Šta je novo?

East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Поздрав, комшије!

Ми још нисмо ушли, али радујем се јер видим да је журка већ кренула :D :D :D

Питање за део екипе који се бакће техником и разуме се у исту:
Шта су тачно ови из Телекома довели до станова и какав уређај завршава у њиховој разводној табли изнад врата, тј какав је прелаз одатле на развучену UTP каблажу у стану.
Да поједноставим, може ли се одмах из те табле извући каблић за плафонски Access point који бих поставио ту негде изнад врата?
 
Zdravo komsija,

Laik sam po tom pitanju, ali meni je Telekom postavio ruter i povezao signal za TV.
Kako sam primetio nesto su ubacili u razvodnu kutiju, ali nisam siguran sta.
Jos uvek se nisam uselio pa nisam ni obracao paznju, samo sam proverio da li wifi radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861501#p861501:1glwvgp4 je napisao(la):
MareM » Сре Јун 30, 2021 10:28 pm[/url]":1glwvgp4]Zdravo komsija,

Laik sam po tom pitanju, ali meni je Telekom postavio ruter i povezao signal za TV.
Kako sam primetio nesto su ubacili u razvodnu kutiju, ali nisam siguran sta.
Jos uvek se nisam uselio pa nisam ni obracao paznju, samo sam proverio da li wifi radi.

Посебну драж причи даје да о томе апсолутног појма нема ни армија госпођица/госпођа каје се јављају на инфо линијама свих врста укључујући и "техничку" подршку :D
Пробаћу сам да установим, него нисам хтео да им чачкам ону кутију пошто су је баш несрећно причврстили и имам утисак да ће да се распадне кад је отворим :(

Шта они тачно ураде када дође та екипа за активирање пакета?
Донесу STB уређаје за TV које само прикључе на утична места у стану где је већ изведена мрежа или пуштају још нешто од каблова?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861039#p861039:p0lneprf je napisao(la):
laniccca » 29 Јун 2021 10:52 am[/url]":p0lneprf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=860991#p860991:p0lneprf je napisao(la):
shadestudio » Uto Jun 29, 2021 4:18 am[/url]":p0lneprf]Prvi put cujem da se fasada vizuelno sredi kada se umesto jedne ubaci jos pet klima.
Bice simetricno posto je, kao sto smo videli, estetika ovde jedini preostali problem. Evo, sta vise, posto su u mojoj vertikali stanovi od 70 kvadrata, u kojima je, realno, jedna klima malo, pogorovo na toj strani zgrade gde ujutru upece zvezda, licno nudim da mi se jave komsije iz moje vertikale. Ja castim klime. Kupujem svima u vertikali samo da bi ostalim komsijama izgledalo izgledalo estetski lepse. Javite se.
I evo sad je jasnije zašto nam ceo grad izgleda kao južnoamerička favela.
 
Ja sam se skoro registrovala na forumu, ali odavno ga pratim i pronašla sam mnogo korisnih informacaija, tako da kažem HVALA svima.
Interesujeme da li još neko ima problem oko upisa hipoteke na svoj stan kao uslov za puštanje kredita?
East Side je podneo zahtev 07.04.2021. godine za upis hipoteke za lamele D, E i F, i taj njihov zahtev je nerešen do sada. A taj zahtev je uslov za upis svih hipoteka koje su kasnije poslate. Pitanje je zašto se taj zahtev toliko dugo rešava?
Na sajtu RGZ javni pristup, opština Звездара, KP 13513/6, Zabeležba parcele, može se videti da zabeležba od 07.04.2021. postoji kao i da kasnije donete odluke nisu konačne.
 
I meni je predmet u katastru više od 2 meseca. Koliko imam saznanja predmet East Side-a je rešen je relativno skoro, međutim sada uzimaju naše u rad jedan po jedan prema datumu predaje i to očigledno ide dosta sporo. Kada ste predali u katastar?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
stf":rs0iin0i je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861039#p861039 je napisao(la):
laniccca » 29 Јун 2021 10:52 am[/url]":rs0iin0i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=860991#p860991 je napisao(la):
shadestudio » Uto Jun 29, 2021 4:18 am[/url]":rs0iin0i]Prvi put cujem da se fasada vizuelno sredi kada se umesto jedne ubaci jos pet klima.
Bice simetricno posto je, kao sto smo videli, estetika ovde jedini preostali problem. Evo, sta vise, posto su u mojoj vertikali stanovi od 70 kvadrata, u kojima je, realno, jedna klima malo, pogorovo na toj strani zgrade gde ujutru upece zvezda, licno nudim da mi se jave komsije iz moje vertikale. Ja castim klime. Kupujem svima u vertikali samo da bi ostalim komsijama izgledalo izgledalo estetski lepse. Javite se.
I evo sad je jasnije zašto nam ceo grad izgleda kao južnoamerička favela.
Miže li slika trenutnog stanja?

Klime su po Beogradu baš veliki problem, počev od državnih zdanja pa sve do običnih zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861952#p861952:1m0yhbc3 je napisao(la):
Abcd » Sub Jul 03, 2021 10:44 am[/url]":1m0yhbc3]I meni je predmet u katastru više od 2 meseca. Koliko imam saznanja predmet East Side-a je rešen je relativno skoro, međutim sada uzimaju naše u rad jedan po jedan prema datumu predaje i to očigledno ide dosta sporo. Kada ste predali u katastar?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Moj predmet je nepunih meseca dana. Pratim sajt RGZ javni pristup, opština Звездара, KP 13513/6 skoro svaki dan. 30.06 je pisalo za predmet East Side-a da prvostepena odluka nije konačna a već 02.07 te zabeležbe više nema. I jutros isto. Kao da je bio rešen pa povečen. Opet piše da je postupak pokenut 07.04.
 
Dali je neko od komšija predao zahtev za povraćaj PDV-a?
Kakva su iskustva, šta je potrebno sve od papira?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
@nenadbuco, komšija ne može još uvek da se preda za povraćaj PDV-a dok ne bude upotrebna dozvola.
03.07. je predata dokumentacija i sada se čeka pozitivna odluka.
Zakonski rok za povraćaj PDV je 45 dana, 30 dana da donesu odluku i 15 dana da isplate novac, ali ne znam da li je tako u praksi.

U nastavku je spisak šta je sve potrebno za povraćaj PDV:
Kupac prvog stana može da ostvari pravo na refundaciju PDV-a pod sledećim uslovima:
1) da od 1. jula 2006. godine do dana overe ugovora o prodaji nepokretnosti na osnovu kojeg stiče prvi stan nije imao u svojini, odnosno susvojini stan na teritoriji Republike Srbije,
2) da je ugovorena cena stana sa PDV-om u potpunosti isplaćena,

Dokumentacija potrebna za podnošenje zahteva za refundaciju PDV-a
- Zahtev za refundaciju PDV-a podnosi se nadležnoj filijali Poreske uprave na čijem se službenom području nalazi sedište prodavca. Tom prilikom je potrebno priložiti sledeću dokumentaciju:
- Zahtev kupca prvog stana za refundaciju (RFN obrazac). Ovaj obrazac možete preuzeti sa internet sajta Poreske uprave,
- Izjava kupca da kupuje prvi stan – (IKPS PDV obrazac). Ovaj obrazac možete preuzeti sa internet sajta Poreske uprave. Ovaj obrazac morate overiti kod notara,
- Ugovor o prodaji nepokretnosti (original ili overena fotokopija),
- Konačni račun prodavca u kome je iskazan PDV (original),
- Potvrda prodavca da je ugovorena cena sa PDV-om u potpunosti isplaćena (original),
- Dokaz da je ugovorene cene u celosti isplaćena na račun prodavca (kopija naloga za prenos, izvod ili potvrda banke o prenosu sredstava na račun prodavca ili izvod sa tekućeg računa prodavca),
- Izvod iz matične knjige rođenih za kupca (original),
- Uverenje o državljanstvu za kupca (original),
- Lična karta kupca,
- Uverenje o prebivalištu kupca počev od 01. jula 2006. godine. Ovo uverenje se izdaje u Ministarstvu unutrašnjih poslova u ulici Ljermontova broj 12a,
- Uverenje nadležnog odeljenja Uprave javnih prihoda da kupac nije obveznik poreza na imovinu fizičkih lica počev od 01. jula 2006. godine. Ukoliko je kupac imao prijavljeno prebivalište na teritoriji različitih opština, ovo uvernje mora pribaviti od svih opština,
- Fotokopija građevinske dozvole, upotrebne dozvole ili rešenja o legalizaciji (ozakonjenju). Ukoliko je više investitora potrebno je priložiti i ugovor o zajedničkoj izgradnji ili ugovor o fizičkoj deobi,
- Fotokopija kartice tekućeg računa kupca.

Dokumentacija potrebna za podnošenje zahteva za refundaciju za članove porodičnog domaćinstva:
- Dokument kojim se potvrđuje da je fizičko lice za koje kupac prvog stana zahteva refundaciju PDV-a član porodičnog domaćinstva kupca prvog stana (za dete - izvod iz matične knjige rođenih, za supružnika - izvod iz matične knjige rođenih i izvod iz matične knjige venčanih, za roditelje izvod iz matične knjige rođenih),
- Uverenje o državljanstvu (original),
- Uverenje o prebivalištu člana porodičnog domaćinstva, počev od 01. jula 2006. godine. Ovo uverenje se izdaje u Ministarstvu unutrašnjih poslova u ulici Ljermontova broj 12a.
- Uverenje nadležnog odeljenja Uprave javnih prihoda da član porodičnog domaćinstva nije obveznik poreza na imovinu fizičkih lica počev od 01.jula 2006. godine. Ukoliko je član porodičnog domaćinstva imao prijavljeno prebivalište na teritoriji različitih opština, ovo uvernje mora pribaviti od svih opština.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861415#p861415:1uidrj4r je napisao(la):
djorovic » Sre Jun 30, 2021 4:16 pm[/url]":1uidrj4r]Поздрав, комшије!

Ми још нисмо ушли, али радујем се јер видим да је журка већ кренула :D :D :D

Питање за део екипе који се бакће техником и разуме се у исту:
Шта су тачно ови из Телекома довели до станова и какав уређај завршава у њиховој разводној табли изнад врата, тј какав је прелаз одатле на развучену UTP каблажу у стану.
Да поједноставим, може ли се одмах из те табле извући каблић за плафонски Access point који бих поставио ту негде изнад врата?
Odmah pored razvodne kutije za osigurace, postoji razvodna kutija sa ruterom. Kada su dolazili da uvedu, sve je prakticno bilo spojeno. Postoji 4 (verovatno u zavisnosti od broja prikljucaka u zidu) prikljucaka za net koji je direktno spajaju sa telekomovim ruterom. Dalje su samo stavljali onu kutiju sa Iris i lan kablovima povezivali. To je to. Ono sto je fun-fun, jeste da je glavna razvodna tabla u prizemlju pa da je spremacica slucajno iskljucila net par dana nakon uvodjenja. Pa smo zvali opet telekom da dodju i na kraju se ispostavilo samo to. Sve u svemu, net je prakticno razveden.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861559#p861559:3b9nt9qg je napisao(la):
djorovic » Čet Jul 01, 2021 11:22 am[/url]":3b9nt9qg]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861501#p861501:3b9nt9qg je napisao(la):
MareM » Сре Јун 30, 2021 10:28 pm[/url]":3b9nt9qg]Zdravo komsija,

Laik sam po tom pitanju, ali meni je Telekom postavio ruter i povezao signal za TV.
Kako sam primetio nesto su ubacili u razvodnu kutiju, ali nisam siguran sta.
Jos uvek se nisam uselio pa nisam ni obracao paznju, samo sam proverio da li wifi radi.

Посебну драж причи даје да о томе апсолутног појма нема ни армија госпођица/госпођа каје се јављају на инфо линијама свих врста укључујући и "техничку" подршку :D
Пробаћу сам да установим, него нисам хтео да им чачкам ону кутију пошто су је баш несрећно причврстили и имам утисак да ће да се распадне кад је отворим :(

Шта они тачно ураде када дође та екипа за активирање пакета?
Донесу STB уређаје за TV које само прикључе на утична места у стану где је већ изведена мрежа или пуштају још нешто од каблова?
Poispadace sigurno. :) Mi smo otvarali pa smo na kraju dvostrano lepljivom trakom pricvrscivali da ne popada. Jer kad smo videli da nam je net nestao nakon 2 dana, preko telefona su nam rekli da probamo da resetujemo ruter koji su zasrafili iznad vrata i do kog nema sanse da pridjes. Kazem, kad su dosli na kraju da rese, ispostavilo se da je cistatica greskom pocupala kablove dole u glavnoj razvodnoj kutiji.
 
Inace, evo, kao neko ko se uselio, mogu da vam kazem da ce vam spoljna estetika predstavljati najmanji problem. Od toga da smo otkrili popucale zidove, poispadale fugne, da nam treci put silikoniraju kadu koja i dalje propusta, da podprozorske daske ne stizu te stizu te stignu pogresne, te su svi osiguraci na 10 ampera pa ako ukljucis bilo koji veci potrosac, izbacuje osigurace. Recimo nama i komsiji je u isto vreme bio majstor sa hiltijem. Tolika je bila potrosnja da je izbacio glavni osigurac iz hodnika. A na spratu nas je dvoje (za sada). Kad se useli ostatak, deluje da cemo na smenu da ukljucujemo rerne. Deo slikona sa lajsni je takodje otpao. Struja nije bila lepo spojena. Vecinu tih stvari mi resavamo sami sa svojim majstorima jer ne mogu i ne zelim da cekam da oni rese jer eto, mi smo vec tu i bitno mi je da se resi sto pre.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862198#p862198:1c9d4u27 je napisao(la):
nenadbuco » Ned Jul 04, 2021 7:45 pm[/url]":1c9d4u27]Dali je neko od komšija predao zahtev za povraćaj PDV-a?
Kakva su iskustva, šta je potrebno sve od papira?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Nama su kod javnog beleznika rekli da postoji mali problem oko povrata pdv/a jer East Side nije dobio upotrebnu dozvolu. Zvali smo onu Anu Petrovic kod koje smo overavali ugovore i koja bi po sluzbenoj duznosti trebala i da sredi celu papirologiju oko poreza na nepokretnost. Sve u svemu, ni u sta ne mozete da krenete dok vam ne stigne fiskalni racun (koji se ne zna kad ce kome stici). Mi smo na kraju angazovali advokata. 200e je taksa da sve kompletno uradi umesto nas. Ako je neko raspolozen da se ne cima oko prikupljanja papirologije, javite se pa cu vam proslediti kontakt.
 
Poštovane komšije

Procedura za predaju zahteva za povrat PDV-a je veoma lak i potrebno je da se prikupi sledeća dokumentacija:

Zahtev za refundaciju PDV-a podnosi se nadležnoj filijali Poreske uprave na čijem se službenom području nalazi nepokretnost a to je opština Voždovac čija se filijala nalazi prekoputa Hotela Srbija.

1.Treba popuniti Zahtev kupca prvog stana za refundaciju (RFN obrazac). Ovaj obrazac možete preuzeti sa internet sajta Poreske uprave

2.Izjava kupca da kupuje prvi stan – (IKPS PDV obrazac). Ovaj obrazac možete preuzeti sa internet sajta Poreske uprave. Ova izjava se overava kod bilo kog notara.

3.Ugovor o prodaji nepokretnosti (original ili overena fotokopija),

4.Konačni račun prodavca u kome je iskazan PDV (original),to dobijate od EAST SIDE-a

5.Potvrda prodavca da je ugovorena cena sa PDV-om u potpunosti isplaćena (original),to dobijate od EAST SIDE-a

6.Dokaz da je ugovorene cene u celosti isplaćena na račun prodavca (kopija naloga za prenos, izvod ili potvrda banke o prenosu sredstava na račun prodavca ili izvod sa tekućeg računa prodavca), To ćete dobiti jedan deo od EAST SIDE-a ali možete i Vi priložiti potvrdu Vaše banke preko koje ste išli plaćanje

7.Izvod iz matične knjige rođenih za kupca (original),

8.Uverenje o državljanstvu za kupca (original),

9.Lična karta kupca,očitana

10.Uverenje o prebivalištu kupca počev od 01. jula 2006. godine. Ko ima mesto prebivališta Van Beograda podnosi zahtev u lokalnom MUP-u a za one koje imaju mesto prebivališta u Beogradu onda u Ministarstvu unutrašnjih poslova u ulici Ljermontova broj 12a,

11.Uverenje nadležnog odeljenja Uprave javnih prihoda da kupac nije obveznik poreza na imovinu fizičkih lica počev od 01. jula 2006. godine. Ukoliko je kupac imao prijavljeno prebivalište na teritoriji različitih opština, ovo uvernje mora pribaviti od svih opština,

12.Fotokopija građevinske dozvole, upotrebne dozvole ili rešenja o legalizaciji (ozakonjenju).Jedno od ova tri šta se ima .Ja sam podneo građevinsku dozvolu koju sam dobio od EAST SIDE-a.

13. I naravno Fotokopija kartice tekućeg računa kupca kako bi nam vratili novac .

Takođe smo predali i za porez na imovinu koju smo u obavezi da podnesemo u roku od 30 dana od dana preuzimanja i to se radi u ul.Zahumska 23 a i rešenje dobijete u roku od pola sata od kada ste podneli zahtev..vrlo ekspeditivno
 
laniccca":iw29yf12 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862198#p862198 je napisao(la):
nenadbuco » Ned Jul 04, 2021 7:45 pm[/url]":iw29yf12]Dali je neko od komšija predao zahtev za povraćaj PDV-a?
Kakva su iskustva, šta je potrebno sve od papira?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Nama su kod javnog beleznika rekli da postoji mali problem oko povrata pdv/a jer East Side nije dobio upotrebnu dozvolu. Zvali smo onu Anu Petrovic kod koje smo overavali ugovore i koja bi po sluzbenoj duznosti trebala i da sredi celu papirologiju oko poreza na nepokretnost. Sve u svemu, ni u sta ne mozete da krenete dok vam ne stigne fiskalni racun (koji se ne zna kad ce kome stici). Mi smo na kraju angazovali advokata. 200e je taksa da sve kompletno uradi umesto nas. Ako je neko raspolozen da se ne cima oko prikupljanja papirologije, javite se pa cu vam proslediti kontakt.
Ja sam raspoložen da platim taj iznos samo da ne jurim papire. Inače ja sam dobio fiskalni račun od East Side - a.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861415#p861415:1is6xmhk je napisao(la):
djorovic » 30 Jun 2021 15:16[/url]":1is6xmhk]Поздрав, комшије!

Ми још нисмо ушли, али радујем се јер видим да је журка већ кренула :D :D :D

Питање за део екипе који се бакће техником и разуме се у исту:
Шта су тачно ови из Телекома довели до станова и какав уређај завршава у њиховој разводној табли изнад врата, тј какав је прелаз одатле на развучену UTP каблажу у стану.
Да поједноставим, може ли се одмах из те табле извући каблић за плафонски Access point који бих поставио ту негде изнад врата?
Zdravo komšija :) Doduše, nisam iz East Sidea ali sam iz Aviva preko puta.
Ukoliko je kao kod nas (a verujem da jeste jer je u većini novih zgrada tako) negde u prizemlju zgrade se nalazi (ODO) ormar sa malim optičkim razdelnikom koji se račva ka stanovima. U svakom stanu bi trebalo da postoji ormarić, verujem da tu postoje odgovarajući konektori. Tu se ujedno i priključuje ONT (Optical Network Terminal), uređaj koji dobijate od Telekoma. Kod nas su ethernet kablovi cat6 tako da su future proof. Nadam se da su i kod vas vodili računa o tome i da je sve po stanu razvuceno kako treba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=862292#p862292:2ll9n8to je napisao(la):
laniccca » 05 Jul 2021 09:46[/url]":2ll9n8to]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861559#p861559:2ll9n8to je napisao(la):
djorovic » Čet Jul 01, 2021 11:22 am[/url]":2ll9n8to]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861501#p861501:2ll9n8to je napisao(la):
MareM » Сре Јун 30, 2021 10:28 pm[/url]":2ll9n8to]Zdravo komsija,

Laik sam po tom pitanju, ali meni je Telekom postavio ruter i povezao signal za TV.
Kako sam primetio nesto su ubacili u razvodnu kutiju, ali nisam siguran sta.
Jos uvek se nisam uselio pa nisam ni obracao paznju, samo sam proverio da li wifi radi.

Посебну драж причи даје да о томе апсолутног појма нема ни армија госпођица/госпођа каје се јављају на инфо линијама свих врста укључујући и "техничку" подршку :D
Пробаћу сам да установим, него нисам хтео да им чачкам ону кутију пошто су је баш несрећно причврстили и имам утисак да ће да се распадне кад је отворим :(

Шта они тачно ураде када дође та екипа за активирање пакета?
Донесу STB уређаје за TV које само прикључе на утична места у стану где је већ изведена мрежа или пуштају још нешто од каблова?
Poispadace sigurno. :) Mi smo otvarali pa smo na kraju dvostrano lepljivom trakom pricvrscivali da ne popada. Jer kad smo videli da nam je net nestao nakon 2 dana, preko telefona su nam rekli da probamo da resetujemo ruter koji su zasrafili iznad vrata i do kog nema sanse da pridjes. Kazem, kad su dosli na kraju da rese, ispostavilo se da je cistatica greskom pocupala kablove dole u glavnoj razvodnoj kutiji.
Mi smo (dok nam je u tom ormariću još uvek stajao ONT) ga fiksirali plasticnim vezicama. Međutim, prilično je knap bilo a pošto je u početku dok nismo sredili unutra bila šuma kablova bilo je prilično nestabilno i vrata smo jedva uspevali da zatvorimo. Na kraju smo kada smo projektovali plakar u hodniku predvideli jedan deo gde nam sada stoji ONT i ostala mrežna oprema.
Po defaultu, prvi i četvrti port su predviđeni za internet a drugi i treći za IPTV i tako ih treba povezati osim ukoliko drugačije nije konfigurisana oprema. U idealnim uslovima, ukoliko je sve povezano i konfigurisano kako treba dovoljno je da sve priključe u odgovarajuće LAN portove i trebalo bi da odmah sve profunkcioniše.
 
Pozdrav svima :)

Registrovala sam se sada da bih se malo raspitala o stanovima u ovoj zgradi, svidja mi se ova lokacija. Moze li mi neko reci koliko je cena kvadrata trenutno? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863132#p863132:12fq9j96 je napisao(la):
Chowder » Čet Jul 08, 2021 3:26 pm[/url]":12fq9j96]Pozdrav svima :)

Registrovala sam se sada da bih se malo raspitala o stanovima u ovoj zgradi, svidja mi se ova lokacija. Moze li mi neko reci koliko je cena kvadrata trenutno? :)
Kao kupac stana u ovoj zgradi, savetujem vam da procitate sve prethodne komentare i da jos jednom razmislite o kupovini stana kod ovog investitora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863162#p863162:cto7ehfn je napisao(la):
Nitan » Čet Jul 08, 2021 6:05 pm[/url]":cto7ehfn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863132#p863132:cto7ehfn je napisao(la):
Chowder » Čet Jul 08, 2021 3:26 pm[/url]":cto7ehfn]Pozdrav svima :)

Registrovala sam se sada da bih se malo raspitala o stanovima u ovoj zgradi, svidja mi se ova lokacija. Moze li mi neko reci koliko je cena kvadrata trenutno? :)
Kao kupac stana u ovoj zgradi, savetujem vam da procitate sve prethodne komentare i da jos jednom razmislite o kupovini stana kod ovog investitora.

Hvala puno na odgovoru i savetu :) Procitacu prethodne stranice, bacila sam letimicno pogled, ali nisam se udubljivala.
 
Nitan":cgdxopfj je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863132#p863132:cgdxopfj je napisao(la):
Chowder » Čet Jul 08, 2021 3:26 pm[/url]":cgdxopfj]Pozdrav svima :)

Registrovala sam se sada da bih se malo raspitala o stanovima u ovoj zgradi, svidja mi se ova lokacija. Moze li mi neko reci koliko je cena kvadrata trenutno? :)
Kao kupac stana u ovoj zgradi, savetujem vam da procitate sve prethodne komentare i da jos jednom razmislite o kupovini stana kod ovog investitora.

Kao kupac stana u ovoj zgradi savetujem prvenstveno da uporedite gradnju East Side-a sa drugim zgradama istog cenovnog ranga… Nije sve savrseno, naravno, ali verujte da nije ni na beogradu na vodi gde je cena kvadrata pa makar duplo veca. Ispada kao da smo kupili neki krs a mislim da niste svesni sta se sve prodaje po beogradu i da su sada cene jos skocile. Po mom misljenju je kompleks odlican, kvalitetan i ja bih ga preporucila. Najveca mana je bila zapravo to kasnjenje ali to smo svi mogli da ocekujem, narocito zbog situacije sa koronom. Necemo pljuvati nas lepi kompleks, uskoro cemo se svi useliti i verujem da ce biti jos lepsi. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863248#p863248:3ac4wepj je napisao(la):
Maki216 » Čet Jul 08, 2021 11:53 pm[/url]":3ac4wepj]
Nitan":3ac4wepj je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863132#p863132:3ac4wepj je napisao(la):
Chowder » Čet Jul 08, 2021 3:26 pm[/url]":3ac4wepj]Pozdrav svima :)

Registrovala sam se sada da bih se malo raspitala o stanovima u ovoj zgradi, svidja mi se ova lokacija. Moze li mi neko reci koliko je cena kvadrata trenutno? :)
Kao kupac stana u ovoj zgradi, savetujem vam da procitate sve prethodne komentare i da jos jednom razmislite o kupovini stana kod ovog investitora.

Kao kupac stana u ovoj zgradi savetujem prvenstveno da uporedite gradnju East Side-a sa drugim zgradama istog cenovnog ranga… Nije sve savrseno, naravno, ali verujte da nije ni na beogradu na vodi gde je cena kvadrata pa makar duplo veca. Ispada kao da smo kupili neki krs a mislim da niste svesni sta se sve prodaje po beogradu i da su sada cene jos skocile. Po mom misljenju je kompleks odlican, kvalitetan i ja bih ga preporucila. Najveca mana je bila zapravo to kasnjenje ali to smo svi mogli da ocekujem, narocito zbog situacije sa koronom. Necemo pljuvati nas lepi kompleks, uskoro cemo se svi useliti i verujem da ce biti jos lepsi. :)

Upravo šta je komsija Maki216 rekao, neko ko je čitao i ostale forume drugih zgrada u izgradnji mi smo dobro prošli što se tiče kvaliteta.
Naravno nije savršeno, ali za taj novac dobiješ šta si platio, a ko hoće bolje može da doda jos 500-700e po kvadratu i vidi nešto u A bloku.

Jedini problem je kašnjenje, a sve ostalo ne razlikuje se od većine, čak je i za neke stvari bolje od drugih po kvalitetu radova. Čist primer su zgrade u Zemunu koje su u istom cenovnom rangu, mnogo većeg fušeraja je bilo, od kutija za roletne pa do ostalih sitnica, što sve može da se pročita na forumu.
Isto tako za prve dve zgrade u Beogradu na vodi bilo je sramotno kakvog fušeraja je bilo na prijemu, a ljudi su platili mnogo više po kvadratu nego mi.

Kao što komšija Maki216 reče ''Necemo pljuvati nas lepi kompleks, uskoro cemo se svi useliti i verujem da ce biti jos lepsi.''.
 
Nadam se da nece krenuti zastakljivanje terasa i kacenje klima, koje je vec krenulo. Tipicno je za ljude koji ciljaju jeftiniji kvadrat da im uvek fali i to parce terase.
 
Hvala svima na odgovorima :) Slazem se da kasnjenja ima svuda, narocito se moglo ocekivati zbog korone da ce se sve prolongirati...mozda ipak da ih kontaktiram i zakazem gledanje...Koliko ste vi platili kvadrat kada ste uzimali i znate li kolika je sada cena kvadrata?
 
Vrh