Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Malo su raščistili prilaz zgradi sa te strane,sklonili su kontejnere, ali mislim da izgradnja ulice još nije krenula.. po informacijama sa ovog foruma pre proleća nije realno da krene izgradnja ulice.
Tek je završen projekat za ulicu, sada treba da se ishoduje građ.dozvole i nakon toga ide tender za izvođača, znači radovi neće početi pre kasnog proleća🤔
 
Pozdrav!
Da li se ista dešava u Tadije Sondermajera,jeli ko prolazio,izvode li radove?
 
Pozdrav!
Da li se ista dešava u Tadije Sondermajera,jeli ko prolazio,izvode li radove?
Zdravo, prolazim ja često pored gradilišta, ima radnika, ali mislim da što se ulice Tadije Sondermajera tiče nema nikakvih naznaka da se radi bilo šta za sada.
Poslednju informaciju koju imam iz prodaje jeste da će pokušati da odrade sve priključke neophodne za tehnički prijem bez ulice Tadije S... ako izgradnja ulice bude neophodna za tehnički prijem mislim da ćemo čekati mnogo duže na useljenje od 1.marta. pozdrav!
 
Gago, dobar dan. Da li je ovo informacija kad će početi sa radovima na ulici ili kad bi trebalo da ulica bude završena? Da li neko možda može da pojasni u kojoj meri naše useljenje zavisi od ulice i koliko je realno da početkom marta dobijemo ključeve ukoliko je uslov ulica? Koliko se sećam, od starta se znalo da će biti ulica u tom produžetku( Gaga je pisao pre dve godine) pa mi nije jasno kako to da tek sada to dolazi na videlo.

Hvala
 
Problem je što su kroz lokacijske uslove dobili uslov da je priključak na toplovodnu mrežu planiran na novoj toplovodnoj mreži koja treba da se izgradi u ulici Tadije S.koju gradi Direkcija. Takođe kroz lokacijske uslove su dobili da se na vodovodnu i kanalizacionu mrežu mogu priključiti na već postojeću mrežu u ulicama Tosin bunar i Bul.Heroja sa košara i/ili na novoplaniranu mrežu u ulici Tadije S. koja treba da se izgradi. Direkcija je krajem godine tek završavala projekat za ulicu Tadije S (sa kompletnom komunalnom infrastrukturom). Treba da se sada sprovede procedura ishodovanja građ.dozvole pa tek onda tender za izbor izvođaca. Znači u najboljem slučaju neće početi da izvode radove pre maja/juna 2023.godine. Tako da mi uopšte nije jasno zašto su nam u onom obaveštenju napisali 1.mart kad to nije realno.
 
Investitor je znao za sve ove uslove više od 2 godine. U većini slučajeva investitor se dogovori sa nadležnim organima da sam izgradi nedostajuću komunalnu infrastrukturu pa mu se onda refundiraju troškovi. Mislim da bi mu se to više isplatilo nego da sada kupcima (250) isplaćuje penale što nije ispoštovao rok koji stoji u ugovoru.
 
Investitor je znao za sve ove uslove više od 2 godine. U većini slučajeva investitor se dogovori sa nadležnim organima da sam izgradi nedostajuću komunalnu infrastrukturu pa mu se onda refundiraju troškovi. Mislim da bi mu se to više isplatilo nego da sada kupcima (250) isplaćuje penale što nije ispoštovao rok koji stoji u ugovoru.
Da li neko zaista misli da će dobiti penale za "visu silu na koju investitor nije mogao da utiče". Bice tužite opštinu...
 
Dobar dan, da li neko zna koja firma je glavni nadzor na izgradnji kompleksa? Hvala
Zdravo,
Ovo sam našao na internetu:

Krajem 2020. godine počeli su radovi na izgradnji stambeno-poslovnog kompleksa u samom srcu Novog Beograda, a gde je kompanija KRAAK arts & architecture osim arhitektonskog rešenja, zadužena i za stručni nadzor svih faza izrade ovog projekta, a čiji se kraj očekuje do kraja 2022. godine.

Na njihovom sajtu može se naći više informacija.

Pozdrav!
 
Zdravo,
Ovo sam našao na internetu:

Krajem 2020. godine počeli su radovi na izgradnji stambeno-poslovnog kompleksa u samom srcu Novog Beograda, a gde je kompanija KRAAK arts & architecture osim arhitektonskog rešenja, zadužena i za stručni nadzor svih faza izrade ovog projekta, a čiji se kraj očekuje do kraja 2022. godine.

Na njihovom sajtu može se naći više informacija.

Pozdrav!
Hvala, ali nažalost od njih se ne mogu dobiti nikakve informacije jer upućuju na investitora, tj.na prodaju
 
^^ i nije posao nadzora da komunicira sa potencijalnim stanarima.
 
Posao nadzora je da isprati i iskontroliše da li je sve urađeno po planu i programu, da izvođač i podizvođači radova ne greše i ne fušere.
Plaća ga investitor. I trebao bi da radi u interesu investitora.
A podmićuju ga i izvođač i podizvođači da zažmuri na jedno ili oba oka, jer su toliko dobri i profesionalni da se nadzor leeeepo naplati od njih.
 
Kakva je situacija,jeli neko kontaktirao sa Eliksirom skorije,ostaju li i dalje pri datumu za tehnički prijem koji su naznačili u mail-u?
 
Kakva je situacija,jeli neko kontaktirao sa Eliksirom skorije,ostaju li i dalje pri datumu za tehnički prijem koji su naznačili u mail-u?
Nisu se objavljivali od 30. Decembra, verovatno će čekati 27.februar za neke zvanične informacije preko mejla.
Koliko sam mogao da vidim sa ulice, rade na lokalima u prizemlju i uređenju dvorišta i ne deluje bas da su pri kraju. Nisam siguran koliko vremenski traje tehnicki prijem,ali pitanje jel dal je realan 1. Mart za primopredaju.
 
Nije realan, po mom misljenju. Iako su rekli da ce krenuti da resavaju prikljucke u sopstvenoj reziji, to se ne desava. Od majstora sam dobio info da je uredjenje dvorista gotovo stalo, nisu gotovi hodnici, ulazi, a sa ulice se moze videti da nisu krenuli ni sa uredjenjem pristupne ulice...
 
Ja sam dobila noviju informaciju iz Direkcije, da će oni izvoditi radove na izgradnji toplovodne mreže u Tadije a da investitor zgrade ima obavezu da izgradi priključak od zgrade do nove mreže. Iz Direkcije kažu da bi do maja trebalo da bude završena izgradnja novog toplovoda oni su u procesu ishodovanja građ.dozvole a imaju svoje izvođače radova koji za njih rade nedostajuću infrastrukturu. Mada iskreno ne znam koliko je i taj maj realan.
 
Vrh