Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Od COVID19 je danas preminula dr dr Dušanka Živković, specijalista infektolog iz Leskovca. Neka joj je večna slava i pokoj duši.
Molimo sve lekare u Srbiji da u ponedeljak 13.04.2020g u 10h minutom ćutanja odaju počast i ovom našem preminulom kolegi.
Žrtve ne smeju ostati bezimene! Brinite o svojim lekarima da bi oni brinuli o vama!

https://www.facebook.com/slfsrbije/
 
329826_covid_iff.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726654#p726654:nze5jw61 je napisao(la):
Žika » 11 Apr 2020 03:29 pm[/url]":nze5jw61]Bender ovo je za tebe.
Ni ja nisam ljubitelj kinezi i smatram ih prevarantima, čak jako opasnim.
Priča se tiče Kine, kako su uspeli da obuzdaju epidemiju u Kini???? gde je bili zaraženo veoma malo ljudi, čak su pošteđene okolne provincije, gradovi???
Bilo je veoma malo zaraženih/obolelih?
Kako su Kinezi uspeli? Potpunom kontrolom kretanja svakog čoveka. Geolokacija na telefonu. Postoje aplikacija koje svakom čoveku dodele jednu od tri "zdravstvene" bolje: zelenu, žutu ili crvenu. Skoro svuda moraš da pokažeš telefon ili skeniraš QR kod. Čitava zemlja je preplavljena kontolnim puktovima kroz koje dalje mogu da prođu samo zeleni i, ponekad, žuti. Crvenima je zabranjeno kretanje sem za neke posebne potrebe. Ne možeš da putuješ, ne možeš u gradski saobraćaj ni onda kad radi, ne možeš da prođeš kontrolne punktove na ulicama, ne možeš da kupiš nešto u prodvnici, itd. Kad god se neko pokaže pozitivnim, specijalni softver iz baze podataka vadi sve ljudi koji su makar i prošli pored njega i oni postaju "crveni" sve do daljeg ispitivanja. Orvel 100%. Zdravlje po cenu slobode.

5e85bbb30c2a627aba6625f3
 
Elem, nadovezaću se na reči sa KZŠ da 'znamo da i u redakcijama ima Covida' da vam saopštim šta se dešava u jednoj režimskoj medijskoj kući - oni koji me poznaju pretpostaviće o kojoj kući je reč, a ja ću ih zamoliti da nipošto ne licitiraju ovde ime.

Dakle:

- Zamenik glavnog šefa je covid-pozitivan.
- Glavni šef (nenovinarski kadar) je imao temperaturu, ne znam da li je testiran.
- Pomoćnik zamenika glavnog šefa ima temperaturu i jedva govori već tri nedelje - nije testiran.
- Doskorašnji član kolegijuma - u međuvremenu otišao iz firme - dolazio je na posao bolestan.
- Ne tako mali deo zaposlenih je dolazio svakodnevno na posao, iako nema posla da se može jednako uspešno raditi od kuće kao novinarski. Da stvari budu besmislenije, prelamači su kod kuće. Kakav je onda bliski kontakt neophodan? I pošto je jasno da je virus došao u redakciju - ne odustaje se od dolaska dela zaposlenih na posao.
- Nije u planu da čitava redakcija bude testirana; zamenik glavnog šefa napravio je spisak 'sumnjivih'; prvoimenovani je i narednog dana došao na posao...

Razgovarao sam sa ljudima, oni su u strahu da su svi zaraženi, istovremeno kao obamrli ne shvataju kakvo im zlo čine debilčine koje ih nisu poslale kući (svoje zaposlene sam poslao prvog dana, i radimo bolje nego ikad).

Eto, to je ta savremena tupost naše sredine, odnosno, kad upravljaju firmama, i šire, oni koji nisu tome dorasli.
 
Posle ove konferencije koja je bassss bila apoliticna, ali bassss. Samo je trebao film Variola Vera....
Bas super izbor kad svi sede kod kuce.
 
Drago mi je da nisam jedini koji je to primetio to za Variolu veru.
Mogu da se kladim da ako nije on direktno naredio, Vučić je sigurno dao svoj blagoslov da se ovaj film namerno pusti baš sada.


Što se tiče Kineza... kad budem hteo da živim kao mrav (sa svim cenama ali i benefitima toga), obratiću se njima i njihovim rešenjima. Za sada bih i dalje da živim kao čovek, ljudsko biće. Bez nanogica, narukvica, udbaša preko ramena, hapšenja, masovnih karantina, masovnih grobnica, cenzure i sličnih specijaliteta njihove Komunističke partije.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726654#p726654:jglkntoj je napisao(la):
Žika » Sub Apr 11, 2020 4:29 pm[/url]":jglkntoj]Bender ovo je za tebe.
Ni ja nisam ljubitelj kinezi i smatram ih prevarantima, čak jako opasnim.
Priča se tiče Kine, kako su uspeli da obuzdaju epidemiju u Kini???? gde je bili zaraženo veoma malo ljudi, čak su pošteđene okolne provincije, gradovi???
Bilo je veoma malo zaraženih/obolelih?
Ja i dalje mislim da lažu i prećutkuju mnogo toga. Videćemo za par nedelja. Ide im na ruku sad što je ceo svet u požaru. Ali kad se ovo malo primiri na leto, postaviće se mnoga velika pitanja i istrage. U međuvremenu mi na pamet ne pada da im verujem da proređene zemlje u bestragijama imaju više zaraženih po danu nego njih 1,5 milijarde nabijeno u 300 gradova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726670#p726670:23w9pne1 je napisao(la):
Beki » 11 Apr 2020 04:16 pm[/url]":23w9pne1]Neka hvala.
Rusi to pokušavaju takođe, mada još nisu stiglo do tog tehnološkog nivoa.

Moscow deploys facial recognition technology for coronavirus quarantine
https://www.reuters.com/article/us-chin ... SKBN20F1RZ

To će u celom svetu biti ogroman problem kada ova zaraza prođe ( mi smo već kupili tu tehnologiju nadzora saobraćaja i stanovništva direktno od Kineza, i od tada se ubrzano postavljaju kamere svuda po gradu. Ranije je bilo puno priče o tome)

Experts now say that this surveillance could become the norm even after the coronavirus threat weakens.

"Once you have the tools in place, you'd probably continue to use them, and you can expand them and use them for other purposes," Byler told Business Insider.

"From the US context, the PATRIOT Act, Homeland Security, and countering violent extremist programs that the US put in place initially after 9/11 were focused on Muslim Americans, but have now been radically expanded to look at asylum seekers of all types, like people coming across the southern border into the US."

"Once these systems are in place, once things are built, once they're designed — you can't put them back in the box, and once political leaders see the utility of them and see that they can extend their power, extend their control, then of course they will continue to use them and use them in new ways," he said.
 
ruku na srce, grad koji je prvi uveo masovne kamere (ne i tehnologiju prepoznavanja lica, koliko ja znam barem) je bio London zbog aktivnosti IRA, pre 30tak godina.
 
Pa ja rekoh par strana ranije, ovo je udbašima širom sveta leglo ko kec na desetku. A ima ih svuda, od Aljaske do Australije i od najtvrdokornijih komunista do najvećih kapitalista.

I naravno, kao i sve dosadašnje mere supresije i kontrole, sve će to biti uvedeno pod čuvenom parolom ''ali to je za vaše dobro''.

Koliko su mase postale zrele, i da li su išta naučile u prethodnih 100 godina, znaćemo u narednom periodu, u zavisnosti od toga kako odgovore na ovo nametanje. Madaaaa... gledajući svoju i mlađe generacije... nisam baš optimista po tom pitanju.

Vole ljudi da budu ovce. Vole ušuškanost krda. Vole taj osećaj kad se prepuste struji i puste da ih odvede u El Dorado (al malo sutra). Vole da im mobilni telefon kaže šta da rade. Da im kompjuter čuva kuću i decu. Da ih mediji edukuju. Da sve više ne bude tvoje, nego svačije. Pa čak i privatnost.
 
Ali, ljudi, to je jednostavno: osnovni izbor je onaj između sigurnosti i slobode.

Dakle, uprošćeno, ili prihvate život sa mogućnošću da se zarazite virusom, ili čika Orvel. Ili neki treći put, eventualno...
 
Ima trećeg puta, a to je ona zlatna sredina između te dve krajnosti.
Uvek postoji treći put, odnosno zlatna sredina.
Kao što u ekonomiji postoji koncept Distributizma, ideje između kapitalizma i komunizma.
Samo što niko neće da se bavi umerenim idejama jer još od praistorije, ljudi vole da se dele u tabore i suprotstavljene krajnosti.
I naravno, da izglasavaju najdrečavije i najbahatije (a ne najmudrije) da ih vode i govore im šta da rade i misle.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726693#p726693:ags6925x je napisao(la):
mradulovic » 11 Apr 2020 06:11 pm[/url]":ags6925x]ruku na srce, grad koji je prvi uveo masovne kamere (ne i tehnologiju prepoznavanja lica, koliko ja znam barem) je bio London zbog aktivnosti IRA, pre 30tak godina.
Ma, u svim većim gradovima na Zapadu odavno postoje razne kamere za praćenje, a sada se samo postavljaju najnoviji i napredniji modeli. Kina je na tom polju verovatno najviše otišla, jer ima najbolju tehnologiju, ali i drugi će uskoro uraditi isto tako, neće to niko propustiti.
 
Postoji razlika između postavljanja i upotrebe kamera na ulici da se hvataju kriminalci i održava red, i između toga da se one koriste da se sprovode političke igrarije, nameću stavovi, kontrolišu mase i ućutkuje svako ko praktikuje slobodu govora bez kršenja zakona i nanošenja štete društvu.

To razlikuje uređena društva od totalitarnih društava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726701#p726701:21dcgc95 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 11 Apr 2020 06:23 pm[/url]":21dcgc95]Postoji razlika između postavljanja i upotrebe kamera na ulici . . .To razlikuje uređena društva od totalitarnih društava.
Da, uredjena društva samo imaju uredjeno opravdanje za kontrolu. ;)
A, tu je i kontrola preko mobilnih telefona, tako smo potpuno "uredjeni".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=726686#p726686:2u8u1wn7 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 11 Apr 2020 17:55[/url]":2u8u1wn7]Drago mi je da nisam jedini koji je to primetio to za Variolu veru.
Mogu da se kladim da ako nije on direktno naredio, Vučić je sigurno dao svoj blagoslov da se ovaj film namerno pusti baš sada.
Ja sam recimo primetio povećanje postapokaliptičnih filmova od kako je krenulo vanredno stanje, naravno i pored ovoga danas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=725029#p725029:16pd2mrs je napisao(la):
razgradjevinar » 07 Apr 2020 12:54 pm[/url]":16pd2mrs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=724995#p724995:16pd2mrs je napisao(la):
kopmania » 07 Apr 2020 11:48 am[/url]":16pd2mrs]Zdravo,
želeo bih da prenesem informacije o gradu u kojem živim (Kijev) i kako se Kijev bori sa virusom.

hvala na infu iz ukrajine. mozes li nam reci oko tih zabrana kretanja bez maske, pre nego sto je uvedena na koji nacin i pod kojim uslovima su ljudi nabavljali maske? ja evo zivim u srbiji i nakon vise od dvadeset dana vanrednog stanja nisam uspeo da nabavim niti jednu masku. mozda sma negde i mogao da sacekam red i kupim desetak jednokratnih maski za 10 evra ali to mi ne bi nista resilo, ako bih ih koristio kako je preporuceno to je kolicina dovoljna za odlaske do kontejnera da bacim djubre

par dana nisam usao na forum a tu vec 20 novih stranica. Izvinjavam se što nisam ranije odgovorio :)
Pre nego što je sve počelo, i krenle zabrane maske skoro nigde nisi ni mogao da kupis.
Apoteke su dobijale neke količine ali su to jako brzo prodavali.
Ljudi su počeli da šiju svoje maske, ili da kupuju preko interneta pamučne maske.
Zabranu, da svi moraju da nose maske, su uveli sada skoro. Bio sam u par prodavnica (tipa građevinske prodavnice) i sada su dobro snabdevene maskama. Tj sada može da se kupi bilo gde. Cene masaka su sada oko 50ak dinara za komad.
 
A policija ne zna nista....Dal ikoga bude sramota? Ikad?

Mozda je neka interna podrska ali ipak je totalna zabrana kretanja, i nije bas fora praviti cirkus.

Hapse onog na FGori sa kamp prikolicom ,a ne znaju da ovi u centru grada sa dosta masina prave kordon
 
To je neka Vesićeva genijalna ideja da po jedno vozilo svake gradske službe aplaudira obližnoj Infektivnoj klinici.

Po mom mišljenju, velika glupost potpuno nepreimerena trenutku.
 
Obrisao sam post o žrtvama u Srbiji, jer je sada opet počelo tračarenje.
Objaviću ga drugom prlikom i normalnoj atmosveri na ovoj temi.
 
Vrh