Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Šta Zuma tvrdi: Kovid je jedina bolest na koju treba obratiti pažnju i svi koji su bolovali od nečeg drugog nisu zaslužili da budu lečeni jer se epidemija mora zaustaviti, trebamo se zakopati u bunkere, slušati vesti svaki dan po ceo dan, slepo verovati u sve što se slaže sa našim razmišljanjem, izbegavati svaki ljudski kontakt jer kontakt znači smrt, vakcine ne šire zarazu (u prvobitnim postovima), vakcinisani su zaštićeni od smrtnog ishoda, sunce i zdrav život nam šteti jer nisu iskorenjene sve bolesti. Da su se svi vakcinisali kovid bi nestao još davne 2020te godine iako tada vakcina nije bilo. Ljudi ne trebaju izlaziti iz kuća sem po vakcinu jer nije bitno da li će tada da se zaraze. Imunitet se ne može postići preležavanjem zato je samo bitan broj vakcinisanih.

Šta "Mi" tvrdimo: većina mera koje su bile tokom kovida su besmislene i dovodilo je do porasta zdravstveno ugroženih i porasta drugih oboljenja. Nisu svi otudjeni programeri kojima odgovara da rade od kuće i godinama ne izlaze iz stana, ljudi moraju plaćati kirije, kredite, stavljati hranu deci na sto... Vakcinacija u piku sezone nije bila efektivna i zbog mutacija virusa sama vakcinacija nije mogla da zaustavi epidemiju sem da se istovremeno vakciniše 100% planete. Zbog generalne slabe svesti našeg naroda o zdravom životu, samom načinu života generalno smo bolestan narod i kada mu uskratiš i to malo lečenja dolazi do smrtnog ishoda. Zbog nepostojanja drugih bolesti tokom kovida, dosta njih je umiralo od drugih posledica jer naravno sve je korona. Panika, laži i strah nije pomogla tokom pandemije već je dovela do raznih posledica, stanovništvo je moralo biti edukovano oko vakcine i bolesti umesto toga i tako vratiti poverenje u sistem što bi dovelo do većeg broja vakcinisanih i onih koji bi se pridržavali normanih mera.

Nažalost sve je to razlika izmedju logičkog i binarnog razmišljanja. Nemogućnost pojedinih binarni ljudi da shvati da pored crnog i belog postoji sivo.
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da dodam.

Zuma: Umrli od nelečenja i pogrešnog lečenja tokom epidemije nepostoje. To je sve antivakserska propaganda, dok su crne kese po ulicama realna priča. Svi koji su umrli tokom kovida su umrli od korone.

Ostali: Mnogi primeri iz stvarnog života ukazuju drugačije.
 
Ništa nisi razumeo. Nažalost nemoguće je odgovoriti na gomilu nepovezanih i nelogičnih tvrdnji i recenica gde daleko najveći deo toga ja uopšte nisam ni rekao, niti se to ikako može indirektno izvući iz onoga što jesam rekao, gde ostatak prosto nije tačan, a neke, što je još gore, uopšte i nemaju smisla, pa ni ne znam što bi se na njih moglo odgovoriti.
 
Pa sve ono kako si ti upravo napisao za nas gde većinu toga nismo rekli, a ti si napisao da jesmo (iako si nešto što sam napisao pričao tokom teme što se može pročitati) dok ono što si za sebe rekao je samo tvoj zaključak koji nema smisla tj ima smisla po tebi i tebi je to naravno aksiom (čuvam dete pa ne mogu da pišem kilometarske postove). Svako ko je egocentrik misli da je uvek i apsolutno u pravu za sve. Razumeo sam Ja sve samo ti nikako da razumeš. Živ ti nama bio i srećno sa izgradnjom bunkera (y)
 
Poslednja izmena:
Ima valjanih argumenata i činjenica na obe strane u zadnjih 10-15 postova. Ali po meni je previše široka tema da bi se o tome pričalo čisto tekstualno.

Ono u čemu mislim da se 90% ljudi slaže (osim onih najzadrtijih) jeste da su oni policijski DANI kada bi se zabranjivalo izlaženje od četvrtka ili petka sve do ponedeljka, bili enormna greška i glupost, i imali razarajući efekat kako po ekonomiju tako i po psihu ljudi. I opet na kraju ništa nije poboljšano time (zatvaranjem ljudi na 4 dana umesto na vikend) jer sve ono što ljudi nisu mogli ili stigli da obave 4 dana, nadoknađivali bi u 3 dana, i time stvarali redove i gužve, koji su opet bili rasadnici virusa.

Sledeća stvar oko koje mislim da se većina može složiti jeste neverovatan nivo gluposti, licemerja, pokvarenosti i piz...stva vlasti i Šiznog štaba da 2020. i 2021. zatvaraju celu državu na nekoliko dana pod izgovorom Kovida, a da dopuštaju održavanje besmislenih i bespotrebnih izbora.


Kovid period je globalno pokazao koliko šljama i bolesnika i dalje upravlja širom sveta, a i koliko se šljama i bolesnika infiltriralo u razne struke i nauke, i koliko njih su se prodali ko k..ve i pričali i radili sve i svašta za pare. I time srozali kredibilitet i autoritet svima, nažalost.

To je takođe bio period kada su obični ljudi širom sveta dobili priliku da vide koliko su bogati i moćni odsečeni i otuđeni od njih, i da izravnaju račune s njima. Ali nažalost, to se nije desilo a svet je kolektivno otišao još dublje ka modernoj distopiji. No dobro, to je već druga tema.
 
Poslednja izmena:
То затварање са почетка српске ковид ере није имало никаквог смисла и оправдања. То је био увод у лудило у које нас је увукао наш шизофрени КШ чији је прави вођа био исти онај што препројектује путеве, води све медије са националном фреквенцијом и све остало да не набрајам. Тотално игнорисање вируса након тога и услед тога сви они вишкови смртности који нису морали да буду толико велики су само последица тог лудила и шизофреније и наравно неповерење у све препоруке КШ услед њиховох сукоба са логиком и очигледних лажи које су нам пласиране путем медија.

Рад на поверењу, избегавање лажи у увођење неке логиге у препоруке било строге или нешто блаже, сигуран сам да би спасило хиљаде живота. И сам проценат вакцинације би био сигурно већи. Мислим да је цео свет дебело подбацио, али свакако ми смо то посебно зачинили антилогиком, лажима и психоузнемиравањем од стране знате кога.
 
Naravno, sve ovo smo već pisali ali izgleda da je neophodno po malo ponavljati čisto da nepotrebno širenje panike, diktature, totalitarizma, virtuelnog sveta, verovanje u propagandu... ne bude naša nova realnost i nešto normalno, bar nama koji to ne želimo. Ko želi, niko mu ne brani da slepo sluša našeg vodju i živi u metaversu, ionako se vodja razume u sve, U poslednjih par stranica niko nije ni dovodio u pitanje vakcine već smo pričali o nebuloznim merama i nelečenju tokom korone da bi teoretičari zavere odmah okrenuli priče na vakcine i etiketiranje "antivaksera" da smire savet. Čovek pao, sanitet nije došao po njega i umro, a nije korona. Lekar ubio bebu, a nije korona. Nema potrebe ni da zamišljamo šta je sve bilo tokom korone, a već znam na ličnom primeru.
 
Poslednja izmena:

Evo ti pa čitaj za pentaxim... Jedno je opreznost, i svesnost a drugo talibanizam.

Nisam se vakcinisao protiv korone, deca mi se nisu vakcinisala protiv korone. Kompletno pokriveni redovnom vakcinacijom, hvala bogu svi zdravi i pravi...
Odlično i niko da pogleda šta je u sastavu .

Adsorbovani toksoid difterije (1)................................................ ...... 30 ij (1) :adsorbovan na aluminijum-hidroksid, dihidrat 0,3 mg Al3+
6.1. Lista pomoćnih supstanci
Medijum 199 Hanks (10xc)(bez fenol-crvenog) je kompleksna mešavina amino kiselina (uključujući fenilalanin), mineralnih supstanci, vitamina i drugih supstanci (kao što je glukoza)
. Sirćetna kiselina, glacijalna
Natrijum hidroksid
Aluminijum-hidrokdid,hidrirani
Formaldehid
Fenoksietanol
Etanol, bezvodni PENTAXIM može u tragovima sadržavati glutaraldehid, neomicin, streptomicin i polimiksin B (videtiodeljak 4.3).

Sve zdravi i prirodni ssstojci.

Voda za injekcije
Saharoza
Trometamol
Hlorovodonična kiselina,koncentrovana
 
Svaki lek je otrov po defaultu, samo se cene benefiti po zdravlje i kad debelo nadmašuju odobri se uz popis svih nuspojava... i sad će svaki laik da izigrava lekara i izvrće činjenice i tumači van konteksta svaku pojedinačnu supstancu a nije ni hemičar...
 
Постоји део вакцине који служи да хемијском иритацијом мобилише ћелије инфламације на место уношења вакцине, како би се убрзали имунолошки механизми.
 
Svaki lek je otrov po defaultu, samo se cene benefiti po zdravlje i kad debelo nadmašuju odobri se uz popis svih nuspojava... i sad će svaki laik da izigrava lekara i izvrće činjenice i tumači van konteksta svaku pojedinačnu supstancu a nije ni hemičar...
Vidis i ja sam slepo verovao dok nisam došao u situaciju da sve preispitujem.
Dakle dete mi je bilo bolesno, vodio u Dragišu, Infektivnu itd da bi na kraju dete dibilo dijagnizu. Otisao kod pedijatra da prepise terapiju i šta se dešava pedijatar prepisuje lek na koji mu ja ukazujem da je kontraindikovan za tu bolest. On nastavlja da me uverava u ispravnost njegove odluke i goviri da bi on svom detetu dao taj lek . Ok odlazim u apoteku podizem lek i donosim mu papir iz kutije gde jasno lišu moji navidi. Šta radi retard samo sleže ramenima.
I na kraju se ispostavi da je kompletna dijagnoza bila pogrešna. Dakle ne jedan lekar da je grešio već više njih . Moja žena koja je bila zdravstveni radnik daleko bolje dijagnostikuje ali uvek idemo glupom logikom da verujemo sistemu.
Laik ili ne laik neke stvari se lako nađu a ne treba biti hemičar i stručnjak i videti da velike količine štetnih materija, metala koje se ubrizgavaju bebi od 2,8 kg pa naviše ne doprinose dečijoj zaštiti kako oni to žele da predstave. Vakcine kao i sve ranije sam uzimao zdravo za gotovo , danas posle svih saznanja ne.

 
Žiko, hajde ovako. U toku je epidemija velikih boginja gde je smrtnost 30%, znači gotovo svaki treći čovek/dete umre. Imaš mogućnost da biraš, da rizikuješ da ti se dete zarazi i da bude u tih 30% ili da ubrziga malo hemikalija i da bude 99% zaštićeno ali da možda razvije neke alergije ili drugu nuspojavu? Šta bi odabrao? Inače, velike boginje su iskorenjene i više se ne vakcinišemo ali se ovaj virus čuva i koristi u laboratorijskim istraživanjima. Samo se čeka sledeći slepi miš. Doduše slažem se sa tobom, naš zdravstveni sistem je nakaradan i nekad rade više štete nego koristi, što smo videli tokom korone.
 
Da li ga zaista i dalje koriste u istraživanjima ili samo strogo čuvaju?
 
Žiko, hajde ovako. U toku je epidemija velikog boginja gde je smrtnost 30%, znači gotovo svaki treći čovek/dete umre. Imaš mogućnost da biraš, da rizikuješ da ti se dete zarazi i da bude u tih 30% ili da ubrziga malo hemikalija i da bude 99% zaštićeno ali da možda razvije neke alergije ili drugu nuspojavu? Šta bi odabrao? Inače, velike boginje su iskorenjene i više se ne vakcinišemo ali se ovaj virus čuva i koristi u laboratorijskim istraživanjima. Samo se čeka sledeći slepi miš. Doduše slažem se sa tobom, naš zdravstveni sistem je nakaradan i nekad radi više štete nego koristi, što smo videli tokom korone.
Frulica je kriva za sve.
Ibrahim Hoti je bio zaštićen, vakcinisan. Puno je više žrtava bilo tada ai kasnije samo se o tome ne priča. Ko želi da saznam.

Otvoreno pismo dr. Gerhard Buchwalda njemačkoj ministarki zdravlja Ulli Schmidt iz 2003. godine: “vakcina protiv velikih boginja je nefikasna i opasna”​


 
Na 218. stranici knjige na slici, potpisnici redova prof. dr Jovan Pavlović i prof.dr Živadin Perišić referišu sledeće:

«Razumljivo je da je posle vakcinacije od preko miliona stanovnika Beograda usledilo pojavljivanje velikog broja postakcinalnih komplikacija. Na našoj klinici je hospitalizovano preko stotinu bolesnika, tako da je u jednom trenutku dominantna patologija na Klinici bila postizacionalne komplikacije“.

Ovo se odnosi na vakcinaciju protiv velikih boginja 1972., a lekari osnivači Klinike za infektivne bolesti su još 1930. (treća slika) u naučnim publikacijama iznosili su činjenice o neželjenim dejstvima nakon.

Zvuči nemoguće, ali je i tekako realno, da će lekari skoro 100 godina kasnije ignorisati, progone i prijavljuju ljude koji se usude makar da se pitaju o njima.
 
Od te vakcine je sve i počelo kad je taj glavni baja Britanac video one mlekarice što ne oboljevaju, a onda uzeo onog dečaka i prisilno ga zarazio pa vakcinisao. Odud naziv za sve vakcine od "vacca" što znači krava.

To što sad pričaš da je ta najstarija vakcina na svetu bila nebezbednija od ovih danas je bez značaja za ove vakcine koje su danas u upotrebi.

Kakva god da je bila, u 20 veku je od velikih boginja umrlo preko 300 000 000 ljudi.

U 21. veku ih je umrlo 0.

Mrzi me da pretražujem, zato se u prvom pasusu izražavam malo slobodnije sa "glavni baja, krave, mlekarice" jer nemam živaca da me svaki antivakser vraća na davno saznajno apsolvirane teme i notorne stvari da ih iznova istražujem.

Ja prosto čekiram temu, bezbedno/ nebezbedno, rešeno/ nerešeno, tema zaključena i zaokružena ili eventualno otvorena do daljnjeg... Ako je neko sazananje uspostavljeno na jakim naučnim temeljima i dokazima, detalji oko svih zaključaka do kojih se došlo, lagano padaju u zaborav. Jer nije moja struka i nisu mi neophodni za dalji život. Bitno je da je safe tj. rešeno i arhivirano u glavi. Opterećivao bih se i koristio previše memorijskog prostora da sve to pamtim u detalje.

Zato kažem, upamtio sam da je upravo to bila prva vakcina da je umrlo preko 300 miliona a danas iskorenjena bolest. Najbitnije, revolucionarno se pamti i širi. Kad je normalan um u pitanji.

Budale pamte detalje, a zlonamerne budale njima manipulišu. To što neki bujaju u uslovima da sebe i druge parališu na svakom koraku koji naprave u životu i sve preispituju do apsurda a jedva da malo nešto o svemu o čemu govore znaju, je predmet psihijatrije, a ne sumnja svojstvena razumnog ili opreznog čoveka.

Vakcine su spasile čovečanstvo, drastično redukovale oboljevanje i smrtnost, suzbile brojne (a vidimo tu gde imaš najviše zamerki) i iskorenile neke zarazne bolesti, gde je smrtnost bila svaki treći oboleli... Dakle efikasnost potvrđena, uz određene neželjene efekte koje su dale i kojih je bivalo sve manje kako su se vakcine usavršavale. Tačka.
 
Naravno kad se pojavi neka nova vakcina znam gde da pročitam izveštaje o bezbednosti, znam koje stručnjake da poslušam o efikasnosti. Sačekam malo da čujem uporedna iskustva i ako mogu i treba, vakcinišem se... Ne razumem ljude koji se bude i opterećuju ceo dan i svaki dan tako u krug. Ovaj lek, ona vakcina, ona voda, ovaj vazduh, ovaj šećer, ono brašno, ova mikroplastika, ona friteza, ovi mikrotalasi, ovo elektromagnetno zračenje, ovaj radon, onaj azbest, onaj aditiv, ovaj zaslađivač... Jbt da poludi čovek.

Prosto uradi što je do tebe bez da nepotrebno parališeš sopstveni život i ne smaraj svet okolo i onako niko neće živeti 500 godina. Od ovoga što sam gore naveo zna se šta je dokazano više ili manje štetno i u kojim količinama i u kom vremenskom intervalu... Ukaži na bitne stvari i realne sumnje ako umeš da selektuješ u moru koječega što se piše i iznosi u javnost ili položi poverenje stručnjaku, umesto da samo širiš paniku i dezinformacije, kao neko ko je vrlo ograničeno priučen materiji da bi je valjano istraživao i razumeo...
 
BIstro nema šta, kiselina se ubrizgava u želudac ili ?
Ne, nego je telo proizvodi. Za varenje, između ostalog, telo proizvodi i koristi hlorovodoničnu kiselinu. pH vrednost stomačne kiseline (mešavine) je između 1.5 do 3.5, a čisto za poređenje - limunska kiselina je slabija i ima pH vrednost u oblasti između 3 i 6.
U to naravno treba uzimati koncentraciju, ali za stomak važi ta pH vrednost, jer se stalno proizvodi ista stomačna kiselina (mešavina). A u vakcini, onako maloj zapremini, ima daleko manje hlorovodonične kiseline. A i (skoro) sve što jedeš, sadrži neku kiselinu u sebi (i bazu, ajoj, sad kad me pita šta je baza).
Ne znam, ako te kiseline toliko plaše, onda ne znam šta da ti kažem, osim da se malo edukuješ.
 
Vrh