Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,1%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,5%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 44 13,9%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    316
Kako da pijem i jedem u kafani sa maskom?
 
Ti kreni pa nam javi kako si prosao :mrgreen:
 
Danas sam rvi put prekrsio policijski cas. Usao sam u kucu u 18:04, pa mi je dosta nezakonitih radnji za danas :)

Ali evo upravo citam vesti o ukidanju vanrednog stanja i nigde ne piše da li sada smemo napolje ili moramo da čekamo 5AM.
 
Isto se pitam, i ja bih u šetnjicu.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam juce usao u petnaest do 7 jer sam se izgubio u Kosutnjaku :laugh:

U svakom slucaju, dokaz koliko je smesan policijski cas i drzava, prosao sam lagano setajuci pola Banovog brda, nigde nijednog pandura. Mogu da zamislim koja je njima za******* bila posle sest, zabodu se negde i jedu i piju, nemaju nikakvog posla.

Ljudi su se bespotrebno plasili, mada sam ja bio zagrejan i u opremi za trcanje i spreman na sprint :mrgreen:

I koga sam ugrozio?
 
Пантограф":1pq2udf2 je napisao(la):
Šta ova žena tek govori:

"Nestorović je bio u pravu"

Dr Danica Grujičić je, gostujući na TV B92 u emisiji Osvrt, rekla da je dr Nestorović bio u pravu i da imamo mnogo manju smrtnost u odnosu na ostatak sveta.

...(pročitati obavezno i ovo između)...

"Kad pogledate nas genetika zaista štiti, naši vojnici su u Prvom svetskom ratu umirali od gladi, nisu umirali od španske groznice. Nešto ima veze sa genetikom. Sad vreme pokazuje da je (Nestorović) bio u pravu", dodaje Grujičić.
...

https://www.b92.net/inf...;dd=06&nav_category=12&nav_id=1681416

Da mi je prababa živa, pa da pročita da joj brat nije umro od španske groznice... Bože sačuvaj.

Ovo je, kao i dr Nestor, vrhunski lekar u Srbiji. I jednako baljezga na nivou najpijanije seoske kafane. Naša 'struka'. Intelektualna elita.

Mi smo bre pukli kao zvečka, treba sve da gradimo iz temelja.
Dotičnoj odavno nije dobro, samo što je mnogima bila simpatična dok se navijački i nenaučno bavila propagandom protiv NATO kroz žvaku o osiromašenom uranijumu, te brinula da ne dođe do pada prodaje morfijuma kroz žvaku o narkomanima i smrtonosnoj konplji. Doduše, to zalaganje za rusku politiku i opstanak nivoa zarade od proizvodnje i prodaje analgetika u postojećim farmakoindustrijskim okvirima, donelo joj direktorsko mesto koje joj u Srbiji prethodnih 30 godina bavljenja hirurgijom nije moglo doneti.

Što dosta govori o nama, a ponešto i o njoj.
Sada kada joj se osladila popularnost svima postaje jasno da je na putu dr Nestora, samo znatno besnija i uticajnija od njega, a i sa debljim profesionalnim kreditom, što je čini još opasnijom. Jedino ostaje da se okrenemo božjoj pomoći, kako je krenulo.

Poslano z mojega SM-G975F z uporabo Tapatalk
 
Putovanja ce biti komplikovana, trazice se testovi...
 
https://nova.rs/drustvo/nista-od-vucice ... 6lk6QwruNE

Lekari i medicinsko osoblje Kliničkog centra Vojvodine ostali su zatečeni svojim platnim listama za april mesec u kojima nije bilo ni traga od famoznog uvećanja plata za 10 odsto koje im je Aleksandar Vučić danima najavljivao “u znak zahvalnosti”.

Sudeći prema listinzima u koje je Nova.rs imala uvid, njima je isplaćeno 10 odsto kao “dodatak za rad tokom vanrednog stanja”, što je praktično samo stimulacija za rad, koja će prestati da im se isplaćuje već sutra, pošto je večeras ukinuto vanredno stanje.

“Biće nam teže, izgubićemo i ljude, ali ćemo uspeti da se izborimo. Plate će biti povećane od prvog aprila svim zdravstvenim radnicima – od vozača do stomatologa i lekara specijalista, jer zdravstvene ustanove trpe veliki pritisak u borbi protiv koronavirusa”, izjavio je Vučić 12. marta, najavljujući povišicu od 10 odsto.

Ispostavilo se da je povišica stimulacija, koja uopste nije uračunata u glavnicu plate zaposlenih u KCV i koja će biti vrlo kratkog daha.
Foto: Privatna arhiva

“Kada sma dobio listing ispostavilo se da povećanje nije nikakvo povećanje, čak ni osnovice, već samo dela iste. Odnosno, data nam je stimulacija od 10 odsto “za rad tokom vanrednog stanja”, što je praktično jednokratna pomoć za mesec april, a ne uvećanje plate”, kaže jedan od brojnih zaposlenih u KCV koji se obratio našem portalu.

Identičan listing i istu stimulaciju dobili su i oni koji su tokom epidemije svakodnevno radili isključivo sa zaraženim pacijentima u tzv Korona jedinicama KCV.
 
Ukidanje policijskog casa smo, eto docekali...Ali prosecnom stanovniku Srbije i ne treba policijski cas onoliko, koliko mu treba veca svest o samodgovornosti i vezano i nevezano za ovu situaciju. Ogovornost prema samo sebi je kod prosecnog Srbina vrlo mala, a prema drugima naravno, jos manja.

Ukida se policijski cas, ali tema ne prestaje da raste... :D
 
Dakle, nećemo moći da se krećemo u grupama, ali ćemo zato moći da sedimo u kafanama u grupi. Na otvorenom je obavezna distanca dva metra, međutim izgleda da ništa od toga ne važi za restorane, jer je praksa ovih dana pokazala drugačije. Kakvo foliranje.
 
Najviše me raduje što ću moći da odem u prodavnicu kada ja hoću. Planiranje ručka za produženi vikend i čekanje u redovima su mi najteže padali.

Masku ću nositi u prodavnicama i zatvorenim prostorima. Navikao sam, ne guši me, smatram da mi daje sasvim dovoljan stepen zaštite.

Što se tiče kafana i kafića, samo bašte dolaze u obzir, ali sa time neću žuriti.
 
Beki":33lzeiky je napisao(la):
Ti kreni pa nam javi kako si prosao :mrgreen:
Evo, već 10 minuta stoje ispred mog ulaza i čekaju me ;)
78f9ada3c4679c5d48b3895de42221da.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735910#p735910:2f0engqk je napisao(la):
Beki » Sre Maj 06, 2020 10:06 pm[/url]":2f0engqk]Ja sam juce usao u petnaest do 7 jer sam se izgubio u Kosutnjaku :laugh:

U svakom slucaju, dokaz koliko je smesan policijski cas i drzava, prosao sam lagano setajuci pola Banovog brda, nigde nijednog pandura. Mogu da zamislim koja je njima Zaj****** bila posle sest, zabodu se negde i jedu i piju, nemaju nikakvog posla.

Ljudi su se bespotrebno plasili, mada sam ja bio zagrejan i u opremi za trcanje i spreman na sprint :mrgreen:

I koga sam ugrozio?

Ne bih bas rekao da su se ljudi plasili bespotrebno, ja sam svako vece do pre nekih nedelju dana vidjao redovno Skoda patrole na ulici s terase, cak su izlazili iz civilnih kola bez uniformi i zaustavljali ljude na semaforu, nisam hteo da rizikujem da me zaustave i napisu kaznu. Kad si sam na ulici strcis jos vise pa te lakse vide.
No, bilo kako bilo, proslo, ne vratilo se ovo zlo vreme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735902#p735902:17ucv7v2 je napisao(la):
astrodule » 06 Maj 2020 21:47[/url]":17ucv7v2]Danas sam rvi put prekrsio policijski cas. Usao sam u kucu u 18:04, pa mi je dosta nezakonitih radnji za danas :)

Ali evo upravo citam vesti o ukidanju vanrednog stanja i nigde ne piše da li sada smemo napolje ili moramo da čekamo 5AM.
Ne moraš da čekaš 5AM, jer ne živiš u SAD, ali moraš da sačekaš 5h ujutru. Od tada pa nadalje, policijski čas prestaje.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735933#p735933:17ucv7v2 je napisao(la):
astrodule » 06 Maj 2020 22:50[/url]":17ucv7v2]Najviše me raduje što ću moći da odem u prodavnicu kada ja hoću. Planiranje ručka za produženi vikend i čekanje u redovima su mi najteže padali.

Masku ću nositi u prodavnicama i zatvorenim prostorima. Navikao sam, ne guši me, smatram da mi daje sasvim dovoljan stepen zaštite.

Što se tiče kafana i kafića, samo bašte dolaze u obzir, ali sa time neću žuriti.
Čekanje u redu mi nije toliko teško palo, koliko mi je bilo to trčanje do radnje bespotrebno. Ali ja sam uspeo da bolje prođem nego oni koji su jurili ujutru da budu među prvima. Tada se znalo i više od 1h čekati u redu da bi se ušlo, a 1h pred zatvaranje red i nije toliko velik, a kupovinu, sa sve plaćanjem, završim za max 30 min. , jer imam spisak kod sebe, pa mnogo brže obavim posao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735872#p735872:yuc23z4p je napisao(la):
mradulovic » 06 Maj 2020 20:44[/url]":yuc23z4p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735841#p735841:yuc23z4p je napisao(la):
MC_ » 06 May 2020 06:51 pm[/url]":yuc23z4p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735836#p735836:yuc23z4p je napisao(la):
max » Sre Maj 06, 2020 6:29 pm[/url]":yuc23z4p]
MC_":yuc23z4p je napisao(la):
Ono sto raduje je da ce se drasticno smanjiti broj ljudi koji idu u Grcku, pa ce ljudi te pare morati ovde da potrose.
Koja zabluda, sa svima kojima sm pričao, uštedeće, pa iduće godine u Grčku malo eksluzivnije.

Ljudi odlaze bas zbog ovoga stp ricas. Da stvore utisak da su bili na ekskluzivnom putovanju.
Ja sada slusam ljude koji hoce da idu na na neka ekskluzivna mesta u Srbiji.
Cilj je zadiviti poznanike, inace sam okncept godisnjeg odmora, gde si 350 dana rob da bi 15 dana letovao je budalasta.
Svaki dan u godini treba da nam bude godišnji odmor, da radimo minimalno i tako ćemo se i manje razboljevati i imati bolji imunitet.
Treba da se lečimo od ideologije rada koju nam nameće neoliberalizam.

preterujesh i generalizujesh. ja nemam kola i imam isti telefon po cetiri, pet godina i ne patim za mnogim materijalnim stvarima ali zato volim da ustedim te pare i odem barem svake druge godine u neku daleku "vuko*****. Prosle godine sam bio u Ekvadoru, pre toga Nepal, Liban, Kuba (sve preko Jungla, znachi nije all inclusive eksluziva da nekom pokazujem djakuzije u apartmanu, nego privatni smestaj ili hoteli sa maks 3 zvezdice, aktivni odmor) i to ne radim da zadivim druge. Jednostavno volim da odem negde daleko gde me nista ne podseca na svakodnevicu ostatka godine, ne zato sto nesto ne volim Srbiju ili ovaj grad, nego zato sto mi se tako mozak najbolje resetuje. PLus me zanima svet, priroda - odrastao sam na Opstanku i Dejvidu Belamiju, neevropska arhitektura, drugi jezici i posle te dve nedelje se oporavim mentalno. Bolje to nego da patim za italijanskim cipelama, telefonima od po 1000+ evra i drugim materijalnim stvarima. Ove godine sam zeleo da odem u Iran ili Etiopiju, ali od toga nista.
Preko ostatka godine idem cesto sa planinarima po Srbiji (pogotovo istochna koja mi je najzanimljivija sa svojim prerastima) i prosto ne mogu da zamislim tamo da provedem 10, 12 dana odmora osim ako necu bash nista da ne radim i samo vegetiram na nekoj lezaljci, jer je problem sto se u 90% mesta srbije sadrzaji zavrsavaju na kafanisanju jedne ili druge vrste. I u samom Beogradu preko leta je vrhunac sadrzaja pivski vasar u avgustu. U junu ima 9ine festival u staroj ciglani a u medjuvremenu sta - skadarlija, ada, kej - kafanisanje, kafanisanje, kafanisanje. Meni kad dodju stranci ovde, ja posle treceg dana ne znam gde da ih vodim po gradu. Manjak sadrzaja, kulturnog i sportskog preko leta ( a i inache nismo nesto briljantni po pitanju kulture) je veliki problem u turizmu ove drzave.
Zanimljivo da postoji još neko ko je odrastao na Opstanku. Za mog života, ovo je prvi put da čujem tako nešto. Bilo je sredom, i uvek sam ga rado gledao. Isto tako sam i ljubitelj prirode, i u kondiciji takvoj da mogu bez problema i po 10km uzbrdo bez ikakvih problema. Kad god mogu, idem na planinarenje, a i vrlo rado idem na ture koje se organizuju po Beogradu, a obilaze se delovi grada uz vodiče i neke neobične priče i mesta iz istorije grada.
Eto , baš sam pre neki dan od Prokopa do Đerma i nazad, išao peške, silom prilika, jer sam morao da nosim majčine naopčare na popravku, a jedino tamo je bio majstor koji ume da ih popravi, a da ne polomi okvir. Ovi drugi samo kažu da ne može, da je komplikovano i sl., ili rade po 15 minuta na naočarima, pa ih vrate ne popravljene. Da je normalna situacija, išao bih BG: vozom do Vuka, pa dalje peške. Kad smo već kod voza, zna li se kakva će biti situacija sa njim?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735942#p735942:19obt8dq je napisao(la):
astrodule » Sre Maj 06, 2020 10:02 pm[/url]":19obt8dq]
Beki":19obt8dq je napisao(la):
Ti kreni pa nam javi kako si prosao :mrgreen:
Evo, već 10 minuta stoje ispred mog ulaza i čekaju me ;)
78f9ada3c4679c5d48b3895de42221da.jpg
Znaci da citaju forum :mrgreen:

Pa da ih pozdravimo :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735951#p735951:lftaq7du je napisao(la):
solecar » 06 May 2020 10:38 pm[/url]":lftaq7du]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735872#p735872:lftaq7du je napisao(la):
mradulovic » 06 Maj 2020 20:44[/url]":lftaq7du]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735841#p735841:lftaq7du je napisao(la):
MC_ » 06 May 2020 06:51 pm[/url]":lftaq7du]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=735836#p735836:lftaq7du je napisao(la):
max » Sre Maj 06, 2020 6:29 pm[/url]":lftaq7du]
MC_":lftaq7du je napisao(la):
Ono sto raduje je da ce se drasticno smanjiti broj ljudi koji idu u Grcku, pa ce ljudi te pare morati ovde da potrose.
Koja zabluda, sa svima kojima sm pričao, uštedeće, pa iduće godine u Grčku malo eksluzivnije.

Ljudi odlaze bas zbog ovoga stp ricas. Da stvore utisak da su bili na ekskluzivnom putovanju.
Ja sada slusam ljude koji hoce da idu na na neka ekskluzivna mesta u Srbiji.
Cilj je zadiviti poznanike, inace sam okncept godisnjeg odmora, gde si 350 dana rob da bi 15 dana letovao je budalasta.
Svaki dan u godini treba da nam bude godišnji odmor, da radimo minimalno i tako ćemo se i manje razboljevati i imati bolji imunitet.
Treba da se lečimo od ideologije rada koju nam nameće neoliberalizam.

preterujesh i generalizujesh. ja nemam kola i imam isti telefon po cetiri, pet godina i ne patim za mnogim materijalnim stvarima ali zato volim da ustedim te pare i odem barem svake druge godine u neku daleku "vuko*****. Prosle godine sam bio u Ekvadoru, pre toga Nepal, Liban, Kuba (sve preko Jungla, znachi nije all inclusive eksluziva da nekom pokazujem djakuzije u apartmanu, nego privatni smestaj ili hoteli sa maks 3 zvezdice, aktivni odmor) i to ne radim da zadivim druge. Jednostavno volim da odem negde daleko gde me nista ne podseca na svakodnevicu ostatka godine, ne zato sto nesto ne volim Srbiju ili ovaj grad, nego zato sto mi se tako mozak najbolje resetuje. PLus me zanima svet, priroda - odrastao sam na Opstanku i Dejvidu Belamiju, neevropska arhitektura, drugi jezici i posle te dve nedelje se oporavim mentalno. Bolje to nego da patim za italijanskim cipelama, telefonima od po 1000+ evra i drugim materijalnim stvarima. Ove godine sam zeleo da odem u Iran ili Etiopiju, ali od toga nista.
Preko ostatka godine idem cesto sa planinarima po Srbiji (pogotovo istochna koja mi je najzanimljivija sa svojim prerastima) i prosto ne mogu da zamislim tamo da provedem 10, 12 dana odmora osim ako necu bash nista da ne radim i samo vegetiram na nekoj lezaljci, jer je problem sto se u 90% mesta srbije sadrzaji zavrsavaju na kafanisanju jedne ili druge vrste. I u samom Beogradu preko leta je vrhunac sadrzaja pivski vasar u avgustu. U junu ima 9ine festival u staroj ciglani a u medjuvremenu sta - skadarlija, ada, kej - kafanisanje, kafanisanje, kafanisanje. Meni kad dodju stranci ovde, ja posle treceg dana ne znam gde da ih vodim po gradu. Manjak sadrzaja, kulturnog i sportskog preko leta ( a i inache nismo nesto briljantni po pitanju kulture) je veliki problem u turizmu ove drzave.
Zanimljivo da postoji još neko ko je odrastao na Opstanku. Za mog života, ovo je prvi put da čujem tako nešto. Bilo je sredom, i uvek sam ga rado gledao. Isto tako sam i ljubitelj prirode, i u kondiciji takvoj da mogu bez problema i po 10km uzbrdo bez ikakvih problema. Kad god mogu, idem na planinarenje, a i vrlo rado idem na ture koje se organizuju po Beogradu, a obilaze se delovi grada uz vodiče i neke neobične priče i mesta iz istorije grada.
Eto , baš sam pre neki dan od Prokopa do Đerma i nazad, išao peške, silom prilika, jer sam morao da nosim majčine naopčare na popravku, a jedino tamo je bio majstor koji ume da ih popravi, a da ne polomi okvir. Ovi drugi samo kažu da ne može, da je komplikovano i sl., ili rade po 15 minuta na naočarima, pa ih vrate ne popravljene. Da je normalna situacija, išao bih BG: vozom do Vuka, pa dalje peške. Kad smo već kod voza, zna li se kakva će biti situacija sa njim?

pa ako si rodjen 1980+ onda je to bila neizbesnost prvih 10, 12 godina zivota. Opstanak i Belami sredom, decija Politika cetvrtkom sa stripom, Politikin zabavnik petkom i moj deda i cale su redovno kupovali Zov jer su pecarosi. Zbog takvog detinjstva jedna od velikih zelja mi je da odem na planinu Roraima (tepui stolasta planina u Venecueli), Madagaskar, Australiju itd...Prosle godine sam bio u dzungli, jeo zamorce, video Ande, kolibrije, tapire....

nije svako putovanje samo izgovor da se napravi novi album na fejsbuku
 
Jedna stvar mi nije jasna ko sve ulazi u ovaj broj od preko 6000 testiranih. To više nije mala brojka koja bi pokrivala samo simptomatske slučajeve pogotovo ne van sezone redovnog gripa.
 
Вечерас у емисији ''ОКО'' на РТС-у, шесторо људи је у студију. Два водитеља и четири лекара. Два лекара немају ни маску ни рукавице, а друга два лекара носе само рукавице. Један водитељ носи само рукавице, други нема ни маску ни рукавице. Сво шесторо су поређани у низ где размак између двоје људи у низу није већи од једног метра. Порука?
 
To je upravo ono što sam više puta pomninjao, da se šalje kontradiktorna slika javnosti, jer ono što vide na televiziji, većina shvata zdravo za gotovo. A pogotovo je problem objasniti ovima "Z" - ovcima da treba da nose maske i rukavice, ili da se drže 2m međusobnog rastojanja, ili da mogu da zaraze nekog svog, ako su oni zaraženi, iako njima u 99% neće biti ništa (preležaće ga na nogama).
 
Igor":68299in4 je napisao(la):
Jedna stvar mi nije jasna ko sve ulazi u ovaj broj od preko 6000 testiranih. To više nije mala brojka koja bi pokrivala samo simptomatske slučajeve pogotovo ne van sezone redovnog gripa.
Testiraju sve osobe koje su bile u kontaktu sa zaraženim (proširili su kriterijum pa samim tim je i procenat zaraženih opao)
 
Kada premijerka u skupštini ne nosi masku ni preko brade dok kritikuje druge koji ih takođe ne nose, onda je poruka sasvim jasna. Oni koji bi nosili maske ispadaju budale.

Danas sam saznao jednu zanimljivu stvar, a to je da je nošenje maske.u Budimpešti znak bunta protiv Fidesza i Orbana, s obzirom na to da se on zalaže za relaksaciju mera, dok budimpeštanska gradska vlast preporučuje strožije mere. Tako je u Budimpešti nošenje maske postalo simbol političkog opredeljenja.
 
Što se tiče mere za rukavice u tržnim centrima i na drugim mestima - pa zar nije lakše i sigurnije da postoji obaveza pranja ruku na ulazu sa onim tečnim sredstvima? To bih naročito uveo na pijacama i prodavnicama.

Rukavice same po sebi nisu nikakva sigurnosna mera jer ih ljudi nose kao da one same po sebi ubijaju viruse. Pa ja garantujem da su moje ruke posle sat vremena boravka van kuće čistije od 80% rukavica što ljudi nose trenutno.

Ko neće da prska gole ruke, neka prska rukavice - isti je efekat.
 
Vrh