Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752217#p752217:3a4oune9 je napisao(la):
mare900 » Sun Jun 28, 2020 9:31 am[/url]":3a4oune9]Da postoji realna zdravstvena opasnost od korone ovi gore bi to sigurno znali pa bi se ponasali odgovornije, ne da bi dali primer kako treba vec iz straha za sopstveno zdravlje. Da li nam onim slikama gore svesno daju to do znanja ili ne, ko zna...
Treba pratiti medije, oni nam sve kazu.
Pošto su oni inače poznati kao racionalni?

Evo jedan mali test: da li bi sa bilo kim od njih npr. osnovao firmu? I onda odeš na odmor i ostaviš je Marku Đuriću da je vodi dok nisi tu?
 
E dok smo koronašili, naselju Rupčine između Belih voda i Železnika su promenili ime. Sad se zove Makiške terase. Ne znam da li se ovo desilo u istoriji grada, da prekrste čitavo naselje. Kad sam videla table mislila sam da je sprdnja, kad ono ozbiljno.
 
Ne valja to nista, trebalo je Mackysh terraces.
 
Upravo su objavili da je na Zlatiborskom okrugu potvrđeno danas 70 novih slučajeva. Samo 47 je iz Ue... tokom prvog talas ni jednom nisu bile ovolike cifre.
A treba uzeti u obzir da Zlatiborski okrug niko ni ne pominje kao najgori vec uglavnom Bg, tako da ja mislim da ce i danas cifra biti poprilicno visoka i višlja u odnosu na juce
 
Na 4095 testiranih, 254 pozitivnih, preminulo troje
Znaci sutra ne gine uvodjenje nekih mera od Velikog Respiratora
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752207#p752207:3rtqbtsp je napisao(la):
paradox polje » 28 Јун 2020 16:44[/url]":3rtqbtsp]Нису ли и Америчка истраживања показала да масовни протести код њих нису имала велики утицај.
Чија истражевања? Здравствених „стручњака” који су пар недеља практично позивали да се свима забрани излазак из куће, а данас тврде да је највећа претња по здравље Американаца „расизам”?

Уосталом, као што је колега већ навео, нереди које гледамо на улицама америчких градова нису ни близу тако масовни као што се на први поглед чини. Ретко се скупи толико људи колико на једном стадиону.
 
Ovde vas ima dosta pametnih ljudi...Pa da se pitate vi licno, da li bi ste uveli zastitne mere, kakve i do kog nivoa?
 
Писао сам о томе пар страница уназад. Ја се противим драстичним мерама, јер су се показале као неделотворне. Негативно утичу на општу дисциплину, а управо је дисциплина једино дугорочно решење.

Обавезно ношење маски (уз увође ограничења њихове цене), међусобно растојање у редовима и угоститељским објектима, појачана хигијена, затварање граница тамо где је потребно, и строга забрана уласка свим мигрантима.

Полицијски час и забране рада, нипошто.
 
: Нек за почетак санитарни инспектори обиђу све локале и пропишу минимум дистанце међу столовима. Хигијена треба уопштено свуда да се појача, дезобаријере да се поставе на улазе у све јавне објекте.

И ГСП би могао да ангажује оне из вишка администрације да дезинфикују аутобусе на окретницама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752228#p752228:hjchs6q3 je napisao(la):
wk_ » 28 Jun 2020 10:53 am[/url]":hjchs6q3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752217#p752217:hjchs6q3 je napisao(la):
mare900 » Sun Jun 28, 2020 9:31 am[/url]":hjchs6q3]Da postoji realna zdravstvena opasnost od korone ovi gore bi to sigurno znali pa bi se ponasali odgovornije, ne da bi dali primer kako treba vec iz straha za sopstveno zdravlje. Da li nam onim slikama gore svesno daju to do znanja ili ne, ko zna...
Treba pratiti medije, oni nam sve kazu.
Pošto su oni inače poznati kao racionalni?

Evo jedan mali test: da li bi sa bilo kim od njih npr. osnovao firmu? I onda odeš na odmor i ostaviš je Marku Đuriću da je vodi dok nisi tu?
Ako se za nesto brinu onda je to njihovo d#pe. Niko od njih nije lud da sebe ugrozi zdravstveno.
 
za manje od mesec dana sa preporukama o drzanju distance ali i sa puno masovnih dogadjaja (glavni generator sirenja virusa) od 20- stigli na 250..
 
^^^^

Čitali smo šta si pisao... Ne propuštaš priliku da spomeneš tu zabranu ulaska migrantima... Mera koja veze sa epidemijom ili bilo čim racionalnim nema...

Da si rekao zabrana ulaska iz zemalja gde je situacija sa pandemijom najgora, to bi imalo smisla, migranti dolaze odasvud, pa time samo pokazuješ svoju netrpeljivost i primitivizam po drugi put...

Srećom ne uzbuđujem se previše jer uz sve zamerke koje imam da uputim ovom režimu iz nekog razloga vodimo politiku otvorenih vrata ka migrantima (koji ni ne žele da ostanu ovde) i čini mi se da država Srbija ne namerava to da promeni, gradi žice i čuva Evropu od nepostojeće pretnje.

Ljudi su ljudi i migracije su normalna pojava. Evropa je sama zakuvala na bliskom istoku. I treba da pohrle ka Evropi, mi smo im samo usputna stanica. Postoje pravila kako to ide sa tražiocima azila i nema potrebe kolektivno zabranjivati ulazak i šta to uopšte znači zabraniti ulazak... Ni danas ne možeš da pređeš drzavnu granicu tek tako... Možda treba pojačati kontrole oko nelegalnog ulaska...

Nisi precizirao na šta misliš ali si brže bolje zabranio ulazak a rastući rasizam u Americi stavio pod navodnike.

Ne vidim zašto bi mi ti takav bio draži kao komšija, sugrađanin, pripadnik mog naroda od migranta ili crnca kad desničare ne podnosim... Zabrani samog sebe. Jedino što moram da te trpim jeste što obojica imamo srpsko državljanstvo. Inače bi svakog migranta radije dočekao. I crnca..... crnkinju.

I želim vam da budete još bučniji u tom antimigratorstvu jer će to biti siguran pokazatelj da se situacija ne menja u smeru u kojem biste želeli. :cheers
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752275#p752275:nmc23780 je napisao(la):
Blade » Ned Jun 28, 2020 3:37 pm[/url]":nmc23780]Ovde vas ima dosta pametnih ljudi...Pa da se pitate vi licno, da li bi ste uveli zastitne mere, kakve i do kog nivoa?
Neke od stvari koje meni padaju na pamet na prvi mah:
1) Ograničavanje rada ''ugostiteljskih'' objekata do 22h, pogotovu klubovima i splavovima gde se organizuju ogromne divljačke žurke.
2) Obaveza nošenja maski u zatvorenim prostorima. Rukavice su smejurija od mere, nema nikakve potrebe forsirati ih, ko hoće nek ih nosi
3) Zabrana publike na svim papazjanijskim utakmicama, turnirima, Adrijama, derbijima, kolcima palcima...
4) Raspoređivanje timova za dezinfekciju vozila JGPa na okretnicama. Naravno, ovo košta. Ali koštali su i izbori kojih zadnjih godina imamo više nego godišnja doba. Pa ako se imalo za izbore, nek se nađe i za dezinfekciju. I da, naravno da dezinfekcija ne može da zaštiti vozilo i putnike celom dužinom linije. Ali ako ništa drugo, bar će donekle da uništi patogene u vazduhu i zavučenim mestima vozila.
5) Što češće pranje ulica u nedeljama kad nema dovoljno kiše i/ili vetra

To je prvih par mera kojih sam se za sad setio. Nisam stručan za te stvari. Ali sam dovoljno razuman i informisan da znam da: majmunisanje na derbiju; majmunisanje na Adriji; izbori; klubovi i kafići; postizborna slavlja i majmunisanja... sigurno donose štetu u borbi protiv Kovida. A bez svega toga se itekako može!


@Noki, nis' ti video kako izgledaju getoi u zapadnoj Evropi i Americi, i ko ih tamo najviše pravi. Da jesi, ne bi tako pričao. No dobro, nisi ni prvi ni poslednji koji mora da doživi strujni udar da bi shvatio da postoji razlog što stariji kažu da se prsti ne trpaju u utičnicu.

P.S.
Da podsetim na još dve činjenice:
Prvo, migranti dolaze i iz zemalja koje veze nemaju sa Evropom i NATOom. Iako dosta njih laže odakle su, već godinama unazad broj koji tvrde da su iz Sirije ne prelazi 30%. Ako to nije jasan znak da se ne radi ni o kakvim žrtvama nego manipulatorima koji bi da se nakače na tuđe milostinje, onda ne znam šta je.
A drugo, migranti možda putuju ka Evropi, ali ako oni imaju spor sa Evropom, što malo malo pa ovde izbodu nekog, napastvuju, kradu, upadaju u kuće...?
Kakve veze ja ili bilo koji drugi Srbin treba da imamo sa Ahmedom koji je kivan na Merkelku ili NATO? ' ga terao neko da dolazi u Srbiju? Makar i u tranzitu...
 
Hajde da malo smanjimo priču o migrantima jer je potpuno besmislena u ovom trenutku i temi. Evo najnovijeg primera gde ljudi navode razumne mere, onda se dotaknu migranata i krene potpuni izliv besa.
 
Ne brini, Igor je više puta dao do znanja da će ta tema da bude van dozvoljenih granica do daljnjeg jer se uvek povedu polemike.
Ja samo reagujem na ove što bi da glume veće pape od pape i što misle da Srbija treba da se bavi Američkim i Evropskim problemima.

Kao da mi nije dosta što na koji god (strani) sajt, platformu ili servis odem, samo trpim bombardovanje kako ''su crni životi važni aaaa kmeee!'', još mi samo treba da mi neko ovde u Srbiji drži slovo kako treba da jecamo, sramimo se, i najluđe od svega - odričemo se svega i svačega zato što je Ahmed nasepo krenuo u potragu za nemačkom $i$om al naišao na ograde i karantin pa sad ne zna gde će, al naravno zna da neće ni metar unazad, ne d'o bog...

Samo još čekam da se nađe neka grupica koja će da me spopada na ulici sa dešavanjima u Crnoj Gori. Za koje me briga taman koliko i za ova u Americi. Gledam bre svoj život, svoju zemlju i svoju budućnost. Čišćenjem svinjarija i grešaka nek se bave oni koji su ih i napravili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752284#p752284:40nn0zm1 je napisao(la):
Дошљак » 28 Јун 2020 23:13[/url]":40nn0zm1]: Нек за почетак санитарни инспектори обиђу све локале и пропишу минимум дистанце међу столовима. Хигијена треба уопштено свуда да се појача, дезобаријере да се поставе на улазе у све јавне објекте.

И ГСП би могао да ангажује оне из вишка администрације да дезинфикују аутобусе на окретницама.
Тако је. Главни проблем је управо то што се ни постојеће мере не спроводе, јер нема довољно колтроле (има ли је уопште?), ни рада угоститељских објеката, ни понашања људи у јавности. Кад се људи набију једни уз друге, као што смо могли видети кад су преко банака делили ону фамозну помоћ, мора бити некога да им каже - одмакните се једни од других. Шта раде полицајци?
 
Pa policajci kažu da nisu nadležni.
I komunalni milijcajci kažu isto to.
I inspekcije.

Tako da... u suštini, niko nije nadležan. Kao i uvek u Srbiji.

Znam samo da ''je narod kriv za sve''. Na primer, narod je taj koji je naterao SNS da pravi skupove i slavlja. Čak postoje indicije da je narod zarazio pčelicu Maju, Vulvulina i Đurića.
 
Moje viđenje stvari je da niko nije ni pomišljao o tome ko će da sprovodi te donete mere. Toliki amaterizam i svesna nebriga i kriznog štaba i vlade, to je zaista za krivičnu odgovornost.
 
wk_":1a11cwub je napisao(la):
Moje viđenje stvari je da niko nije ni pomišljao o tome ko će da sprovodi te donete mere. Toliki amaterizam i svesna nebriga i kriznog štaba i vlade, to je zaista za krivičnu odgovornost.
Nije poenta u kontroli, nego u donošenju i samokontroli. Odluke se donose da može zvaničnicima stranih zemalja i svih onih od kojih dobijamo pare, da se kaže kako se radi nešto, a onda se od naroda traži da bude samodisciplinovan i kada se to ne desi (za šta se unaped znalo), onda se taj isti narod okrivljuje (tako im je lakše). I njima super, svu odgovornost skinuli sa sebe, a zadovoljili i strance.
 
Hajde licitiranje: koje mere očekujete da će šef* da uvede sutra? Rekao je oštre mere ako se situacija ne popravi zavikend.

*) Tako ga zove predsednica vlade, da ne bude da sam ja izmislio
 
Па, за почетак, свакако неће дирати у светињу кафића, сплавова и ноћних клубова.

Маски свакако нема довољно у залихама да би увели њихову обавезну употребу у јавности, тако да ће се вероватно опет крити иза Конових небулоза о томе како нам оне, заправо, баш и не требају.

Полицијски час не очекујем; ваљда нису толико луди.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=752301#p752301:242cgfxd je napisao(la):
Bender Rodriguez » Danas, , 16:19[/url]":242cgfxd]Pa policajci kažu da nisu nadležni.
I komunalni milijcajci kažu isto to.
I inspekcije.

Tako da... u suštini, niko nije nadležan. Kao i uvek u Srbiji.

Znam samo da ''je narod kriv za sve''. Na primer, narod je taj koji je naterao SNS da pravi skupove i slavlja. Čak postoje indicije da je narod zarazio pčelicu Maju, Vulvulina i Đurića.

Čovek lepo sumirao.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DJQCRMqVJjU[/youtube]
 
Prethodna izjava je kr****** bud***** u svakom smislu u kome se to može interpretirati. Ne zbog prostote. To je nebitno i beznačajno. Nego zbog gluposti koja ne razume da "narod" NIKADA nije kriv. Nije ovo što sam rekao neka floskula u kojoj neko izvaljuje prazne fraze da bi se "ulagivao narodu" ili ispao bog zna kako savestan ili mudar. To je bukvalno tako iz razloga koje je sada suviše komplikovano objašnjavati. To su prosto manipulacije.
 
Zahvaljujući dosadašnjim iskustvima u svetu postalo je savršeno jasno da borba pritiv kovida ima DVE osnovne i jednako bitne komponente: socijalno distanciranje i masovno testiranje. To preporučuje i SZO i iskustva SVIH uspešnih država.

Masovno testiranje je veoma važno jer socijalno distanciranje smanjuje prosečno prenošenje virusa, ali na slepo, kad ne znamo gde se on nalazi, dok testiranje ne samo smanjuje prenošenje, nego nam i tačno kaže gde je virus, pa tako možemo i da ga eliminišemo, a ne samo da sprečimo veće širenje nego što već postoji. To je moguće SAMO masovnim testiranjem. Zato je ono toliko važno. Pa šta se onda pobogu kod nas desilo u vezi testiranja?

U prvoj fazi epidemije naši zvaničnici su nevoljno priznali da nisu imali dovoljno mogućnosti za testiranje, ali da smo zahvaljujući pomoći Kineza i našim dalekovidim kupovinama opreme i materjala otvorili nekoliko novih laboratirija, obučili ljude i kupili reagense, tako da ćemo od sada biti regionalna velesila u broju testova. I to je izgledalo veoma obećavajuće.

I onda, u nekom tajnom i većini nepoznatom trenutku, izgleda da je odlučeno da se kontakti zaraženih VIŠE NEĆE testirati ako usput nemaju i sasvim jasne simptome kovida. Dakle ako samo liče na kovid, to više nije dovoljn razlog za test! Iako se zna da kovid ima ogromnu lepezu ispoljavanja koju često nije moguće prepoznati samo na osnovu simptoma, a pogotovo što u ranim fazama bolesti simptomi mogu biti maltene bilo šta, ili da ih skoro i nema (što se ubrzo menja, ali ne pre nego što je tako odbijena osoba zarazila gomilu drugih).

I sad, kad smo u JOŠ goroj situaciji nego onda kad je to izgleda odlučeno (KADA je odlučeno?), kad smo u novom piku sličnog obima kao i onaj prvi, Lončar kaže sledeće:

"Oni koji su imali kontakt sa zaraženima, ali nemaju nikakve simptome nisu prioritet, testiraju se samo kontakti sa simptomima. Ostale molimo za strpljenje. Ako ste samo bili u kontaktu, a nemate simptome, ne treba da žurite sa testiranjem jer period inkubacije može da traje više dana", istakao je juče Lončar za RTS.
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1700999

Dakle, ako ste zaraženi a JOŠ nemate ozbiljnije simptome, slobodno idite kući bez testa da bi ste mogli zaraziti JOŠ mnogo više ljudi, pošto mi ... nemamo dovoljno testova !? Ili šta? A pri tome dobro zna da su maltene SVI zarazni PRE pojave simptoma. Tj. širenje virusa je pri ovoj proceduri zagarantovano odlukom vlade i kriznog štaba!!!

Šta bi sa tolikim laboratorijama, obučenim ljudima i regensima? Zar se nismo dobro opremili, kao što su rekli? To je farsa. Prebacuju slučajnim ljdima da se ne čuvaju dovoljno, iako 99,9999% njih sigurno nema virus, a ovako im same dođu probrane osobe koje imaju snažnu sumnju da imaju virus, što verovatnoću da se test neće "uludo" baciti drastično povećava za čitave redove veličine. A oni ipak neće ili ne mogu da ih testiraju, dok istovremeno imaju obraza da nešto prebacuju narodu gde bi korisni efekat bio bitno manji od testiranja i izdvajanja onih koji se sami nude kao potencijalno zaraženi.

Šta se desilo? Zato i posle nekoliko meseci, posle zatišija i privremenog povlačenja virusa, nismo iskoristili priliku da razvijemo MASOVNI sistem testiranja, što smo znali da će nam biti potrebno, makar za zimu, a ispalo je i sada? Da li su uopšte iskorišćeni kapaciteti koje smo dobili? Zašto Lončar ne govori o TOME?

- ZAŠTO je neophodno da imate simptome da bi bili testirani, iako ste bili u kontaktu sa zaraženim?
- ZAŠTO nećete biti testirani ako nemate baš one "uobičajene" simptome koje ima većina, ali ne svi zaraženi od kovida? Koliko onih sa respiratornim problemima uopšte može da bude u Srbiji?
- Šta je sa onima koji će ubrzo biti sasvim klasični bolesnici od kovida, ali su slučajno došli neporedno pre pojave prvih simtoma, ali posle faze u kojoj već nose toliko virusa da su postali zarazni?
 
Vrh