Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Kod Pivića u petak ujutru (10.11.)
IMG_3015.jpeg
 
Je l mi se čini ili je ovo od 40. sekunde skidan asfalt? I mačina koja se tovari na prikolicu izgleda kao da je za skidanje asfalta
 
Најбитнији део дужине око 4 км је веза АП-а код наплатне станице Лајковац и Ибарске магистрале ( такозвана Обилазница око Лајковца ) још није почео да се ради и што је најгоре више се и не спомиње.
 
За Бг не осим ако се не иде у блокове или Бежанију ) ,али сваки одлазак према Новом Саду или Шиду би био прихватљив ( за сада сви иду Ибарском па преко Орловаче ) јер од центра Лазаревца до уласка на АП сада треба између 15-20 минута завусно од гужве а за то време Ибарском се већ стигло скоро до Шиљаковца . Иста прича је и за одлазак према Чачку, прође се Дудовица и петља Љиг је надохват. Такође завршетком брзе саобраћајнице имали би сви директну везу са Ибарске до Ваљева , и на крају сам Лајковац би продисао да се из њега измести сав транзитни саобраћај.
А посебна је прича да једино становници Лазаревца плаћају друмарину да дођу до Београда чији су део . Младеновац,Обреновац Сурчин и сви други су ослобођени тог намета.....
 
Deonica Loznica-Valjevo nije ni započeta, niti je ko pominje. Kao što je već rečeno, deonica Lajkovac-Lazarevac (najmanje jednako prioritetna kao ova što se gradi) nije ni započeta, niti je ko od odgovornih pominje. Obilaznicu oko Valjeva ni mi ovde ne pominjemo, tj. naši ovdašnji dežurni moleri u ružičaste boje srpskog sveta :D .

Od 4 deonice, jednu (tj. SVEGA 18km) sada smo podelili na dve mini poddeonice, jer ni ona cela nije završena godinama. Koliko će sve ukupno ovako trajati, 15 godina? Dvadeset? Više?

Ne znam, ja zaista mislim da može i mora bolje.
 
Parče kod Pivića su minimalno kratko prikazali 😁

За Бг не осим ако се не иде у блокове или Бежанију ) ,али сваки одлазак према Новом Саду или Шиду би био прихватљив ( за сада сви иду Ибарском па преко Орловаче ) јер од центра Лазаревца до уласка на АП сада треба између 15-20 минута завусно од гужве а за то време Ибарском се већ стигло скоро до Шиљаковца . Иста прича је и за одлазак према Чачку, прође се Дудовица и петља Љиг је надохват. Такође завршетком брзе саобраћајнице имали би сви директну везу са Ибарске до Ваљева , и на крају сам Лајковац би продисао да се из њега измести сав транзитни саобраћај.
А посебна је прича да једино становници Лазаревца плаћају друмарину да дођу до Београда чији су део . Младеновац,Обреновац Сурчин и сви други су ослобођени тог намета.....
Ja sam iz Lazarevca, radio u Šimanovcima, koristio Ibarsku preko godinu dana, namučio se sa kamionima svako jutro, posle nekog vremena prešao na AP i preporodio se. Mnogo odmorniji uveče stizao kući. Sad radim u Valjevu i prolazim svakodnevno kroz Lajkovac i za npr moj slučaj bi obilaznica oko Lajkovca baš značila. Slažem se da bi Lajkovac prodisao i da bi se napokon stekli uslovi da se ceo put kroz centar rehabilituje kako se više ne bi vozio drumski slalom oko rupa i šahti 🙂
 
Parče kod Pivića su minimalno kratko prikazali 😁


Ja sam iz Lazarevca, radio u Šimanovcima, koristio Ibarsku preko godinu dana, namučio se sa kamionima svako jutro, posle nekog vremena prešao na AP i preporodio se. Mnogo odmorniji uveče stizao kući. Sad radim u Valjevu i prolazim svakodnevno kroz Lajkovac i za npr moj slučaj bi obilaznica oko Lajkovca baš značila. Slažem se da bi Lajkovac prodisao i da bi se napokon stekli uslovi da se ceo put kroz centar rehabilituje kako se više ne bi vozio drumski slalom oko rupa i šahti 🙂
Kad pominjes te sahte 😁😁😁, kazu jos se nije iskolovao taj strucnjak koji ce da iznivelise sahtu sa asfaltom... Jadna li si moja zemljo...
 
Stajalo je i u cetvrtak pa nista nije bilo. :)
Stalno idu neki kamioni i teraju kamen, a sta nasipaju vise ja stvarno nemam pojma.
Kad sam isao na UB, svako drugo vozilo bilo je kamion, isto tako je i svako 4-5 vozilo kamion na putu Valjevo Lajkovac.

O gasovodu:

U Divcima su inace prosle nedelje kopali i postavljali neke cevi, ja bih rekao da su cevi od gasovoda.
Kao gradonacelnik Lazar Gojkovic kaze da su doveli gas do Lukavca, ali cisto sumnjam.
 
Kamen iz Slovca se vozi za šabac - ruma - ns.

Je l isplivao negde termin otvaranja deonice do Divaca?
Ogroman broj kamiona vuče kamen iz dva kamenoloma iznad Valjeva, na putu ka Kosjeriću. Dok su bile vrućine, pošto su ogromnom pretovaru (naravno, niko ne pomišlja da im poturi vagu) na autoputu, nakon obrenovačkog mosta, imali su česte gumidefekte. O tome svedoče brojni tragovi na asfaltu, ali i komadi guma. Pretovar, vreo asfalt i kontinuirana velika brzina taman su između Obrenovca i Surčina dostizale kritičnu granicu izdržljivosti. Sad je nešto manje pošto je asfalt hladan.
Štete na putu uskoro će biti vrlo vidljive (posle zime) poput onog ulegnuća posle mosta na sremskoj strani.
A šleper sa kadom, pun kamena, najmanje 20t je premašio najveću dozvoljenu masu, ili 50% osovinskog preopterećenja. Zamislite tako nešto u nekoj normalnoj zemlji!
 
Plus na to unistavanje puteva i auto puta ne placaju ni putarinu, vec sam pisao o tome. inkasanti lazu kako imaju ugovor sa njima pa placaju na veliko, da kako da ne.
 
Jutros u 7:30 već bio asfaltiran prvim slojem minimum jedan most kod Pivića (nisam lepo video da li je i za kontra pravac ali mislim da da). Danas u 17:30 i dalje rade mašine za asfaltiranje pod svetlima tako da se baš daje fokus ovom delu.
 
Vrh