Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,1%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,5%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 44 13,9%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    316
Jedine koje ''volim'' više od tih estradnih zvezda, poznatih i bogatih jesu novinari koji mi svakog dana puštaju potoke kanalizacionih vesti baš sa tom tematikom i naslovima: Ceca ozdravila, Terzić zaražen, ĐoKovidi negativni na Koronu...

Boli me bre uvo za sve njih. Dokle god nisu u teškom stanju ili im se ne zna sudbina, apsolutno me ne zanimaju. Kako je srpska majka™ nakon Korone, to me zanima taman koliko i šta radi Federerov pas... :kafa:

Al jbg, novinari ko novinari, većinski lešinari (čast izuzecima) koji moraju da pišu o nečemu pa onda tako hvataju sve što mogu i pretvaraju u bog zna kakve priče.


Nego... evo je Prva usna na RTSu, uživa u dvostrukoj prilici da opet sebe predstavi kao mesiju a svakog ko se usuđuje da ne misli kao on da etiketira kao negativčine i pljuvače. Elem, ne slušam konstantno, jer ne mogu da trpim tu pojavu ali ono što je rekao na samom početku je da će se rad klubova zabraniti u periodu od 23 do 6 ujutru. I da će to valjda trajati bar dve nedelje.

Setili se panjevi napokon. :kafa:
A da... za pune stadione kaže da nisu imali nikakvog efekta, da je to samo zlonamerna priča opozicije. Klasika. :kafa:
 
Zatvoriće studentske domove i poslaće decu nazad kući. Upravo onaj deo populacije koji je najzararaženiji u Beogradu. Taman da se zaraza raširi po ostatku zemlje.

I što klubovi i kafići će smeti da rade do 11 a ne do 8 kao u ostalim kritičnim gradovima?

Ako je problem tako ozbiljan kao što tvrde, ovo su prilično blage mere.
 
MIslim da je ideja da se kontakti ssmanje, a dai da para ipak kaplje. Mere su pametnije nego u martu, ali da li su dovoljne?

Ipak, lepo je da cemo imati jedno mirno leto bez turista i guzve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753533#p753533:22rt1t6t je napisao(la):
Bender Rodriguez » 02 Jul 2020 20:21[/url]":22rt1t6t]A da... za pune stadione kaže da nisu imali nikakvog efekta, da je to samo zlonamerna priča opozicije. Klasika. :kafa:
Čudo da ga nije pitala zašto je onda otkazana manifestacija "Pozorište na Tašmajdanu", kao rizična, kada je tamo prodavano po 500 karata po predstavi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753536#p753536:22rt1t6t je napisao(la):
MC_ » 02 Jul 2020 20:31[/url]":22rt1t6t]MIslim da je ideja da se kontakti ssmanje, a dai da para ipak kaplje. Mere su pametnije nego u martu, ali da li su dovoljne?

Ipak, lepo je da cemo imati jedno mirno leto bez turista i guzve.
Kako je pametnije zaraženog studenta poslati nazad u mesto iz kog je došao, da tamo širi virus?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753476#p753476:15lzllj1 je napisao(la):
wk_ » Čet Jul 02, 2020 4:19 pm[/url]":15lzllj1]Ovo je prosto moralo da eksplodira. Samo dve epidemiološke mere su sprovodili od prestanka vanrednog stanja: zatvorene su škole i bioskopi. Odustalo se čak i od praćenja kontakata zaraženih. Neka mi neko objasni kako su mogli da očekuju pad broja obolelih? Ako su se uzdali u lepo vreme, mogli su da vide kako se epidemija širi u Amazoniji, gde je i toplije i vlažnije nego kod nas. U pitanju je neverovatna nestručnost.

Radi se o nestrucnosti uobicajenoj za Srbiju.
 
Blaži su kad se radi o Beogradu jer im ovde u gradskim i opštinskim skupštinama sedi najviše pajtaša koji drže kafiće i klubove. Pošto su nesposobni za bilo koje druge biznise jelte. Eno Gradska skupština puna raznih ''ugostitelja'' lelem***. A i na drugim temama smo pričali o vlasništvima i aktivnostima pojedinih poslanika, bivših gradskih arhitekti, glumaca i njihovih porodica... i čime se ko od njih bavi ovih dana.

Sve je to ista partijska sekta. Nego se mahom svi oslanjali na turizam i klubove pa im sad prpa. Moraju da balansiraju između Korone i toga da zapravo počnu da rade nešto, pa su u panici. Zamisli moraš da objasniš nekome ko 30 godina nije radio nego samo držao kafić, da će možda morati da nađe novu delatnost. Idi bre... Pa sutradan bi nastao potres u stranci. :laugh: :kafa:


P.S.
Evo sad je na ivici da se rasplače. :kafa: Mislim... ''rasplače''...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753516#p753516:258ukzwy je napisao(la):
Zuma » Čet Jul 02, 2020 6:40 pm[/url]":258ukzwy]

Ali kako su onda samo danas uspeli da pronađu 9000 ljudi za testiranje, kojima recimo snimak pluća nije u redu, ili bar imaju nešto što liči na s

Ume li neko da objasni ovu veliku razliku u brojevima pošto meni ništa ne pada na pamet.

Masa ljudi trazi da bude testirana. Jos se nadaju letovanju. MIsle da ce tako ici u Grcku.
 
MOJE ISKUSTVO SA COVID 19

Kada je epidemija krenula ja sam se ponašao normalno sa maskom odlazio na posao i normalno funkcijonisalo.Kada se stanje malo opustilo prestao sam da nosim masku sa mišlju ma ja imam 20 godina šta meni može jedna obična KORONA.Kada su se kafići i splavovi otvorili kao „Muva bez glave“ krečem da izlazim.Ludi svakodnevni izlasci na mesta puno ljudi koji verovatno ne razmišljaju o Coroni kao i ja, a pola njih je verovatno zaraženo, a nisu ni svesni toga.Posle jednog ludog i nezaboravnog izlaska osećao sam se jako ćudno.Posle par dana, kada sam se vratio iz tržnog centra naravno bez maske, dobio sam temperaturu a da toga nisam ni bio svestan.To veče sam ostao kući mislecu „Ma to će me proći do sutra.Ujutru se budim sa ogromnom glavoboljom i izgubio sam čulo mirisa i ukusa totalno.Naravno odlazim kod lekara gde me oni odmah salju u „COVID bolnicu“.Ogromne gužve puno ljudu u „COVID bolnici“ nekako ja tu sačekam red i uzmu oni meni bris krv sve kako treba.Krvna slika nije pokazalo nista sve je bilo okej ali sam morao da sačekam bris.Bris sam čekao dobrih 6 dana, meni je to bilo kao 6 godina.Bez obzira na upozorenje da ne izlazim ja sam izašao i ajde što sam ugrozio sebe nego i druge.Posle 6 dana mi javljaju da sam pozitivan na COVID19.Taj trenutak je bio strašan razmišljam da sam ugrozio ljude sa kojima sam bio u kontaktu, razmišljam da ću morati da budem zatvoren u kući, i ne znam šta me još čeka.Da sam pozitivan na COVID19 saopštio sam samo par ljudi nisam hteo širiti paniku.Lažirao sam odlazak u Bosnu kako me ljudi nebi „smarali da izlazim“Odlazim na kontrolu u „COVID bolnicu“ tamo upoznajem mnogo gotivnih ljudi koji dele istu sudbinu kao ja.Vraćam se nazad kući u zlatni kavez bez komunikacije sa drugim ljudima.Danas kada pisem ovo negde na pola izolacije sam čekam da istekne 14 da idem na kontrolni test,LJUDI NOSITE MASKE JA SAM BIO PRVA OSOBA KOJA JE BILA U FAZONU MA MENI OVO NE MOŽE NIŠTA PA ME JE ZADESILO.

ČUVAJ TE SE
:D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753537#p753537:zje1qj6i je napisao(la):
solecar » Čet Jul 02, 2020 7:31 pm[/url]":zje1qj6i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753533#p753533:zje1qj6i je napisao(la):
Bender Rodriguez » 02 Jul 2020 20:21[/url]":zje1qj6i]A da... za pune stadione kaže da nisu imali nikakvog efekta, da je to samo zlonamerna priča opozicije. Klasika. :kafa:
Čudo da ga nije pitala zašto je onda otkazana manifestacija "Pozorište na Tašmajdanu", kao rizična, kada je tamo prodavano po 500 karata po predstavi.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753536#p753536:zje1qj6i je napisao(la):
MC_ » 02 Jul 2020 20:31[/url]":zje1qj6i]MIslim da je ideja da se kontakti ssmanje, a dai da para ipak kaplje. Mere su pametnije nego u martu, ali da li su dovoljne?

Ipak, lepo je da cemo imati jedno mirno leto bez turista i guzve.
Kako je pametnije zaraženog studenta poslati nazad u mesto iz kog je došao, da tamo širi virus?

U studentskom domu je verovatnoca daleko vece.
 
Da se on pita uveo bi policijski čas od 7 dana.

Šta reći, osim da je ovo klasičan sindrom deteta koje je maltretirano ili osobe koja ima mali polni organ koja je dobila vlast.

I mnogo me nervira kada kaže “videćemo za par dana da li će ove mere dati rezultate”

Šta ćeš videti za par dana kada se simptomi najčešće pojavljuju tek posle 7-14 dana?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753544#p753544:1av6dmur je napisao(la):
astrodule » Čet Jul 02, 2020 8:38 pm[/url]":1av6dmur]
Šta reći, osim da je ovo klasičan sindrom deteta koje je maltretirano ili osobe koja ima mali polni organ koja je dobila vlast.
Upravo to. Ovo prvo i ja mislim, i čuo sam isto od još 20 ljudi raznih profesija. Među njima i neki koji se bave psihologijom.
Lik je pun nelečenih kompleksa, neko ga je drndao dok je bio mali i ceo život tegli u sebi bes koji onda jedva čeka da izbljuje na druge ne bi li ispao faca pred samim sobom. Zreo za lečenje.
 
>Šta reći, osim da je ovo klasičan sindrom deteta koje je maltretirano
ja sam poznavaop jednog bivseg navijaca - huligana (umro od droge), koji je poznavao doticnog i potvrdio mi isto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753542#p753542:3z79gemf je napisao(la):
username123 » Čet Jul 02, 2020 8:36 pm[/url]":3z79gemf]MOJE ISKUSTVO SA COVID 19

Kada je epidemija krenula ja sam se ponašao normalno sa maskom odlazio na posao i normalno funkcijonisalo.Kada se stanje malo opustilo prestao sam da nosim masku sa mišlju ma ja imam 20 godina šta meni može jedna obična KORONA.Kada su se kafići i splavovi otvorili kao „Muva bez glave“ krečem da izlazim.Ludi svakodnevni izlasci na mesta puno ljudi koji verovatno ne razmišljaju o Coroni kao i ja, a pola njih je verovatno zaraženo, a nisu ni svesni toga.Posle jednog ludog i nezaboravnog izlaska osećao sam se jako ćudno.Posle par dana, kada sam se vratio iz tržnog centra naravno bez maske, dobio sam temperaturu a da toga nisam ni bio svestan.To veče sam ostao kući mislecu „Ma to će me proći do sutra.Ujutru se budim sa ogromnom glavoboljom i izgubio sam čulo mirisa i ukusa totalno.Naravno odlazim kod lekara gde me oni odmah salju u „COVID bolnicu“.Ogromne gužve puno ljudu u „COVID bolnici“ nekako ja tu sačekam red i uzmu oni meni bris krv sve kako treba.Krvna slika nije pokazalo nista sve je bilo okej ali sam morao da sačekam bris.Bris sam čekao dobrih 6 dana, meni je to bilo kao 6 godina.Bez obzira na upozorenje da ne izlazim ja sam izašao i ajde što sam ugrozio sebe nego i druge.Posle 6 dana mi javljaju da sam pozitivan na COVID19.Taj trenutak je bio strašan razmišljam da sam ugrozio ljude sa kojima sam bio u kontaktu, razmišljam da ću morati da budem zatvoren u kući, i ne znam šta me još čeka.Da sam pozitivan na COVID19 saopštio sam samo par ljudi nisam hteo širiti paniku.Lažirao sam odlazak u Bosnu kako me ljudi nebi „smarali da izlazim“Odlazim na kontrolu u „COVID bolnicu“ tamo upoznajem mnogo gotivnih ljudi koji dele istu sudbinu kao ja.Vraćam se nazad kući u zlatni kavez bez komunikacije sa drugim ljudima.Danas kada pisem ovo negde na pola izolacije sam čekam da istekne 14 da idem na kontrolni test,LJUDI NOSITE MASKE JA SAM BIO PRVA OSOBA KOJA JE BILA U FAZONU MA MENI OVO NE MOŽE NIŠTA PA ME JE ZADESILO.

ČUVAJ TE SE
:D

Procitao do kraja, ali trebalo je da prestanem kod “ funkcijonisalo”. Zelim ti srecan oporavak i pamet u glavu!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753521#p753521:295q2eb2 je napisao(la):
Berislav » 02 Jul 2020 06:50 pm[/url]":295q2eb2]Automatski se ne testiraju jer i nema smisla dok ne razviju neki simptom, a dug je inkubacioni period pa bi bili lažno negativni.
To se rešava tako da se testiranje odloži do recimo 4. ili 5 . dana od trenutka kontakta, pa se onda obavezno testiraju bez obzira imaju li simptome. Poenta je da i taj čovek i vlasti ŠTO PRE saznaju da li on stvarno nosi virus, dakle pre pojave simtoma, jer se onda obe stane ponašaju sasvim drugačije. Inače se kućni karantin shvata neozbiljno ("samo sam prošao pored njega"), a često karantin nije ni propisan ako se osoba pogrešno seća ili pogrešno procenjuje kolike su realne šanse da je na njega prešao virus sa nekog u čijem je društvu bio. Kinezi takve stvari nisu tolerisali, a Tajvanćani su testirali i one koje slučajno izaberu na ulici.
 
Imali smo svakakve vladare, ali ovakvog bolesnika nikad.
 
Imali smo svakakve vladare, ali ovakvog bolesnika nikad.

Ti ne pamtiš njegovog mentora Slobodana Miloševića. To je identična patologija, jer su i prošli obuke na istim mestima.
 
Ovaj je veća dalabu, ipak. Nenormalniji čovek, dijabola, paćenik. On i jeste dete koje je maltretirano, o tome je i sam govorio. Al ga to ne opravdava.
 
Dobro, tu su negde. :D :mrgreen: I slažem se @Vladivoje s tobom koje lečenje treba ovom. :mrgreen:


A tebi @Vox svaka čast na rečenici. Kratko i ubitačno Ovo možda stavim i u potpis jednom. :sesir: :mrgreen:
Savršen opis ove garniture u 8 reči.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753552#p753552:12fdmtnq je napisao(la):
Vox91 » Čet Jul 02, 2020 8:48 pm[/url]":12fdmtnq]Imali smo svakakve vladare, ali ovakvog bolesnika nikad.
 
Bender Rodriguez":1ye0tk2l je napisao(la):
Dobro, tu su negde. :D :mrgreen: I slažem se @Vladivoje s tobom koje lečenje treba ovom. :mrgreen:

@ Bendere, bojim se da je u ovom slučaju izlečenje nemoguće. :mrgreen:
Radi se o duboko ukorenjenoj patologiji.
 
Ovo je strašno.. Ovo je nivo jednog predsednika, ton, rečnik, stil? Ova nesrećnica od voditeljke treba da izađe iz studija, neka sam sa sobom raspravlja. Neprijatno za gledanje.
 
Ja od 10. marta do danas nisam odgledao NIJEDAN JEDINI nastup, i to ne samo njegov, nego NIČIJI. :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753554#p753554:2ypnms1w je napisao(la):
Vladivoje » 02 Jul 2020 07:51 pm[/url]":2ypnms1w]
Imali smo svakakve vladare, ali ovakvog bolesnika nikad.

Ti ne pamtiš njegovog mentora Slobodana Miloševića. To je identična patologija, jer su i prošli obuke na istim mestima.
Milošević je pored sebe ipak imao neke stručnjake i ljude od škole. Ovaj je celu instituciju obrazovanja unizio lažnim doktorima a i pored njih ima vlasnika pečenjare i keramičara na čelu eps-a i BIA.
 
I da li je psiho nešto rekao o sanitarnim merama i inpekcijama ugostiteljskih objekata pre 11 uveče?
 
U Studentskom gradu neka vrsta pobune studenata

Protest studenata nakon Vučićeve odluke: Haos u Studenjaku
https://nova.rs/drustvo/protest-studene ... tudenjaku/

VEC_4595-725x483.jpg
 
Vrh