Šta je novo?

Enterijer

.... Nazalost svakodnevno nailazim na neozbiljne musterije koje misle da sve sto leti se i jede ili tako nesto. Dosta od mene i pameti i saveta.....
🤣
- Majstore , kad ste vec tu može li usput ili posle samo još i ovo, ono...
👿
ipak reci NE, sigurica za izbegavanje grba i grbetina 😎
Dosta od mene i pameti i saveta..... 😃
 
@Medekobrada

Kako to funkcioniše? Gde to ljudi trebaju da vide i šta? Ne verujem da ih vodiš kroz stan ljudi gde si radio kuhinju :) Mog majstora sam našao na preporuku, ali dok nisam video njegove radove na fejsu i instagramu, nisam dobio kompletnu sliku kako radi i šta je bio pravio. Naravno da smo se čuli pre svega preko telefona i objasnio mu šta želim, ali prošlo je dobrih par meseci razmena poruka, skica sa moje strane, informacija sa njegove o izvodljivosti i razmena broja modela ugradne tehnike pre nego što smo sve usavršili i odabrali. Komunikacija je ključ u ovom slučaju, portfolio i nije toliko bitan, ali što da ne u današnje vreme interneta :)
 
Da. Sve musterije vodim u stanove koje sam zavrsio ili trenutno radim. Sve musterije su zadovoljne i radom i cenom i sa svima sam u prijateljskom odnosu tako da nije problem da pokazu. Danas sam zavrsio stan gde po prvi put musterija nije zadovoljna i tu naravno nece pokazati. Nisam ni ja zadovoljan tom musterijom ali sam ponosan na rad i kvalitet koji je dobio bukvalno za nula dinara moje zarade
 
Pa ne znam, malo bi mi bilo cudno da mi neko napravi kuhinju, a onda posle dovodi random ljude da gledaju kako je uradjeno. Bolje da napravis sajt.
Ovako ostavljas utisak nekog ko je tek usao u biznis.
 
Treba razmisliti , ume dara da bude skuplja od mere...
Mnogi koriste slike svojih radova iz telefona., koje se pregledaju uz kafu sa potencijalnom mušterijom.
Slike okačene na Instagram, fb, i sl. pored potencijalnih mušterija dobre su za prizivanje belih i crnih reketaša ....
 
Poslednja izmena:
Posle danasnjeg iskustva uspeo sam da musteriji radim "besplatno" . Musterija je odabrala materijal koji je bio 3580 din/ kvadrat. Uspeo sam da taj dezen kod dobavljaca kupim za 2070 din/ kvadrat. Kako je trebalo 21 kvadrat , moje ruke su 20%, na celu spavacu sobu i predsoblje musterija je ustedela tacno koliko su moje ruke. Eto, nekog hoce jeftino da prodje.
 
Jel imas popust na medijapan radi izrade frontova za kuhinjske elemente?
 
Jos par sitnica i spremno za useljenje. Uradjeno za 10 dana
20231027_173616.jpg
20231027_173642.jpg
20231027_173654.jpg
20231027_173715.jpg
20231027_173737.jpg
 
Sve super! Jedino mi mesing ne ide sa ostalim bojama u toj kuhinji. Zapravo, generalno loše iskombinovane boje, ali mesing/zlato baš štrči ovde.
To one Soho (kopija Buster+Punch) ručice? Koliko su $?
 
Musterija bira boje ,stil i dizajn Predlozim samo sta tehnicki i ergonomski treba i na musteriji je . Za rucice neznam cenu. Sigurno skupe. Meni najbitnije da sam dobro uradio, da je musterija zadovoljna i da traje. Ovde je zena musterija i to preferira od prvog dana.Uzivo boje deluju bolje a zlatna je zlatna
 
Poslednja izmena:
Domacica ne volii diht lajsne
👀 pa nije ih ni stavila osim iza sudopere 😄
ali morala je bar na sastavu dve radne ploče , vremenom pojavice se zazor i tu ce upadati mrve i slivace se niz straniice svašta.
👁️👁️ Reko bih da je ugrradni frižider u čošku ako jeste,, fali gornja ventilaciiona ,,rupa,, kako bi vreli vazduh sa rešetke frižidera imao izlaz

Inace ,, izvedba,, vrlo korektna .👍
 
Nikad ne stavljam diht lajsne. Plocice nalezu iznad radne ploce i sve je nevidljivo zadihtovano. Zazori su nula i dajem 30 godina garanciju. Nema ciscenja ni pozutele silikonske trake na lajsni. Ventilacije ima i to dobre samo sto je skrivena.
 
Enterijer je mnogo više od stolarije
predlažem da postove nastaviiš na stariijoj temi
- zanatsko ćoše -
otvorene davne 2011 god
Evo i linka gde ceš videti i radove drugiih članova BBa 😄
,
 
@Medekobrada ajde reci koji prostor u kuhinji svi ne iskoriste kod nas u 90l5% slučajeva baci se prostor
A @Igor Bi mogao u ovu sekciju da prebaci i zanatsko cose
 
@Medekobrada Kako ostvarujes zapitvanje izmedju radne ploce i plocica? Konkretno u ovom slucaju,gde imas ovaj stub,sta vec gde nije sve pod 90 stepeni da ga 'ebes.
 
Vrh