Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Unutrasnjost prozora je drvo, tako da jesu aluminijum drvo (ili neki pvc-drvo sistem sto moram da priznam da nisam cuo da postoji).
Inace sam pitao poznanicu koja je upucena u Elixir projekat, zasto su prozori neugledno beli sa spoljne strane, odgovor je bio da je tako na renderu i da im ne daju da odstupe od toga. Nije htela da komentarise koji su to oni koji im to ne daju, vidim da drugim investitorima nije bio problem da menjaju i mnogo bitnije (vidnije) stvari.
 
Postoje i pvc+drvo sistemi, ali uopšte nisu tako kvalitetni i nikad nisu zaživeli.
Oni koji ne daju da se nešto menja su u velikoj većini arhitekte, a i u nešto slučajeva investitor.
Skoro uvek im se izlazi u susret, čak iako traže nebulozne i nemoguće stvari. Na kraju, kada vide da su pogrešili, svaljuju krivicu na proizvođače.
Za preko 25 godina u branši sam se načitao glupavih rendera, video neverovatne gluposti, za knjigu.
 
Koordinacija okretanja dizalaica na tri različita gradilišta na tako maloj udaljenosti,ozbiljan posao.Najabolje se vidi na prvoj slici koliko su blizu.
 
Pozdrav svima, ima li nekih novosti oko izgradnje?

jel saznao neko neke nove informacije oko proizvodjaca i tehnicke opremljenosti.

i jel zna neko koliko se sada krece kvadrat dvosobnih stanova mozda?

hvala punoo :D
 
Pozdrav!

Za sada je odabran samo proizvodjac spoljne stolarije. U toku je tender za parket, keramiku.
Navodno ce nas kontaktirati za odabir keramike, polovinom decembra.

Sto se cena tice, neko mi je neki dan pomenuo da je za stan od 50-ak m2 dobio ponudu na 2.800 sa PDV-om.
 
Pozdrav. Da nije neko slučajno pitao dal imamo u garazi punjač za električne automobile?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=901055#p901055:2j5icnb3 je napisao(la):
Dada011 » Pon Nov 22, 2021 2:13 pm[/url]":2j5icnb3]Pozdrav. Da nije neko slučajno pitao dal imamo u garazi punjač za električne automobile?

Koliko ja znam ne postoje punjaci za elektricne automobile. Jedino sto su mi rekli jeste da ce biti sprovedene instalacije dovoljno snazne da mozemo sami da kupimo i ugradimo punjace. Jedino ako nesto nisu promenuli ali ne verujem.
 
211124-elixir-garden-05.jpg

211124-elixir-garden-06.jpg

211124-elixir-garden-07.jpg

211124-elixir-garden-08.jpg

211124-elixir-garden-09.jpg

211124-elixir-garden-10.jpg

211124-elixir-garden-11.jpg

211124-elixir-garden-12.jpg

211124-elixir-garden-13.jpg

211124-elixir-garden-14.jpg

211124-elixir-garden-15.jpg

211124-elixir-garden-16.jpg

211124-elixir-garden-17.jpg

211124-elixir-garden-18.jpg

211124-elixir-garden-19.jpg

211124-elixir-garden-01.jpg

211124-elixir-garden-02.jpg

211124-elixir-garden-03.jpg

211124-elixir-garden-04.jpg
 
Hvala Igore na sličicama. Jesu pominjali možda kad će prozori? Jel moze ovo da stoji otvoreno ovako omalterisano ako krene sneg ili neko hladnije vreme?
 
Pozdrav svima,

Ima li nekih novosti vezano za izgradnju? prolazio sam pre neki dan ali nisam video bas puno majstora na gradilistu.A nisam ni primetio da jos stolariju postavljaju

Takodje ako je neko saznao bilo kakve info oko bilo cega, slobodno nek javi.

:)
 
Pozdrav svima,
Ja sam takodje zainteresovan za stan od info sto su meni dali su da su klime Fujitsu u odredjenim stanovima (vecim) split sistem. Jedna spoljna i dve unutrasnje. Smart home sistem nije dat proizvodjac ali ide osnovni paket koji se moze upgrad-ovati, tipa sada kao roletne grejanje voda i klima.
0.6e/m2 je odrzavanje i potpisuje se ugovor na 3 godine.
Planira se do kraja oktobra zavrsetak tj primopredaja stanova.
Ako se setim jos neceg pisem.

Imamo bih ja pitanje posto bi trebala da bude prva kupovina stana i spremio sam kes. Zanima me koje su procedure i gde je najbolje resiti da se to uplati u banku, kako se resava poreklo novca jer je to kao sada nesto novo itd.
Radi se o cifri od 130k eura. Neke banke nece ni da prime tu cifru odjednom. Pare su sve legalne tj koliko to moze da bude, nisam ukrao, nisam plackao itd... nesto je od nekih prodaja ali to su sve bili ugovori o poklonu, nesto su ustedjevine moje zenine decije od proslava rodjendana itd. Bio bih zahvalan na informacijama
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905261#p905261:cr37te6m je napisao(la):
X3m » Ned Dec 05, 2021 1:01 am[/url]":cr37te6m]Pozdrav svima,
Ja sam takodje zainteresovan za stan od info sto su meni dali su da su klime Fujitsu u odredjenim stanovima (vecim) split sistem. Jedna spoljna i dve unutrasnje. Smart home sistem nije dat proizvodjac ali ide osnovni paket koji se moze upgrad-ovati, tipa sada kao roletne grejanje voda i klima.
0.6e/m2 je odrzavanje i potpisuje se ugovor na 3 godine.
Planira se do kraja oktobra zavrsetak tj primopredaja stanova.
Ako se setim jos neceg pisem.

Imamo bih ja pitanje posto bi trebala da bude prva kupovina stana i spremio sam kes. Zanima me koje su procedure i gde je najbolje resiti da se to uplati u banku, kako se resava poreklo novca jer je to kao sada nesto novo itd.
Radi se o cifri od 130k eura. Neke banke nece ni da prime tu cifru odjednom. Pare su sve legalne tj koliko to moze da bude, nisam ukrao, nisam plackao itd... nesto je od nekih prodaja ali to su sve bili ugovori o poklonu, nesto su ustedjevine moje zenine decije od proslava rodjendana itd. Bio bih zahvalan na informacijama

Da li to znaci da u manjim stanovima ce biti drugi proizvodjac klima? Mi planiramo da isto uzmemo stan od 55-60 kvadrata pa me zanima. Jesu ti rekli ista oko ostale tehnicke opremljenosti? parket,ulazna glavna vrata itd?

Sto se tice novca, najbolje da proveris direktno u bankama. Ako imas dokaz odakle novac onda neces imati problema, Prijatelj je imao na racunu slicnu svotu novca i kad je uplacivao za stan nista nisu trazili od papirologije. Sad doduse taj novac je od drugog stana koji je prodao i ima dokaz o prodaji.
Svakako najbolje u banci da proveris u krajnjem slucaju mislim da mozes nekoliko puta da uplatis po manju svotu na svoj racun i onda da prebacis Elixiru.
 
Pa ocekujem da je svuda Fujitsu, mislim ja sam pitao za tqj stan sto me interesovao.
Parket koliko sam razumeo je vec odabrqn i rqdi se o Tarketu. Ulazna vrata su proizvodjaca Bosal, unutrasnja vrata su medijapan. Plocice su cini mi se Italijanske ali nisam komplet siguran.
Grejanje je prikljucak na Beogradske elektrane.
Pogledaj raspolozivost stanova jer su dosta njih rezervisani ili prodati nema bas puno izbora. Parking mesta jos ima.
A sto se tice kesa kako da objasnis stednju starijih generacija koje posle dafine i jezde cim legne plata dizu sve pare. Sta mislis sto penzioneri cekaju prvi dan kada legne penzija? (A nece da crknu gladni 2-3 dana bez penzije)

Jos jedno pitanje zna li neko moze li se kupovina vrsiti sa dva racuna banke ( oba su na moje ime)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905382#p905382:26sei3m5 je napisao(la):
X3m » Ned Dec 05, 2021 2:01 pm[/url]":26sei3m5]Pa ocekujem da je svuda Fujitsu, mislim ja sam pitao za tqj stan sto me interesovao.
Parket koliko sam razumeo je vec odabrqn i rqdi se o Tarketu. Ulazna vrata su proizvodjaca Bosal, unutrasnja vrata su medijapan. Plocice su cini mi se Italijanske ali nisam komplet siguran.
Grejanje je prikljucak na Beogradske elektrane.
Pogledaj raspolozivost stanova jer su dosta njih rezervisani ili prodati nema bas puno izbora. Parking mesta jos ima.
A sto se tice kesa kako da objasnis stednju starijih generacija koje posle dafine i jezde cim legne plata dizu sve pare. Sta mislis sto penzioneri cekaju prvi dan kada legne penzija? (A nece da crknu gladni 2-3 dana bez penzije)

Jos jedno pitanje zna li neko moze li se kupovina vrsiti sa dva racuna banke ( oba su na moje ime)?

Rezervisao sam ja vec stan od 58 kvadrata samo se jos razmisljam pa treba da uplatim novac ako odlucim, jer gledam jos par zgrada. Ako nije tajna koja je kvadratura stana za koji si pitao?

sto se tice parketa, znam da ce biti tarket , nego nisam siguran koji je proizvodjac ili konkretan model. jer se kvalitet i same cene krecu u sirokom rasponu.

Koliko ja znam kupovinu mozes da izvrsis sa vise racuna dokle god su na tvoje ime, ali najbolje da pitas njih. Ja sam ih bio pitao da li ima veze koja je banka itd bili su u fazonu svejedno im je dokle god je racun na tvoje ime i dokle god im legnu pare.
 
mixaBG":1kzhu706 je napisao(la):
sto se tice parketa, znam da ce biti tarket , nego nisam siguran koji je proizvodjac ili konkretan model. jer se kvalitet i same cene krecu u sirokom rasponu.

Tarket je naziv proizvođača. Dakle ili jeste ili nije Tarket proizvođač.
 
Nije tajna, 70 i neki m2, sto se tice parketa ima vec neki post da je neko okacio dve nijanse a o modelu ne bih znao. Meni je vece cimanje kakva ce biti zavrsna ruka interijera, elektrike, lepljenja plocica nego parketa. Kada se izlakira sljasti ko zlato al ovo para oci.
Nisam dobio info sanitarija koja je...pretpostavljam geberit... kao ni bojler. Ali na kraju to toliko nije ni bitno ako prozori fure, vrata ne mogu da se otvore/zatvore , ali ne ocekujem takve probleme ali opet sta znas ko radi i kako
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905398#p905398:3lirv94k je napisao(la):
deyan » Ned Dec 05, 2021 2:47 pm[/url]":3lirv94k]
mixaBG":3lirv94k je napisao(la):
sto se tice parketa, znam da ce biti tarket , nego nisam siguran koji je proizvodjac ili konkretan model. jer se kvalitet i same cene krecu u sirokom rasponu.

Tarket je naziv proizvođača. Dakle ili jeste ili nije Tarket proizvođač.

Tarket je i tip parketa a i proizvodjac , zato i pitam. mozda nisam razumeo kako treba. Ali sigurno znam da je tarket vrsta presovanog parketa a takodje ima i proizvodjac koji se zove tako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905401#p905401:29uwg6to je napisao(la):
X3m » Ned Dec 05, 2021 2:54 pm[/url]":29uwg6to]Nije tajna, 70 i neki m2, sto se tice parketa ima vec neki post da je neko okacio dve nijanse a o modelu ne bih znao. Meni je vece cimanje kakva ce biti zavrsna ruka interijera, elektrike, lepljenja plocica nego parketa. Kada se izlakira sljasti ko zlato al ovo para oci.
Nisam dobio info sanitarija koja je...pretpostavljam geberit... kao ni bojler. Ali na kraju to toliko nije ni bitno ako prozori fure, vrata ne mogu da se otvore/zatvore , ali ne ocekujem takve probleme ali opet sta znas ko radi i kako

Aposlutno se slazem, najvaznije je da zavrsna izrada bude na najvisem nivou, da ne zabusavaju. Kao i za stolariju da je kvalitetna i da se dobro ugradi, jer dzaba grejanje onda itd.. Ali slazem se ne ocekujem da ce biti takvih problema, ne verujem da ce biti sve perfektno ali te glavne stvari da budu odradjene kako treba
 
Pozdrav svima!

Sto se parketa tice, bice ugradjen viseslojni parket. U Srbiji je Tarkett genericko ime za sav viseslojni parket, ali je realnost da je Tarkett jedan od proizvodjaca, i da se pojedini kupci dovode u zabludu kada im se prezentuje da ce biti ugradjen Tarkett, a ugrade viseslojni parket drugog proizvodjaca, nizeg kvaliteta.

Ono sto su nam slali kao fotografije jesu uzorci Tarkett proizvodjaca, i iskreno se nadam da ce to i ugraditi.
Koliko znam, Tarkett je na svim boljim projektima u gradu: Kneza Milosa Residence, Wellport, Kennedy Residence, Park 11, Blok 32, BG na vodi, Merin Hill...
Znam da Tarkett daje pisanu garanciju kupcima na 30 godina.

Sto se ostalog tice, uskoro ce zvati za odabir keramike.
Ako neko ima vise info po pitanju sanitarija, molim da javi. Receno je da ce biti u rangu Villeroy & Boch i slicno, slavine u rangu Grohe / Hansgrohe...

S obzirom da sve znacajno poskupljuje, ne bi me iznenadilo da ce ici na optimizaciju. Kao kupci stanova, moramo biti spremni da reagujemo ako dodje do toga.

Lose po nas je sto nisu hteli da ugovorom definisu specifikaciju zavrsnih materijala, cime su sebi ostavili dosta prostora za optimizaciju.

Nadam se da nece biti tako.
Bitno je da se interesujemo redovno i razmenjujemo info.

Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905382#p905382:1yo0x2kn je napisao(la):
X3m » Ned Dec 05, 2021 3:01 pm[/url]":1yo0x2kn]Pa ocekujem da je svuda Fujitsu, mislim ja sam pitao za tqj stan sto me interesovao.
Parket koliko sam razumeo je vec odabrqn i rqdi se o Tarketu. Ulazna vrata su proizvodjaca Bosal, unutrasnja vrata su medijapan. Plocice su cini mi se Italijanske ali nisam komplet siguran.
Grejanje je prikljucak na Beogradske elektrane.
Pogledaj raspolozivost stanova jer su dosta njih rezervisani ili prodati nema bas puno izbora. Parking mesta jos ima.
A sto se tice kesa kako da objasnis stednju starijih generacija koje posle dafine i jezde cim legne plata dizu sve pare. Sta mislis sto penzioneri cekaju prvi dan kada legne penzija? (A nece da crknu gladni 2-3 dana bez penzije)

Jos jedno pitanje zna li neko moze li se kupovina vrsiti sa dva racuna banke ( oba su na moje ime)?



Kada ste dobili info da ce ulazna vrata biti Bosal?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905478#p905478:19gm84fr je napisao(la):
Yoda » Ned Dec 05, 2021 7:50 pm[/url]":19gm84fr]Pozdrav svima!

Sto se parketa tice, bice ugradjen viseslojni parket. U Srbiji je Tarkett genericko ime za sav viseslojni parket, ali je realnost da je Tarkett jedan od proizvodjaca, i da se pojedini kupci dovode u zabludu kada im se prezentuje da ce biti ugradjen Tarkett, a ugrade viseslojni parket drugog proizvodjaca, nizeg kvaliteta.

Ono sto su nam slali kao fotografije jesu uzorci Tarkett proizvodjaca, i iskreno se nadam da ce to i ugraditi.
Koliko znam, Tarkett je na svim boljim projektima u gradu: Kneza Milosa Residence, Wellport, Kennedy Residence, Park 11, Blok 32, BG na vodi, Merin Hill...
Znam da Tarkett daje pisanu garanciju kupcima na 30 godina.

Sto se ostalog tice, uskoro ce zvati za odabir keramike.
Ako neko ima vise info po pitanju sanitarija, molim da javi. Receno je da ce biti u rangu Villeroy & Boch i slicno, slavine u rangu Grohe / Hansgrohe...

S obzirom da sve znacajno poskupljuje, ne bi me iznenadilo da ce ici na optimizaciju. Kao kupci stanova, moramo biti spremni da reagujemo ako dodje do toga.

Lose po nas je sto nisu hteli da ugovorom definisu specifikaciju zavrsnih materijala, cime su sebi ostavili dosta prostora za optimizaciju.

Nadam se da nece biti tako.
Bitno je da se interesujemo redovno i razmenjujemo info.

Pozdrav

slazem se sa tobom, treba da cim neko sazna neki info da javljamo jedni drugima da mozemo da reagujemo. A i ja se nadam da ce taj parket biti ugradjen.
 
Info za Bosal je od prosle nedelje.

Niko nista za info za kes kupovinu :/ ?

Ima li neko da je potpisao predugovor, da li je uveo penale i koje?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905509#p905509:3qp5jh9c je napisao(la):
X3m » Ned Dec 05, 2021 10:39 pm[/url]":3qp5jh9c]Info za Bosal je od prosle nedelje.

Niko nista za info za kes kupovinu :/ ?

Ima li neko da je potpisao predugovor, da li je uveo penale i koje?

Penali su definisani ukoliko investitor probije rok od 31.12.2022, osim u slucaju ako do probijanja dodje usled vise sile. Mislim da postoji i deo koji se tice neispunjenja ugovora Prodavca (investitora). U tom slucaju je u obavezi da isplati dvostruki iznos primljene kapare i vrati sav primljen novac.
 
Vrh