Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Gledajuci ovaj snimak sto sam okacio, jel i vama deluje da ovaj auto na nekim delovima bas poskakuje?
 
Uskoro snimak
59368792-187D-4808-AE4C-0FDA1AD356EE.jpeg
IMG_3523.jpeg
IMG_3510.jpeg
IMG_3505.jpeg
IMG_3492.jpeg
IMG_3485.jpeg
 
Свака част за снимак, @sergio_spector!

Кад си пролазио, тад је званично пуштен саобраћај? Ако јесте, веома велики безбедности пропуст... Возила и радници необележени на путу, возила радника у супротном смеру... Баш би ме занимало шта би Весара и Вучко имали да кажу да се не дај Боже догодила саобраћајна незгода на отварању.

Колико видим, ограничење брзине је 80 km/h целом деоницом? Ако јесте, рекао бих да је то због мале ширине средњег појаса. Видим да су морали носаче/шипке знакова да увијају. Да ли се зна колика је ширина средњег појаса?

Штета што нема портала са измењивим садржајем. Требало би то да уводе и на мотопутеве.

Велика глупост је што је пут обележен као државни пут I B реда број 27, а не М реда. Сада имамо два паралелна пута са истим ознакама. Надам се да ће то да промене, да буде пут М реда.

Свиђа ми се што има доста СОС-ова тј. места за заустављања у хитним случајевима. Душу дало за радаре. 😁

Први пут видим код нас у употреби знак за област водозахвата.
 
Да ли су реални да су ставили 80 ограничење на мотопут?

Мислим да би надлежно министарство требало да подигне брзину за мотопутеве на 110 на сат као већини држава, с обзиром да ће нам малтене сви мотопутеви бити нови путеви.

Апсолутно. Чак и на "старом" мотопуту Баточина - Крагујевац се вози 110 без проблема.

Pa ne baš. Uz sve ove petljice na putevima gde nema naplate za očekivati je da bude sve više idiota koji idu suprotnim smerovima, poljoprivrednih mašina...

О каквим пољопривредним машинама на мотопуту причаш? На мотопуту важи забрана за сва возила за које важи забрана на аутопуту.

П.С. док не заврше мотопут од Диваца до Иверка, пружни прелаз у Дивцима ће бити врло критично место јер ће се сигурно наћи паметњаковићи који ће ломити или заобилазити рампу. Каква је тамо рампа, полубраник или пуни? С обзиром на ирационално ограничење на мотопуту од 80 км/ч и пружни прелаз, можда ће док не заврше мотопут до Иверка ипак бити боље ићи старим путем за Ваљево.
 
Poslednja izmena od urednika:
П.С. док не заврше мотопут од Диваца до Иверка, пружни прелаз у Дивцима ће бити врло критично место јер ће се сигурно наћи паметњаковићи који ће ломити или заобилазити рампу. Каква је тамо рампа, полубраник или пуни? С обзиром на ирационално ограничење на мотопуту од 80 км/ч и пружни прелаз, можда ће док не заврше мотопут до Иверка ипак бити боље ићи старим путем за Ваљево.
PP u Divcima je sa polubranicima.
 
Neko je mislio na saobraćajce, ako ostane to ograničenje, imaće dobru zaradu na toj deonici.
 
Да ли су реални да су ставили 80 ограничење на мотопут?



Апсолутно. Чак и на "старом" мотопуту Баточина - Крагујевац се вози 110 без проблема.



О каквим пољопривредним машинама на мотопуту причаш? На мотопуту важи забрана за сва возила за које важи забрана на аутопуту.

П.С. док не заврше мотопут од Диваца до Иверка, пружни прелаз у Дивцима ће бити врло критично место јер ће се сигурно наћи паметњаковићи који ће ломити или заобилазити рампу. Каква је тамо рампа, полубраник или пуни? С обзиром на ирационално ограничење на мотопуту од 80 км/ч и пружни прелаз, можда ће док не заврше мотопут до Иверка ипак бити боље ићи старим путем за Ваљево.
Ajde onda molim te prokomentariši i drugi deo mog komentara. Baš me zanima šta kaže zakon za vožnju u suprotnom smeru na autoputu.
 
Надам се да ће негде на пролеће успети завршити преостали део, имају онај надвожњак у Попучкама , и експропријацију за кружни ток , као и сам кружни ток! Бар се надам!!!
 
Skandalozno da je ogranicenje 80(osim nakon iskljucenja gde nekih 100inak metara vazi opste ogranicenje).

Em ga radiše ovoliko dugo, em ne zavrsise do VA, em placeno ko sv. petra kajgana a slag na tortu 80 kmh ogranicenje.
 
Prošao večeras, proširenja sa desne strane imam osećaj da su na svakih 500m, za radare dušo dalo

Što se ograničenja tiče moglo je 100-110 komotno ALI na svakih 1-2km stoji znak za divljač na putu sa obe atrane i iznad svakog je žuta lampa koja treperi. Prvo sam se tripovao da su neki radovi dok nisam skontao o čemu se radi. Moguće je da je to razlog za ograničenja od 80km/h

EDIT: Signalizacija iz pravca Lajkovca vodi za Valjevo starim putem, nisu je još izmenili. Što se tiče uštede u vremenu ima smisla ko ide sa autoputa, ko dolazi iz pravca Lajkovca jedini benefit je izbeći stari put koji je pun ozbiljnih ulegnuća
 
Poslednja izmena:
Сад сам гледао " Везе " кажу у другој половини 2024-е можда заврше....
 
Prošao danas, od lajkovca ka va. Put je dobar, imam zamerku na dilatacije, nisu dobro odradjene. Nisu lepo uklopljene pa auto tresne prelaskom preko njih, po meni za nov put to je neprihvatljivo. Od beograda do Va sa ovakvim ograničenjem uštede vremena nema, čak se i duže putuje sobzirom da su sad intezivni radovi u popučkama, postavljen je semafor i naizmenično puštanje. Optimistično je što se sve snage koje su mesecima bile razvučene po trasi sad su kod mosta preko pruge i starog puta u popučkama i rade kao mravi. Ostatak može da se završi brzo ako se reši eksproprijacija, u šta sumnjam da će do idućeg decembra...
 
Vrh