Šta je novo?

Dvorski kompleks na Dedinju – Beli dvor i Kraljevski dvor

ja to postujem. to je pravo svakog od nas. moze se nesto voleti ili ne voleti.
i ja nisam monarhista, ali nisam ni za to da se otima tudje. Pola forumasa zivi u stanovima koje je otkupilo po ceni koja je manja od trzisne vrednosti jednog jedinog kvadrata.
I sta sad da radimo? da mi ciji roditelji nisu imali srece da steknu stanarsko pravo izbacimo sve te ljude na ulice?
Pa sve i da imamo takve ambicije, nema sanse, jer je pravno gledano sve regularno i ti ljudi su kupili nekretninu. Tacka.

Sto se tice okrivljivanja Aleksandra , Petra, Broza (mike, zike, djoke...) za nasu savremenu istoriju, to samo govori o nasoj nezrelosti kao pojedinaca ili kao nacije. Zaboga, pa mi danas u 21. veku nalazimo alibi za svoju nesposobnost u odlukama celnika drzave od pre 100 godina!?
Pojedine ozbiljne nacije su za to vreme uspele nekoliko puta da se dignu iz pepela, iako su (opravdano) razorene i ponizene od cele evrope!

Isto kao sto ne mogu da krivim svog dedu i pradedu za to koje obrazovanje imam i koliko sam sposoban, uspesan i ostvaren, tako ne mogu da krivim bilo kog celnika Srbije ili Jugoslavije, za danasnju losu situaciju! sve jedno, bio monarhista ili republikanac.
 
Монархисти, републиканци, што год (ако уопште и има смисла таква расправа), свима скупа, а који иоле поштују српску традицију и историју, ваљало би мало више поштовања, ако ништа друго (а није само то, да сад не ширим тему) према потомцима нашег великог јунака Карађорђа.
 
@laki
E to je vec korektno tumacenje i korektna debata, bez onoga "jel ti to tata ostavio". Naravno da je vlasnicka struktura bila i nasilno menjana u Srbiji. Pa pogledajte samo Banatske gradove svapske kuce u koje su se useljavali srpski kolonisti, ali moja teza ovde je ta da se u narodu podgreva mit bezgresnih Karadjordjevica. Da oni po poreklu Karadjordja mogu da imaju jedan respekt ali po kralju Aleksandru je vrlo diskutabilno. Ne kazem da jedno drugo potire, ali po toj teoriji nasledjivanja onda i Titova familija moze komotno da se vrati u vilu Mir.
@Zvezdarka
Hipoteticki ako ja zaduzim zemlju na bilo koji nacin, da li to oslobadja kasnije odgovornosti moje potomke da prave greske kobne po istoriju drzave i naroda.
Aleksandar je zacetnik odumiranja srpske nacije. Hvala mu na tome. Tito je samo nastavljac. Spomenike onda treba postaviti obojici. Da ne govorim dalje o srpskom rodoslovu ovog danasnjeg kvaziprinca koga ima samo u tragovma.
 
Za pocetak svapske kuce u vojvodini su namirene medjudrzavnim dogovorom kao i iseljavanje folksdojcera iz apv .Slazem se da je aca dosta toga upropastio takodje da je zavrnuo brata za presto i stavio ga u ludnicu .Da je djordje zivo u bg u ruskoj ulici da je bio u bg i za vrijeme okupacije .Takodje se 44 pojavio u dvoru pred pekom i ekipom oni ostali zateceni .
 
Nema potrebe da se odlucujem.
Zivim u Republici Srbiji i postujem je.
Ako se (ikada) postavi referendumsko pitanje monarhija ili republika, tada cu razmisljati i odluciti.

P.S. bilo bi lepo da pokusamo da se drzimo tematike odredjenog imenom teme.
 
Fotografije sinova princa Aleksandra Karađorđevića, Aleksandra III i Petra III, koje su se proširile internetom pre priliče učesnicima raznih rijaliti programa, nego članovima kraljevske porodice. Mladi prinčevi slikali su se u razularenom provodu, sa oskudno obučenim devojkama, pištoljima...
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/600513 ... ovode-FOTO
 
Зар неки од вас нису већ одавно, после свега, научили да се медијима ништа не сме здраво за готово веровати?

Да је сваку вест могуће пласирати "препарирану", и визуелно и текстуално, баш онако како је замишљено да она треба да делује на примаоца, без обзира је ли истинита, лажна или, најгоре - полуистинита?

Да сваку информацију, пре но је узмете здраво за готово, морате најпре више пута, из поузданих и директних извора проверити?

И, зар нисте уочили да овде (а и не само овде) и даље у делу медија и јавности постоји систематско блаћење и ружење припадника династије Карађорђевић?

А, с обзиром ко их, и још важније, зашто, тако систематски пљује, и одакле долазе такве вести, онда су ствари, ваљда, још јасније...

То важи, дакле, за све вести, глобално, о свему, од политике, до савета о дијетама, а о ове Карађорђевићима су, заправо, тек један мали пример...
Заправо, скоро да и нема неке "јавне личности" о којој медији не пишу "свашта", најчешће гомилу лажи и полуистина...

Ја своје рекох - ко је разумео - схватиће...

Пријатна вам ноћ свима!
 
Sve je to tacno...ali svejedno slike su grozne.
 
ZvezdarkaVracaric":j70l998n je napisao(la):
Зар неки од вас нису већ одавно, после свега, научили да се медијима ништа не сме здраво за готово веровати?

Да је сваку вест могуће пласирати "препарирану", и визуелно и текстуално, баш онако како је замишљено да она треба да делује на примаоца, без обзира је ли истинита, лажна или, најгоре - полуистинита?

Да сваку информацију, пре но је узмете здраво за готово, морате најпре више пута, из поузданих и директних извора проверити?

И, зар нисте уочили да овде (а и не само овде) и даље у делу медија и јавности постоји систематско блаћење и ружење припадника династије Карађорђевић?

А, с обзиром ко их, и још важније, зашто, тако систематски пљује, и одакле долазе такве вести, онда су ствари, ваљда, још јасније...

То важи, дакле, за све вести, глобално, о свему, од политике, до савета о дијетама, а о ове Карађорђевићима су, заправо, тек један мали пример...
Заправо, скоро да и нема неке "јавне личности" о којој медији не пишу "свашта", најчешће гомилу лажи и полуистина...

Ја своје рекох - ко је разумео - схватиће...

Пријатна вам ноћ свима!



Zvezdarka, čuo sam jednu priču, ne znam da li je istinita, a i ja je prepričavam po sećanju kako sam je čuo.
Naime, kada je Napoelon došao u Pariz, savremenici iz preživelih plemićkih i drugih uglednih porodica su ga nipodaštavali sa prezirom, govorili su da je on sin korzikanskog čobanina. Na to im je on uzvratio: "vi ste svi, gospodo, potomci, a ja sam predak."

(naravno, Napoleonov otac nije bio čobanin, ali mislim da je poenta, bar što se tiče potomaka i predaka, jasna)
 
Вожд":3h2fc4oq je napisao(la):
Fotografije sinova princa Aleksandra Karađorđevića, Aleksandra III i Petra III, koje su se proširile internetom pre priliče učesnicima raznih rijaliti programa, nego članovima kraljevske porodice. Mladi prinčevi slikali su se u razularenom provodu, sa oskudno obučenim devojkama, pištoljima...
Nema razloga za brigu. Oni samo nastavljaju svetlu tradiciju svojih predaka, tj. svoga dede koji je isto tako voleo lude žurke, žene sumnjivog morala, a najviše od svega je voleo alkohol.
 
Александар Карађорђевић: Тужићу Србију до Стразбура ако ми не врати дедовину
Д. МАТОВИЋ | 12. март 2016. 16:20 | Коментара: 0

Принц Александар Карађорђевић о враћању имовине одузете краљевској породици после Другог светског рата

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... i-dedovinu
 
Vrh