Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Investitor je potpisao ugovor sa JKP Beogradske elektrane o izgradnji priključka. Investitor finansira izgradnju priključka i ima obavezu da izgradi taj priključak do predviđenog mesta kao i za sve ostale instalacije. Ali s obzirom da ovde trenutno ne postoji mesto priključka na toplovodnu mrežu, jer mora nova da se izgradi, investitor mora sačekati da investitor na izgradnji ulice i komunalne infrastrukture (u ovom slučaju Direkcija) izgradi nov toplovod.
 
Za priključenje na novu topolovodnu mrežu dobili su uslove kroz lokacijske u kojim piše da se mog priključiti samo na taj novi toplovod. Ali mi nije jasno za kanalizacionu mrežu u lok.uslovima piše da se mogu priključiti na već postojeću u ulicama Tošin b.i bul.Heroja ili/i na novo planiranu u Tadije.
 
Na osnovu informacija koja je Ljiljana iznela, biće dobro ako primopredaja stanova bude u junu, a prodaja će verovatno krajem februara samo produžiti rok putem mejla.
Da li je se neko obraćao investitoru u vezi naplate penala?
 
Mi
Na osnovu informacija koja je Ljiljana iznela, biće dobro ako primopredaja stanova bude u junu, a prodaja će verovatno krajem februara samo produžiti rok putem mejla.
Da li je se neko obraćao investitoru u vezi naplate penala?
Mi smo im poslali zahtev za isplatu penala, tražili smo da nam do 10.u mesecu isplaćuju za predhodni mesec kašnjenja. Nismo ništa dobili kao odgovor čekamo 10.februar pa ćemo reagovati dalje
 
Jel ih neko mozda pitao da li prvi mart i dalje vazi kao rok za tehnicki prijem ili ce se to ipak oduziti jos malo?
 
Jeste li se zalili za penale ili su Vam sami poslali,dali da se nadamo ili moramo da ih kontaktiramo?
 
Sigurno da postoji neki redosled, pošto nama još nisu isplatili, a tražili smo.. ali dobro je da su krenuli sa isplatama
 
Dobro je sto ste uspeli. Ja nisam ni trazio jer sam video u Ugovoru da isplacuju tek nakon isteka 3 meseca od ugovorenog roka, sto prakticno znaci od 01.04.
 
Da li je procedura da se salje mail za penale tj trazenje da se isplati to kasnjenje ili je procedura da sami isplate?
 
Poslednja informacija je da je useljenje tj tehnicki prijem sredinom marta.
 
Može li se znati ako neko ima info koliko vas je podnelo zahtev za isplatu?
 
A kako misle da odrade tehnički prijem ako nisu rešeni svi priključci na infrastrukturu?
Nadam se da su krenuli da resavaju te prikljucke, pre neki dan sam prolazio bio je neki sator, mozda su nesto radili oko prikljucaka.. poslednja info koju imamo jeste da krece tehnicki sredinom marta za Lamelu A.. svakako se nadam da ce zvanicno poslati mejl obavestenja , jer novi rok koji su postavili je 01.03.
 
Данашња - 25.02.2023.
На слици где се види рампа ће бити излаз Тадије Сондермајера на Тошин бунар, ужас у најави.

IMG_20230225_141224_resized_20230225_102735092.jpg
 
Vrh