Šta je novo?

Ekologija ...vazduh,voda,buka,zelenilo,...

Nabavka je bila procenjena na 666 miliona 425 hiljada dinara, što je oko 5,69 miliona evra, ali je „Zepter“ dao duplo nižu ponudu od 275 miliona dinara, odnosno 2,3 miliona evra.
Ово му дође 23.913 динара по комаду што је ок цена

Ово су услови за пречишћаваче.

Ево један који се уклапа да се упореди цена

Међутим нигде нема говора о одржавању јер се филтри морају мењати, можда се ту крије разлог "добре понуде"
 
Zepter ne može valjda da da ponudu sa tuđim proizvodima?
Inače, ovaj njihov Zepter Therapy Air ima 3 nivoa filtera i set za zamenu košta 100e.
 
Ma ovo ti je prica 300e preciscivac, ali zato filter 1000e. I onako je zepter najgora china proizvod.
 
Zepter su u stvari samo prebrendirani jeftiniji "Rabbit Air" uređaji.

minusa2_aafa_720x.jpg
 
Jesi li siguran? Info koju sam našao na guglu je da je Rabbit Air objavljen 2013. (na korisničkom uputstvu stoji ta godina na kraju), a Zepter ima video na yt još pre 11 godina.
 
Pa evo uporedi slike. Ovo je bila tema još pre par godina na mrežama.

TAI-image-top-desktop.jpg
 
Da, gledao sam, ali ne uspevam da nađem precizne informacije kada je ko izbacio svoj uređaj. Mislim, bio sam u Zepter radnji, demonstrirao nam čovek kako radi - slušam ga u suštini kako priča nebuloze, ali jasno da uređaj funkcioniše. Mislim, osim nekih finoća u mehaničkim komponentama i softveru, svi prečišćivači rade na principu provlačenja upućenog vazduha kroz filter(e) i izbacivanje takvog prečišćenog napolje. Onda od vrste filtera zavisi i efikasnost, ali princip je isti.
 
Vrh