Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Ja sam ih zvao, pomenuse jos jedno 2,3 nedelje da ce da rade da dovrse dvoriste i okolo zgrade prilaze itd. Unutra je sve zavrseno bukvalno. Tako da nadam se da ce biti tako i po meni je to realno.
Lamele B i D mi ne deluju da su završene potpuno, na terasama nisu postavljene maske na klima uređajima a po projektu treba da budu. Dvorište manje više i nije toliko hitno, ali moraju da urade internu saobraćajnicu. Bez toga ne mogu proći tehnički prijem. Deluje mi da neće biti tako brzo🫤
 
Lamele B i D mi ne deluju da su završene potpuno, na terasama nisu postavljene maske na klima uređajima a po projektu treba da budu. Dvorište manje više i nije toliko hitno, ali moraju da urade internu saobraćajnicu. Bez toga ne mogu proći tehnički prijem. Deluje mi da neće biti tako brzo🫤
Ako mislite na ona zelena vratanca - masku , postavljena su na celu D lamelu , na onom ćošku kod portirnice,na tom redu terasa i nisu predviđene maske da budu.
 
Ako mislite na ona zelena vratanca - masku , postavljena su na celu D lamelu , na onom ćošku kod portirnice,na tom redu terasa i nisu predviđene maske da budu.
Znam da su predviđene za lamelu B a cela vertikala koja gleda ka Airport Cit-y nema poatavljene maske za klime. A u ugovoru stoji da su predviđene.
 
Данашње слике-23.03.2023. од 13 часова, раде шахт код раскрснице и паркинге испред "Лековите" зграде ка Тошином бунару. Кажу ударила врућина, сутра још топлије (26°) па се тражи ладовина (хм) !
IMG_20230323_125846_resized_20230323_020339579.jpg
IMG_20230323_125904_resized_20230323_020340450.jpg
IMG_20230323_125915_resized_20230323_020340810.jpg
IMG_20230323_125926_resized_20230323_020408757.jpg
IMG_20230323_130420_resized_20230323_020408436.jpg
IMG_20230323_130410_resized_20230323_020409141.jpg
IMG_20230323_130444_resized_20230323_020408064.jpg
 
Pozdrav! Da li je realno da ce do 15.04. zavrsiti prilaznu, internu saobracajnicu? Navodno ce kljuceve deliti odmah posle Uskrsa?
 
Pozdrav! Da li je realno da ce do 15.04. zavrsiti prilaznu, internu saobracajnicu? Navodno ce kljuceve deliti odmah posle Uskrsa?
Realno mislim da moze da se uradi, ali sve zavisi kojim ce tempom raditi i da li ima jos nesto da ih koci a da se ne zna... nadam se iskreno da ce zavrsiti kao sto Igor rece pre neki dan to su radovi gde uglavnom masine rade a nije u pitanju autoput da grade u pitanju je obicna ulica interna. Mozda gresim ali se nadam da ce napokom zavrseti 😄
 
Realno mislim da moze da se uradi, ali sve zavisi kojim ce tempom raditi i da li ima jos nesto da ih koci a da se ne zna... nadam se iskreno da ce zavrsiti kao sto Igor rece pre neki dan to su radovi gde uglavnom masine rade a nije u pitanju autoput da grade u pitanju je obicna ulica interna. Mozda gresim ali se nadam da ce napokom zavrseti 😄
Još čekaju na priključenja drugog dela kompleksa sa Heroja Košara..a što se tiče tempa otprilike 7 dana im je trebalo da zatrpaju rupu koja je kopana za priključke na novoj ulici.
Mi da smo pametni već 1.aprila svi da se nađemo na gradilištu i da oformimo krizni štab 🤣🤣
 

Prilozi

  • Screenshot_20230329_113551_Chrome.jpg
    Screenshot_20230329_113551_Chrome.jpg
    67,7 KB · Pregleda: 141
Još čekaju na priključenja drugog dela kompleksa sa Heroja Košara..a što se tiče tempa otprilike 7 dana im je trebalo da zatrpaju rupu koja je kopana za priključke na novoj ulici.
Mi da smo pametni već 1.aprila svi da se nađemo na gradilištu i da oformimo krizni štab 🤣🤣
To je samo formalno da ispostuju papirologiju. Ja sam čula da su sve priključke (vodu, kanalizaciju, struju, grejanje) već probali i da sve funkcioniše kako treba.
 
Još čekaju na priključenja drugog dela kompleksa sa Heroja Košara..a što se tiče tempa otprilike 7 dana im je trebalo da zatrpaju rupu koja je kopana za priključke na novoj ulici.
Mi da smo pametni već 1.aprila svi da se nađemo na gradilištu i da oformimo krizni štab 🤣🤣
A za tih 7 dana, nisam mogao da pratim koliko im je trebalo doduse ne znam koliko moze da utice kisa na takve radove? Znam da kad su kopali tih dana su cesto bile kise pa da mozda zbog toga nije duze trebalo. Opet ne znam da li i koliko moze da utice takvo vreme na taj tip radova zbog natopljene zemlje itd..
 
A za tih 7 dana, nisam mogao da pratim koliko im je trebalo doduse ne znam koliko moze da utice kisa na takve radove? Znam da kad su kopali tih dana su cesto bile kise pa da mozda zbog toga nije duze trebalo. Opet ne znam da li i koliko moze da utice takvo vreme na taj tip radova zbog natopljene zemlje itd..
Ne zaboravite da je priključke na novoj ulici radio grad, tj.Direkcija odnosno njihovi izvodači sa njihovom dinamikom radova. Internu saobraćajnicu radi naš investitor, tj.njegov izvođač sa drugom dinamikom radova. Ja se nadam da će uspeti da završe do tog 15.aprila kako je neko napisao. Najveći problem je bila izgradnja nedostajuće infrastrukture koja je bila u nadleznosti grada. Tako da smatram da bi interna saobraćajnica i ostali prilazi koji su u nadležnosti investitora trebalo da budu završeni vrlo brzo.
 
Ne zaboravite da je priključke na novoj ulici radio grad, tj.Direkcija odnosno njihovi izvodači sa njihovom dinamikom radova. Internu saobraćajnicu radi naš investitor, tj.njegov izvođač sa drugom dinamikom radova. Ja se nadam da će uspeti da završe do tog 15.aprila kako je neko napisao. Najveći problem je bila izgradnja nedostajuće infrastrukture koja je bila u nadleznosti grada. Tako da smatram da bi interna saobraćajnica i ostali prilazi koji su u nadležnosti investitora trebalo da budu završeni vrlo brzo.
Slazem se, nemaju jos puno posla koliko sam video. Dosta su toga i poplocali vec itd.. tako da drzimo palceve
 
Nadamo se najboljem, najgore što može da se desi je da ne znamo kad će biti gotovo ni posle 15.aprila
 
Molim vas,može li me neko posavetovati oko traženja i dobijanja isplate penala zbog probijanja rokova,hvala?
 
Pošaljete mejl prodaji - zahtev za isplatu penala iz člana 3. ugovora o kupoprodaji.

Ime prezime,
Broj ugovora,
Broj stana,
Žiro racun.

Mislim da je to sve.
Molim vas,može li me neko posavetovati oko traženja i dobijanja isplate penala zbog probijanja rokova,hvala
 
Juče sam prošla i videla da su napravili priključak na Tošin bunar sa interne, koliko sam uspela da vidim sad je na redu asfaltiranje završnog sloja
 
Vrh