Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Ono kod pivića jesu šipovi, na satelitu tu 2 puta put prelazi Kolubaru, a na snimku je konstantno s desne strane na tih 300m. Znači radujmo se ako bude u junu sledeće godine gotovo.

Kad radnika ima jedva da odigraju rukometnu utakmicu.

Sergio hvala na snimku svakako.
 
Rekoh ja da ce kod Pivica ici nadvoznjak verovatno ce za taj deo zemlje i da im isplate gde budu isli stubovi,ostaje im zemlja za obradu i dobice neke pare.
 
na satelitu tu 2 puta put prelazi Kolubaru, a na snimku je konstantno s desne strane na tih 300m.
Tok Kolubare je sa strane nije preko njihove zemlje to je neka sumica koja krivuda na nihovoj zemlji

Capture.JPG
 
Tako sam i ja mislio, ali pošto mi je nelogično bilo da ide most, pp. sam da krivuda reka tuda. Odnosno nisam pretpostavio, sentinel tako pokazuje, kad isključiš teren, i gledaš mapu, ali na geosrbiji je sa desne strane.
 
Ni meni nema logike da ide tuda most. Pre bi rekao nadvoznjak da moze da se pridje drugoj strani. Matematicka racunica je previsoka za most.
 
Juče prošao, mehanizacija parkirana kod onog brda. Na iverku gde saobracajnica treba da predje prugu i stari put, juce popodne par radnika po kisu nesto rade. Deluje da pripremaju armaturu.
 
Video sam i ja u subotu kad sam prolazio da ima desavanja... ali daj boze da nije mazanje ociju sto AV sa ekipom treba da dodje... po sistemu kad macka ode misevi kolo vode😅
 
Zbog obilnih padavina izlila se Kolubara nizvodno od Valjeva u selima Valjevska Loznica, Virovci i Veselinovac.
Prema rečima Zorana Pivića iz sela Veselinovac poplavljene su velike površine poljoprivrednog zemljišta, a između nasipa "brze saobraćajnice" čija je izgradnja u toku, koja treba da poveže Valjevo sa autoputem "Miloš Veliki", napravljeno je jezero.Pivić nam je proseldio fotografije na kojima se vidi njegovo domaćinstvo pod vodom, kao i imanje šest hektara pod lucerkom i dva hektara pod kukuruzom.
get_img.jpg
images_cms-image-000029076.jpg


1686943240-valjevo-poplava-750x996.jpg


Pogledajte prilog 164913
 
Poslednja izmena:
Tacno se napravio levak i sve se kroz njihovu njivu slilo... sreca sto sad staje kisa na par dana inace bi morali da se isele
 
Uradićemo i brzu saobraćajnicu od Lajkovca do Valjeva najkasnije do marta, gasovod treba da dođe u Valjevo, dolazi do 15. oktobra, i kada uradimo bolnicu za 90 miliona evra i halu od 15 do 20 miliona evra - to će biti novi grad", rekao je Vučić.
 
Poslednja izmena:
Da budem iskren samo da se krene sa realizacijama projekata previse kasne. Nas grad zasluzuje mnogo vise... sve eksproprijacije planiraju da zavrse do marta 2024. i da zavrse gasvod vise da prodisemo
 
Mi smo ljudi cigani sudbinom prokleti... Prosto volimo šarena obećanja i od onih koji hiljadu puta pre toga slažu. Kredibilitet i odgovornost, neki nepoznati pojmovi.

Zato se po 100x sapletemo o isti kamen.
 
 
Vrh