Šta je novo?

Ekologija ...vazduh,voda,buka,zelenilo,...

Ako je osoba malo starija, mislim da je Vrnjačka Banja pravi izbor. Nemam ništa protiv penzionera, ali mislim da bi im mnogo bolje bilo u nekom manjem mestu sa dobrim zdravstvenim sistemom, nego u prepunom zagađenom gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800878#p800878:9wocpvti je napisao(la):
vradovic » 08 Dec 2020 07:50[/url]":9wocpvti]Ajde malo ozbiljni budite :mrgreen:
Znaju oni dobro di jesu a di nisu bacali one obogačene bombe i kasete a dal ima ili nema izduvnih auto gasova koj ucestvuju manje od 10 % u zagadjenju je zanemarljivo.
Teske industrije davno nemamo
te se sve opet svodi
di jesu a di nisu bacali ...

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800879#p800879:telz8xsj je napisao(la):
StariPosmatrač » 08 Dec 2020 08:15 am[/url]":telz8xsj]https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-kuca/kuca-sa-unutrasnjim-bazenom-na-avali/5425634470610?kid=1&sid=1605021692909

Iako mnogi ovde misle da je Avala zagađenija od Omladinskih brigada :shock:

a ovi dalekovodi? :mrgreen:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800886#p800886:telz8xsj je napisao(la):
astrodule » 08 Dec 2020 09:09 am[/url]":telz8xsj]Ako je osoba malo starija, mislim da je Vrnjačka Banja pravi izbor. Nemam ništa protiv penzionera, ali mislim da bi im mnogo bolje bilo u nekom manjem mestu sa dobrim zdravstvenim sistemom, nego u prepunom zagađenom gradu.

Ok prvi predlog na BB :)
Nista drugo nije bitno osim samo da je kvalitet vazudha i vode standardno dobar.

Problem je sto u Srbiji nemamo merace kvaliteta vazduha na sve strane.
 
Bazen mi je zamazao oči, nisam video dalekovod :) Čini mi se da je gradnja na parcelama preko koje prelaze dalekovodi zabranjena tako da je možda ova kuća divljak, a možda je i dalekovod neki srednjenaponski. U svakom slučaju nikad je ne bih kupio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801220#p801220:3cla29cs je napisao(la):
vradovic » Sre Dec 09, 2020 5:13 am[/url]":3cla29cs]Nista drugo nije bitno osim samo da je kvalitet vazudha i vode standardno dobar.
Stara planina ili Golija.
Nema da brine za kvalitet vazduha i vode, top kvalitet.
 
Zanimljivo kako sam danas prešli iz višesatnog "crvenog" u "zeleno" za sat vremena.

Vetar nije uzrok, već (laički zaključak) nagli pad vazdušnog pritiska koji je dozvolio zagađenju da "odleprša" u više slojeve atmosfere. Porast temperature je takođe sigurno malo uticao.

zagadjenje-pad.jpg
rhmz-pad-pritiska.jpg
 
Možda je bilo već:

Srbija će 2021. potrošiti 1,5 milijardu evra na energetsku efikasnost, smanjenje zagađenja
https://balkangreenenergynews.com/rs/sr ... zagadenja/

Vlada Srbije i Ministarstvo rudarstva i energetike će potpuno promeniti planove investiranja i dati prioritet energetskoj efikasnosti i borbi protiv zagađenja, izjavila je potpredsednica vlade Zorana Mihajlović. Otkrila je da je više od milijardu i po evra namenjeno za tu svrhu sledeće godine.

Mislim, ja samo prenosim vest. Da li će išta od toga biti moraćemo da vidimo.
 
Vlada i ministarstvo će “potpuno promeniti planove investiranja” i potruditi se da se u zemlji ne proizvodi toliko struje iz uglja, otkrila je. To fosilno gorivo je niskog kvaliteta, a najviše proizvodi zagađenje, tako da će Srbija više raditi ili početi da radi na energetski efikasnoj proizvodnji i korišćenju biomase, rekla je Mihajlović.

Па једино ако добијемо довољно гаса, ове бајке о биомаси су у рангу са ветрењачама, минихидроелектранама и сличним глупостима.
 
Ko sad barata ovim terminima, novinari ili direktno Ministarstvo? Energetska efikasnost se ne ogleda (samo) u vrsti izvora energije, nego u tome u kom procentu se efektivno iskorišćava ta energija. Ako se pomaže građanima da im stanovi i kuće budu što više energetski efikasni, to onda može samo da znači da im pomažu da urade izolaciju, uključujući i stolariju, pa čak i podove. Ne znam ko daje ovako neproverene izjave. Ništa od povećanja energetske efikasnosti nije lako.
 
A zašto ne podsticaj građanima na nabavku solarnih panela? Ko ima kuću, a u Kini sam video da i na zgrade čak stavljaju. Dosta ljudi bi postalo energetski nezavisni, i plus umesto da kupuju, da leti prodaju struju EPS-u i zarade neki dinar. Ali i ako ne zarade, treba ići na off grid i smanjiti zavisnost od EPSa i države. A zatim uskoro preći i na elektrovozila i umesto kupovine goriva, zagađenja i plaćanja akciza, puniti ih svojom strujom. Grad bi bio nwuporedivo boljeg vazduha. A za početak, vlasti bi mogle bar motore da usmere zamenu na električne, npr sa rokom do 2025-e. Zatim kupovina svih novih buseva da budu elektrobusevi itd. Mislim da je našoj državi najveći problem prihodi od akciza i da plaču jer će ih izgubiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806616#p806616:2v5vsch9 je napisao(la):
Earthmoving » Čet Dec 24, 2020 11:07 am[/url]":2v5vsch9]A zašto ne podsticaj građanima na nabavku solarnih panela? Ko ima kuću, a u Kini sam video da i na zgrade čak stavljaju. Dosta ljudi bi postalo energetski nezavisni, i plus umesto da kupuju, da leti prodaju struju EPS-u i zarade neki dinar. Ali i ako ne zarade, treba ići na off grid i smanjiti zavisnost od EPSa i države. A zatim uskoro preći i na elektrovozila i umesto kupovine goriva, zagađenja i plaćanja akciza, puniti ih svojom strujom. Grad bi bio nwuporedivo boljeg vazduha. A za početak, vlasti bi mogle bar motore da usmere zamenu na električne, npr sa rokom do 2025-e. Zatim kupovina svih novih buseva da budu elektrobusevi itd. Mislim da je našoj državi najveći problem prihodi od akciza i da plaču jer će ih izgubiti.

Ne odgovara državi i najvećem monopolisti EPS-u.

Ukinuli su podsticaje proizvođačima zelene energije navodno zbog korone, a sada su još i povećali naknadu potrošačima po tom osnovu.

Samo za to nema nikakve logike, a kamo li da misle na zagađenje vezduga, solarne panele, vetro-generatore ili električna vozila. Političari i direktori sigurno provedu po 10 dana na planini i jedno 15 dana na moru da pročiste pluća,a ko j..e ove ostale.
 
Sve je zamazivanje ociju. Oni mogu da rese problem danas uredbom o zabrani prodaje vlaznog lignita.
Mogu po postojecim propisima da postre kontrolu kvaliteta goriva.
Ali kako kad se njihove firme bave time?

Medjutim, vecini stanovnika koji se greju na djubre ovakva situacija odgovara. On ustedi 10000 godisnje na ugju i kupi novi telefon ili ode ritualno u Grcku. On ne moze da se hvali komsiji kako se greje na bolje gorivo.

Bolje umreti od raka nego da ti komsija ne zavidi. Tako prosecan Srbin razmislja...

Homo Sapiens generalno ne moze da shvati dugorocne posledice svog delovanja, kao ni masovne posledice. Medjutim, ozbiljnija drustva (a to su skoro sva druga osim naseg) imaju ljude od integriteta,stvarne naucnike, lekare, drzvanike, upravitelje...

Kod nas se nije javio nijedan predstavnik "akademske zajednice" osim bivseg direktora Petnice da kaze nesto o zagadjenju. Ljudi koji rade u institutima, lekari, direktori bolnica, ministri... Nijedan se nije pojavio. Cak ni tzv oposicioni politicari.
Osnovni razlog je sto je javno delovanje ljudi kod nas skoro iskljucivo svedeno na izazivanje statusne zavisti kod komsija, rodbine i prijatelja. Niceg drugog nema. Prosto ko pasulj.

Resavanje problema zagadjenja je nepopularno. Moze da pokvari letovanje hiljadama stanovnika Malog Mokrog Luga ili Kaludjerice.
Nas underclass je "siroma, al voli da zivi".
 
U prevodu vlast prodala naše zdravlje zbog svojih prihoda u budžet. I zamisli još se hvale dolaskom Tojo guma, kineskih guma, perobimnom radu Železare, Bora... industrijalizacijom koja nam zagađuje vazduh i ubija zdravlje. Umesto da svakom domaćinstvu država podeli po hektar zemlje, da njima 10.000 evra kao početni kapital umesto stranim fabrikantima i ukinu porez na imovinu u kojoj se živi, oni guraju model razvoja koji njima uvećava moć i zavisnost ljudi. A na tom hektaru bi svaki čovek mogao proizvoditi sebi hranu, imati šumu za ogrev, svoju vodu, med, ovcu za vunu i odevanje, kravu za mlečne proizvode, svoju struju i energiju iz solarnih panela... Pa jedno 80% novca bi mu manje trebalo u takvom sistemu, i za tolko bi manje zavisio od nakaradnog političkog/državnog sistema. Treba se boriti ka tome, ne verujem da će nam neprijatelj to dozvoliti bez borbe nažalost.
 
Ne pričam o tome, nego o svetom gralu teoretičara zavere i većine ljudi kojima je srbin.info izvor informacija - kemtrejls

Rekli su na tom kanalu da je to budalaština. Očekujem velike poremećaje u glavama srbin.info sledbenika.
 
Izvini, mislio sam na Ivchonijev post.
Ne verujem da postoje neki sledbenici Dejana Petra Zlatanovića i Srbin Infa, prosto situacija je takva da su oni jedni od retkih koji prenose sve vrste informacija, ne samo režimske, i zato ih ljudi gledaju. Tako da oni puštaju i Šešelja i Đilasa i Tepićku, znači te sistemske političare, ali i Narodne patrole protiv migranata, pa i različite goste koji imaju različite stavove moguće i o hemijskim tragovima na nebu. Ali ako je neko navikao da gleda sistemske medije, poput tv-a, možda mu to može delovati kontradiktorno, iako nije, stvar je samo u raznovrsnosti gostiju i time različitim stavovima. Plus mislim da je ovaj lik, Parović ili kako se zove, režimska lažna Opozicija, to su ljudi koji da dođu na vlast ne bi ništa menjali, pa niti bi zabranili preletanje aviona koji ostavljaju hem tragove...
 
Chemtrailsi su jedna od najvećih gluposti ikad plasiranih i najštetnijih stvari koje su se desile ne samo ekstremnim teoretičarima zavere (jer time sami sebe diskredituju i ismevaju). Nego i svakome ko nije teoretičar zavere ali želi da vidi odgovore na neka pitanja (JFK, MK Ultra, hladni rat, 9/11 i slično) a ne može jer kad god on zine da postavi pitanje, nadležni i moćnici iskoriste priliku da ga svrstaju u isti koš sa ovima što lupaju o chemtrailsima i reptilijancima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=806656#p806656:3bkahmai je napisao(la):
astrodule » Čet Dec 24, 2020 12:37 pm[/url]":3bkahmai]Ne pričam o tome, nego o svetom gralu teoretičara zavere i većine ljudi kojima je srbin.info izvor informacija - kemtrejls

Rekli su na tom kanalu da je to budalaština. Očekujem velike poremećaje u glavama srbin.info sledbenika.

nikad nije kasno za otreznjenje
 
Ekologija... u Srbiji.
 

Prilozi

  • Slika i prilika.jpg
    Slika i prilika.jpg
    102,8 KB · Pregleda: 895
Kako pomovi ovom coveku koji je imao casti postenje?
Covek koji nije hteo da ucestvuje u prikrivanju zagadjenja je sada otpusten.

OTPUŠTEN NAČELNIK ZA VAZDUH AGENCIJE JER SE USPROTIVIO PROMENI PARAMETARA

Milenko Jovanović, jedan od najvećih stručnjaka u Srbiji, čovek koji je postavio svih 36 mernih stanica Agencije, oteran jer nije hteo da se povinuje volji direktora i menjanju parametara!

Stručnjaka koji je postavio Agenciju od temelja su otpustili u 63. godini, godinu ipo pred penziju. Otpustio ga je direktor Filip Radović, kome je jedno od prvih zaposlenja u životu bilo mesto direktora Agencije za zaš. živ. sredine. Nikakve veze sa ekologijom nije imao u životu.

https://twitter.com/Pokret_Tvrdjava/sta ... 8343736320
 
Vrh