgleda da ga dobro štiti, pošto se od brata nije zarazio..
 
A šta ga znam, zato što mi najviše ljudi (među kojima i kolege lekara u porodici) prerporučiše Sputnjik. :) Vremenom (kako su tekli ovi meseci i pojavljivale se nove potvrde i upoređivanja),sve mi je manje bilo bitno koju ću. Jedino sam ostao pri tome da neću Astra Zeneku.

Inače dok sam blejao u čekaonici i meditirao, bili su tu i neki Makedonci. Mislim ako, ja sam reko da bih njima i Rumunima uvek ponudio da dođu kod nas.

A tek sam prekjuče saznao da su, valjda, naši onomad delili vakcine i primali strane državljane zato što je bilo kontingenata AZ koje niko neće ili koje su bile pred istekom roka...? Ako sam dobro razumeo...? Mislim to je isto ok. Ja nisam znao za tu stranu priče. Ako je istinita. Ako je bilo pod idejom da se iskoriste da ne propadnu, naravno da se slažem i neka su ih podelili i strancima.
 
Istina je. To je i Brljabicka rekla u nekom od njenih gostovanja na tv

(sad gledam sta sam napisao i samom sebi ne verujem)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844470#p844470:2yvzfo4m je napisao(la):
nex999 » Sub Apr 24, 2021 3:00 pm[/url]":2yvzfo4m]Brljabicka
tenor.gif

Odličan! :lol: Sviđa mi se.

Taman se lepo uklapa sa novim nadimkom za Onog što sam nedavno čuo - Lord Žvaldemort. :lool:
Sjajno. Čak im i nadimci idu jedno uz drugo.
 
Da, delili su vakcine strancima jer je pretio istek roka.. Mislim, mogli su da ih pošalju u Sarajevo i Skoplje, ali je Vučiću bilo potrebno da pravi cirkus i pokaže svima kako je Bg glavni na Balkanu i dalje.. da se vide ljudi koji hrle na vakcinaciju iz susednih zemalja. Pa kad je takva slika otišla u svet onda je Lončar otišao u Sarajevo i odneo im vakcine, uz to i rekao "evo vam pa se vi organizujte"..

Ali to je nevažna priča, čuo sam i ja da je Sputnjik najbolja, ali da je kineska vakcina najprirodnija i da pošto u sebi sadrži ceo mrtav virus najbolje štiti od mutacija.. jer ove druge vakcine imaju samo neko parče pa kao ne mogu da prepoznaju ceo mutirani virus.. ne znam, videću još, imam među društvom ljude koji su se zarazili i posle Sputnjika (doduše sa lakim simptomima, a i ona radi kao lekar u hitnoj pa je baš izložena svačemu), a znam čoveka koji je odmah posle primanja Kineza zbog loše reakcije završio u bolnici.. To je prvi put da čujem da neko loše reaguje na kinesku vakcinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844473#p844473:3ueyph5h je napisao(la):
Vox91 » Sub Apr 24, 2021 3:08 pm[/url]":3ueyph5h]Da, delili su vakcine strancima jer je pretio istek roka.. Mislim, mogli su da ih pošalju u Sarajevo i Skoplje, ali je Vučiću bilo potrebno da pravi cirkus i pokaže svima kako je Bg glavni na Balkanu i dalje..
Ali ma koliko ja mrzeo Žvaldemorta, tu jeste u pravu. Beograd i dalje jeste Njujork Balkana. I to i šire od bivše Juge.
Zato meni smeta kada isti oni koji dolaze ovde i zevaju i dive se (a mnogi od njih se i kače na jasle), laprdaju po Beogradu u svojim kolumnama i emisijama.
Ne mislim naravno na obične ljude iz regiona, nego na politikante i podguzne muve, iste ko Vučićević, samo sa drugim agendama i kontra smerovima.

A što se vakcina tiče, slično sam i ja čuo. Ne znam mnogo više detalja, jer em što je bilo 262362 priča sa 2352 promena, em što povrh svega z medicine o čemu sam se obrazovao kao laik u zadnjih dve godine, nisam imao živaca i snage da se još bavim i vakcinama i virusčinama.

Tu primenjujem isti stav kao i za sve ostalo vezano za Kuronu, a pogotovu za tok epidemije - biće kako bude. Vreme će pokazati.
 
Kapiram te.

Ipak, šetnja gomile stranaca po državi u vreme epidemije je i nepotrebna i opasna.

Šta god mi mislili o Englezima, sahrana princa Filipa je pokazala šta znači poštovanje mera u ozbiljnoj zemlji. 30 ljudi i kraljica od 95 godina koja sedi sama..
 
И шта ћемо сад, да ли има Зума неки графикон да побије ставове професора Института за технологију из Масачусетса
"Указали смо да нема реално много користи од примене правила о минималној дистанци од 2 метра,посебно када људи носе маске, јер под маскама се повећава број удисаја, а самим тим и ризик од инфекције" Базант и Буш, професори престижног МИТ
https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php? ... id=1847884
 
Pošto je smrtnost od kovida u konkretnim zemljama direktno porcionalna strogosti režima nošenja maski, ovo je moglo zdravorazumski da se pretpostavi, a na koncu će, naravno, dobiti i naučnu potvrdu.

Evolucija je dugo trajala, i dosad bi nam navukla neku mrenu preko labrnje, kao kapak preko očiju, da je trebalo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844492#p844492:304seyzp je napisao(la):
Dzigi Bau » Sub Apr 24, 2021 4:38 pm[/url]":304seyzp]И шта ћемо сад, да ли има Зума неки графикон да побије ставове професора Института за технологију из Масачусетса
"Указали смо да нема реално много користи од примене правила о минималној дистанци од 2 метра,посебно када људи носе маске, јер под маскама се повећава број удисаја, а самим тим и ризик од инфекције" Базант и Буш, професори престижног МИТ
https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php? ... id=1847884
Šta treba da bude zaključak ove skraćene novinske verzije istraživanja profesora hemijskog inženjeringa i primenjene matematike?
Da li da generacije infektologa, imunologa i hirurga različitih specijalnosti shvate da su sve vreme grešili noseći maske, kao i da grešku shvate svi oni koji trenutno dežuraju u crvenim zonama i zdravstvu uopšte ili radnici najrazličitijih profila?
Ili je ovo štivo namenjeno za one po autobusima, kafićima i prodavnicama koji se više razumeju u tu problematiku, kako bi lakše, prijatnije i sporije disali u svom slobodnom vremenu i uživanju bez maske na navedenim lokacijama.
 
Bilo bi lepo kada bi takvim zaključcima baratala naučna aparatura ili kada bi se po toj metodologiji mogao položiti neki ozbiljan ispit, na ozbiljnom fakultetu, uz ozbiljne kriterijume i kod ozbiljnog profesora, kakvih je danas verovatno sve manje i manje, tako da definitivno svet oko nas funkcioniše po principu "može da bude a i ne mora da znači" ili po principu "ako prođe prođe"
 
Pa baš je fino kad se pročita sa američkog portala:

“What our analysis continues to show is that many spaces that have been shut down in fact don’t need to be. Often times the space is large enough, the ventilation is good enough, the amount of time people spend together is such that those spaces can be safely operated even at full capacity and the scientific support for reduced capacity in those spaces is really not very good,” Bazant said. “I think if you run the numbers, even right now for many types of spaces you’d find that there is not a need for occupancy restrictions.”

Dabome, jasne su i časne namere ovih naučnika da se preokrene trend bezumnog širenja panike kvazinaučnim zaključcima, vradžbinama (srednjovekovno pravilo o distanci od 2 metra) i grafikonima po rđavim metodološkim principima:

Bazant also said that a big question that is coming will be when masks can be removed, and that the study’s guidelines can help quantify the risks involved. He also noted that measuring carbon dioxide in a room can also help quantify how much infected air is present and hence risk of transmission.

“We need scientific information conveyed to the public in a way that is not just fearmongering but is actually based in analysis,” Bazant said. After three rounds of heavy peer review, he said it’s the most review he’s ever been through, and that now that it’s published he hopes it will influence policy.
 
Znaš burgija šta bi bilo lepo? Kada bi pred sudom odgovarali svi koji su u proteklih godinu i po dana lupetali sve u šesnaest, koristili svoje titule i zvanja da propagiraju neke gluposti, pa menjali iskaze 300 puta, pa dizali paniku kada joj nije bilo vreme, pa upirali prstom na pogrešne ljude, pa huškali grupu ljudi A protiv grupe ljudi B umesto da se suprotstave grupi ljudi C, širili defetizam, itd itd...

E to bi (takođe) bilo lepo.

A tu ne mislim samo na Nestorovića. A ne... Nestorović je samo vrh ledenog brega. On je samo najočigledniji pajac koji se najviše isticao. Ali nije jedini pajac i hohštapler koji se pokazao i otkrio. Heh, da se ja pitam, on bi bio samo jedan od čitavog bataljona pajaca, ludaka i štetočina koji bi se našli na optuženičkim klupama. U Srbiji. A onda bih ostale ganjao u UNu i Strazburu.


Usput, kad smo već opet ušli u ove rasprave i nadmudrivanja... jedno malo podsećanje:

29. januar 2021:
Колективни имунитет са 1,5 до 2 милиона вакцинисаних - Darija Kisić Tupavčević,
Izvor: http://www.politika.rs/scc/clanak/47183 ... kcinisanih

21. april 2021:
Onaj čije se (pre)zime ovde ne sme izgovarati: Vakcinacija više od četiri miliona građana značila bi kolektivni imunitet
https://www.danas.rs/drustvo/sekler-vak ... lan-zivot/


Samo jedan od primera... Jedan od 300 njih koliko sam se nagledao za ovih godinu i po dana.
 
Ceo tok epidemije, i ovog ludila, ne samo u Srbiji nego na celoj planeti, se može svesti na sledeće dve fraze/recitacije:

Što se tiče efektivnosti i veze bilo čega s bilo čim:
''Može da bude a i ne mora da znači''

A što se tiče trajanja:

''Dve nedelje i rešavamo ovo''. ''E sad samo još ove dve''.
''Ne, al ovaj put zaista samo još ove dve...''
''Ne znači, ovaj put stvarno samo još dve nedelje, bez zezanja.''

''Dobro evo još dva meseca i to je to onda, kraj. Znači kraj.''
''E ovaj put zaista još samo dva meseca.''

''Pa da - dve godine, kao što smo i rekli na početku...''
 
Samo Vatikan je na početku rekao dve godine. Da se nadamo da bar oni nisu revidirali stav i pogrešili. Ne bi valjalo nikako...
 
Ajd odmah da vam otkrijem tajnu, niko ne zna koliko ce ovo trajati i kako ce se zavrsiti.
A vi i dalje citajte bljuc i b92 i iscudjavajte se kako niko nista ne zna...
Kakvi izvori informisanja takvi i zakljucci.
 
Evo da otkrijem i ja jednu tajnu. Čak ni tamo gde su objavljeni naučni radovi, ne može da se nađe tačno kada će ovo stati, tako da šta god čitao, zaključak ti je isti.
 
Pa da, ali ako pročitaš, bar nećeš lupati gluposti... nego preneti tačno ono što je napisano.
 
Шеклер, грешка у потпису није вирусолог, већ ветеринар, али то га не спречава да настави да руши основе имунологије и вирусологије
EzlAzHdWEAE9pXi.jpg
 
Da li moraš da završiš virusološki fakultet ili smer da bi bio virusolog?

https://www.istinomer.rs/akter/milanko-sekler

Pročitaj malo, pa ćeš videti da je veoma stručan da govori o virusima.

Plus, što virusa ima i kod životinja i to verovatno više nego kod ljudi, a o tome da mnogi virusi mogu da pređu sa životinja na čoveka mislim da ne treba trošiti reči jer to svako zna.
 
Moje misljenje o njemu kao coveku je da je ogorceni sujetni narcis. Zamera mnogo toga svom narodu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=844585#p844585:1fstg2ti je napisao(la):
puzzle » 24 Apr 2021 21:58[/url]":1fstg2ti]Pa da, ali ako pročitaš, bar nećeš lupati gluposti... nego preneti tačno ono što je napisano.
Ako neko kaže da korona prestaje za dva dana i ja to prenesem od reči do reči, da li to onda znači da ne lupam gluposti?
 
Vrh