Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755787#p755787:2hkf3ahh je napisao(la):
nensav » Fri Jul 10, 2020 5:24 pm[/url]":2hkf3ahh]A sta bi sa cuvenim prokuzavanjem? Ovo je odlicna prilika za to. Jesen mozda nece biti tako gadna. Ako je naravno istina da se covek ne moze dvaput zaraziti
Kon stalno priča o prokuživanju, ali je teško shvatiti da li je to zvanična strategija. Meni deluje da će se prokuživanje desiti ali kao posledica odsustva strategije.

Ako to jeste strategija, ne znam da li je pametna, jer nigde nije došlo do značajnog povećanja broja ljudi sa antitelima. Najveće su procene za Njujork, gde je stiglo do 20%, ali po ceni umrlih od 0,15% cele populacije. Nas u Srbiji je 7 miliona pa bi to bilo 10.500 ljudi. To zvuči strašno.
 
Ljudi

Ja sam bio u kontaktu, bliskom i dugotrajnom sa pozitivnom osobom.

Jutros smo saznali da je ta osoba pozitivna. Imam nekoliko tipičnih simptoma ali nemam temperaturu.
U svakom slučaju sam uveren da sam pozitivan i u skladu sa time se i ponašam.

Iz Covid ambulante su me vratili jer nemam temperaturu. Kažu da sačekam nekoliko dana da mi skoči temperatura pa će onda rezultat testa da bude merodavan. Navodno, ovako će test biti negativan. No iako sam ekao da sam malaksao i iscrpljen nisu hteli ni da mi izmere temp, koja je mogla da mi poraste u međuvremenu.

Da li je ovo trijažni prekršaj, ili nešto drugo?
 
Sto ne izmeris sam temperaturu? Ako sumnjas najbolje je samoizolacija barem neko vreme.

Ne znam da li je prekrsaj u trijazi ili ne.
 
Merio sam jutros, iskreno nisam stigao, ali i da jesam mogao sa da blefiram da imam 37,8, onda bi me primili na testiranje.

Uostalom, kakvi su to testovi koji reaguju na simptome a ne na prisustvo virusa?
 
Kao što sam rekao na prethodnoj strani, a i sad eto direktne potvrde. Neće nikoga testirati dok ne bude više simptoma koji traju bar dva dana uzastopno.
 
Nama preti humanitarna katastrofa. Popunio sam upitnik u kome stoji da tri dana imam tipične simptome, taksativno navedene, među kojima ipak nije povišena temperatura, plus sto imam kontakt sa zaraženim. Biće da lekari i tehničari ne veruju navodima iz upitnika. A na febrilnost se vade verovatno jer spada u najlakše proverljive kriterijume trijaže.
 
Можда се воде логиком да ако имаш повишену температуру веће су шансе да захвате вирус када узимају узорак јер температура значи раширенију инфекцију.

Свакако не треба да штеде на тестовима, а треба да уведу беспрекорну тријажу.
 
Možda lakše slučajeve neće ni da testiraju. Možda prođeš i bez temperature. Ja mislim da oni i idu na prokužavanje, samo prikoče kad se napune bolnički kapaciteti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755848#p755848:klz380bq je napisao(la):
11030 » Fri Jul 10, 2020 9:09 pm[/url]":klz380bq]Možda lakše slučajeve neće ni da testiraju. Možda prođeš i bez temperature. Ja mislim da oni i idu na prokužavanje, samo prikoče kad se napune bolnički kapaciteti.
Popunjavanje bolničkih kapaciteta se smatra opasnim. Šta radiš kad posle toga? Pustiš ljude da umiru na ulici?

Čak su i Teksasu uveli neku vrstu policijskog časa kad su popunili bolnice a tamo baš izbegavaju da to rade.
 
Ne osećam ukus i miris.

Umor, iscrpljenost, zapušen nos
Kijavica, sekret. Osećaj kao da imam temperaturu, a nemam.

Danas sam doputovao, usput sam saznao da osoba sa kojom s imao visok nivo kontakta je pozitivan.

Sve sam lepo naveo u upitniku. Kao da su mislili da lažem da bih se ogrebao za test.

Još ogavno i arogantni.

Ne znam dal imam pravo da idem u drugu Covid ambulantu.
 
Ti baš imaš izmešane simptome. Zapušen nos, kijavica i sekret su baš retki simptomi za koronu, dok umor i iscrpljenost su jedni od najčešćih. A gubitak čula ukusa i mirisa bi trebalo da bude glavni indikator, ali razmišljam da to nije možda zbog zapušenog nosa? Čudno je pak da te baš zbog tog simptoma nisu testirali, posebno što si bio u dužem kontaktu sa pozitivnom osobom. Možda što nemaš suv kašalj i temperaturu. Zaista čudno, možda da probaš da pozoveš druge Covid ambulante pa da pitaš da li imaš pravo.
 
Nije realno da sam pokupio negde prehladu obzirom da sam se čuvao. Prehlada je neuobičajena . Osoba o kojoj pričam je imala sve simptome i u bolnici je, daju joj kiseonik. Vektor zaraze mi je ipak u ovom slučaju jasan. Neko je doneo u kolektiv osobe u kojoj su sedeli tri i po sata bez mera zaštite.
 
Kaže mi kolega kojem sestra radi u Valjevskom Gorenju da je tamo haos sa koronom. Puno zaraženih, nigde ni reči o tome.
 
Očekuju od naroda da se čuva i bude odgovoran a kriju gde su legla zaraze.
 
Само у Мачванском округу скоро 1000 позитивних случајева.

zavod-9.07.jpg
 
Ovi brojevi im se nikako ne slažu. Samo u Mačvi 157, a ukupno svega 400?
 
Hoće da prikažu kako je Zelenović neodgovoran i da svojim (ne)delovanjem ugrožava živote ljudi.
 
Drž se Tragač i ne plaši se. Ja sam imao iste simptome koje opisuješ samo bez gubitka mirisa ukusa. Isto sekret, zapušen nos, malaksalost, doduše i suvo kašljanje i temp iznad 37. Temperatura mi trajala tačno 2 dana i zanjih dan i po je nemam. Mada, kašalj pluća još rovit pa neću izlazim još koji dan...
Ne bi da drugima delim savete, ali ja lično verujem u vruće čajeve (smirivalo mi iritaciju pluća), luk, vitamin c, zink, možda i neki alhohol da dezinfikuje unutra. I sve što povećava kiseonik u krvi. Da mi krene ozbiljnije na upalu pluća uzeo bi neki standardan antibiotik za pluća.
 
I samo da dodam da se ni jednog trenutka ni na koga nisam ljutio što sam se razboleo. Dobio sam od ženinog oca koji je imao par dana pre mene, ali nije mi palo na pamet da je on ili bilo ko nešto kriv. Ni vlast koja je krizom loše rukovodila, ni oni koji su ga verovatno pustili. Kao klinac sam isto tako dobio boginje od drugara, ali nikada nisam pomislio da je on kriv. Ovo govorim i zato što ima nekih koji bi sve da nas vakcinišu da im mi ne bi bili krivi da ih nečim zarazimo. Da povučem liniju ljudskosti između sebe i njih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755862#p755862:2c5htun3 je napisao(la):
tragac » Pet Jul 10, 2020 9:49 pm[/url]":2c5htun3]Nije realno da sam pokupio negde prehladu obzirom da sam se čuvao. Prehlada je neuobičajena . Osoba o kojoj pričam je imala sve simptome i u bolnici je, daju joj kiseonik. Vektor zaraze mi je ipak u ovom slučaju jasan. Neko je doneo u kolektiv osobe u kojoj su sedeli tri i po sata bez mera zaštite.

Kako god dođi do nekog merača saturacije O2 u krvi, makar i sa telefona (znam da su top line galaxije imale ranije ne znam za sada). Ako osetiš bolove u grudima ili preterani suv kašalj ili ti O2 padne ispod 90 , BILO KOJI OD OVA TRI ZASEBNO, moli kumi plači podmićuj da te testiraju i da ti snime pluća. Srećom snimak pluća možeš da uradiš privatno ...
 
Evo i razni direktori ustanova izmilili da komentarisu proteste i koronu. Nesto se ne secam da su bilo sta komentarisali kada je bio derbi u pitanju ili onaj skup sns-a pred skupstinom gde su stajali kao sardine sredinom maja, i gde su jos dovozeni kao robovi autobusima. Eto to je nasa struka, nijedna ustanova u beogradu nema za direktora lekara koji nije stavljen po stranackoj pripadnosti i sada moraju da pevaju kako drugi sviraju. Svi redom da pocepaju diplome i kod dr ozona na ponovno skolovanje.
 
Prvo da ti poželim što brži i lakši oporavak. Mislim da možeš opet da probaš sa Covid ambulantom, ako se osećaš loše. Ne treba čekati da se pogorša.

Earth, jesi se ti testirao? Jeste imali pored ovih simptoma možda i stomačne tegobe?

Čitala sam da 50% covid pozitivnih ima i stomačne probleme, kao i da može da se desi da se samo imaju stomačne tegobe bez temp i kašlja i da se bude pozitivan na covid.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755912#p755912:2t8h3tdv je napisao(la):
unedfined » 11 Jul 2020 09:04 am[/url]":2t8h3tdv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755862#p755862:2t8h3tdv je napisao(la):
tragac » Pet Jul 10, 2020 9:49 pm[/url]":2t8h3tdv]Nije realno da sam pokupio negde prehladu obzirom da sam se čuvao. Prehlada je neuobičajena . Osoba o kojoj pričam je imala sve simptome i u bolnici je, daju joj kiseonik. Vektor zaraze mi je ipak u ovom slučaju jasan. Neko je doneo u kolektiv osobe u kojoj su sedeli tri i po sata bez mera zaštite.

Kako god dođi do nekog merača saturacije O2 u krvi, makar i sa telefona (znam da su top line galaxije imale ranije ne znam za sada). Ako osetiš bolove u grudima ili preterani suv kašalj ili ti O2 padne ispod 90 , BILO KOJI OD OVA TRI ZASEBNO, moli kumi plači podmićuj da te testiraju i da ti snime pluća. Srećom snimak pluća možeš da uradiš privatno ...
Novac ovde ne pomaže. Pa juče sam se ponudio da platim test, iako sam osiguran, ali su odbili jer kao što rekoh ako nemam makar blago povišenu temperaturu test ne može otkriti prisustvo virusa!
Kod privatnika tek, pošto je njima zabranjeno da dijagnostikuju i leče Covid, mene kao suspektnog neće primiti pa sve da im istovaram zlatne poluge na paletama ispred klinike.
 
Vrh