Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,1%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,5%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 44 13,9%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    316
Nestorović strikes again:

“Korona napada testise; možda nije loše što se ovo dogodilo”

Doktor Branimir Nestorivić rekao je večeras gostujući na TV Pink, da mnogo mladih ljudi ima upalu pluća iako nije bilo tako u martu, aprilu, maju, kao i da virus izaziva teška zapaljenja pluća i napada mlađe ljude, kao da nije isti virus.

“Meni ovo deluje kao nova vrsta koronavirusa. Nekako je prošlo nezapaženo da ovaj virus napada mozak, bubrege, testise… Ovo je jedini respiratorni virus koji napada testise. Videćemo kako će ovi mladi ljudi koji su preležali virus regovati na to. Nikada nisam video ovakav virus”, rekao je Nestorović.

posting.php?mode=reply&f=3&t=4576#preview
 
Kad vidiš ko je sve profesor na Medicinskom fakultetu, zaista se zapitaš kakvi su lekari koje taj fakultet školuje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753584#p753584:2q452lap je napisao(la):
Zuma » Čet Jul 02, 2020 7:54 pm[/url]":2q452lap]Nestorović strikes again:

“Korona napada testise; možda nije loše što se ovo dogodilo”

Doktor Branimir Nestorivić rekao je večeras gostujući na TV Pink, da mnogo mladih ljudi ima upalu pluća iako nije bilo tako u martu, aprilu, maju, kao i da virus izaziva teška zapaljenja pluća i napada mlađe ljude, kao da nije isti virus.

“Meni ovo deluje kao nova vrsta koronavirusa. Nekako je prošlo nezapaženo da ovaj virus napada mozak, bubrege, testise… Ovo je jedini respiratorni virus koji napada testise. Videćemo kako će ovi mladi ljudi koji su preležali virus regovati na to. Nikada nisam video ovakav virus”, rekao je Nestorović.

posting.php?mode=reply&f=3&t=4576#preview
Gde je prošlo nezapaženo. Da li je moguće da tako neinformisani dlitetanti vode krizni štab. I mogućim oštećenjima testisa su Kinezi pisali u februaru. Kada je bio talas u Njujorku pričalo se o slučajevima gde virus ide na mozak ili bubrege... skoro uvek ide na krvne sudove i izaziva trombove... zašto sam ja kao ne lekar i ne član kriznog štaba bolje obavešten od Nestorovića... Ili on sve to lepo zna ali po naređenju muti vodu...
 
Molim vas da ostanemo u okviru teme, deo offtopica sam obrisao.
 
Ne mogubda verujem da vi stvarno mislite da oni testiraju 9000 ljudi dnevno...


Mislim da su oni samo nastavili trend od onda kad sunreklinda su prosirili kapacitete na 5000+ testiranja...i onda su se nadali da ce sve ovo brzo da prodje i da testiranja nece biti toliko...ali se onda desio ovaj drugi talas i sad im je glupo da naglo obore...

al uskoro ce im ponestati stanovnistva ako nastave svaki dan po 9000 jer su vec sada na pola miliona...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko je sve ovo tragično i nepotrebno. A bilo bi tako jednostavno da niko ne laže i ne glumi. Prosto se saopšte SVI brojevi kakvi jesu, pa je sve je jasno, i šta treba raditi, i ko i zašto. I onda možemo da se bavimo samo virusom. A ovako sve mora da se pretvori u farsu i tužno pozorište apsurda.

Nestorović koji neumorno troluje sve zajedno i beskrajno se zabavlja, a ove druge bolje i da ne spominjem
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753600#p753600:2fbzal3g je napisao(la):
astrodule » 02 Jul 2020 09:20 pm[/url]":2fbzal3g]Vučić je rekao da su studenti u pravu.
Usranko se usrao...
A krizni štab sa svojim naredbama ostao da visi u vazduhu :lol:

Zar mu je to nagrada za vernost?

Ne može protiv navijača, ne može protiv studenata ... sad očekujem protest ugostitelja koji će da založe sve roštilje u gradu smrdljivim ugljem, pa da vidimo ko neće da nosi maske!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753592#p753592:2fwhq9r7 je napisao(la):
unedfined » Thu Jul 02, 2020 9:06 pm[/url]":2fwhq9r7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753584#p753584:2fwhq9r7 je napisao(la):
Zuma » Čet Jul 02, 2020 7:54 pm[/url]":2fwhq9r7]Nestorović strikes again:

“Korona napada testise; možda nije loše što se ovo dogodilo”

Doktor Branimir Nestorivić rekao je večeras gostujući na TV Pink, da mnogo mladih ljudi ima upalu pluća iako nije bilo tako u martu, aprilu, maju, kao i da virus izaziva teška zapaljenja pluća i napada mlađe ljude, kao da nije isti virus.

“Meni ovo deluje kao nova vrsta koronavirusa. Nekako je prošlo nezapaženo da ovaj virus napada mozak, bubrege, testise… Ovo je jedini respiratorni virus koji napada testise. Videćemo kako će ovi mladi ljudi koji su preležali virus regovati na to. Nikada nisam video ovakav virus”, rekao je Nestorović.

posting.php?mode=reply&f=3&t=4576#preview
Gde je prošlo nezapaženo. Da li je moguće da tako neinformisani dlitetanti vode krizni štab. I mogućim oštećenjima testisa su Kinezi pisali u februaru. Kada je bio talas u Njujorku pričalo se o slučajevima gde virus ide na mozak ili bubrege... skoro uvek ide na krvne sudove i izaziva trombove... zašto sam ja kao ne lekar i ne član kriznog štaba bolje obavešten od Nestorovića... Ili on sve to lepo zna ali po naređenju muti vodu...
Nestorović lupeta - pisali su ljudi da su antikoagulanti ubačeni kao deo terapije. Izgleda da ekipa koja zaista radi sa bolesnicima svoj posao odrađuje značajno bolje od "kriznog štaba".
 
I opet budalaštine od mera, osim kazni. Sreća da su studenti pametni i da su odmah izašli na ulice i pobunili se, inače bismo opet imali širenje korone po celoj Srbiji. Koji je to mozak odlučio da ih opet pošalje kući, dakle po celoj Srbiji, i da potencijalno šire virus?? Isto kao prethodni put, prvo ih sve pošalju kući, bez da im dozvole da se popakuju, a onda posle traže da se vrate po stvari. Neverovatno... A ovo ostalo. Ne znam, čovek više da poludi kakve sve mere donose, kako su nesposobni da vide neke tako jednostavne stvari i vide jednostavnu logiku iza svega toga.
 
Ajde ovako, par cinjenica:
- Ne testiraju se svi koji imaju simptome ili su imali kontakte.
- Od onih koji se testiraju dobar deo se testira na antitela (iz krvi), umesto brisom (PCR test), jer PCR testova nema a i tako im je bolje jer se manje ljudi proglasava pozitivnim. Antitela nastaju kada virus tek prodje ili je u zavrsnoj fazi i sluzi da se ispita da li postoji imunitet, a ne da li je osoba trenutno bolesna.
- Cak i PCR test nije nimalo pouzdan, znam gomilu ljudi koji SIGURNO imaju ili su imali koronu (imaju sve simptome i ukucani su im zarazeni), a PCR test je pokazao negativno, cak i 2 puta. Naknadno su im potvrdjena antitela.

Jel sada shvatate svu besmislenost ovih brojki koje se objavljuju ???
Ne znam zasto uopste to komentarisete, oni se zaebavaju sa nama.
 
Sta bre Veliki Respirator cmizdri i drami za nasih novih 370 danas? Sama Florida (populacija 21.5 milion) za danas ima 10.000 novih slucajeva, ukupno 169.000
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753272#p753272:32r62vxq je napisao(la):
Zuma » Чет Јул 02, 2020 5:40 am[/url]":32r62vxq]Za ovo bih mogao da tražim honorar od epidemiologa pošto radim njihov posao :) Nisam do sada video da je neko kod nas pokušao proračun "Viška smrti" (Excess deaths) u Srbiji, pa evo jedne amaterske verzije. O čemu se radi?

U pitanju je verovatno najpouzdaniji metod procene ukupnog broja smrti u nekoj državi koja su neke od direktnih ili indirektnih posledica epidemije. Pošto razne zemlje imaju razne kriterijume šta treba nazvati "smrt od kovida" teško ih je međusobno porediti na taj način. Takođe, mnogi ljudi umru van bolnice, zato što ili niko nije ni shvatio da imaju kovid, ili nisu bili primljeni u bolnicu, pa se i ne vode kao umrli od kovida. Neki umru zato što je zdravstveni sistem preopterećen pa i ne dobiju onako kvaliteno lečenje od kovida kakvo bi inače dobili. A zatim mnogi umru od raznih drugih svojih hroničnih ili akutnih bolesti koje tokom epidemije nisu bile praćene na potreban način zato što su svi lekari bili zauzeti, pa se do njih veoma teško ili nikako moglo doći. Ili pacjenti možda nisu mogli doći do svojih lekova iz inostranstva, ili su bili dugo zaključani u kući pa im je organizam previše oslabio da bi se odbranio od nekog gripa ili slične uobičajene bolesti. Sve ovo je NEKA posledica kovida i te smrti se ne bi desile, ili da epidemije nije ni bilo, ili da je dotična država bila sasvim spremna na nju. Takođe, ako neka država nedaj bože falsifikuje svoje epidemiološke izveštaje, i to je uračunato u ukupan zbir neuvedenog "viška smrti". U pitanju je dakle veoma moćan zbirni pokazatelj ukupnih efekata epidemije, mada je zbog tako opšte prirode nužno u pitanju statistička procena, a ne zaista egzaktan broj.

On se računa tako što se uzme višegodišnji prosek umiranja od svih razloga, po mesecima, pa se gleda koliko se više (ili manje) umiralo tokom epidemije u tim mesecima. Evo tog dijagrama za Srbiju. Uneo sam podatke za četri protekle godine i dosadašnji deo tekuće, pete godine. Nisam računao proseke jer bi za to trebalo uneti znatno više prethodnih godina, a glavni i prilično usaglašeni trendovi se lako vide i golim okom u par nama najvažnijih godina koje su upravo protekle.


Ako za sada zanemarimo debelu crvenu liniju koja predstavlja 2020. godinu, vidimo da je tempo umiranja tokom godine prlično pravilan. Sem povećane smrtnosti tokom zime 2016./2017., ostale linije se relativno dobro poklapaju kad su u pitanju ne samo trendovi nego i približne apsolutne vrednosti, pa ponavljaju ustaljeni godišnji ritam.

Nama je sada najvažniji period Aprila, jer smo 2020. baš tada imali prvi i za sada najveći pik oboljevanja od kovida. Kao što vidite u bukvalno SVIM godinama od 2016.-2019., tokom aprila imate naglo prolećno opadanje smrtnosti. Sezona gripa prolazi, zaista hladno vreme je već prošlost, priroda se budi, ljudi izlaze iz stanova i odjednom se svi bitno bolje osećaju. U aprilu smrtnost redovno opada za reda veličine skoro 1000 smrti mesečno.

Ali šta se dešava u aprilu 2020.? Samo te godine smrtnost RASTE. Tokom marta 2020. je u matičnim knjigama umrlih bilo zavedeno 8189 umrlih. A tokom aprila 8625. Dakle u aprilu smo nasuprot višegodišnjem nepromenljivom trendu smanjivanja smrtnosti u proleće imali čak 436 mrtvih VIŠE!

Međutim, kakav bi trend bio u aprilu 2020. da nije bilo kovida? Linija ne bi bila horizontalna, kao u gornjem računu, nego bi u nekom nagibu išla nadole, kao i sve ove ostale. Ja vidim tri nagiba. Uzmimo najmanji (2016. i 2019.). Ako prepostavimo da bi i u aprlu 2020. linija išla nadole tim nagibom, dobili bi crvenu crtkanu liniju, i ona bi završila negde kod upitnika. A kolika je razlika između 8625 mrtvih u aprilu 2020. godine i broja mrtvih na mestu gde je upitnik? Pa oko 1000 mrtvih. Drugim rečima, da nije bilo kovida (ili da smo mi bili spremniji za njega) imali bi možda i 1000 mrtvih manje!

Na nesreću mi ne znamo tačno kakav bi nagib te linije zaista bio da nije bilo epidemije. Možda bi bila malo ravnija zato što je ova godina baš dobro počela, sa malo mrtvih, pa je ionako već bila spuštena? Ili bi baš zato išla još niže? To je teško reći sa sigurnošćiu, ali zbog pravilnosti i usaglašenosti linija za sve 4 prethodne godine, koje SVE padaju u proleće, možemo sa sasvim dovoljnom verovatnoćom na kraju zaključiti da je u Srbiji

VIŠAK UMRLIH u Aprilu 2020. godine između 500 i 1000 mrtvih!

A formalno se vodi da je od kovida u aprilu umrlo samo 156 ljudi. Ostali su umrli "izvan sistema" i izvan kovid knjiga zbog čitave gomile razloga o kojima sada ne vredi spekulisati. Da je neka druga godina bila u pitanju, bili bi živi.

Na kraju, da ne bi bilo zabune, ovim metodom se ne može odrediti da li su izveštaji falsikovani zato što ovaj neuračunati višak postoji u skoro svim zemljama sveta. E sad, KOLIKI je taj višak, i šta sve u njega ulazi u raznim zemljama, je sasvim posebno pitanje koje se mora rešavati na drugi način. Ali ovo nam ipak govori ono što nikako do sada nismo znali. Kolika je stvarna cena epidemije i našeg ukupnog reagovanja na nju.

Do sada. SAMO u aprilu.
file.php

Зума извини али ја ово морам да прокоментаришем. Апсолутно поштујем твоје цимање и генерално твој истраживачки рад али имаш опсесивну потребу да паметујеш и глумиш интелектуални ауторитет а када се у питању ствари за које ниси стручан и људско здравље то постаје потенцијално опасно. Нисам ни ја стручан по питању медицине али специјализовао сам се за статистику и знам да је просто нетачно да ти овако одокативно процењујеш колико је било смрти и да су исте резултат Короне. Просто није научно потковано, да се статистика може тако одокативно радити не би било развијено сијасет математичких метода за утврђивање статистичке значајности одступања.

У праву си, ми не можемо да знамо колико би у мају било смрти да није короне тако да ми не можемо да донесемо икакав валидан закључак. Ми оваква одступања, и позитивна и негативна видимо у различитим тачкама графикона по месецима и годинама. Да је у мају било неко огромно одступање (као на графиконима excessive deaths на које си се угледао) онда би било разлога за сумњу, овако је под знаком питања. Да би се овде спровела озбиљна анализа требало би ићи више година уназад а онда урадити неку мултиваријациону анализу тако да се утврди да ли је број смрти у мају у односу на просек(или евентуално медијану) претходних година у мају статистички одступао од броја смрти у осталим месецима у односу на просек/медијану осталих месеци претходних година. Чак ни ја овако напамет нисам сигуран како би то најбоље било за урадити.

И чак када би закључили да је ово одступање у мају статистички значајно, за овако мали број људи не би смо знали да ли су те смрти последица превише оштрих или превише благих мера. То би захтевало дубљу анализу од чега је тај вишак људи умро, да ли од самоубиства, алкохолизма, упале плућа итд. да би се дошло до икаквог закључка који би се могао изнети са сигурношћу са којом ти износиш своје закључке.
 
Izvini, ali nisu pravu. Tačno je da bi za zaista pouzdane zaključke trebalo uzeti u obzir mnogo više godina, računati srednje vrednosti, odstupanja i sve ostalo iz paketa statističkih alata. Ja sam u tekstu i rekao da je tako. Međutim to bi bila prava mala studija što je ipak iznad ambicija i potreba jednog foruma. Za takve potrebe velika preciznost rezultata nije ni potrebna. Sasvim je dovoljno uočiti veliku sličnost nekoliko trendova, i uočiti da ih lako objašnjava i u dovoljnoj meri generalizuje prirodni mehanizm koje te trendove proizvodi, pa se već može dati prva gruba procena u kom opsegu verovatno leži pravi rezultat.

Nisam jednom čitao medicinske izvešaje o negativnom dejstvu zimske zatvorenosti, malo kretanja, veštačkog grejanja i suvog, zagrejanog vazduha na ljudski organizam. I isto tako o blagotvornom dejstvu proleća i izlaska iz zgrada posle zime. Činjenica je da to drastično utiče na bolje stanje organizma i na smanjenje smrtnosti u aprilu (jer nisam pričao o maju nego o aprilu), nije "moje pogađanje" nego činjenica. Takvo saznanje zatim samo potvrđuju čak četri sukcesivne godine podataka koje sam uneo, i kriva smrtnosti koja u aprilu OPADA u sva ta četri slučaja, tačno u skladu sa medicinskim činjenicama koje sam spomenuo. Nije potrebna poseba potkovanost u statistici da bi se razumelo da ovih 5 činjenica (tj 4 data serije i njihovo kompatibilno fizičko objašnjenje) već same po sebi bitno povećava verovatnoću da bi i pete godine smrtnost u aprilu opadala (da nije bilo epidemije).

Tačno je da je moguće da bi se pete godine (2020.) desila neka anomalija, i da ne bi bilo tako, ali koliko je to verovatno? To bi se moglo proceniti kako si opisao, ali da li je stvarno potrebno? Ja mislim da nije previše i da je hipoteza o dominantnom trendu opadanju u aprilu (a ustvari, za donju granicu opsega, i ne mora da opada, samo da ne raste) sasvim dovoljno verovatna za grubu procenu jednog VEOMA širokog opsega vrednosti koje sam dao (tj da je očekivana smrtnost za "normalnu" godinu negde od 500 do 1000 smrti ispod one koju smo sa epidemijom stvarno imali, jer je to isti taj bar ne-rastući, a verovatno i opadajući trend ). Ako ti misliš da to nije dovoljno verovatno za grubu procenu i forumsku preciznost, onda ne znam šta više da kažem sem da se bitno razlikujemo u proceni verovatnoća. Da se korona nije desila, tj da nije bilo njenih direktnih i indirektnih posledica, imali bi od 500 do 1000 mrtvih manje. Nisam ulazio u to na koji su način ove smrti posledica korone. To se u ovoj analizi ne radi je nije bitno. Bitno je da se u aprilu 2020. umiralo bitno više, a daleko najuočljivija razlika ove i prehodnih godina je epidemija, što je u prvoj aproksimaciji dovoljno za pretpostavku o kauzalnosti.

Ako jednog dana budem imao vremena možda umesem još desetak prethodnih godina, ako ih negde nađem, pa možemo da izračunamo srednje vrednosti, verovatnoću odstupanja, itd, sve kako treba, pa da vidimo ko je bio u pravu. Meni iskustvo u ovakvim brzim i grubim prvim procenama govori da pretpostavke za sad izgledaju dovoljno čvrste za takav zaključak.
 
Zaboravio sam na ovu rečenicu:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753627#p753627:31263poe je napisao(la):
Kailan » 02 Jul 2020 11:09 pm[/url]":31263poe]Да је у мају било неко огромно одступање (као на графиконима excessive deaths на које си се угледао) онда би било разлога за сумњу, овако је под знаком питања.
Pogledaj veliku razliku u proširenosti virusa između Aprila i Maja.

file.php


Tokom Maja virus je već bio bitno manje zastupljen. Takođe je ukinuto vanredno stanje, ljudi su izašli iz kuća, penzioneri iz zatvora, a vreme je postalo još toplije. Sve je to izgleda bitno smanjilo "višak umiranja", pa zato MOŽDA nema velikih odstupanja u maju. Kažem "možda" jer za razliku od Aprila, ovde trend jedne godine odudara od trenda tri ostale, pa bi pretpostavka o nekoj većoj statističkoj pravilnosti tokom Maja ipak bila neopravdana. Pošto dakle ne mogu ništa da kažem o Maju bez podataka o bitno više godina, nisam ga ni spominjao, tim pre što je tada epidemija već bila u povlačenju, pa veće "viškove smrti" verovatno ne treba ni očekivati.
 
Suocen sa malom pobunom studenata, Vodja po pusta:

Младен Шарчевић: Председнику пласирани лоши подаци, само 20 одсто студената који су заражени су из домова; Студенти остају у домовима.
 
Ali koja je logika da se zaraženi studenti bez testiranja šalju u svoje sredine?

Jesu studentski domovi rizični, ali rizičnije je da studenti bez testiranja odu u svoje mesto odmah zaraze svoje ukućane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753677#p753677:c9lucmjw je napisao(la):
MC_ » Fri Jul 03, 2020 9:12 am[/url]":c9lucmjw]Suocen sa malom pobunom studenata, Vodja po pusta:

Младен Шарчевић: Председнику пласирани лоши подаци, само 20 одсто студената који су заражени су из домова; Студенти остају у домовима.
Ja sam mislio da zato postoji štab - makar i ilegalan - da ne bi jedna osoba donosila mere na svoju ruku.

btw, Vučić je jasno rekao da je ove mere predložio Kon i zvučalo je da će Kon ovde biti žrtveni jarac jer se Vučić jasno krio iza toga.
 
kako god bilo, on je razresio stvar. Rejting raste.
 
tesko da raste medju narodom koji mora da ceka satima na testove kojih nema. Kada je rekao juche da moramo da se odbranimo, da ne bi ponovo otvarali Dragishu Misovica, covek je redefinisao dno, jer svi znamo da je DM ponovo kovid bolnica vishe od sedam dana.
 
Te poruke nisu upućene onima koji znaju bilo šta. To su poruke za provinciju bez ikakvih informacija. To je i Sloba radio. Problem nastaje kad on krene da priča da je u Novom Pazaru super, a ti si u Novom Pazaru i znaš da je katastrofa. Tako će Babušnica da možda veruje ali ako ne-daj-bože krene haos i u Babušnici, onda to baš više i neće da funkcioniše.

Oni trenutno pokušavaju da sakriju epidemiju. Što na lokalu što na državnom nivou. Ovo nije nešto što može da se sakrije. Takođe mi nisu jasne izjave da će vrhunac biti za vikend. Da nas sve u BG stave u ovom trenutku u apsolutni karantin kao za praznike što je bilo, vrhunac bi morao da bude za 5 dana koliko je prosečno vreme inkubacije. Jedva da su uveli ikakve mere i očekuju smanjenje broja obolelih? Ne razumem logiku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753704#p753704:xq15msb4 je napisao(la):
mradulovic » Pet Jul 03, 2020 10:42 am[/url]":xq15msb4]tesko da raste medju narodom koji mora da ceka satima na testove kojih nema. Kada je rekao juche da moramo da se odbranimo, da ne bi ponovo otvarali Dragishu Misovica, covek je redefinisao dno, jer svi znamo da je DM ponovo kovid bolnica vishe od sedam dana.
To je takođe bila skandalozna izjava. Poznanik mi radi u Dragiše Mišović i u haosu su danima i puni.

Gde se vračamo na Zumino pitanje, šta čemo na zimu kada budemo imali kovid plus grip plus običan bronhitis i upale pluća... gde će se svi ti ljudi lečiti i ko će ih lečiti. :bash:
 
Pa već sada imamo problem. Liste čekanja su i pre postojale, a sada se sve tumba i mnogi će umreti ili se razboleti dok sačekaju svoj red.

Ljudi ne shvataju da je zdravstveni sistem i u normalno stanje pred pucanjem, a kamoli sada kada imamo čitave bolnice van sistema.

Za početak bi bilo lepo da zaposle SVE ljude sa biroa, ali onda dolazimo do neorganizacije koja se može rešiti samo sa profesionalnim menadžerima na čelu svake zdravstvene ustanove. Lekar treba da leči, a menadžer da vodi (naravno uz sugestije lekara), a ne da najboli lekari mendžerišu umesto da rade ono što najbolje znaju - LEČE LJUDE
 
Vrh