Šta je novo?

Dragan Djilas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ambassador

Advanced
Učlanjen(a)
04.07.2007.
Poruke
3.096
Pohvaljen
5
Lokacija
Belgrade
KRITERIJUM ZA NAGRADU JE, KAO I PRETHODNIH GODINA, POZITIVAN DOPRINOS UNAPREĐENJU DRUŠTVENIH INSTITUCIJA U JAVNOM INTERESU
Dragan Đilas, gradonačelnik Beograda, izabran je za ličnost godine većinom glasova članova uredništva nedeljnika "Vreme". Kriterijum za nagradu je, kao i prethodnih godina, pozitivan doprinos unapređenju društvenih institucija u javnom interesu. Kolegijum nedeljnika "Vreme" smatra da je Đilas tokom protekle godine ostvario značajne rezultate koji prevazilaze okvire redovnog obavljanja funkcije. Energičnost i lični angažman gradonačelnika doveli su do unapređenja rada javnih službi glavnog grada Srbije i, u skladu s tim, povećanja kvaliteta života građana. Đilas je unapredio i ugled institucije – gradonačelnika. Opširan intervju sa Draganom Đilasom biće objavljen u sledećem broju "Vremena", 13. janura 2011.
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=969664


Ili je ovo debelo plaćeno, ušta se iskreno nadam, ili je Vreme zaista nisko palo.

Neko ko bagerima iseljava romsko naselje, ili ga ograđuje žicom, ali ga ona na ne"ekskluzivnim" lokacijama ne zanimaju, uništava Bulevare, ubija drveće, pravi proplanke i preuzima zasluge preminulog gradonačelnika, uništava socijalni život, direktno napadajući siromašne, dok sa druge strane deli pare iz budžeta za stvari koje nisu njegova nadležnost (kako bi naravno pokupio glasove penzionera i ekonomski depriviranih sa pravom glasa - setimo se, Romi nemaju lične karte), koristi privilegije dajući titulu počasnog građanina Beograda marginalnoj ličnosti kao što je Migel Anhel Moratinos, neko ko misli da Beograđani ne smeju slobodno da šetaju svojim gradom, i njih optužuje za uništavanje našeg grada od strane plemena divljaka sa kojim dovoljno deli mišljenje.

Iskompleksirani čovek koji bi veliki grad da napravi dovoljno malim da bi se osetio dovoljno sposobnim da mu bude gradonačelnik.
 
Kako bi ti iselio romsko naselje? Đubravnikom i lopatom? :)
Bulevar je lepšisad ego što je bio, a sad što se drveća tiče, sa istorijske tačke to neće imati nekog značaja verujem.
Te iste Rome je smestio u higijenski bolje uslove a sad što će ih oni kad tad pogoršati bože moj. Kao i uvek mene nervira kada oni traže stanove kao da su penzionisani kontrolori leta jbt. Šta li bi stavljali u stan ne bih smeo da zamišljam. Njihovu decu je "naterao" da idu u školu kako barem njih niko ne bi terao sa državnog zemljišta koje nisu platili i za koje ne plaćaju porez.
Uvek naglašava da proces pravljenja saobraćajnica i druge važne infrastrukture nije nešto što se može uraditi preko noći nego kroz više godina i Vlada.

Previše se obazirete odnosno pred očima su vam samo negativne stvari. :)
 
Đilas, najšerif godine! Bože, kako mi je muka od njega. Vreme je kod mene zbog ovoga izgubilo svako poštovanje. Drvosek, homofob, palanački tajkun je ličnost godine. O užasa.

Moram da dodam:
Javna preduzeća pljačkaju narod, gsp nikag gori (povratak u devedesete). Evo kako izgleda đilasokratija: imamo Grad Beograd (instituciju). U okviru nje postoji Sekretarijat za saobraćaj. U okviru njega postoji Direkcija za javni prevoz a u okviru nje postoji Sektor za taksi prevoz. U ovom sektoru radi 9 (devet) ljudi, većinom direktora i sekretarica. I niko od njih nije u stanju da obavi posao (uverio se lično). I sad je ovaj đilasokratski sistem administiraranja palankom dobar za Vreme. Na ulici cveta siva ekonomija. Prodaja na kutijama je ponovo odlika Đilasopalanke (naseobina u centru Srbije, bez Roma i homoseksualaca koja se nekada zvala Beograd dok je ličila na grad).
 
Koliko sam ispratio ovogodišnje i lanjsko Vreme, oni boljeg sponzora od Đilasa nisu imali, a još preko toga i nema nekih drugih jakih kandidata.. ništa neobično..
 
Odnos Vremena i neimenovanog "tajkuna". Veoma zanimljiva reakcija glavnog urednika Vremena, Žarkovića!

[video]http://www.youtube.com/watch?v=efn5EtNPmNQ[/video]
 
Bože, sačuvaj.

Ja više nikad Vreme neću kupiti.

Dajte ljudi, pa raspitajte se kod ljudi koji rade u Gradu ili sa Gradom kakvo mišljenje imaju o Đilasu, pa će vam biti jasno. Ili se samo provozajte gradskim prevozom. Ili pročitajte epopeju o troškovima za most. Ili otiđite do "humano raseljenih" kontejnera pa se raspitajte gde su završili, a koliko su koštali, ili se raspitajte o sektoru za metro, ili o troškovima gradske uprave za raznorazne gluposti, ili pokušajte da kupite pivo posle 22h, ili otiđite do Tašmajdanskog parka, prošetajte Bulevarom, pitajte Drvenog Advokata šta misli o Đilasu. Pokušajte da izađete van kuće kad vam se džipčina parkira ispred ulaza, pokušajte da izbegnete rupe na putevima, pucanje kanalizacije u novoobnovljenim ulicama, prošetajte se Požeškom, provozajte se "petljom" kod Careve ćuprije... da nastavim?

Ne, nije sve tako crno, naravno. Ali on jeste.
 
ma kakvo Vreme. te novine, po meni, nisu nikada ni imale kredibilitet. večito su se uvlačili u dupe pojedinim ljudima iz DS-a
 
jovanovm":25lc0b2y je napisao(la):
Bože, sačuvaj.

Ja više nikad Vreme neću kupiti.
Ja sam to rešio kad su izdali pamflet u kome objašnjavaju kako je drveće na bulevaru moralo da se poseče, sa sve onom slikom zelenog drveća pod snegom..
 
Uzasno je sto mi nemamo alternativu, odnosno imamo je, ali je ona isto tako korumpirana, nesposobna i vec vise puta isprobavana.
Nisam pametan sta raditi, ali znam da se plasim Djilasa i njegovih ideja koje nepodlezu raspravi.
 
medjutim":1k31s474 je napisao(la):
jovanovm":1k31s474 je napisao(la):
Bože, sačuvaj.

Ja više nikad Vreme neću kupiti.
Ja sam to rešio kad su izdali pamflet u kome objašnjavaju kako je drveće na bulevaru moralo da se poseče, sa sve onom slikom zelenog drveća pod snegom..
+1

Bulevarac":1k31s474 je napisao(la):
Uzasno je sto mi nemamo alternativu, odnosno imamo je, ali je ona isto tako korumpirana, nesposobna i vec vise puta isprobavana.
Nisam pametan sta raditi, ali znam da se plasim Djilasa i njegovih ideja koje nepodlezu raspravi.
+1
 
Bulevarac":3qs1r7n1 je napisao(la):
Uzasno je sto mi nemamo alternativu, odnosno imamo je, ali je ona isto tako korumpirana, nesposobna i vec vise puta isprobavana.
Нажалост, само +1. Да ли ће икад доћи време када ћемо бирати веће добро, а не мање зло?
 
Archangel":spbsy6fg je napisao(la):
Kako bi ti iselio romsko naselje? Đubravnikom i lopatom? :)
Bulevar je lepšisad ego što je bio, a sad što se drveća tiče, sa istorijske tačke to neće imati nekog značaja verujem.
ne kapiram, ali skroz iskreno sta si podrazumevao pod ovim da sa istorijske tacke ovo nece imati nekog znacaja? Mislish, kroz 200 godina i oni stari platani bi pomrli pa ajde sad da ih zamenimo :)

Za mene je Djilas gradonacelnik centra i Novog Beograda. Zemun namerno i totalno ignorishe, zbog druge stranke na vlasti i time se jasno deklarishe kao gradonacelnik samo poslusnika, a ne svih gradjana ovog grada od kojih svih uzima pare za gradsku kasu, koja je apsolutno netransparentna i chije se stanje (i finansijsko rukovodjenje) sramotno krije. Zbog netransparentne finansijske konstrukcije mosta preko ade, mi metro necemo videti josh barem 10 godina. Da ne govorimo sto se nije zalozhio da barem to sto papreno platimo, dobijemo kako treba. Nego ce UMP biti josh jedan bulevar sa xy raskrsnica i semafora. Zbog prezaduzenosti grada necemo videti niti metro, niti Operu. GSP je gori sada nego sto je bio 2005,2006te. Manji broj vozila, koja se raspadaju,osim za centralne gradske linije gde se kupuju i dabldekeri.

Dotichni se ponasa kao vlastelin, lokalni velmoza koji, svakih mesec dva, naruchi neki pohvalni tekst o sebi. Imamo ovo od Vremena, a pre tri meseca je bilo ovo http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/205622/Slobodni-strelac. Studio B je sada najgora televizija po pitanju informativnog programa, gora i od rts-a.

Zameram mu i to sto se ne cuje po pitanju prosirenja zverinjaka na donji kraj Kalemegdana, a zoo vrt je ove godine postao gradska institucija.
 
Hehe zaboravio sam na Zoo vrt. :)

Drugari, alternativu stvaramo sami, to je jedino rešenje. Nema uzdajanja u druge.

UG!
 
mradulovic":sxmoo692 je napisao(la):
Archangel":sxmoo692 je napisao(la):
Kako bi ti iselio romsko naselje? Đubravnikom i lopatom? :)
Bulevar je lepšisad ego što je bio, a sad što se drveća tiče, sa istorijske tačke to neće imati nekog značaja verujem.
ne kapiram, ali skroz iskreno sta si podrazumevao pod ovim da sa istorijske tacke ovo nece imati nekog znacaja? Mislish, kroz 200 godina i oni stari platani bi pomrli pa ajde sad da ih zamenimo :)
Mislio sam da za 30-50 godina, ovi novi platani će biti veliki a na stare će ljudi zaboraviti, osim nas ako doživimo to doba :D
 
Ja imam ličnih razloga da mrzim Đilasa (njegova firma je prevarila moju za neku lovu koja je njegovoj beznačajno sitna, ali mojoj i te kako bitna). Pa ipak, ne mogu a da ne primetim da čovek radi, povlači nepopularne (ali neophodne) poteze, i da nije 100% gluv za tuđa mišljenja (samo 99%, ali i tih 1% nekad znači).

Što se tiče drveća, sjašite više sa te teme. Što se niste bunili kada su svi platani posečeni u Južnom bulevaru, pre 20 i kusur godina? Bila frka od Bakočevića, a? A drvenom advokatu bi bilo pametnije da je spremao ispite...

Ne znam stvarno šta vi hoćete - KONAČNO dobijamo novi most (koliko košta, košta). Podmlađuje se vozni park GSP-a (prvo trole - kakve su, takve su, ali nove su - a uskoro i tramvaji). Počela je priča oko modernizacije sistema naplate karata. Gomila ulica je sređena i to solidnije nego u prethodnom periodu. Aktivirana je gradska železnica. Radi se na fasadama. Gradska čistoća dramatično bolje radi. Uklonjena su nehigijenska naselja naseljena po nalogu romskih kriminogenih struktura i delu porodica obezbeđeni normalniji uslovi za život.
 
*Što se tiče drveća, sjašite više sa te teme. Što se niste bunili kada su svi platani posečeni u Južnom bulevaru, pre 20 i kusur godina? Bila frka od Bakočevića, a? A drvenom advokatu bi bilo pametnije da je spremao ispite...

-Ovaj tvoj komentar sve govori.

Ne mozes tako ici u retrospektivu i kriviti nekog koji je sada uradio nesto.Ako idemo tom logikom mozemo bilo kome bilo sta da prikacimo.

A drvenog advokata nemoj vredjati jer decko stvarno nije zasluzio.I nemas nikakvo pravo da mu kazes sta je pametnije.On je recimo vec 2 godine zvanicni prevodilac kineskih delegacija u beogradu bez obzira sto jos nije zavrsio fakultet.

*Ne znam stvarno šta vi hoćete - KONAČNO dobijamo novi most (koliko košta, košta). Podmlađuje se vozni park GSP-a (prvo trole - kakve su, takve su, ali nove su - a uskoro i tramvaji). Počela je priča oko modernizacije sistema naplate karata. Gomila ulica je sređena i to solidnije nego u prethodnom periodu. Aktivirana je gradska železnica. Radi se na fasadama. Gradska čistoća dramatično bolje radi. Uklonjena su nehigijenska naselja naseljena po nalogu romskih kriminogenih struktura i delu porodica obezbeđeni normalniji uslovi za život.

-Koliko kosta kosta,da li recimo kada kupujes novog yuga te boli uvo da li ces ga platiti 5000 eura ili 10 000 eura i isto kazes koliko kosta kosta ipak je novi auto???

Bravo za trolejbuse,slazem se.20 tramvaja nece preterano promeniti sliku grada i ne verujem da ce dugo poziveti kod nas(ne zbog gradonacelnika vec kulture putnika).To sto autobusi se raspadaju i pale na sve strane nema veze.I sto ikarbusi 2009 godiste imaju selotejpom ulepljene sofersajbne.Stanje je vecinski uzasno u gsp-u,non stop su neki protesti,a ako razumeh dobro direktora bice vecih strajkova posle nove godine ako im se ne izadje u susret.Mozda je i zato dao direktor ostavku.

Kad kazes gomila ulica mislis na pozesku koja je u ocajnom stanju i bulevar koji je u solidnom(ako izuzmemo secu).Slazem se za fasade i gradsku zeleznicu,mada ne bas za cistocu.A zelenilo radi gore nego ikad jer seku po gradu sto moze svako primetiti sve u sesnaes' kako bi se reklo.

Uklonjeno je jedno nehigijensko naselje kod gazele,moram priznati humano i efikasno.Dok ovog izmedju Belvila i Buvljaka ne znam kako ce biti reseno,ali trebalo je jos tada da se uradi a ne da se ostavlja za 2011. godinu.
 
Самајло, брате слатки, да могу десет плусева бих ти дао. Овако, само један. :kk:

Да нема тебе и Аранђела на овој страни, човек би помислио да је улетео на неки егзотични сајбер-талибански сајт. То све забринуто за мањинска, животињска и биљна права, па све с хуманистичких висина пуфће на првог човека на српској политичкој сцени који енергијом и марљивошћу подсећа на покојног Ђинђића.

Јесте, з.сро је ствар арогантном сечом платана, али је макар то укапирао и пронашао начин да колико-толико поправи ствар. Што се осталог тиче, све оно због чега му Амбасадор даје кеца (расељавање дела Ромвила1 како би Универзијада протекла у регуларним условима, расељавање Ромвила2 код Газеле како нам центар града не би подсећао на Калкуту, реконструкције неколико великих улица, мостови, обнова ГСП-а и градске железнице, доплате породиљама до пуне плате, помоћ сиромашним суграђанима, апел хомо заједници да не пујда будале...), за мене није демагогија, већ сигнал да је реч о реалном човеку који гледа да из постојећег извуче максимум и 20 одсто мањи буџет учини активним.
 
sizif":u9q9w3t8 je napisao(la):
...

Да нема тебе и Аранђела на овој страни, човек би помислио да је улетео на неки егзотични сајбер-талибански сајт. То све забринуто за мањинска, животињска и биљна права, па све с хуманистичких висина пуфће на првог човека на српској политичкој сцени који енергијом и марљивошћу подсећа на покојног Ђинђића.

...
Radi se o OSNOVNIM ljudskim pravima. Ako nema osnove nema ničega. On ih ne brani, on ih ukida. Veze sa Đinđićem ima samo kol'ko je "Đ". Đilas je populista a Đinđić to nije bio. Prema tome bliži je Tomi Nikoliću npr. Kažeš i da je je uputio
апел хомо заједници да не пујда будале
a ne misliš da je trebalo da bude obrnuto i da na zajednicu bu**** apeluje da ne ugrožavaju tuđa ljudska prava. A šta je bilo kada je prošle godine podržao direktora Sava Centra koji je protivustavno zabranio kulturne sadržaje samo zato što ih organizuje gay udruženje.

Za razliku od tebe pre nego što počnem kao građanin da validiram njegov rad on kod mene ne prolazi kao čovek. Na tom ispitu je pao više puta.
 
Znaci koliko ste vi negativni ljudi ja ne verujem.
Ajde da krenemo kontra,da oduzmemo sve uradjeno.

-Gazela bi se raspadala i dalje.

-Karton city bi i dalje bio turisticka atrakcija strancima.

-Kladionice jedina zanimacija klincima za vreme malih i velikih odmora.

-Beograd i dalje bez novih mostova.

-Beograd i dalje bez modernog Bulevara.

-I dalje guzva u vrticima.

-Bio bi neko ko bi rekao ''Ako,lomite Beograd za paradu,super,sledece godine opet.''

-Beograd nije narucio nove tramvaje i trole.

-Autoput od Bubanj potoka do Geneksa bi se raspadao.


Ako je ovo vama malo,super ste. Sto se mene tice,promene su itekako vidljive. Svaka cast Djilasu,samo neka tako nastavi.

p.s. NIsam glasac DS-a.
 
Ja ono što sam rekao, zaista i mislim. Član sam DS od 1998, ali nisam nogom kročio u stranku od Đinđićevog ubistva i nemam nikakve veze sa PR stranke (niti bih imao, obzirom da nam je ona kr... od portparolke preletačica iz Lige za Šumadiju). A za Đilasa sam se na prošlim izborima jedva naterao da glasam, u nedostatku drugih normalnih kandidata.
 
@Reks

-Gazela bi se raspadala i dalje.

Ugovor i plan potpisan pre Đilasa, rešenje odugovlačeno od strane istog.

-Karton city bi i dalje bio turisticka atrakcija strancima.
Naravno, jer ljudi koji su u njemu živeli nisu toliko bili važni koliko sramota da u ulickanom Beogradu živi i neko siromašan. Ovako je lakše, bar ih ne gledaš svaki dan.

-Kladionice jedina zanimacija klincima za vreme malih i velikih odmora.
Sada je nešto drugo? Kakve ovo ima veze sa Đilasom? BTW, igraonice su u "fazonu" ako nisi u toku.

-Beograd i dalje bez novih mostova.
Most planiran, potpisan, i projektovanje započeto pre Đilasa. Sredstva takođe obezbeđena. Jedino što se desilo za vreme njegovog mandata je dalje pumpanje cene mosta i vađenje novih kredita.

-Beograd i dalje bez modernog Bulevara.

Opet, kredit obezbeđen pre Đilasa. Iako je tramvaj osetno brži, možda bi se rekonstrukcija istog Bulevara desila bez simboličnog stavljanja do znanja građanima da oni ne žive i ne odlučuju o svom gradu. Takođe, sviđa mi se što sad imam 500 reklama ispred svakog drveta u Bulevaru. Čisto da se zna "čiji je". :)

-I dalje guzva u vrticima.

Je li sad mnogo bolje?

-Bio bi neko ko bi rekao ''Ako,lomite Beograd za paradu,super,sledece godine opet.''

Oprosti, niko nije lomio Beograd ZA paradu, nego protiv. Da se Đilas pitao, lomili bi i ljudske glave.

-Beograd nije narucio nove tramvaje i trole.

Opet, ugovori potpisani i planirani pre Đilasovog dolaska na vlast. Mislim da je već neko pojasnio o sadašnjem stanju autobusa i GSPa gore. BTW, video sam dva nova Ikarbusa danas kako voze pod uglom od 35 stepeni... simptom ti je poznat predpostavljam?

-Autoput od Bubanj potoka do Geneksa bi se raspadao.

Ahm, repetitio mater studiorum est. Rekonstrukcija autoputa je planirana pre Đilasovog dolaska na vlast. O kvalitetu rekonstrukcije ćemo suditi posle ove zime...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh