Šta je novo?

Enterijer

Кућа Алексе Павловића, арх. Драгиша Брашован 1925. Делиградска 12.
 
Ima neko ideju kako biste jednostavno i po mogucnosti jeftino sakrili vrata koje je blokirao krevet?

Imam sobu u koju se ulazi sa dve strane, sada kada sam stavio veci krevet, jedna vrata su mi ostala blokirana, kao na slici ispod. Treba mi neko kreativno resenje. Nije slika mog stana, nisam sad tamo da slikam, ali isti princip, osim sto su moja vrata staklena.



f2d2dd9a0ae1705c_3807-w500-h888-b0-p0--.jpg
 
Okačiš roletnu u širini ležaja, tipa belo platno, spustiš je do zemlje. Iza nje led osvetljenje koje menja boje...
u skladu sa feelingom za aktivnosti pred slatki san. Jeftino, a efektno. :)
 
Da li neko ima isksutva sa zidnim krevetom? Žena navalila, meni to nije sigurno, strah me da će za x godina da povredi nekog. A nešto i nisu baš jeftini
 
Jedno interesantno pitanje - koliko para ste odvojili za opremanje stana i uređenje enterijera u novom stanu? Trebam da opremim nameštajem i uređajima/belom tehnikom stan od 60m2. Nešto ugrubo koliko sam računao, ispada da je 10.000€ malo, da kažemo "osnovno" da se opremi kuhinja, kupatilo, dnevna soba, spavaće sobe, hodnik. Mislim da bi Ikea bila ok, ne treba mi ništa tipa luksuzno, ali naravno ne i najjeftinije, neka sredina. Mislite da bi ipak 15.000€ bilo komotnije da se uzme sve što treba od nule da se opremi stan? Dajte vaša iskustva :)
 
Ako sam pogresno razumeo unapred izvinjenje, ali taj stan opremas jos pre dve godine??? Za 10.000 evra mogu da ti opremim stan sa svom belom tehnikom i opremom, kuhinjom po meri i svim namestajem po meri u najskupljem materjalu. Sve uzorke mozes videti u mom stanu.
 
Ovo su tudje ideje koje sam kopirao.poslednja kuhinja koja ima 4 metra duzine kosta 1.000 000 dinara a meja izvedba je kostala 5000 evra sa svom tehnikom i skupljim materjalom
Screenshot_20221105-210733_Chrome.jpg
Screenshot_20220813-130302_Chrome.jpg
Screenshot_20220813-124909_Chrome.jpg
Screenshot_20220721-132735_Chrome.jpg
Screenshot_20220813-125709_Chrome.jpg
Screenshot_20221118-181854_Pinterest.jpg
Screenshot_20220327-224152_Chrome.jpg
 
Ne, stan je bio u izgradnji dve godine, sada je završen, tačnije nije još jer zgrada nije spremna za useljenje, jer se i dalje završava druga lamela. Apsolutno me ne interesuje da mi neko sklapa/pravi ponudu ili šta god već, ne treba mi ništa tog tipa, hvala na ponudi.

Više me zanima koliko ste para izdvojili za kuhinju/dnevnu/spavaću/kupatilo, koliko vas je to izašlo pojedinačno po prostorijama, ili ako ne želite da podelite tu informaciju, koliko vas je izašlo ukupno i za koju strukturu stana. Kao što rekoh, moj stan je 60m2 u dvoiposobnoj strukturi, hoću da čujem utiske drugih koji su imali prilike da opremaju stan i koliko su planirali vs koliko su zapravo na kraju potrošili da kupe sve što je potrebno.
 
Odgovor je relativan jer sve zavisi od izbora materjala, dezena, okova, klase uredjaja i drugo. 10.000 je meni bilo dovoljno za sve u gornjem kvalitetu svega ali sam ustedeo po principu uradi sam, rabatom kod dobavljaca i direktnim uvozom tehnike.
 
Da li neko ima isksutva sa zidnim krevetom? Žena navalila, meni to nije sigurno, strah me da će za x godina da povredi nekog. A nešto i nisu baš jeftini
Skroz ok resenje ako se spava u dnevnoj sobi, ne vidim kako nekoga moze da povredi i prilicno su jednostavne konstrukcije. Najveci je izazov kako ces da ga uklopis u svoj stan.
 
Okaci to i na temu o zgradama iznad tržnog centra big kazu da je 3500 e malo i da to mora skuplje
 
Zato sam i okacio. Na bigu ne mogu da prljam temu. Ali ljudi imaju para pa veruju da je skupo bolje a jeftino je fus . Treba se hvaliti da si platio 5 puta vise od realnog.
 
Work in progress, treba još da se srede spot LED svetla na plafonu, LED trake u skrivačima, itd. Malo više detalja - frontovi medijapan, boja antracit siva RAL 7016, radne površine i šank Egger hrast Nebraska natur. Eto ako neko planira kuhinju sličnih dimenzija ako ga zanimaju cene koliko ispada - materijal+ruke oko 3200e, Bosch uređaji (rerna, indukciona ploča, aspirator, ugradna sudomašina, mikrotalasna) i Samsung ugradni frižider, sve to oko 2700e, Blanco Pleon 5 sudopera+Blanco Mida S slavina oko 550e .

Kuhinju sam dizajnirao lično kako mi odgovara, korigovali smo par stvari usput pa nemam osveženu varijantu skice, ali smo na kraju uspeli da uklopimo sve što sam zamislio, čak i žičani element za začine i ugradnu umesto klasične mikrotalasne. Kuhinja je bez vidljivih ručica, sve je soft close - klasika. Mala kuhinja, komplikovana za realizaciju sve u svemu, potrudio se da izvučem maksimum prostora. Pišite na PM ako hoćete kontakt stolara, izuzetno korektna i precizna osoba, potrudio se da realizuje do detalja sve kako sam zamislio. Fotke nisu najsretnijeg kvaliteta, nisam u prilici trenutno da lično odem za Srbiju i upotrebim svoju foto opremu, ali biće prilika kasnije.

20230625_004619.jpg
IMG_20230624_214421-02.png
IMG_20230624_214450-02.png
IMG_20230624_214531-01.png
IMG_20230624_214343-03.png
IMG_20230624_214511-01.png
 
Work in progress, treba još da se srede spot LED svetla na plafonu, LED trake u skrivačima, itd. Malo više detalja - frontovi medijapan, boja antracit siva RAL 7016, radne površine i šank Egger hrast Nebraska natur. Eto ako neko planira kuhinju sličnih dimenzija ako ga zanimaju cene koliko ispada - materijal+ruke oko 3200e, Bosch uređaji (rerna, indukciona ploča, aspirator, ugradna sudomašina, mikrotalasna) i Samsung ugradni frižider, sve to oko 2700e, Blanco Pleon 5 sudopera+Blanco Mida S slavina oko 550e .

Kuhinju sam dizajnirao lično kako mi odgovara, korigovali smo par stvari usput pa nemam osveženu varijantu skice, ali smo na kraju uspeli da uklopimo sve što sam zamislio, čak i žičani element za začine i ugradnu umesto klasične mikrotalasne. Kuhinja je bez vidljivih ručica, sve je soft close - klasika. Mala kuhinja, komplikovana za realizaciju sve u svemu, potrudio se da izvučem maksimum prostora. Pišite na PM ako hoćete kontakt stolara, izuzetno korektna i precizna osoba, potrudio se da realizuje do detalja sve kako sam zamislio. Fotke nisu najsretnijeg kvaliteta, nisam u prilici trenutno da lično odem za Srbiju i upotrebim svoju foto opremu, ali biće prilika kasnije.

Pogledajte prilog 165511Pogledajte prilog 165512Pogledajte prilog 165513Pogledajte prilog 165515Pogledajte prilog 165516Pogledajte prilog 165517
Što ploču sa samo dvije ringle?
Taj ogromni stub u uglu je pravio problem za osmišljavanje.
Kuhinja je lijepo ispala. Sve osim šanka. Šank je morao biti "moćniji".
 
Posto se bavim izradom namestaja, pokusacu da vam dam savete kako biste dobili namestaj po zelji koji je lep,funkcionalan i nije preskup. Prvo cu objasniti kuhinje pa ako vam se svidjaju saveti onda i za ostali namestaj. Kuhinje mogu biti razlicitog oblika i na to utice prostor i instalacije. Linijske kuhinje su u obliku slova I i najlakse ih je isplanirati i organizovati. Kuhinje u obliku slova L i U su komplikovanije i kod njih se uglovi pojavljuju kao teze iskoristivi. Ti uglovi mogu se iskoristiti odabirom mehanizama( skuplje) ,policama za manje koriscene stvari ili smestaj bojlera za toplu vodu gde treba.Kuhinju ne treba nikako raditi bez aspiratora jer voda nije prijatelj ni iverici ni medijapanu.U planiranju uvek prvo obratite paznju na ergonomiju i donjih i visecih elemenata kao i ostrva. Postoje pravila gde sta ide i razmaci. Smer otvaranja vrata,fioke,lift vrata i td. Vrata se mogu otvarati na push,rucicama ili skriveno. Tehnika moze biti ugradna,podgradna i samostojeca. Ugradna tehnika trazi preciznost i bolje je kupiti pre izrade kuhinje, mada postoje neki standardi u dimenzijama. Kod izbora sudopera vodite racuna da granitne mogu biti krive,posebno ako su sa ocednikom i vece. Bitno je da pre ugradnje radna ploca bude dobro zasticena od vode. Radnu plocu treba zastiti i od vodene pare kod sudomasine. Nastavak sledi ako zelite......
 
Posle danasnjeg iskustva pitanje je zasto biti fin kad su svi posteniji i pametniji. Ali drzim rec i evo jos malo saveta. Da li kupiti gotov namestaj ili raditi po meri? Namestaj po meri generalno je skuplji od gotovog ali ukoliko naletite na ok majstora moze biti isto ili jeftiniji.Kad radite po meri bolje iskoristite prostor i dizajn je po vasem ukusu. Dobar majstor ce uraditi i kvalitetnije i dugovecnije. Majstora ima raznih i zelim da verujem da je vecina korektna. Ima i onih koji samo skarabudze i otmu pare do nove zrtve. Plocasti materjali su sa sarenolikim cenama i izbor treba da bude na vama. Iverica je generalno losiji izbor a mdf je bolji. Kantovanje obicno ili abs je glavni faktor koji cini dugovecnost. Postoje razne debljine abs trake i onda su ivice frontova sacuvane. Majstor vam moze traziti da radi djuture ili po procentu od materjala. Oba nacina mogu imati los ishod po vas. Kad rade po dogovorenoj ceni onda ce gledati da usparaju i stavice vam losije materjale ili manje. Ako rade po procentu onda vam mogu nepotrebno ugurati skupe materjale ili vise nego sto treba. Naravno govorim o nekorektnim majstorima a ne onim postenim. Zato da biste videli sta ste platili uvek trazite krojnu listu i proverite da li je svaki komad ploce i ugradjen kod vas. Ako niste strucni obratite se drugom majstoru. Za sve trazite fiskalni racun i proverite cene jer cene su razlicite. Ruke platite na kraju. Ako je nesto skupo ne znaci da je taj mastor i bolji. Ruke idu od 20%( kod mene) pa do 150%. Najcesce je oko 50% +. Majstori u veleprodaji imaju popust pa imajte i to u vidu. Manji poslovi se vise naplacuju. A sada i druga strana. Mnogi misle da je zarada velika ali imajte u vidu da majstor ima x troskova. Prvo treba da vam osmisli tacnu krojnu listu, da materijal doveze i ugradi a da ga ne osteti, da koriguje sve sto je pogresio ili isekao lose. Zamislite da osteti komad fronta ili radnu plocu od par desetina hiljada din. Ko to treba da plati? On.
Dalje uvek birajte majstora koji moze sve da uradi jer skuplje je zvati staklorezca,keramicara,elektricara,vodoistalatera da sve poveze u kuhinji.
Iako je sve ovo dosad delovalo kao moja samopromocija to ustvari nije. Posla imam od ponedeljka do nedelje mesecima i imam iskustva i sa namestajem ,strujom,vodom,plocicama,elektrikom i elektronikom,staklom itd i razlog mog pisanja je samo da vam ukazem na probleme i mogucnost ustede. Nazalost svakodnevno nailazim na neozbiljne musterije koje misle da sve sto leti se i jede ili tako nesto. Dosta od mene i pameti i saveta.
 
Posle danasnjeg iskustva pitanje je zasto biti fin kad su svi posteniji i pametniji. Ali drzim rec i evo jos malo saveta. Da li kupiti gotov namestaj ili raditi po meri? Namestaj po meri generalno je skuplji od gotovog ali ukoliko naletite na ok majstora moze biti isto ili jeftiniji.Kad radite po meri bolje iskoristite prostor i dizajn je po vasem ukusu. Dobar majstor ce uraditi i kvalitetnije i dugovecnije. Majstora ima raznih i zelim da verujem da je vecina korektna. Ima i onih koji samo skarabudze i otmu pare do nove zrtve. Plocasti materjali su sa sarenolikim cenama i izbor treba da bude na vama. Iverica je generalno losiji izbor a mdf je bolji. Kantovanje obicno ili abs je glavni faktor koji cini dugovecnost. Postoje razne debljine abs trake i onda su ivice frontova sacuvane. Majstor vam moze traziti da radi djuture ili po procentu od materjala. Oba nacina mogu imati los ishod po vas. Kad rade po dogovorenoj ceni onda ce gledati da usparaju i stavice vam losije materjale ili manje. Ako rade po procentu onda vam mogu nepotrebno ugurati skupe materjale ili vise nego sto treba. Naravno govorim o nekorektnim majstorima a ne onim postenim. Zato da biste videli sta ste platili uvek trazite krojnu listu i proverite da li je svaki komad ploce i ugradjen kod vas. Ako niste strucni obratite se drugom majstoru. Za sve trazite fiskalni racun i proverite cene jer cene su razlicite. Ruke platite na kraju. Ako je nesto skupo ne znaci da je taj mastor i bolji. Ruke idu od 20%( kod mene) pa do 150%. Najcesce je oko 50% +. Majstori u veleprodaji imaju popust pa imajte i to u vidu. Manji poslovi se vise naplacuju. A sada i druga strana. Mnogi misle da je zarada velika ali imajte u vidu da majstor ima x troskova. Prvo treba da vam osmisli tacnu krojnu listu, da materijal doveze i ugradi a da ga ne osteti, da koriguje sve sto je pogresio ili isekao lose. Zamislite da osteti komad fronta ili radnu plocu od par desetina hiljada din. Ko to treba da plati? On.
Dalje uvek birajte majstora koji moze sve da uradi jer skuplje je zvati staklorezca,keramicara,elektricara,vodoistalatera da sve poveze u kuhinji.
Iako je sve ovo dosad delovalo kao moja samopromocija to ustvari nije. Posla imam od ponedeljka do nedelje mesecima i imam iskustva i sa namestajem ,strujom,vodom,plocicama,elektrikom i elektronikom,staklom itd i razlog mog pisanja je samo da vam ukazem na probleme i mogucnost ustede. Nazalost svakodnevno nailazim na neozbiljne musterije koje misle da sve sto leti se i jede ili tako nesto. Dosta od mene i pameti i saveta.

Hvala na perspektivi i podeljenom iskustvu! Da li možda imate negde na internetu portfolio vašeg rada?
 
Vrh