Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,3%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 79 25,3%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,4%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,8%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,9%

  • Ukupno glasača
    312
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724374#p724374:1qdi3fmf je napisao(la):
milaki990 » Sun Apr 05, 2020 5:37 pm[/url]":1qdi3fmf]Situacija od danas iz Berlina. Opet su parkovi bili prilično posećeni (normalno manje nego inače). AlexanderPlatz i ulice u tom delu grada su bile prilično puste. Odredjeni broj restorana brze hrane radi, ali služe hranu samo za poneti. Maske ne nosi ni 2% ljudi. Razlog tome može biti što ih i nema u prodaji (uglavnom). Navodno je stigao veliki vroj maski u grad pa će snabdevenost biti bolja, no svakako su prioritet zdravstvene ustanove.

10364942997acfbff02c07626f953bfb598576dfa0e166c3db2f0860df22cc8b873fd952.jpg

37162510059becdf3dcdff80a38287c98ecfdad0ce92c50cb67a2e9db11f9516623bda0a.jpg

Da li će sad da se dere na nemački narod kancelarka Merkel kad vidi ove slike koliki se narod šeta po parkovima!!!
 
Једно питање, ако се тестирање ради на основу симптома које одређена особа поседује, а не методом насумичног одабира, да ли се игде прати стање особа које нису инфициране вирусом?

Узимајући податке са сајта worldometers.info, видимо да је од 7360 тестираних 1908 позитивно на тесту, што је угрубо око 26% тестираних. Дакле, ако 74% тестираних нема вирус у себи. Шта је код њих изазвало симптоме? Да ли то значи да, посматрајући ширу слику и узимајући за пример да је код негативних на тесту изазивач симтома вирус грипа, је он три пута више распрострањен од короне? Које још болести могу изазвати оне симптоме, а да није алергија као што сам видео негде, или обична прехлада?

*

У Минхену је фудбалски гигант Бајерн најавио почетак тренинга који ће се изводити у групама од 4 до 5 фудбалера, са свим мерама опреза. Да ли то значи да се почиње са припремама за наставак првенства, односно да ли они сада виде крај ове епидемије?
:kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724370#p724370:2i4izxam je napisao(la):
vucko » 33 minutes ago[/url]":2i4izxam]Snimak izolovanih u karantinu na Sajmu kako piju i slušaju narodnjake. :bash:

https://twitter.com/Sunkissbeach12/stat ... 4841760768
Ako su u pitanju pozitivni, onda ne vidim problem (osim alkohola koji je vrv zabranjen)

Ako se ne zna status ili čekaju rezultate - odlično jer će da se zaraze i ostanu tamo jer nam takvi bolidi ne trebaju na ulicama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724366#p724366:2wf6c9p2 je napisao(la):
roland » Ned Apr 05, 2020 4:08 pm[/url]":2wf6c9p2]Ovaj grafik govori da je nešto pogrešno u merama koje primenjuje Srbija - https://imgur.com/a/ViExUqZ
Sve okolne zemlje imaju usporavanje rasta novoobolelih, samo mi imamo povećanje.

Hitno prepisati mere od zemalja koje su uspešnije u suzbijanju epidemije - Austrije, Slovenije, Češke. Tamo nema policijskog časa, što bi moglo da dovede do zaključka da je policijski čas ne samo neadekvatna mera, nego čak i kontraproduktivna mera. Jer kako smo videli zadnjih par dana, najava dugotrajnog policijskog časa dovela je do povećanja gužve u supermarketima i samim tim do povećanog kontakta među ljudima. Veći broj kontakata dovodi i do bržeg širenja zaraze. Naročito kad u zatvorenom prostoru nemaju svi masku na licu.

Kon je rekao u jednom momentu istinu. Da se ljudi u principu zarazuju u zatvorenim prostorima.

Medjutim, zatvaranje nam je potrebno iz razloga koji ocito nemaju veze a virusom.
 
Posto su zateceni na zurci u lobiju hotela KP za vreme policijskog casa supruga jednog domaceg muzicara (djani) je probala Borinom replikom iz filma balkan ekspres da se opravda :D

"- U policiji smo još uvek! Otišli smo čoveku jednom da odnesemo lekove i nakon toga je nastao problem. Nismo mi indijanci da tako šetamo posle 17h - rekla je ona tada."

.Kako je to bilo drustvo poznatih "estrad umetnika" i sportista prosli su sa samo tri meseca sa nanogicom ? (ovo je u stvari zanimljivo ako AV uvede24/7)
.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XZuwZwMIF1o[/youtube]
 
Ljudi moraju da se vesele u takvim trenucima. Ne znam kako bi ljudi ovde a i na Twitteru reagovali da tamo slušaju npr Iron Maiden. Mnogo veći problem je prisustvo rastvora psihoaktivne supstance etanol pod proizvođačkom specifikacijom "pivo" koga pacijenti rekreativno uzimaju u velikim količinama. I što se ne sprovode mere odvajanja. Ali moramo da znamo da ovo nisu svi na Sajmu već da ima i onih koji sigurno iza onih paravana plaču ili su besni jer ih je ovo robijanje prekinulo i omelo u nečemu što im je bilo važno.
 
Iskreno radije bi da vidim da prave zurku 24/7 nego da kukaju. Barem pokazuju da nije tako lose dok cekaju i manje ce im biti dosadno.
Sve u svemu ako su stvarno zarazeni bolje da su tu pa makar i zurka nego da tipa pokusavaju da pobegnu kao sto je slucaj bezanja bio u Kini. Jedino bi trebalo one koji mozda hoce da spavaju preko dana odvojiti u drugi deo hale.
Ja bi im doveo i neke virtuelne pevace ako treba samo da budu tu i da ne mrdaju.
 
ne mora virtuelne :) posle skupa u Kraun Plazi, mislim da su Mitar Miric i Djani zavredili turneju po sajmu, Cairu, svim vecim halama Srbije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724378#p724378:1obafbtd je napisao(la):
roland » Ned Apr 05, 2020 5:44 pm[/url]":1obafbtd]Da li će sad da se dere na nemački narod kancelarka Merkel kad vidi ove slike koliki se narod šeta po parkovima!!!

Ovako su se k****li i italijani i spanci.

Nego u Holandiji bez napredne torture danas 115 mrtvih.
 
Kad smo kod kur**nja, Vučić se pre par nedelja busao kako će da otkači Evropu i kako nema ništa od EU.

Evo malopre izdajnici, petokolonaši i satanisti sa N1 sveli Excel tabelu i izračunali da smo od Evrope, što u vidu državnih donacija, što u vidu fondova, što u vidu ličnih donacija... dobili više od 110 miliona evra u raznim pomoćima, materijalima i parama.

Ali naravno o tome se sad nigde ne govori, jer su sad ''in'' Kinezi i Rusi.
A zato za godinu dana kad sve ovo prođe pa kad Usna ode na raport kod Merkelke, vratiće se kući podvijenog repa i neće ga biti nigde po medijima nedelju dana nakon toga.

Kakav je simpatičan kad se kurobeca. :) Ko neki pekinezer iza žičane ograde koji laje na rotvajlere dok prolaze, pa kad dođe do kraja ograde onda odjednom podvije rep i pravi se mutav... :)

P.S.
Kad će da vrate ona tri respiratora srpskom bračnom paru u Švajcarskoj? Rekli smo da nećemo milostinju od izdajničke dijaspore!
 
E i ja sam za, ako ćeš ti svakog dana da mi donosiš namirnice iz Los Anđelesa, kućnu teretanu, traku za trčanje i UV lampu, onda potpuno podržavam. :kk:

-----------------

Inače dobih upravo informaciju koja se poklapa s onim nezvaničnim nepotvrđenim tvrdnjama (wanna be udbaši, lepo rekoh ''nepotvrđenim'') da su u nekim medicinskim ustanovama zaista branili zaposlenima da nose maske. Šatro, ''da se ne bi širila panika''.

Znači, neko laže. Ili država, ili pojedinci iz naroda. Ko, videćemo za par dana... :kafa:

Ostajte u kućama i slušajte RTS i SMS poruke Kriznog štaba. Nemoj da sekiramo Lončara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724421#p724421:38v76oj1 je napisao(la):
vradovic » Sun Apr 05, 2020 7:46 pm[/url]":38v76oj1]Kinezi traze da se uvede 24/7.
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1672743

Imaju moju podrsku u tome. Ja isto smatram da treba uvesti 24/7 na mesec dana.

To bi moglo dati rezultate da je cela Evropa ustrojena kao Kina. Medjutim moram reći da sam skeptik po tom pitanju. Evo i zašto (ne kazem da sam u pravu samo je to moje razmišljanje). Mi zatvorimo sve na mesec dana i zabranimo izlaske sem ljudima kojima je to neophodno i za mesec dana nemamo više novozaraženih a preostali koji se leče su pod kontrolom. Sa te strane život kod se vraća u normalu u smislu rada fabrika, poljoprivrednika... Medjutim ostale zemlje u okruženju i u celoj Evropi se sigurno neće u potpunosti izboriti sa virusom za to vreme i mi opet moramo da držimo zatvorene granice. Otvorimo li granice opet će nam ući virus i opet ćemo doći do istih cifara u kratkom periodu vremena. A mi ekonomski ne možemo držati granice zatvorene na duži period vremena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724414#p724414:9ipt3cbb je napisao(la):
glasumasi » 23 minutes ago[/url]":9ipt3cbb]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724378#p724378:9ipt3cbb je napisao(la):
roland » Ned Apr 05, 2020 5:44 pm[/url]":9ipt3cbb]Da li će sad da se dere na nemački narod kancelarka Merkel kad vidi ove slike koliki se narod šeta po parkovima!!!

Ovako su se k****li i italijani i spanci.

Nego u Holandiji bez napredne torture danas 115 mrtvih.

Italijani i Španci su sedeli grupno po kafićima i tu se najviše šire virusi. U šetnji na otvorenom gde nema više od 2 osobe zajedno, verovatnoća prenosa zaraze je minimalna. Da li Nemci sede po kafićima?
 
Ukratko, Kinezi su uradili ono što od vajkada rade kad god imaju neki problem - podneli su žrtvu. I šta su žrtvovali? Pa ono čega su uvek imali najviše, i što im je uvek bilo najmanje vredno u istoriji - žrtvovali su svoje sopstvene ljude. Gomilu njih.

Deo im je pomro, deo im je bio u kućnom pritvoru nedeljama. Jer njima stotine hiljada života ništa ne znače. I oni tamo ne žive radi sebe, nego radi države i Partije. Što naravno ima svoje prednosti. Ali i svoje mane. Ko hoće da živi kao mrav, bez identiteta, smisla, komfora, perspektive... Kina je idealna za njega.

Na žalost ovdašnjih otkidača na Kineze i njihovu kulturu i kvazi-umeće u ''pobeđivanju Koronavirusa'' (al malo morgen su ga pobedili), Evropa ne može da funkcioniše tako.


Samo čekam kad će da se posle otkidača na Kineze, jave i naši što otkidaju na Severnu Koreju. Sa tvrdnjom kako tamo nema Korone (što je naravno smejurija) i to zato što je cela zemlja logor, pa ko veli treba da se ugledamo na njih...

P.S.
Što se Italije tiče, za nju je rečeno da ju je najviše zapalila ona utakmica koja se igrala, kad je bilo XY hiljada ljudi na stadionu.
SREDA, 25.03.2020. - Potvrđena "biološka bomba": 40.000 ljudi odjednom zaraženo koronavirusom
 
Sto rigoroznije mere uvedemo bice manje zrtava ali veci udar na ekonomiju. Mozda je resenje izuzetno stroge mere (najstroze moguce) na mesec dana i onda sve pustiti sa zatvorenim granicama na godinu dana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724432#p724432:3jwxav3d je napisao(la):
vradovic » Ned Apr 05, 2020 8:11 pm[/url]":3jwxav3d]Sto rigoroznije mere uvedemo bice manje zrtava ali veci udar na ekonomiju. Mozda je resenje izuzetno stroge mere (najstroze moguce) na mesec dana i onda sve pustiti sa zatvorenim granicama na godinu dana.
Pobogu čoveče, jel razumeš ti kad sam Vučić kaže da su se zarazili brojni vojnici koji su radili na punktovima i u prihvatnim centrima na granicama i aerodromima?

Dakle još jednom - punktovi i prihvatni centri. Na graničnim prelazima i aerodromima.
Granični prelaz =/= grad.
Sletanje na aerodrom =/= čovek koji ide napolje na 2 sata do banke, apoteke, radnje i pošte.

Jel naslućuješ šta hoću da kažem ili treba još da obrazlažem?
 
Ima li neki snimak tih vojnika na prihvatnim centrima? Da li je moguće da nisu imali maske? Da li su prošli kroz neku epidemiološku obuku (kratko predavanje šta smeju, a šta ne smeju da rade) ?
 
Mene više zanima kako to da za sve ove nedelje - koliko je meni poznato - nijedan novinar nije našao za shodno da pita vlasti ili nadležne da jasno rasčlane, koliko novih pozitivnih na test su ljudi koji su već živeli u gradovima Srbije, a koliko njih su ovi koji su pristigli u zadnjih mesec dana.

Ako grešim i previđam nešto, nek me neko ispravi. Ne mogu ni ja da ispratim sve jer ovi toliko baljezgarija izbace svakog dana da ne mogu da posvetim sate pažnje samo da bih prebirao po njihovim glupostima.

Elem, samo to me zanima i samo to bi bilo interesantno čuti. Ne da bi se podržala Vučićeva hajka na gastarbajtere i dijasporu, nego da bi se konačno zapušila usta ludacima koji slepo gledaju brojke, nakon što je u Srbiju ušlo 400.000 ljudi, i onda kažu: ''A-HA! Danas 200 novih zaraženih! To je zbog onih što su se sunčali na Ušću! Odmah svi u karantin na još 24h!'' :bash:


S jedne strane prosipaš kofe otpada po sopstvenom narodu što se usudiše da pomole iz domova i njih kriviš za porast inficiranih... a s druge strane kažeš kako ti se razboleo ceo jedan garnizon zadužen za punktove na a.e.r.o.d.r.o.m.i.m.a. i g.r.a.n.i.c.a.m.a.

Samo u Srbiji... :roll: :bash:
 
https://www.novosti.rs/vesti/beograd.74 ... vlade-FOTO

Kako je moguće da ovo niko nije kontrolisao. Ovde se vrši prodaja na uskom prostoru. Pa ne može da se donese neka naredba pa da to niko ne kontroliše.

vidikovac-pijaca%20(3)_620x0.jpg


vidikovac-pijaca%20(1).jpg


vidikovac-pijaca%20(2).jpg


Jutros je vidikovačka pijaca bila krcata.

Zamenik gradonačelnika Goran Vesić najavio da će biti angažovani komunalni milicajci, kako bi prostor bio raščićen u skladu sa odlukom da se zabranjuje okupljanje više od dve osobe na javnom prostoru. Podsetimo, u cilju sprečavanja širenja virusa korona zabranjen je rad pijacama.
 
Vrh