Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Јел могуће да нису могли да искординишу да те две саобраћајнице имају заједнички излаз на Тошин бунар?

Imali su samo 7 godina da to iskoordinišu.
Od početka je tako prema projektu planirano.

Screenshot_20230427_120523_Chrome.jpg
 
Krece... 🙂

Ako sam dobro razumeo, nekima su vec zakazali primopredaju za cetvrtak / petak.

Bio sam do objekta.
Unutra je sve zavrseno.
Vidim da u garazama fali samo citac kartica.
Dvoriste nije zavrseno u smislu zelenila, ali je skoro sve poplocano, osim tartan staza.
 
Za početak, ima li neko info da li je prošao tehnički prijem ili je i dalje u toku?
 
I dalje je u toku, nisam bas razumeo preko telefona zbog cega, a sa gradilista info od majstora da jos nisu zavrsili kanalizaciju.
 
Milisave, ne puštaj vodu!😂
Dajte neke slike iz stana, zgrade, da i mi malo uživamo u novim stanovima!
 
Jel su u svim stanovima ovi bojleri? Ko je proizvodjac?


 
Poslednja izmena:
Ako sam lepo razumeo u razgovoru sa ženama iz prodaje, zvanična dodela ključeva je počela u sredu, dok su se prvi stanari uselili u utorak uveče (porodica kojoj je bilo hitno jer nisu više imali gde), čak i prespavali u stanu iste večeri. Rekli su da će u početku dodela ključeva biti prioritetnim porodicama, sa decom, kojima je hitno (ne znam kako se definiše nivo hitnosti).
Danas mi je čuvar na rampi mi je rekao da idu nekim tempom od 5 ključeva dnevno. Pretpostavljam da će se ubrzati to u narednim danima je će, u suprotnom, jako dugo trajati.
Ja sam bio do stana danas, ali jedino što sam uslikao je reklamni flajer SBBa zalepljen na vratima stana 😊
Pa ako nekoga zanima, a nije znao kao ni ja, biće i SBB priključka u zgradi.
U dvorištu još uvek nije postavljena tartan staza, sprave za vežbanje kao ni klupice.
Smart home sistem će moći da kontroliše bojler, roletne i grejanje (klimu ne), po rečima "ključara".
Parking je iscrtan i rampe postavljene.
To je to čega samo mogao da se setim...
E da, puštao sam vodu, odlazi nekud... 😁
 
Pocela je primopredaja pa me interesuje da li ovde ima nekog ko je odradio primopredaju, koja je procedura bila kao i to da li ima zamerki, na sta obratiti paznju i kako ste zadovoljni?
 
Pozdrav svima, posebno budućim komšijama :)

Bili smo na primopredaji prošle nedelje i procedura je veoma prosta. Dogovorite vreme sa prodajom, odvedu vas do stana i najbolje je da tražite vreme da samostalno na miru detaljno pregledate sve, nakon čega ćete pozvati da prođete zajedno kroz sve nedostatke koje ste primetili i unesete ih u zapisnik.

Čini se da su dosta žurili da sve završe što pre, tako da smo primetili veći broj sitnica:

1. fleke po zidovima,
2. ostaci farbe na štokovima od vrata,
3. kutije za osigurače iznad ulaznih vrata nisu lepo montirane,
4. roletne se ne spuštaju do kraja, ili na nekim prozorima ne rade,
5. u nekim prostorijama nije puštena struja,
6. pločice nisu lepo isfugovane,
7. na nekim prekidačima fale maske,
8. stan generalno nije očišćen od radova (posebno terasa, ptice seru sa klima, potrebno je staviti zaštitu),
9. wc šolje su prljave, itd...

Preporuka je i da kad uzmete ključeve ih ne aktivirate (koristite), kako bi oni i dalje imali pristup stanu preko radnog ključa da mogu da poprave sve što brže i lakše.
 
Neka vam je srećno useljenje!😁
Dajte neke slike da vidimo kakvi su stanovi i obavezno slika unutrašnjeg dvorišta.
 
Jbg, ne kupujem stan pa ne pratim oglase, samo ovde pratim radove!
Pogledaću, hvala za info, ali više bi voleo da ovde neko okači slike i da neke komentare!😊
 
Pozdrav,
Mi smo danas bili na primopredaji. Došli su iz prodaje i upoznali nas sa procedurom. Zatim su nas ostavili same u stanu da popišemo sve zamerke na zapisnik i to im predali. Ključ nismo aktivirali, kako bi mogli da reše nedostatke.
Veće zamerke:
- ograda na terasi (staklena je ograda) nije pričvršćena. Samo je sa jedne strane zalepljena za zelenu masku. Druga strana koja je do zida stoji slobodno.
- štokovi, tačnije sa pervajz lajsni na svim sobnim vratima se skida farba. Prvo smo primetili malo oštećene na jednim vratima, koje je delovalo da je ostatak od molerskih radova, ali ipak nije. Kada se to veoma blago (bez većeg pritiska) zagrebe prstom farba se skida. Tako je na svim vratima. Čak iako nema vidljivih oštećenja, ako se farba malo zagrebe veoma lako se guli. Sama vrata su u redu, ali su problem pervajz lajsne.
Sve ostalo je sitnije:
- preskočene fugne
- curi sifon
- neobradjeni delovi oko maski od roletni sa unutrašnje strane
- generalno sve ivice zidova su ili oštećene ili loše obrađene
- neodređen deo ispod zidnih pločica u kuhinji
- kutije za osigurače su loše postavljene

Dvorište se još uvek radi. U garaži je bila neka poplava. Na mestima ima vode, a na jednom mestu pored stepeništa ima par cm vode. Tu je zid već povukao vlagu.

Fotografije smo napravili par dana pre primopredaje. Do primpredaje su još malo očistili stan (ali i dalje ima ostataka radova).
20230525_152019.jpg
20230525_150307.jpg
VideoCapture_20230525-215302.jpg
VideoCapture_20230525-215328.jpg
VideoCapture_20230525-215408.jpg
VideoCapture_20230525-215208.jpg
 
Vrh