Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Nema sta. U krvi je da se kasni i probijaju rokovi. Ja sam stekao utisak da je na nasem podrucju to standard. Kasni se i na drugim mestima ali kod nas je to stvarno za rubriku verovali ili ne.
 
Meni nije problem ako se radi da se kasni. Ok, imaš manje radnika, radićeš sporije, al nećeš uvoziti okupatore. Ali problem je kad se ne radi, stoji mesecima ko u Popučkama i Pivićima.
 
Konacna cena ovih radova ce biti poznata na kraju i siguran sam da ce biti vise od 168mil.
A sto se Pivica tice to je svima jasno da odugovlace jer da je cena ,,postena'' to bi odavno bilo reseno. U pitanju je parcela bez objekata na kojoj se sadi neka kultula i to je to. Skoro tri godine se to resava to pitanje
 
Ovde ima verovatno nekih ljudi upucenih ili koji su mozda ucestvovali u izgradnji deonice od Lajkovca do Ljiga?! Ne secam se a mozda i jesam pricao ovde u temi pre ko zna koliko stranica kako se resavaju te situacije. Ono dok sam bio dole i radio, znam da je zasadjeno neko voce koje ima navodnjavanje, covek je to uradio odmah posto je doznao da ce proci kroz njegovo. Eee sada, dal je to uradio ovako ili onako, neka rade ljudi kako im volja njihova zelja za tim. Sto se tice naplate tog zemljista, ostalo je jer se ceka dogovor advokata koji ih zastupa i ministarstva i opstine. Advokat izlazi sa cenom koja mu je recena, tu sad ide savetovanje, ne ide to tako, ma stavi toliko ni pare necu spustiti itd itd.. sve dok ne dodjes do krajnjeg probijanja roka. Kada drzava krece da placa penale a hoce, previse ih je u zadnjih 10 god placala sto se tice tih ugovora, izvodjaca, radnika itd itd, mestana naravno, onda se okrece list itd itd. Necu dalje ponovo pricati o tome, ali ko god je bio upoznat kako su neke deonice ponenute gore sredjivane i naplacivane, tako ce i ovo da se resi. Sretno svima u naplati svega, ali za kraj, ono sto trazite, zelite, mislite, necete dobiti. Jbg, iz vise puta slicnih situacija sam gledao i prisustvovao resavanju problema. Pozdrav dobri ljudi i zdravi bili to je najbitnije
 
Ovde ima verovatno nekih ljudi upucenih ili koji su mozda ucestvovali u izgradnji deonice od Lajkovca do Ljiga?! Ne secam se a mozda i jesam pricao ovde u temi pre ko zna koliko stranica kako se resavaju te situacije. Ono dok sam bio dole i radio, znam da je zasadjeno neko voce koje ima navodnjavanje, covek je to uradio odmah posto je doznao da ce proci kroz njegovo. Eee sada, dal je to uradio ovako ili onako, neka rade ljudi kako im volja njihova zelja za tim. Sto se tice naplate tog zemljista, ostalo je jer se ceka dogovor advokata koji ih zastupa i ministarstva i opstine. Advokat izlazi sa cenom koja mu je recena, tu sad ide savetovanje, ne ide to tako, ma stavi toliko ni pare necu spustiti itd itd.. sve dok ne dodjes do krajnjeg probijanja roka. Kada drzava krece da placa penale a hoce, previse ih je u zadnjih 10 god placala sto se tice tih ugovora, izvodjaca, radnika itd itd, mestana naravno, onda se okrece list itd itd. Necu dalje ponovo pricati o tome, ali ko god je bio upoznat kako su neke deonice ponenute gore sredjivane i naplacivane, tako ce i ovo da se resi. Sretno svima u naplati svega, ali za kraj, ono sto trazite, zelite, mislite, necete dobiti. Jbg, iz vise puta slicnih situacija sam gledao i prisustvovao resavanju problema. Pozdrav dobri ljudi i zdravi bili to je najbitnije
Mislim da nisi baš u pravu, nijedna eksproprijacija na ovoj trasi nije uradjena kako treba, odnosno nijedna nije uradjena po istom principu procene. Jednostavno, neko je prošao super, a ima ljudi koji su nagrabusili. Iz Valjeva sam i dobro poznajem situacije, primer ljudi iz Popučaka, oni su generalno loše prošli sa procenama u svakom smislu, i za objekte i za parcele. Šta reći, prve procene su bile skoro 5 puta manje za parcele, da bi posle svi dobili preko suda realne cene, na šta putevi Srbije nisu imali osnov da se zale. Da su im ponudili te cene od starta, niko ne bi ni išao na sud, već bi se to brzo završilo, Ista je situacija i sa objektima, uglavnom su te prve procene bile 5 puta manje od realne cene, i ljudi traze samo svoja prava, niko ne odugovlači, jer mu je lepo da se vuče po sudu i da bi usporio izgradnju trase, nego jednostavno država treba da plati ono što treba i problem će se brzo rešiti.
 
Mislim da nisi baš u pravu, nijedna eksproprijacija na ovoj trasi nije uradjena kako treba, odnosno nijedna nije uradjena po istom principu procene. Jednostavno, neko je prošao super, a ima ljudi koji su nagrabusili. Iz Valjeva sam i dobro poznajem situacije, primer ljudi iz Popučaka, oni su generalno loše prošli sa procenama u svakom smislu, i za objekte i za parcele. Šta reći, prve procene su bile skoro 5 puta manje za parcele, da bi posle svi dobili preko suda realne cene, na šta putevi Srbije nisu imali osnov da se zale. Da su im ponudili te cene od starta, niko ne bi ni išao na sud, već bi se to brzo završilo, Ista je situacija i sa objektima, uglavnom su te prve procene bile 5 puta manje od realne cene, i ljudi traze samo svoja prava, niko ne odugovlači, jer mu je lepo da se vuče po sudu i da bi usporio izgradnju trase, nego jednostavno država treba da plati ono što treba i problem će se brzo rešiti.
I ja sam Valjevac brate i slazem se sa tobom, moj tekst nije u pravu svakako u normalnim ocima i segmenta zivota. Ali kazem samo kako su se zavrsavale neke isplate. I na kraju od svega ti ljudi sto su na taj nacin prodali parcele ili kuce zive dalje svojim zivotom sa gorcinom sta su doziveli i na sta su spali. Da je drzava normalna sto nece biti u doglednom nekom veku, to bi sve reseno vrlo stalozeno i na dobrobit obe strane, u roku sto kazu! Generalno taj put, ceo, sa svim pratecim sadrzajem i objektima, plafon plafona treba da se izgradi za najvise 2 god.. Doveli su neke nemacke firme u ind zonu, nemaju valjanu kanalizaciju na prikljucku, put da ne pricam! Gde je juzna obilaznica koja MORA da se uradi da bi funkcionisao sistem i sve vezano za saobracaj kroz Va...
 
Juce je usvojen set zakakona u skupstini, a izmedju ostalog i sledeci:

Predlog zakona o potvrđivanju Sporazuma o zajmu (Projekat razvoja lokalne infrastrukture i institucionalnog jačanja lokalnih samouprava) između Srbije i Međunarodne banke za obnovu i razvoj,
 
Dok se ne otvori kružni ide se preko Uba ovakvim putem ,oni urade jedan put a unište deset.
Пут је стварно катастрофалан и небезбедан, много камиона. Молиш се Богу да ти не отпадне точак или неком другом!
 
Veselinovac
IMG_20230430_120927_569.jpg
IMG_20230430_120837_011.jpg
IMG_20230430_121116_427.jpg
IMG_20230430_121121_184.jpg
IMG_20230430_121210_240.jpg
IMG_20230430_121225_377.jpg
IMG_20230430_121259_754.jpg
 
Situacija od malopre koliko sam mogao da vidim u prolazu.

Gledamo s leva na desno na trialinovoj slici. Prvi mostić je preko reke, napredak je vidljiv, drugi preko lokalnog puta i netaknut je, koriste tu prostor za prilaz kamionima. Eksproprijacija nema napretka, most koji prelazi prugu ima dešavanja, ali ništa konkretnije se još ne vidi.

Što se tiče dela s druge strane pruge, najveći, drugi najveći i onaj most koji udara u brdo su urađeni, preciznije na drugom najvećem se priprema armatura za ploču, nosači su gotovi, a ostala dva je ploča gotova i spremni su za hidroizolaciju i td. Od ostalih mostova, na dva se postavljaju nosači, a na dva armiraju stubovi. Ostali su gotovi. Pivići i dalje netaknuti. Brdo je skinuto do visine mosta npr. ali ne znamo koliko će još skidati pa nasipati.

Kružni tok bi trebao da je urađen, bar sa ove strane bliže puta sam video iscrtane linije, mislim da deo koji je izmešten, i koji vodi ka starom putu ima još nekih radova.

Od kružnog toka pa do prvog mosta, recimo kilometar, postavljene su i bankine. Taj prvi most je jedan od ona dva koja sam rekao da se armiraju stubovi.

Ugrubo, 90% betonskih radova je gotovo. Da je dovoljno samo do pruge, prvi avgust bi bilo otvaranje, a ono dalje je Bože pomozi.

Znam da su vam draže slike, al možda nekom i ovo bude korisno.
 

РАДОВИ: 03.05.2023. Измена режима саобраћаја између државног пута I Б реда број 27 и државног пута I А реда број 2 (петља Лајковац)​


05.05.2023. године, у 7 часова, биће прекинута обустава саобраћаја на делу између државног пута I А реда број 2 (петља Лајковац) и државног пута I Б реда број 27.

Наплатна станица на петљи Лајковац ће бити отворена за саобраћај.
Између наплатне станице на петљи Лајковац и државног пута I Б реда број 27 биће успостављен привремени режим саобраћаја због укључења градилишних возила на градилиште у зони кружне раскрснице, према постављеној адекватној саобраћајној сигнализацији за умирење саобраћаја.
 

РАДОВИ: 03.05.2023. Измена режима саобраћаја између државног пута I Б реда број 27 и државног пута I А реда број 2 (петља Лајковац)​


05.05.2023. године, у 7 часова, биће прекинута обустава саобраћаја на делу између државног пута I А реда број 2 (петља Лајковац) и државног пута I Б реда број 27.

Наплатна станица на петљи Лајковац ће бити отворена за саобраћај.
Између наплатне станице на петљи Лајковац и државног пута I Б реда број 27 биће успостављен привремени режим саобраћаја због укључења градилишних возила на градилиште у зони кружне раскрснице, према постављеној адекватној саобраћајној сигнализацији за умирење саобраћаја.

Jel to proverena informacija


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo linka...
I jedan pametan komentar na vest

vest
Između naplatne stanice na petlji „Lajkovac“ i državnog puta uspostaviće se privremeni režim saobraćaja do otvaranja brze saobraćajnice od Valjeva do Lajkovca.

Razlog privremenog režima saobraćaja je priključenje gradilišnih vozila na gradilište u zoni kružne raskrsnice, saopštili su iz firme „Šandong“ koja izvodi ove radove.


komentar
Taman da uniste tu istu raskrsnicu koju su magicnih 2 meseca radili. Oni isti bolidi koji svakodnevno ugrozavaju postene i savesne vozace na putevima, oni isti polupismeni vozaci koji zbog pretovara u Valjevu i okolini nisu ostavili kvadratni metar zdravog puta.
 
Prodjoh danas novim kružnim tokom.
Za pohvalu je sto je asvaltirana i saobraćajnica do raskrsnice za skretanje za Lajkovac. Na jednom delu je bas bila propala...
 
S obzirom da ministar nije ni spomenuo Valjevo, ova tema može da se zatvori na par godina..
 
Ne znam dali je do mene ali ovde u Valjevu se nesto cudno desava kod infrastrukturnih projekata... samo se prica i odugovlaci, valjda su se ispucali svi izgovori i sad svi cute? Baci se koska s'vremena na vreme i to je sve.
 
S obzirom da ministar nije ni spomenuo Valjevo, ova tema može da se zatvori na par godina..
Može, ali onda nećemo ispratiti ni radove, ni završetak radova.

Ako se dobro sećam, tvoju kuću otkupljuju u Popučkama, je l tako? Šta se dešava u tvom konkretno slučaju, imaš li nekih novosti?
 
Vrh