Šta je novo?

Dvorski kompleks na Dedinju – Beli dvor i Kraljevski dvor

80635470_10162769130270324_3626933730662154240_o.jpg
 
Uvek me čudilo sto nisu uradili desno krilo ovog dvora, ovako deluje potpuno asimetrično.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=831564#p831564:30e2izy1 je napisao(la):
Вожд » Pon Mar 15, 2021 7:35 pm[/url]":30e2izy1]
file.php

Kralj Petar II u sredini, princ Tomislav levo i knez Aleksandar Karadjordjevic desno.
 
Izvod iz "Sećanja" Dragomira Jankovića, sekretara kralja Aleksandra Karađorđevića: "On je nosio presto kao novajlija cipele mesto opanaka, a ni od koga se nije imao bar učiti, ako ne naučiti.. Kad bi svet znao sa koliko je malo spreme i znanja on vodio poslove, kako je suvereno propuštao da steče čega nema, bar popuni, razumeo bi puno našavši objašnjenja. Čudan je to bio apsolutist. Vreme je traćio kao da ga je našao u šljunku po kome gazi, a ovamo na moju primedbu da valja da nauči slovenački, pristao je ako može za pola sata.. Sandro nije bio vaspitan za položaj na kom se obreo. Uneo je u igru, kako drugačije nazvati njegovu vladavinu - podmuklost, ustupaka nije činio. Što je odmicao godinama osnovne su se crte jačale nezavisno od potrebe: ostrvljivao se, pošto je uvideo da je pretvaranje izlišan napor. Primer je diktatura, kad se pojavio bez zazora čitav i po umu i po duši..

Retko sam video koga koji je tako sjajno umeo traćiti vreme a izgledati po vazdan zauzet nečim, rasejan.. podsećao je pre na derana Aladina i njegovu lampu, na koju Sandro još nije bio naišao. Vladavina mu je protekla u koprcanjima, uludo, može se reći mirne savesti.. Nikad ga nisam zatekao da čita nešto naročito, a upadao sam kod njega i danju i noću prema potrebi. Po izgledu svakad je besposlen, sedi i puši ili se šeta iz jednog kraja u drugi. Automobil je njegov zakon, potreba, spas, pomaže mu da snosi sebe. "
 
Ваљало би иселити жандаре одатле.
 
Жандармерију да, али проблем је што је већи део економије заправо насељен, изнадограђиван, између касарне Жандармерије и Топчидерке је никло читаво насеље, а и уз ограду двора у правцу Железничке колоније увелико ничу куће..


_20210327_180313.JPG
_20210327_180614.JPG
 
Beli Dvor u Beogradu - 28. maja 2022. godine

Verujem da kada je građen, da je upravo to bila prvobitna namera - da bude mesto susreta onoga ko ponudi više.

"Tradicija kraljevskog kompleksa, emocija velikog broja gostiju, crvene i bele boje, dobra energija i vrhunsko pivo, pomešali su se tokom 90 minuta igre"

"Jedinstveni doživljaj tokom večeri u Beogradu započeo je prolaskom kroz Heineken® Tunel slavnih, dok je huk navijača sa stadiona koji odzvanja preko zvučnika učinio da se svi prisutni osete kao profesionalni fudbaleri pred izlazak na teren."

"Važno mesto u kraljevskom kompleksu zauzeli su i verni potrošači Heineken® brenda, koji su kroz brojne aktivnosti imali priliku da osvoje ovo jedinstveno iskustvo gledanja finalne utakmice. Među njima su bili i pobednici Pub kvizova održanih u Nišu i Novom Sadu, gde su organizovana gledanja polufinala Lige šampiona."

Beli Dvor - Beograd.jpg


Izvor: https://rs.n1info.com/biznis/spektakularno-heineken-finale-lige-sampiona-u-beogradu/
 
Vrh