Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Tecni chipovi??? Hahaha, to prvi put cujem. Dobra fora
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729751#p729751:2ulr6sq1 je napisao(la):
nensav » 20 Apr 2020 08:43 pm[/url]":2ulr6sq1]Tecni chipovi??? Hahaha, to prvi put cujem. Dobra fora
tehnologija ljudi gustera je mnogo napredna...
 
Zahvaljujuci "Youtuberima", kao recimo Balkan Infu, umesto da slusamo samo informacije sa Vucicevih televizija, samo Kona i slicne osrednje polukompetentne likove, imamo priliku da cujemo misljenje i drugih naucnika, u ovom slucaju srbskog profesora Tomislava Terzina, profesora genetike, molekularne biologije i biologije razvića Univerziteta Alberta u Kanadi. Sem korone, malo dublja prica uopsteno o pitanju sta su to virusi (nauka i "strucnjaci" to ne znaju, sem Kona koji naravno sve zna), analogije sa kompjuterskim virusima (Gejts provakcinas inace odlican u tim virusima, zanimljivo) i slicnim sustinskim pitanjima dosta strucno i iz prve ruke coveka koji ume strucno da cita i analizira naucne radove iz te oblasti https://www.youtube.com/watch?v=mD6S7w6GJTo
A sto se tice Noleta, on da je slusao Kona i slicne dbile, ne bi bio to sto jeste. Znaci imate primer coveka koji misli svojom glavom i postane u necemu najbolji, i imate druge koji slusaju tzv "strucnjake", zavrse srpske "skole" i uglavnom ne znaju nista u zivotu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729758#p729758:18cwei5l je napisao(la):
Earthmoving » 20 Apr 2020 09:03 pm[/url]":18cwei5l]Zahvaljujuci "Youtuberima", kao recimo Balkan Infu, umesto da slusamo samo informacije sa Vucicevih televizija, samo Kona i slicne osrednje polukompetentne likove, imamo priliku da cujemo misljenje i drugih naucnika, u ovom slucaju srbskog profesora Tomislava Terzina, profesora genetike, molekularne biologije i biologije razvića Univerziteta Alberta u Kanadi. Sem korone, malo dublja prica uopsteno o pitanju sta su to virusi (nauka i "strucnjaci" to ne znaju, sem Kona koji naravno sve zna), analogije sa kompjuterskim virusima (Gejts provakcinas inace odlican u tim virusima, zanimljivo) i slicnim sustinskim pitanjima dosta strucno i iz prve ruke coveka koji ume strucno da cita i analizira naucne radove iz te oblasti https://www.youtube.com/watch?v=mD6S7w6GJTo
A sto se tice Noleta, on da je slusao Kona i slicne dbile, ne bi bio to sto jeste. Znaci imate primer coveka koji misli svojom glavom i postane u necemu najbolji, i imate druge koji slusaju tzv "strucnjake", zavrse srpske "skole" i uglavnom ne znaju nista u zivotu.

Ovo je vrlo opasno. Skoro je bila rasprava u USA o tome da mora da postoji nacin da se spreci misljenje svakakvih ljudi. Jednostavno nije dobro da imamo nekoga ko samo zeli "impresije" na youtube ili slicno i na taj nacin plasiraju sta god treba da plasiraju. Mislim da bi trebalo da se napravi neki Zakon o drustvenoj odgovornosti za sve youtubere facebook pa i komentatore.

Treba se fokusirati iskljucivo na zvanicna saopstenja!
 
A jel Primio Nole BSG i ostale vakcine kao mali ?
Koliko je knjiga iz medicine procitao ?

I na kraju koliki procenat lekara misli da je vakcinacija neophodna ?
Navedeni su ovde neki koji su protiv, jel treba da trazimo koji sve autoriteti iz imunologije su ZA ?
Ili da slusamo onih par % (ili pre promila) koji su protiv ?
Hoce li vracare, teniseri i neki opskurni lekari da nas lece ?

https://www.youtube.com/watch?v=KyBgFjtwEcU
 
O brate mili Balkan Info gde je 99% gostiju mahniti šljam je nauka, a najpoznatiji epidemiolog je de***? Aj sad reci i da je Zemlja ravna ploča.

Radoviću ti baš voliš cenzuru... ne treba mišljenja sprečavati ali definitivno umnim bolesnicima ne treba davati prostora u medijima.
 
Što se tiče stava antivakcinaša "o čuvanju lične slobode" i u vezi svih sličnih, tobože principijelnih argumenata. Postoje problemi koji već po prirodi stvari pogađaju sve i gde NIJE MOGUĆE imati izdvojeni stav samo za sebe: "Ja biram ovo, a vi drugi kako hoćete". Za takve probleme nema druge opcije sem one koju zahteva Kantov kategorički imperativ:

“Deluj tako, da maksima tvoje volje u svako doba ujedno može da važi kao princip opšteg zakonodavstva“.

Dakle, ili ti sam pristaješ da primiš vakcinu, ili moraš da prihatiš sve posledice sveta u kome NIKO ne prima vakcinu zato što ti to ne dozvoljavaš. Sve smrti i umiranje u takvom svetu idu na tvoju savest. Ovde nema sredine.

ILI - ILI.
 
Drug Staljin lepo kaze: "Ideje (misljenja) su mnogo opasnije od oruzja. Ne damo ljudima da imaju oruzje, zasto bi im dali da imaju misljenja (ideje)". Treba dodati samo "strucnjaci" smeju imati pravo na misljenje. Sto ludom neobrazovanom Faradeju ne zabranise se bavi naukom, on jadan osnovao citavu novu nauku elektromagnetizma tako nestrucan... Gde je bi Kon i njegovi sledbenici neki formuasi ovde da mu objasne da nije "strucnjak"
 
A ako se razmotri stav nekih drugih antivakcinaša da oni tobože jesu za vakcinaciju, ali "ispravnu", a ne onu koju gura globalni lobi XYZ, pa da oni sada tobože samo žele da se javno čuju argumenti suprotne strane, to je već tako. Ta antivakcinaška strana je veoma glasna već decenijama, a Internet na zapadu niko ne cenzuriše. Dakle svi argumenti svih strana su već davno poznati i na njih je odgovoreno već hiljadama puta. Dalje tupljenje o tome jednostavno nema smisla jer, koga interesuje da pročita zašto je zvanična politika svih država čitavog sveta i dalje za vakcinaciju, on to lako može uraditi tako što će sam protražiti i lako naći sve što želi.
 
E dobar si Zuma, tvoj stav da treba vakcinisati jer ugrozavaju druge, a to sto bi se drugi protiv volje vakcinisali ne ugrozava te druge koji to ne zele? A sta ako TI verujes da to ugrozava druge jer ti tako rekli mediji, a to nije istina? Polazis od pretpostavke da su ISTINITE informacije u koje TI verujes. Ok je da imas svoju veru ali ne mozes je nameces drugima (tj mozes pokusati ali onda ce to prerasti u fizicki sukob sa onima koji suprotno veruju), jer kao sto ti verujes u svoju istinu i oni veruju u svoju istinu. Tvoja istina nije iznad tudjih istina, sem za tebe licno, ali onda to licno ne mozes nametati celoj zajednici.
 
Jedno je vakcinacija od velikih boginja, drugo besmislena valcinacija od bolesti gde je stepen smrtnosti tako mali koa kod COVID-a.
Drugo je da se dobri ljudi dobro ugrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729766#p729766:1rrbi15n je napisao(la):
Zuma » Pon Apr 20, 2020 9:36 pm[/url]":1rrbi15n]Što se tiče stava antivakcinaša "o čuvanju lične slobode" i u vezi svih sličnih, tobože principijelnih argumenata. Postoje problemi koji već po prirodi stvari pogađaju sve i gde NIJE MOGUĆE imati izdvojeni stav samo za sebe: "Ja biram ovo, a vi drugi kako hoćete". Za takve probleme nema druge opcije sem one koju zahteva Kantov kategorički imperativ:

“Deluj tako, da maksima tvoje volje u svako doba ujedno može da važi kao princip opšteg zakonodavstva“.

Dakle, ili ti sam pristaješ da primiš vakcinu, ili moraš da prihatiš sve posledice sveta u kome NIKO ne prima vakcinu zato što ti to ne dozvoljavaš. Sve smrti i umiranje u takvom svetu idu na tvoju savest. Ovde nema sredine.

ILI - ILI.
Kada se u demokratskoj zemlji izabere vlast legalnim putem tj.izborima i ta vlast odluci da skloni zmije, pacove i narkomane, za dobro svih nas, i uredi deo koji niko nije decenijama i vekovima, ko smo mi da preispitujemo njihove odluke i ulazimo u analize da li je to sto rade dobro?

Cuti i masi zastavicom na otvaranju novog solitera koji nas vodi u buducnost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729769#p729769:az53vexy je napisao(la):
Earthmoving » Pon Apr 20, 2020 10:45 pm[/url]":az53vexy]Sto ludom neobrazovanom Faradeju ne zabranise se bavi naukom, on jadan osnovao citavu novu nauku elektromagnetizma tako nestrucan... Gde je bi Kon i njegovi sledbenici neki formuasi ovde da mu objasne da nije "strucnjak"
Recimo, Isaku Njutnu nisu zabranili da se bavi naukom, jel on manje vredan od Faradeja ?
Ili recimo Nilsu Boru, ili Stivenu Hokingu, ili ... nastavi sam niz.
To sto su nekome nekada (ako su) zabranili da se bavi naukom, ne dokazuje ama bas nista.
Ili ako dokazuje, onda je alibi za pricanje svakakvih gluposti i besmislica.
Evo ja npr tvrdim da si ti vanzemaljac, oces li da mi uskracujes moju slobodu misljenja i govora ?
 
Pa i ne bih baš rekao da je manja nego što se isprva mislilo. Čas se pojavi studija koja kaže da je manja, čas se pojavi studija koja kaže da je veća.
Ja lično mislim da je istina opet negde između.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729776#p729776:1uppghpp je napisao(la):
Earthmoving » 20 Apr 2020 09:59 pm[/url]":1uppghpp]E dobar si Zuma, tvoj stav da treba vakcinisati jer ugrozavaju druge, a to sto bi se drugi protiv volje vakcinisali ne ugrozava te druge koji to ne zele? A sta ako TI verujes da to ugrozava druge jer ti tako rekli mediji, a to nije istina? Polazis od pretpostavke da su ISTINITE informacije u koje TI verujes. Ok je da imas svoju veru ali ne mozes je nameces drugima (tj mozes pokusati ali onda ce to prerasti u fizicki sukob sa onima koji suprotno veruju), jer kao sto ti verujes u svoju istinu i oni veruju u svoju istinu. Tvoja istina nije iznad tudjih istina, sem za tebe licno, ali onda to licno ne mozes nametati celoj zajednici.
Ako krenemo ovim putem ući ćemo u tešku filozofiju, a nisam siguran da je to ovde tema. Ali ukratko, Kantov kategorički imperativ je osnova za formiranje ličnog stava, jer se sa NEKE teorijske osnove mora poći. Nešto mora biti osnovni postulat. Ali to osnova LIČNOG stava. Tek posle toga dolazi sasvim poseban problem kako usaglasiti objektivno različite interese i mišljenja različitih ljudi. Društvo, tj pravilima uređena zajednica, je nešto drugo. Tu vlada neki spoznajni i vrednosni sistam obično usvojen od većine. Recimo, šta je naučna istina? Kako se na najbolji način dolazi do onoga što JESTE objektivna a ne subjektivna istina? Šta daje najveću dobrobit većini ili grupi? Dakle, tada volja jednih MORA biti ili dobrovoljno prihvaćena ili nametnuta drugima. Inače nema zajednice, a onda su (u prirodi obično) SVI mrtvi, pa im postaje savršeno svejedno kakvo mišljenje ili prava tobože imaju. Opšta vakcinacija je vrsta baš takvog, ne-inividualnog, već kolektivnog problema, u kome nešto funkcioniše samo kad to prihvataju svi, inače ne funkcioniše ni za one koji prihvataju. Tako da imperativ usaglašavanja stavova nije opcioni ili lični izbor, to je objektivna nužnost. U drugim oblastima srećom nije tako, ali ovde jeste.
 
Bivši srpski rukometaš preminuo od koronavirusa

Tužne vesti stižu iz Niša, gde je bivši srpski rukometaš Vladimir Dimitrijević preminuo od posledica koronavirusa.

Ova informacija je saopštena na zvaničnom sajtu Rukometnog saveza Srbije.

Dimitrijević je rođen 29. januara 1959. godine, a prve rukometne korake napravio je sa 13 hodina kod trenera Zorana Bogdanovića Kize.

Brzo se nametnuo za prvu ekipu, jer je bio snažan, hrabar i imao je strahovit skok – šut. Odlika mu je bile jednostavnost u igri.

Bio je jedan od najzaslužnijih za ulazak Jagodine iz Prve srpske u Međurepubličku ligu (Srbija – Crna Gora).

Međutim, njegove igre su bile zapažene, pa je bio meta emisara nekoliko klubova. Ipak, prihvatio je ponudu niškog Železničara, odnosno, legendarnog trenera Tute Živkovića.

Odmah je Dimitrijević izborio mesto i bio je zaslužan za osvajanje Kupa Jugoslavije. Potom je prihvatio još bolje ponude Kristala iz Zaječara, u to vreme kluba koji je bio meka vrsnih sportista, a zatim prvoligaša Zameta iz Rijeke, u kojoj je takođe figurirao kao glavni igrač.

izvor: b92
 
Bioloski terorizam ili ratovanje se definise kao namerno ubacivanje virusa, bakterija, otrova... Po ovoj definiciji bioterorizam se ne razlikuje od vakcinacije jer ona u ljudsko telo ubacuje upravo te stvari. Znaci imamo istu stvar koja se definise na dva totalno suprotstavljena nacina. Sta ih razlikuje? VERA. Da je jedno lose, a drugo dobro. Niko od nas ne zna istinu, vec samo imamo veru na osnovu primljenih informacija. Ali da li verujete izvoru informacija? Dakle imamo ljude (i forumase) koji VERUJU zvanicnim izvorima informacija (Vuciev sistem, ministar, SZO, Kon, stranim farmako kucama koje prave vakcine...), a imamo ljude i koji im ne veruju. Ne verovanje jos uvek nije zabranjeno zar ne? Sto znaci da ljudi koji im ne veruju, imaju pravo shvatati njihove vakcine kao bioterorizam.

Chicko, nisu zabranili Faradeju, samo nije bio "strucan" pa po danasnjoj logici nekih ne bi imao pravo na svoje misljenje o onome o cemu nije strucan. A ovo drugo, vanzemaljac, meni ne steti tvoje verovanje, pa stoga nemam problem sa tim. Steti mi ako neko iz svog verovanja hoce da me bode protiv moje volje, to smatram fizickim napadom i bioterorizmom (da ne bude zabune, ja licno nisam protiv svih vakcina ali jesam protiv MMRa i eventuialne Covid vakcine koju spominje Gejts, najveci finansijer SZO i slicni). A nase pravosudje i policija ne reaguje da zastite ljude od napada na njih i da to osude. Stoga se gubi VERA u njih, postaju mrskiji od turskih kadija...

Zuma, ovaj tvoj post mi deluje realnije ali opet ima pardoks sta je vecina a sta manjina. Ako hoces da kazes da je ovo danas sto je Vucic medijskim mrakom izmanipulisao ta "većina", onda se ne slažem jer nije bilo slobodne rasprave za kreitanje javnog mnjenja većine već je ono silom, lazima, manipulacijom nametnuto. Ako bi se otvorili mediji da govore i drugi lekari godinu dana ko kaže da većina ljudi upravo ne bi bili ljudi protiv MMRa ili Covid vakcine? Takodje drugo pitanje kako se broji sta je vecina misljenja oko neke vakcine? U Srbiji je zabranjeno ljudima da se o tome izjasnjavaju u smislu većina-manjina jer "nisu stručni". I ne samo to, u modernoj demokratiji 99% stvari je ljudima zabranjeno da se izjasnjavaju jer "nisu stručni". Reč "stručnjak" je postala novi izgovor za diktaturu.
 
U svakom slucaju, dok pronadju vakcinu, cela ova za******* ce biti zavrsena.

Ako vakcina nekim cudom se stvori brzo, bice jasno o cemu je rec.
 
Od sutra se olabavljuju mere zastite...Sto nema logike, jer, kada je bilo duplo manje zarazenih dnevno, nego sto je sada, mere su zaostravane, a sada se olabavljuju. Pocinju da rade pijace...A da li se to odnosi samo na zelene pojace ili i na OTC-e?
 
Ono tipa, ljudski zivoti su vazniji dok ima para u budzetu. Ali ako se njihov budzet ugrozi, onda pusti ljudske zivote, dizi promet i spasavaj budzet.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=729810#p729810:2qbi5osb je napisao(la):
Earthmoving » 20 Apr 2020 10:56 pm[/url]":2qbi5osb]
Zuma, ovaj tvoj post mi deluje realnije ali opet ima pardoks sta je vecina a sta manjina. Ako hoces da kazes da je ovo danas sto je Vucic medijskim mrakom izmanipulisao ta "većina", onda se ne slažem jer nije bilo slobodne rasprave za kreitanje javnog mnjenja većine već je ono silom, lazima, manipulacijom nametnuto. Ako bi se otvorili mediji da govore i drugi lekari godinu dana ko kaže da većina ljudi upravo ne bi bili ljudi protiv MMRa ili Covid vakcine? Takodje drugo pitanje kako se broji sta je vecina misljenja oko neke vakcine? U Srbiji je zabranjeno ljudima da se o tome izjasnjavaju u smislu većina-manjina jer "nisu stručni". I ne samo to, u modernoj demokratiji 99% stvari je ljudima zabranjeno da se izjasnjavaju jer "nisu stručni". Reč "stručnjak" je postala novi izgovor za diktaturu.
Nema to veze sa Vučićem. Mišljenje većine se obično formira oko nečega oko čega se najlakše složiti, a to su u ovom slučaju naučni rezultati čitavog međunarodnog sistema validacije naučnih saznanja. Imamo dovoljno iskustva da bi znali da su rezultati koji se tu dobijaju ipak daleko pouzdaniji od stavova u maltene bilo kojoj drugoj grani ljudskog saznanja. A objektivna istina nije pitanje demokratije, glasanja, političkog prava, vere ili ličnog stava. Ne može se izjednačiti nešto što stvarno jeste tako, ali je potrebno izvesno znanje za razumevanje, sa pravom da se veruje bilo šta. Nedavno sam video jedan sjajan tekst o Vrlom Novom Svetu haotičnih "alternativnih istina" i potpuno izgubljenog razumevanja da nekakav arbitrani lični "identitret", vera ili lični stav nema nikakve veze sa istinom kakva jeste, objektivno a ne subjektivno. Nauka nije vera. Ako ga ponovo nađem, staviću link.
 
Earthmoving, jedno je verovati da vakcinacija nije dobra. To je tvoja lična stvar i pravo. Naravno da je normalno imati stav i izjasniti se.

Ali stalno ponavljati to na forumu je vec nesto drugo. To se zove propagiranje i sirenje straha. Upravo to radis, vodiš kampanju protiv vakcine. Koji je tvoj cilj? Da mene uveris da je vakcina opasna jer se neki slucajevi autizma pripisuju vakcinisanju?

Evo mog uverenja i stava. Dobrobit MMR vakcine su na MILIONE spašene dece i odraslih od boginja, rubeola, zaušaka. Da li znaš kakav pakao prolaze obolela deca i odrasli? Kakve su posledice?

Autizam je, suprotno onom sto ti tvrdis, češći kod dece koja nisu vakcinisana! Nelogično je ali ni to nema veze sa samom MMR vakcinom. Ona niti pomaže, niti odmaže. Razlog je ova tvoja zastrašujuća priča. Roditelji dece sa genetkim predizpozicijama ka autizmu, u neznanju i strahu ne žele da vakcinišu svoje mališane. Kad svejedno obole, statistički ispada da su nevakcinisana deca izloženija autizmu.. Iako nisu.
Problem je što se ta deca sem autizma, dodatno izlažu i drugim opasnim bolestima. Pakao straha i gluposti.

Koliko sam ispratio, ti veruješ medijima kao Balkan Info, B92 i citiraš nekoliko naučnika i doktora. Sve što sam napisao možeš lako da nadješ i proveriš na internetu. Iza mojih tvrdnji stoje na hiljade naučnika i medicinara.
 
Ne znam baš kako roditelji znaju da postoje 'genetske predispozicije ka autizmu', ali znam da to ovde nije tema, tj. da je oftopik.

Elem, što se tiče konkretnog slučaja vakcine protiv aktuelne kuge, neću je primiti tek tako. Moraće da me ubede da nije štetna. U globalne korporacije nemam poverenja, u kineski proizvod takođe, a u epidemiologe još manje (to su, u osnovi, statističari, smešno je da se njihovo mišljenje uopšte u ovom slučaju uzima za bitno).

Moraće, dakle, vlast mnogo da se potrudi da mi objasni kako je stvar bezbedna. To joj je uostalom i posao, a ne da šalje neke drske i bahate JNA-mediokritete i ministarkine snaje da prete građanima.
 
Ima i onih koji kazu da one koje su protiv karantina, vakcinacije za virus i sl, lekari ne treba da lece. Ali zaborave da dodaju da ovi onda nece placati zdravstveno osiguranje, pa nece biti plata za lekare, pa nece biti lekara.

Zuma, kako možeš tvrditi da su to naučni rezultati "čitavog međunarodnog sistema validacije" kada vidimo mase i mase lekara i stručnjaka, naučnika koji se ne slažu sa ovima koje ti navodiš. Ako se neki ne slažu onda to nije "čitavo" već samo delimično. Drugi veruju u nešto drugo. I imamo slučaj pritisaka oduzimanja lekarskih licenci na te koji drugačije misle. Nazivati "naučnicima" ljude koji imaju jedinstvenu naučnu istinu onda kada eliminišu sve neistomišljenike, je pogrešna reč. Ono, tipa pobijem sve neistomišljenike pa sam onda u pravu i postoji samo jedna, moja istina, svi se lepo i složno slažemo.

Zvezdara, ja samo komentarisem vesti koje su se na stotinama mesta pojavile o mogucoj vakcinaciji za covid, pa kako onda mene koji reagujem na to, mozes nazvati propagatorom ili inicijatorom. Valdja je onaj ko prvi krene nesto da gura, vakcinaciju ili sta propagator, a ne onaj koji na to reaguje. Tebi je ok da mediji prvi pocnu da guraju tu pricu i to ti nije problem ali ako neko kao ja reagujem onda je to cudno. Pa nek me niko ne dira, i ja necu da reagujem, sta je tu nejasno. Druga stvar, imao sam skoro posla sa ucenama drzave oko obavezne vakcinacije MMR-om (koja nije postojala kada smo mi stariji od 96-e se vakcinisali) pa gde si tad bio da sprecis propagatore ako ti oni vec smetaju ? Ucene su bile tipa ne moze dete krene u skolu ako nije primilo tu vakcinu, onda neko kaze ok dete nece mi prima tu vakcinu nek ne ide u skolu, a onda ti oni kazu dete mora ide u skolu ona je zakonski obavezna. Pa kako onda da ide u tu skolu dete koje nece primi tu vakcinu? Znaci skupilop se par baraba i korumpiranih olosa, sacica koja u Srbiji odlucuje o vakcinama i nista narod ne pita, maltretira nas i tretira ko stokku. E pa vreme je da im stokka uzvrati udarac! A to da si izicavao hiljade naucnika i medicinara... skidam ti kapu, mozda da sa tolkom literaturom znanja iskustva zamenis Kona...
 
Vrh