Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Sizife, ti si jedan od prvih koji se vakcinisao. Kakvi su ti utisci i kako je organizovano vakcinisanje?
 
znate sta ja mislim o ovoj vlasti i ovakvoj drzavi pa imajte to na umu citajuci moje iskustvo

prijavio sam se par nedelja nakon sto je to bilo omoguceno, nisam birao nego daj sta das i ocekivao sam da budem pozvan negde na leto, ili i kasnije, obzirom da ne spadam u neku od rizicnih grupa. par dana kasnije dobio sam sms i mail i zakazanu prvu vakcinu a onda, dva dana pre taj termin, zvali su me na telefon da potvrdim dolazak.

vakcinu sam primio u lokalnom domu zdravlja, sto sam selektovao kao opciju prilikom elektronske prijave, koji je pri tome novoigradjeni objekat koji odlicno izgleda, bez ikakve guzve, svo gotovo za bukvalno 5 minuta. medicinski radnici savrseno ljubazni i brzi, kao da zivim u ebenoj svajcarskoj :)

sve u svemu, da nisam sve licno doziveo a da mi to neko prica mislio bi da je taj neko prolupao.

indikacije nikakve nisam imao, kontraindikacije tek ne. sledece nedelje treba da primim drugu dozu ali za sada nema sms-a,, verujem da ce ga biti
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822103#p822103:2vvpyww3 je napisao(la):
razgradjevinar » Sre Feb 10, 2021 11:02 pm[/url]":2vvpyww3]znate sta ja mislim o ovoj vlasti i ovakvoj drzavi pa imajte to na umu citajuci moje iskustvo

prijavio sam se par nedelja nakon sto je to bilo omoguceno, nisam birao nego daj sta das i ocekivao sam da budem pozvan negde na leto, ili i kasnije, obzirom da ne spadam u neku od rizicnih grupa. par dana kasnije dobio sam sms i mail i zakazanu prvu vakcinu a onda, dva dana pre taj termin, zvali su me na telefon da potvrdim dolazak.

vakcinu sam primio u lokalnom domu zdravlja, sto sam selektovao kao opciju prilikom elektronske prijave, koji je pri tome novoigradjeni objekat koji odlicno izgleda, bez ikakve guzve, svo gotovo za bukvalno 5 minuta. medicinski radnici savrseno ljubazni i brzi, kao da zivim u ebenoj svajcarskoj :)

sve u svemu, da nisam sve licno doziveo a da mi to neko prica mislio bi da je taj neko prolupao.

indikacije nikakve nisam imao, kontraindikacije tek ne. sledece nedelje treba da primim drugu dozu ali za sada nema sms-a,, verujem da ce ga biti

Danas sam citao u novinama, ako ne posalju sms za revakcinaciju samo odes opet na isto mesto nakon 21 dan.
Takodje prosek godina vakcinisanih je 63.6 kod nas.
Cuo sam sa vise strana da su neki ljudi imali nuspojave dan-dva u vidu malaksalosti i glavobolje. A nekima nije bilo nista.......pola pola izgleda
 
Друг је скоро вакцинисан, имао је благо повишену температуру ал ништа страшно.
 
Veceras stiglo jos 500000 kineskih. znaci uglavnom su pokriveni svi koji su se do sada prijavili za vakcinaciju pod uslovom da prihvate kineza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822124#p822124:l5j9igmg je napisao(la):
tzoran1 » Sre Feb 10, 2021 11:41 pm[/url]":l5j9igmg]Veceras stiglo jos 500000 kineskih. znaci uglavnom su pokriveni svi koji su se do sada prijavili za vakcinaciju pod uslovom da prihvate kineza.

Necu kineza osim ako nije u kiselo ljutom sosu :lol:
 
Možete li da navedete koju vakcinu ste primili vi ili prijatelji koje spominjete? Čini mi se da se najviše blago povišena temperatura spominje kod ruske, a i kod ostalih ali ne u tolikom broju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822130#p822130:1v8i2tbb je napisao(la):
Bebop and Rocksteady » Sre Feb 10, 2021 11:58 pm[/url]":1v8i2tbb]Možete li da navedete koju vakcinu ste primili vi ili prijatelji koje spominjete? Čini mi se da se najviše blago povišena temperatura spominje kod ruske, a i kod ostalih ali ne u tolikom broju.

Konkretno za sinofarm sam cuo da je jedan imao nuspojave a za rusku ne znam nikog ko je primio, a pfizer je dvoje imalo nuspojave
Zavisi od organizma kapiram. Ako je neko iscrpljen ili mozda pio/jeo nesto dan dva pre vakcinacije sto nije trebao eto losih simptoma koji prodju za par dana
Ja jos nisam primio
 
Za fajzerovu vakcinu sam čuo da je bilo najviše nus pojava, ne samo kod nas nego i u drugim zemljama. I kod mladih, i u srednjoj dobi, a i starijih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822134#p822134:18adyg83 je napisao(la):
Zion Williamson » 10 Feb 2021 11:09 pm[/url]":18adyg83]

Konkretno za sinofarm sam cuo da je jedan imao nuspojave a za rusku ne znam nikog ko je primio, a pfizer je dvoje imalo nuspojave
Zavisi od organizma kapiram. Ako je neko iscrpljen ili mozda pio/jeo nesto dan dva pre vakcinacije sto nije trebao eto losih simptoma koji prodju za par dana

kad vec ovo spominjes moram da spomenem...
sticajem okolnosti ja sam se isto vece kada sam se vakcinisao (kineskom vakcinom) prilicno napijo, :) nasao sam se u nekom drustvu, ja sam vec smetnuo sa uma da sam se popodne vakcinisao, rec po rec i popismo dosta, meni kao nekom ko stvarno jako retko pije i mnogo manje bilo bi dovoljno da budem bas "veseo", ovo je bilo par levela vise.. uzas.

elem, mamurluk sutradan ujutru bio je ocekivan, kao i bez vakcine. ted tad sam se setio i da sam se vakcinisao, ponovo shvatio da sam kr****, ocekivao posledice.. al evo, kao sto rekoh nista mi ne fali i i dalje ne volim ni kinesku hranu ni vucica :)
 
Od mojih što su vakcinisani (dvoje 65+, dvoje oko 40godina) niko nije imao negativne reakcije. Svi su primili kinesku, i treba da prime i drugu dozu.
Organizacija generalno ok, zvali su ih dan pre vakcinacije na tel da potvrde da li primaju...Jedino je ćale čekao skoro 2 sata jer tad je moglo i bez zakazivanja da se primi, dok majka isti dan samo u kasnijem terminu završila sve za pola sata.
I da, niko od njih nije dobio onaj papir da su primili vakcinu i kad im je sledeći termin...rečeno je samo za 3 nedelje, al valjda će dobiti i sms.
 
Za Pfizer koliko znam niko nije imao reakcije , za kinesku takođe. Dok za rusku se žale povišena temperatura, malaksalost.....

Данас сам добио податке од другарице. Све више и више људи се јавља у ковид амбуланте, после вакцинисања долази до заражавања вирусом Ковид-19 и то највише после примања прве дозе Синофарм вакцине тј кинеске вакцине.
Јуче су имали 5 случајева од тога један је био са обостраном упалом плућа
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821997#p821997:ac58a8dn je napisao(la):
razgradjevinar » Sre Feb 10, 2021 5:36 pm[/url]":ac58a8dn]da budemo posteni prema sunarodnicima skijasima ista takva uska grla, da nisu na skijanju, imali bi u svom svakodnevnom zivotu, na put do posla i natrag, u liftovima kod kuce i na poslu, deca bi se igrala sa drugom decom... sve isto samo bez planinskog vazduha.

ja licno sam izblejao godinu dana, ispostovao sve mere i kao sacuvao i sebe i druge... ali imam puno razumevanje za sve ljude koji ne zele da na svoj zivot pritisnu "pauza" dugme na nedefinisani broj godina. narocito za ljude sa decom, ta deca nece imati drugu mladost i priliku da proskijaju, proplivaju, odu na ekskurziju, maturiraju...
Verovatno manje zadihani i sa manje slinavim nosevima.
Ne sme da se zaboravi da su skijališta u Tirolu prošle godine bila pravi rasadnici korone po celoj evropi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822178#p822178:2vtrgjk3 je napisao(la):
Žika » 11 Feb 2021 06:27 am[/url]":2vtrgjk3]Za Pfizer koliko znam niko nije imao reakcije , za kinesku takođe. Dok za rusku se žale povišena temperatura, malaksalost.....

Данас сам добио податке од другарице. Све више и више људи се јавља у ковид амбуланте, после вакцинисања долази до заражавања вирусом Ковид-19 и то највише после примања прве дозе Синофарм вакцине тј кинеске вакцине.
Јуче су имали 5 случајева од тога један је био са обостраном упалом плућа
Ja znam celu porodicu koja se posle primljenog kineza zarazila. Verovatno su se malo vise opustili, ali isto ako su primiili prvu dozu 20.01 a dobili simptome 3.02 nije bas da su bili nezasticeni. Ima dosta i vip zarazenih posle sinofarma ali se to ne gura u medije kao ranije.

Dvema koleginicama posle kineske vakcine ozbiljno popucali ocni kapilari, jednoj lekar rekao da je promaja, a drugoj da je nuspojava vakcine.
Rodjaka posle fajzera imala visoku temperaturu 2 dana posle sve ok.
Sta znam ja cu sacekati jos dok mi traju antitela, a posle ako bude trebalo i ako bude moglo da se bira, da primim rusku.
 
Zena i ja smo se vakcinisali sa kineskom pre 2 nedelje i nikakvih reakcija nije bilo osim mozda sutradan, nakon primanja, smo osetili neko blago grebuckanje/nelagodu u grlu koje je trajalo jedno sat - dva i nista vise. Sto se same organizacije tice mi smo se prijavili i posle 2 sata od prijave nam je stigao poziv za vakcinaciju i zaista mogu da potvrdim iskustvo @razgradjevinar-a posto je moje identicno sa njegovim.
 
Inače, umrle od kovida stavljaju u kese ali ako se doplati 12.000 mogu ih obuku u donetu odeću za sahranu.
Meni se više sviđa da me sahrane u nekom kutku mog imanja nego u kese ili masovna groblja koja se prekopaju i ko zna gde kosti završe kad prestane se plaća mesto (sem izuzetka ako je neko u Aleji zaslužnih kao moj deda gde valjda ne moraš plaćaš)
 
Ja sam uveren da se ljudi opuste posle vakcinacije pa manje paze. Do sada su i vrapci naučili da nema opuštanja do druge doze, ali očigledno ne vredi.

Tome doprinose i vesti kako smo najbolji, pa onda i VeUprava počne da vrši pritisak da se kafićima produži radno vreme...
 
Cuo sam za Fajzerovu vakcinu da je nekoliko medicinskih sestara jedne regionalne bolnice koje ju je primilo bilo na bolovanju zbog dijareja tipa 10-tak stolica dnevno :( ,sto se tice Ruske vakcine znam za par slucajeva povisene temperature koja je trajala jedan dan.
 
JA sam se prijavio pre 2 nedelje i ne zovu me.
Znam coveka koji se prijavio istog dana kad je bilo omoguceno i nisu ga od danas zvali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=822201#p822201:35520pm0 je napisao(la):
MC_ » Čet Feb 11, 2021 11:07 am[/url]":35520pm0]JA sam se prijavio pre 2 nedelje i ne zovu me.
Znam coveka koji se prijavio istog dana kad je bilo omoguceno i nisu ga od danas zvali.

Pa covece ja sam se prijavio prvog dana i evo nisu me jos zvali za Pfizer i Modernu (znam nije stigla al je ponudjena pa sam stiklirao)
Spadam u mladje pa se ne zalim al eto da kazem jer ti je to cudno izgleda

Izrael dosao do 69% vakcinisanih sa prvom dozom, mi 10%
Imamo milion i po penzionera znaci mladji se mogu nadati vakcinaciji kad prodjemo 25% ako se svi penzioneri vakcinisu
 
Mnogi penzioneri koje znam kazu da im ne treba vakcina jer ne izlaze mnogo iz kuce
 
Već sam nekoliko puta pisao - nije Izrael na 69% vakcinisanih, već 69 doza na 100 stanovnika. Preciznije, 27% primilo obe doze, a 15.5% jednu. To je svakako više nego što će pojedine zemlje Evrope dostići ukupno u ovom talasu/godini vakcinacije.

Vredno je zabeležiti i da je do sada dato preko 150,000,000 doza širom Sveta.
Druga zanimljivost je i da Rusija uopšte ne objavljuje svoje brojke, a Kina objavljuje veoma retko (svakih desetak dana).
 
Roditelji drugarice imaju preko 75 godina, oboje se javili za Sinofarm na početku. Majku su odmah zvali dok oca nisu još vakcinisali. Ozbiljno sunjam u ispravnost sistema za zvanje gradjana na vakcinaciju.

Inače Belexpo centar koji je punkt za vakcinisanje na NBG je prepun fotografija Stefana Nemanje.
 
Pa nema, vakcine, spomenik, rast duga 10 mlrd evra... treba izreklamirati urađeno, a ne da neko needukovan obiđe 99, 9% Srbije i ne vidi promene, e da se to ne desi, bolje 0,01%: spomenik, zimsku fontanu, autoput, BnV svuda reklamirati. To bih nazvao "marketinški sistem poluge" : sa 0,01% urađenog digneš sliku da je 20% urađeno.
 
Vrh