Šta je novo?

Energetika

Мисли да је много паметан. Све има добре и лоша стране. Агитовање је потребно за нешто што је претежно лоше.
 
Da li neko zna zasto smo u starom gasnom ugovoru sa Rusima imali dogovorenu cenu za 2/3 nasih godisnjih potreba, a vidim isto je i u ovom novom, dok ostatak moramo da nabavimo na slobodnom trzistu, sto sa 6-10 puta vecim cenama dovodi do dupliranja iznosa za gas ? Jel nas to Rusi kaznjavaju i hoce tako da drze "na uzici" ili je to neka nasa mazohisticka igra da glumimo da ne zavisimo sasvim od Rusije, i to nas kosta stotine miliona evra godisnje ako ne i vise? Nisam nigde nasao iole logicno objasnjenje pa mozda neko ovde zna...
 

"Mali je podsetio da je Srbija već obezbedila na osnovu dogovora predsednika A. Vučića i V. Putina, gas po povoljnijoj ceni 2,2 Milijarde kubika po naftnoj formuli, . . ."
 
Poslednja izmena:
Novo postrojenje Radoinja
IMG-a61806195256174648c33d2d9e84da04-V.jpg
IMG-85df6f52446dc5a4e08651746679827f-V.jpg
 
Novo postrojenje Radoinja
"Postrojenje" je nova trafostanica Bistrica.

IMG_20220718_040933.jpg


 
Prpaaa. Padale bi vlade da Zapadna evropa jedan dan ostane bez grejanja ili struje.



Ne znam zašto se nova trafostanica zove Bistrica kada se nalazi u Radoinji. Bistrica je sa druge strane brda.
 
Trafostanica je dobila ime zbog HE "Bistrica" sa koje dolazi jedan od dalekovoda.

 
Poslednja izmena:
65981603462d533b53b7ad760574101_640.jpg


Zar nije logičnije da se foto paneli postave na parking, pa da i kola budu u hladu, nego da se uništi 1.5 hektara poljoprivrednog zemljišta samo da bi mogli da kažu da je Aerodrom CO2 nulti emiter.
 
Ma kakvih 20%, to Demostat izmišlja i lup... a ne čekaj... Zmihajlovićka rekla... E jbg.

Dragane, ova ti nešto kvari računicu.
 
Aha, znači ona priča ''Zlikovci iz Fiskalnog saveta hoće 15-20%, ali Zorani i Nelečenom je stalo do naroda, pa će ih oni sprečiti i spasiti nas...''?

A taj Fiskalni savet je inače nezavistan od vlasti ko srpsko pravosuđe... I pita se o svemu taman koliko se pitao i Radojičić...


Sve u svemu, ministarka demantuje tvoje tvrdnje da će poskupljenje biti do 10%. Ko će na kraju biti u pravu, videćemo valjda u narednim mesecima.
 
Još jednom, ona nije rekla koliko će poskupeti struja, pa me ništa nije ni demantovala. Pažljivo slušaj šta je rekla, jer sam našao njenu izjavu.

 
Ovo je rečeno do sad:

Dragan: Struja neće poskupeti više od 10%. Znam ja, verujte mi, upućen sam bolje nego cela Srbija.
Zmihajlovićka: Struja mora da poskupi između 15 i 20%, rekao Fiskalni savet, njih krivite, nismo mi krivi

Čija procena o iznosu % poskupljenja će biti tačna, videćemo valjda u narednim mesecima.
 
Pa, nije rekla da "mora da poskupi između 15 i 20%", već da je to stav Fiskalnog saveta. A, prva rečenica u tom klipu je "Nema razgovora i dogovora o visini poskupljenja, ali Ministarstvo smatra da je to neophodno".

Naravno da sada nema razgovora o poskupljenju, jer to će odlučiti nova vlada, a pitanje je da li će Zorana i biti u toj vladi. Što se mene tiče, vreme je da malo odmori od ministarske fotelje.
 
Poslednja izmena:
Svako ko ima više od 5 godina i živi u Srbistanu zna da su sve to najave i pravdanja za poskupljenja, i da je ovo znak da će se sa inicijalno obećanih 10% poskupljenja pre ili kasnije preći na poskupljenje od 20%. Sve ovo je samo priprema glupe SNSove glasačke mase da lakše proguta novi harač.
 
Aha, znači ona priča ''Zlikovci iz Fiskalnog saveta hoće 15-20%, ali Zorani i Nelečenom je stalo do naroda, pa će ih oni sprečiti i spasiti nas...''?

A taj Fiskalni savet je inače nezavistan od vlasti ko srpsko pravosuđe... I pita se o svemu taman koliko se pitao i Radojičić...


Sve u svemu, ministarka demantuje tvoje tvrdnje da će poskupljenje biti do 10%. Ko će na kraju biti u pravu, videćemo valjda u narednim mesecima.

Ne može im se negirati objektivnost.. Vidi se da ih vodi jedino ekonomska nauka.. Nisu vlast, nego savetodavni organ, za razliku od pravosuđa, ne odlučuju ni o čemu samo predlažu, daju sugestije i procene i u tome (reklo bi se da) ne podilaze vlasti...
 
Sve i da ih vodi cista nauka (a i ta ekonomija nauka do mojeg, pokazala se vec sto puta) ne mogu da ne uocim neke slicnosti sa onom dvojicom hohstaplera koji su isto za vreme vladavine naprdnog taloga dizali cene i harace u ime nauke - Lazar Krstic i Dusan Vujovic. I jedan i drugi predstavljani kao neki geniji i Gandalfi ekonomije, a i jednom i drugom metode se svodile na isto - "oderi narod da zakrpis svinjarije koje pravi drzava". Pa izem im ja takvu struku...

Na kraju krajeva, ja ne znam nijednu istinski nezavisnu instituciju u Srbiji. Pogotovu ne od onih koji na dnevnom nivou saradjuju sa vlastima i drzavom, tj. kojima je to u opisu posla i pozicije.

Sve je to kompromitovano. A i nije strano u Vucicevoj Srbiji da se natera neka NN grupa (koju narod ne prati i ne poznaje) da u ime SNSa i njenih poglavara saopsti neke lose vesti i poskupljenja, pa da onda SNS poglavice glume kao neko negodovanje i neslaganje i ispadnu face i dobrotvori, a u stvari im to i jeste plan od starta. Samo sto ne saopstavaju oni to licno narodu, nego nateraju drugog da to uradi i primi kritiku naroda a oni se posle vade "pa nismo mi nista, krivite Fiskalni savet"...


Cim oni u medijima laprdaju o 15-20%, znaci da ce ici na tu brojku i da pripremaju raju za to, da ne bude posle nagli sok, pa da im se desi repriza Jula 2020. ispred SkupSline i Andricevog venca.


Talog naprdni...
 
Poslednja izmena:
Vrh