Šta je novo?

Drumsko železnički most Vinča-Pančevo

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=364647#p364647:24retcv8 je napisao(la):
Karlo del Ponte » 28 Dec 2015 12:11 pm[/url]":24retcv8]На слици је вијадукт, а не мост.
U opisu videa pise da se grade i mostovi tako.
 
I na kraju jel su predvideli budžet u 2016 za "otkup" zemljišta i kuća na trasi?
 
Mostovi Borca - Zemun i Vinca - Starcevo (tjst Pancevo) ce biti mostovi koji skidaju teziste transporta sa Pancevackog mosta da bi on mogao u kompletu da se rekonstruise i renovira. Samo daj boze da krenu ove godine. Plus tu su sada izbori i ako ne pobedi SNS, dzaba sva ova planiranja kada ce DOS opet sesti na fotelje i krasti koga stigne. Jedino sa SNS ce vidimo zavrsene koridore. Most Vinca - Starcevo (Pancevo) bi mnogo znacio za ceo Banat i putnike iz Rumunije, Ukrajine i Rusije, jer ce spajati celu Srbiju sa severoistokom, a Pancevo ce mozda opet (kao nekad u Titovo vreme) postati najveci industrijski centar Srbije.
 
Lično nisam ni pristalica ove vlasti, daleko od toga. Ali ima puno gorih od njih. Ako se zuti vrate, što kaže kolega, na..bali smo. Most Vinča Starčevo je deo obilaznice oko Beograda, iako jednim krajem izlazi u drugi grad.

Mada bi Pančevac i sada mogao da se rekonstruiše. Ko dodje do Bubanj-Potoka, doćiće i do T6, pa na Pupinov most, ako hoće u Pančevo i okolinu. Tako da još uvek neizgrađeni most koji je tema ove priče nikako ne sme da bude izgovor što se Pančevački most ne obnavlja. Krajnje je vreme za to, bezbednost je odavno i veoma ugrozena.
 
Neeee, počela kampanja, botovi nadiru!

Inače, Krčmaru, ti tvoji "napredni" dve godine ne umeju da zakrpe rupetinu na pešačkoj stazi na Brankovom mostu. Na ovom forumu ljudi imaju mozak, prenesi slobodno tvojima u stranci da će botovanje ovde samo da izazove kontra efekat. Kenjajte po Blicu i Kuriru, preskočite ovaj forum. Lakše i vama i nama.
 
Mihajlo, +1 od mene. Mislim da je ovaj forum prerastao te dnevno političke svinjarije sa bilo koje strane.
 
plus 1 :) :kk:
Jb*g... došlo dotle da mora svaka tema posebno da se brani :mrgreen:
 
Sve se tešimo time, ovi kao rade nesto, bar prave puteve, oni pre njih nisu ništa. Ali sve je to smuti pa prospi. Izbori mogu da se priblizavaju, botovi mogu da botuju. Ali ja sam veran svojoj višegodišnjoj tradiciji - ne glasam, jer nemam za koga.
 
Izvini, ko se to teši?

Kako to ovi rade, a prerhodni ništa?!

Ko je ugovorio kineski most, preljina-ljig, sve deonice do sada na južnom kraku koridora 10,kao i istočnom kraku? Ko je ugovorio ruski kredit za železnicu i kuvajtski za prokop? Ko je izgradio most na adi i beški?

Pošto vidim da pratiš infrastrukturu, da te pitam, koliko su projekata ugovorili ovi tvoji koji će se graditi posle njih,a koliko žuti?


Ko je otvorio "radove" na južnom toku i na brzoj pruzi do Budimpešta?


Batali nas sns propagande.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Manite se politike, to nikome nije dobro donelo sem političarima ...
Ja idem logikom, ako su predvideli novce za otkup zemlje i "nelegalnih" objekata, onda će se raditi nešto, jer svaka godina je bitna, svaki most, svaki put, ko će da ga izgradi pod kojom političkom zastavom nije bitno, a mene iskreno i ne interesuje, bitno je samo da se gradi i to kvalitetno.

sa Pančevačke strane mislim da će lakše ići otkup jer su to "samo" njive tj, nema objekata. Doduše nešto nisam čuo ni da su oni spremili novce za otkup tog zemljišta
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368401#p368401:ddsea6j7 je napisao(la):
MilisaV » Sub Jan 23, 2016 9:43 pm[/url]":ddsea6j7]Izvini, ko se to teši?

Kako to ovi rade, a prerhodni ništa?!

Ko je ugovorio kineski most, preljina-ljig, sve deonice do sada na južnom kraku koridora 10,kao i istočnom kraku? Ko je ugovorio ruski kredit za železnicu i kuvajtski za prokop? Ko je izgradio most na adi i beški?

Pošto vidim da pratiš infrastrukturu, da te pitam, koliko su projekata ugovorili ovi tvoji koji će se graditi posle njih,a koliko žuti?


Ko je otvorio "radove" na južnom toku i na brzoj pruzi do Budimpešta?


Batali nas sns propagande.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока


Nije to propaganda, nego narod pripisuje onome za cije se vreme uradi. U tom smislu sam mislio. I koji MOJI? To su mozda TVOJI, nosi ih kući slobodno sve đuture. Pravo da ti kazem, ne znam koje sta ugovarao, ne zanima me. Ja ne kazem da su ovi dobri, daleko im lepa kuća. Ali daleko i žutima. A koga bi voleo da vidim kao sledeću vlast, to ne znam...

Nego, hoce se raditi neki kršteni put od Starčeva do Pančeva da bi bio bolji prolaz mostu? Sadasnji put ima dve trake po smeru, istina, ali ne liči ni na šta.
 
Колико знам, тај мост би у наставку ишао до укрштања са вршачким путем (садашњим или неким новим, отом потом). Вероватно би се у склопу изградње моста и пратећих прилаза освежио и пут између Панчева и Старчева, али не верујем да би то била нека велика реконструкција, нити мислим да за тим има потребе.
 
Koliko znam nema planova za taj put. Daleko je vaznije da ta 'obilaznica' stigne do Nadela pa zatim do Novoseljanskog puta (tj Vrsackog sto rece Barkli)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=368668#p368668:1gyjvhj2 je napisao(la):
Blade » Today, 10:06[/url]":1gyjvhj2]

Nije to propaganda, nego narod pripisuje onome za cije se vreme uradi. U tom smislu sam mislio.


Nažalost, ako prosečan građanin (narod) razmišlja i pripisuje onako kako ti činiš, onda ovaj narod zaslužuje ovakvu vlasti kakvu ima i zaslužuje sve što mu se dešava.
 
Izvini, ko tebi drma kavez?

Sta tu nešto izvrćeš i uvrćeš? To mozeš sa nekim drugim od koga si intelektualno jači, pa možeš da mu pripišeš i ono što nije rekao. A ja ti to stvarno neću tolerisati, niti će ti kod mene proći.

Gde sam ja napisao kako rezonujem nešto u tom smislu?
 
Blade, nisi bot, ali si uhvacen u neznanju.
Ako i siroke mase ne znaju ko je koji projekat ugovorio, ovde se to vrlo dobro zna i nema razloga da zamagljujemo istinu.
 
Istina bi trebalo da se zna i ja sam za to. Ne kazem ja da nije istina to što vi kažete, nego vam samo kazem da se jednostavno u narodu neki projekat pripise onome za cije se vlasti zavrsio. Sve ovo sto se u skorije vreme uradilo, niko ne spominje prethodnu vlast, kao da i nije bila. Svi kazu da je SNS zasluzan za sve i to tako ostane.

Nema narod druga posla, nego da se bavi time ko je započeo, ko je završio. Ljudi se bore da sastave kraj sa krajem, nemaju vremena ni snage, da se bave time. Nego propaganda, medijska pompa i to ostane tako i ćao...

Mada to sto neko gdradi puteve, nema veze da je dobra vlast. Svaka vlast moze da uzme kredite i gradi puteve. To nije nauka. Za moj pojam, mozda sam vec rekao, dobra vlast nisu bili ni žuti, niti su ovi sada,...Niti, pošteno da vam kažem, vidim neku treću koja će biti dobra. Mozda pesimistično sa moje strane, ali tako je...
 
Него, јеси чуо ти за феномен живог блата, и шта се дешава кад покушаваш из њега да се искобељаш?

Погрешио си, човече, не батргај се даље. Напишеш: "Аха, да, тачно - уговорили жути. Нисам то имао у виду". И испаднеш фаца. Ништа то не боли. Кога брига за кога ће ко од нас да гласа?!
 
Ko su to svi? Ako ti tako razmišljaš nemoj govoriti "svi".

To si pisao da "ovi" (tvoji) grade puteve.
Ništa ja ne izvrćem.


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Pa grade, jer su oni sada na vlasti. Svako moze da gradi kada uzme kredit, koji narod posle otplaćuje. Tako je i prosla vlast radila, cije kredite ne da nismo otplatili, nego ima jos da gulimo i da gulimo. A koliko su nas ovi zaduzili, to jos nije stiglo, a kad stigne, Bog te pita kako će biti. Iz kog razloga stalno ponavljas da su oni moji?
 
Jos ne postoji plan za ovaj most a treba izmestiti transportni saobracaj,kad misle da ga pocnu uopste?
 
Što se tiče Puta od Pančeva do Starčeva, kao da je to neki dugačak put :), Ako se računa od Početka Rafinerije jer tu se završava Vojlovica koja je eto sad deo Pančeva pa do kraja Rafinerije kad već počinje Starčevo, taj put je sasvim dovoljan, Da bi se proširio ima mesta, ali ne bi se mnogo dobilo jer bi već posle neka 2-3 km imao suženje i prvu Osnovnu Školu sa sve semaforom, a i morali bi da naspu teren i da eliminišu biciklističku stazu u svemu tome i da iseku dosta drveća ... itd a onda logikom i da izmeste jednu NIS-ovu benzinsku pumpu ... ma nema od proširenja ništa ... a i realno nema potrebe, umalo da zaboravim ako bi i neko i hteo da to uradi morao bi da menja planove NIS-a o budućoj izgradnji ...
tu će verovatno da naprave isključenje sa puta koji nastavlja dalje.
E sad još samo da krenu u realizaciju svega toga, koliko vidim ko zna kad ...
 
Nisam dugo prosao tim putem, ali ako od tada nije obnovljen, smatram da mu je potrebna rekonstrukcija, jer ovakav kakav je, teško moze biti dobar prilaz jednom tranitnom mostu koji povezuje dva grada (ne bas direktno, jer izlazi u sela sa obe strane) i dve regije.

https://www.google.rs/maps/@44.8477399, ... 312!8i6656

Ovako mislim da izgleda trenutno, moglo bi to malo bolje.
 
Vrh