Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Ja se ne plašim toliko vakcine koliko stavljanja sveta pod još veći nadzor i kontrolu, pod izgovorom ''to je za vaše dobro''.
Svakog dana pročitam kako se javio neki novi ''dobri samarićanin'' sa svojom idejom kako masovno pratiti što više ljudi odjednom. Naravno, sve pod pričom ''za više dobro'' i ''pa dobro, jes da može da se iskoristi za praćenje i narušavanje privatnosti ali bože moj, neeeeeće se to desiti...''

Tek ćemo da vidimo kako će stvari da se odvijaju. Evo sad se odjednom opet pokrenula teorija da virus možda ipak jeste izašao iz laboratorije. Ne da je veštački napravljen, ali da je možda nekim načinom potekao odande. A i ona naša žena virusolog u penziji je rekla da ne isključuje to kao opciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729817#p729817:3njq5m1n je napisao(la):
Blade » Uto Apr 21, 2020 12:21 am[/url]":3njq5m1n]Od sutra se olabavljuju mere zastite...Sto nema logike, jer, kada je bilo duplo manje zarazenih dnevno, nego sto je sada, mere su zaostravane, a sada se olabavljuju. Pocinju da rade pijace...A da li se to odnosi samo na zelene pojace ili i na OTC-e?

Kako nema logike? Pre desetak dana na 1000 testiranih bilo 300 pozitivnih.....zadnjih nekoliko dana na 3200 testiranih isto 300 pozitivno. Zar ne vidite pad procenta zarazenih sa 30% na 10% od broja testiranih?
Ako brojevi koje nam serviraju nisu lazni.........po meni ima logike olabljavati jer ovakvo trenutno stanje ne vodi nicemu
 
Tada se dnevno manje ljudi testiralo...I ko zna koliko sada ima onih koji su zarazeni, a to ni ne znaju. I koji bi broj bio zarazenih, da su registrovani svi koji stvarno to i jesu. Mi smo jos daleko od toga da mozemo da kazemo da se epidemija suzbija. Kada broj zarazenih bude u konstantnom opadanju, ne u smislu da se danas zarazi manje ljudi, nego juce...Nego da svakog dana sveukupan broj zarazenih bude manji, mere mogu da se popustaju. Da se razumemo, meni ova situacija prvom ne odgovara, mnogo sto sta mi trpi, ali da se otvara nesto sto je kao stvoreno za sirenje zaraze, nema logike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729824#p729824:22zv9oer je napisao(la):
Пантограф » Tue Apr 21, 2020 1:07 am[/url]":22zv9oer]Ne znam baš kako roditelji znaju da postoje 'genetske predispozicije ka autizmu', ali znam da to ovde nije tema, tj. da je oftopik.

Znaju jer je ranije bilo autizma u porodici. To su predispozicije.

Vakcina za covid19 je napravljena, 5 ili 6 varijanti su fazi testiranja. Bice spremne za 12-18 meseci, posle obimnih testiranja. Ne znam da li se postupak testiranja i sertifikacije razlikuje u Kini, EU i ostatku sveta. Verujem da npr. Sanofi Pasteur ima dobar i odgovoran pristup razvoju. Njihovu vakcinu za sezonski grip smo kupili.

@Earth, ti možeš da veruješ da je tvoje pravo i da je dobro za tebe, da prodješ kroz raskrsnicu dok je crveno na semaforu. Da je to pravo na slobodu kretanja. Ali se društvo u kome živiš ne slaže, ograničena ti je ta sloboda. Isto je sa vakcinacijom, nemaš slobodu izbora za MMR. Ugrožavaš ostatak društva. Za Covid vakcinu radi šta želiš, niko te neće juriti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729831#p729831:3erhppmh je napisao(la):
vradovic » Uto Apr 21, 2020 12:56 am[/url]":3erhppmh]Evo Vesa podelio na Linkedinu da kapljice lete u vazduhu do 20 minuta
https://www.linkedin.com/posts/vjevrosi ... 07008-8az7
I kaze da se otvaranjem vrata ili prozora mogu eliminisati.

Toliko o zatvaranju ljude u stanove i policijskom casu.

Izvor zaraze su gomile ljudi na jednom mestu u zatvorenom prostoru.

Setnjom, voznjom bicikla, trcanjem...gotovo je nemoguce dobiti virus, ako ne i nemoguce u potpunosti.

Prodavnice ako rade duze, manja je guzva, manji su redovi... Ako se ne varam, bitno je i koliko dugo si u kontaktu sa zarazenom osobom.

Dakle, policijski cas je sviranje kurcu.

Socijalna distanca, oprez, setnja, rekreacija (individualna), maske, rukavice, potpuno zatvaranje kafica i slicnih objekata, kladionica i svih mesta okupljanja...

Sto je moguce duze radno vreme prodavnica, apoteka...kako bi bile sto manje guzve, maksimalna zastita za radnike, mozda postavljanje neke vrste saltera po marketima...

To bi po mom misljenju bile prave mere, a mi cemo sutra ujutro imati gomile ljudi po prodavnicama, pijacama, apotekama...svi ce navaliti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729825#p729825:2oxkp71y je napisao(la):
Earthmoving » 21 Apr 2020 12:13 am[/url]":2oxkp71y]
Zuma, kako možeš tvrditi da su to naučni rezultati "čitavog međunarodnog sistema validacije" kada vidimo mase i mase lekara i stručnjaka, naučnika koji se ne slažu sa ovima koje ti navodiš. Ako se neki ne slažu onda to nije "čitavo" već samo delimično. Drugi veruju u nešto drugo. I imamo slučaj pritisaka oduzimanja lekarskih licenci na te koji drugačije misle. Nazivati "naučnicima" ljude koji imaju jedinstvenu naučnu istinu onda kada eliminišu sve neistomišljenike, je pogrešna reč. Ono, tipa pobijem sve neistomišljenike pa sam onda u pravu i postoji samo jedna, moja istina, svi se lepo i složno slažemo.
Ti imaš potpuno isklrivljenu predstavu kako se u nauci dolazi do zajedničkog stava. To nije glasanje. To nije pravo da svako ima BILO KAKO mišljenje. Postoji potreba da se to mišljenje slaže sa eksperimentima, na nema greške u logici, da nije suprotno nedvosmisleno dokazanim istinama od ranije, itd. Ako nije takvo, to mišljenje MORA da se eliminiše. Takvi ljudi nisu "elimisani" zato što su neistomišljenici u odnosu na druge, nego zato što tvrde nešto što nije tačno.

Takođe, kad se u ovako neobaveznim razgovorima kaže da "čitava naučna zajednica" ima neko mišljenje, to ustvari znači ogromna većina, recimo više od 90% svih. A to je zato što neke stvari nije moguće na prethodno opisani način dokazati do kraja, ali ipak postoje argumenti da je nešto veoma verovatno, toliko verovatno da se uzima kao dovoljno pouzdano da bi se po tome moglo delovati, pošto je rizik greške u praksi postao dovoljno mali. Mi to isto radimo svaki dan. Nas može pregaziti auto na svakom pešačkom prelazu, pa ipak često prelazimo ulicu. To je prihvatljiva verovatnoća greške u "naučnoj" proceni sigurnosti prelaska ulice. TADA će ipak biti nekih "naučnika" koji će misliti da nije tako (da svaka ulica mora imati pasarelu?), i u tom slučaju oni ne bivaju "eliminisani" zato što ne tvrde nešto što dokazano nije tačno, nego samo nešto nije dovoljno verovatno ili opravdano, ali je ipak MOŽDA moguće. Nije dovoljno moguće ili opravdano da bi delovali baš po tome onda kad ipak moramo NEŠTO da izaberemo, ali teorijski jeste moguće. Ali kad se tvrdi jasna neistina (ili ako ima DRASTIČNO malu verovatnoću istine), onda ne sme da bude takve tolerancije jer bi se inače ugušili u beskonačnom broju haotičnih i beskorisnih teorija svih vrsta.

Tačno je da će na taj način jednom u par stotina godina biti eliminisan i neki naučni genije koji tvrdi nešto što je toliko neverovatno da baš niko drugi ne može videti kako to može biti istina, ali to je cena praktične upotrebljivosti nauke. Da nije tako, udavili bi se u haosu hiljada protivrečnih i skoro nemogućih teorija bez mogućnosti da izabremo bilo koju, jer bi sve ipak mogle biti istina sa nekom mizernom verovatnoćom, i od čitave nauke ne bi bilo puno praktične koristi.
 
Cena sirove nafte u Americi po prvi put postala negativna :lol:

wti-4-20-negative-oil-prices-v2.png


EVOejEgUUAEWS9h
 
Kazem jos jednom Zvezdara na tvrdnju da nevakcinacija ugrozava ostatak drustva, da: I ostatak drustva svojim nametanjem vakcinacije ugrozava drugi ostatak drustva kome namece. Ili da oboje nemaju prava da ugrozavaju jedni druge, ili da oboje imaju prava da ugrozavaju jedni druge, nije prihvatljivo da samo jedni imaju pravo da "ugrozavaju" druge.
 
Evo dijagram da se lakše isprate zavere protiv srpskog naroda. Autor Tibor Jona.

94317586_10163736478950495_4905790359356833792_n.jpg
 
Zuma, jedna stvar je da ti verujes da su SZO, Kon, Loncar, Vucic I ta grupacija "naucnici", "strucnjaci" ali je druga stvar ako podrazumevas da I drugima oni to moraju biti. Meni licno, trenutno, nisu, a mozda I promenim misljenje ako po mojim kriterijumima to zasluze. Niti znam ljude, niti su mi ista ucinili, niti koristim ijedan njihov proizvod koji su "naucno" izmislili, pa nema razloga da ih smatram "strucnima" niti da prihvatam ono sto oni kazu kao neupitno tacno. Mogu se mnogo jaci zakoni dovesti u pitanje, a ne sacica karijerista: 0!=1, tj 0=1, ili da je 1mama + 1tata= 3 mamatatabeba, a ne 2.
 
Pa dobro, za neke I daljinski upravljac teorija zavere. Znate imaju neki nevidljivi zraci koji nesto pokrecu ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729869#p729869:1rt7vf97 je napisao(la):
vucko » Uto Apr 21, 2020 9:53 am[/url]":1rt7vf97]Evo dijagram da se lakše isprate zavere protiv srpskog naroda. Autor Tibor Jona.

94317586_10163736478950495_4905790359356833792_n.jpg
Da se broj pobijenih Srba u proslom veku ne meri u milionima, bas zahvaljujuci mnogima sa ovog crteza, mogli bi da pricamo o teorijama zavere.

Ovako je gnusno sprdati se uopste.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729876#p729876:21m2hxex je napisao(la):
Earthmoving » Uto Apr 21, 2020 11:10 am[/url]":21m2hxex]Zuma, jedna stvar je da ti verujes da su SZO, Kon, Loncar, Vucic I ta grupacija "naucnici", "strucnjaci" ali je druga stvar ako podrazumevas da I drugima oni to moraju biti.
Da li su na Mayo Clinic "strucnjaci" ili strucnjaci ?
 
Kao što sam i predvideo par strana ranije, pojavile su se prve posledice Alekovog napušavanja Evrope i veličanja Kine :kafa:

"Nisam video bilborde zahvalnosti EU u Beogradu"

Šef evropske diplomatije Žosep Borel izjavio je danas da se na Zapadnom Balkanu vodi "borba narativa".

I da se na ulicama Beograda, na primer, mogu videti bilbordi kojima se samo Kini zahvaljuje na podršci Srbiji.

"Intresantno je da nikada nisam video billbord sa zahvalnicima EU na pomoći. A mi smo obezbedili mnogo pomoći Srbiji i drugim zemljama Zapadnog Balkan kako pre tako i tokom krize", rekao je Borel, te primetio da evropska pomoć i zalaganje nisu dovoljno uzeti u obzir, dok se pomoć Kine doživljava kao mnogo važnija.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1676913
 
Novinar Slobodan Stupar kaze:

"Најгора ствар која се може догодити у овој ситуацији је да корона уђе у болнице и домове за старе, а ми у томе предњачимо у читавом региону. "

Da li je to istina?
 
Sutra bi trebale pijace se otvore. "Strucnjaci" su zbunjeni, prvo su ih zatvorili I prebacili kupovine u zagusljivije supermarkete, a sad ih opet bez nekog jasnog uzroka otvaraju. Ja stvarno imam problem da ljude te pameti smatram "strucnjacima".
Ne znam Chico za kliniku Mejo, ima na hiljade klinika na svetu ko ce ih sve znati. Znam par doktora, neki su odlicni ljudi, neki su djubradd, posebno oni sto su mojoj zeni savetovali da joj privatno odstrsne kondilome ali nisu znali da joj stric ginekolog koji kad je pregledao je konstatovao da se najbolje skidaju kondilomi koji ne postoje. Za 100 evrica. Drzavni doktor prebacuje sebi biznis na privatno. Takodje djubradd su I oni lekari koji su ucestvovali u kradji beba. Takodje djubradd su I oni koji uzimaju pare od farmaceutskih komercijalista, tipa ako prepise 1000 lekova za mesec dana, caste ga turistickim "usavrsavanjem" u Americi ili procentom. Pre 15tak godina zabaljo sam se sa devojkom bila farmaceutski komercijalista velike farmako kuce ovde, I cesto sam isao sa njom po terenu (trebo sam da studiram tad) kolima I cekao je dok je ona posecivala lekare. Tada sam video kako to funkcionise, a I kako je nasa drzava zapravo sucesnik u tome. Tako da, dok licno ne znam doktore kao ljude, ne mogu suditi. Pomesani su dobri I losi iza belih mantila, ne mozes na prvu znati ko je kakav covek ili strucnjak. I ti losi bi da se sakrivaju iza belih mantila I slepaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729892#p729892:309y2uw2 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Apr 21, 2020 11:17 am[/url]":309y2uw2]Kao što sam i predvideo par strana ranije, pojavile su se prve posledice Alekovog napušavanja Evrope i veličanja Kine :kafa:

"Nisam video bilborde zahvalnosti EU u Beogradu"

Šef evropske diplomatije Žosep Borel izjavio je danas da se na Zapadnom Balkanu vodi "borba narativa".

I da se na ulicama Beograda, na primer, mogu videti bilbordi kojima se samo Kini zahvaljuje na podršci Srbiji.

"Intresantno je da nikada nisam video billbord sa zahvalnicima EU na pomoći. A mi smo obezbedili mnogo pomoći Srbiji i drugim zemljama Zapadnog Balkan kako pre tako i tokom krize", rekao je Borel, te primetio da evropska pomoć i zalaganje nisu dovoljno uzeti u obzir, dok se pomoć Kine doživljava kao mnogo važnija.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1676913

Nisu oni glupi kao što pojedini misle, prate sve do detalja. Što je najgore sve znaju.

Vidim i u svetu je krenulo da se vaga Kina , njena dobrota i mogući uticaj na svet.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SI3RWFZQ_RE[/youtube]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729900#p729900:jskv5f8q je napisao(la):
Earthmoving » Uto Apr 21, 2020 11:33 am[/url]":jskv5f8q]Sutra bi trebale pijace se otvore. "Strucnjaci" su zbunjeni, prvo su ih zatvorili I prebacili kupovine u zagusljivije supermarkete, a sad ih opet bez nekog jasnog uzroka otvaraju. Ja stvarno imam problem da ljude te pameti smatram "strucnjacima".

takvi su nasi strucnjaci, jeftini strucnjaci, to je njihov nivo.


Jos jedna deglobalizobana vest:
(CNN)President Donald Trump said late Monday night he will sign an executive order temporarily suspending immigration to the United States as the nation battles the health and economic effects of the coronavirus pandemic.

Kakav ce biti svet posle korone. Protivnici globalizacije veruju da se prelom ved dogodio, da ce korona zaustaviti neoliberalizam i doneti nam slobodu. To je samo donekle tacno. Kraj slobode, odnosno terora kapitala bive verovatno zamenjem strogom kontrolom drzave.
Svakako je kraj slobodnom kretetanju ljudi, kapitala i robe, ali slobodu nam ne moze korona doneti, moramo da je osvojimo.
 
Žiko,

Slažem se. Lagao bih kad bih rekao da jedan deo mene ne strepi da je cela ova situacija sa Koronom samo uvod u globalnu masovnu kontrolu i nadzor.
To jest, da kažem ovako - ne odbacujem to kao mogućnost.

Neke slepačke države i organizacije već likuju zbog ukidanja ''užasnog, zastarelog, prljavog'' papirnog novca i prelaska na elektronsko plaćanje. A šta razlikuje keš od elektronskog plaćanja? A pa da. To što prvi ne može da se prati, dok drugi ne samo da može, nego može i da se oduzme, ukrade ili konfiskuje osobi samo uz kliktaj dugmeta.

Živi bili pa videli. Vratim se ja povremeno na svoje postove od ranije da vidim gde sam bio u pravu a gde sam pogrešio. Pa ću se otom potom vratiti i na ovaj.
 
Vrh