Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Ja sam mislio na ovaj ovdje dio trase, koji sam označio crvenom bojom.

19-10-2020.jpg


Toga nema na snimku od 21.09.

21-09-2020.jpg


Snimci između ova 2 datuma su prekriveni oblacima, pa se ne vidi kada je tačno ovo započeto.
 
Ne znam da nisu poljo radovi pa ti se ucinilo na snimku ali ako saznam neku informaciju postavicu ovde.
 
Savršeno se poklapa sa ucrtanom trasom koju si ti postavio u prošlom postu. Zato mi se čini da su počeli da krče trasu. Ali ako imaš nekih pouzdanijih informacija, svakako bi bile korisne :)
 
Evo potvrdili su mi iz jedne novinarske redakcije da su počeli radovi i da će biti rađeni fazno.Kad bude bilo slika ili video priloga postovaću.
 
Ipak je pocelo niste obratili paznju, javili su u lokalnim medijima da su poceli radovi. Pre nedelju dana nije bilo ovoga.

E sad tek vidim da je neko isto postavio iznad pardon

9GBwHYq.jpg

CvqoIU7.jpg
 
Evo prvi video prilog sa trasiranja deonice kod Divaca.Ima vec problema oko otkupa imanja i kuca,neke parcele na trasi se preskacu do resenja eksproprijacija imanja i kuca a mestani prete i tuzbama sudu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IqR9U1PEIZo[/youtube]
 
Satelitski snimak od danas,trasa iz video priloga u Divcima
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    719 KB · Pregleda: 7.908
Zanimljivo je da od ovog iskljucenja u Divcima,kad se uradi brza saobracajnica,koja se povezuje na autoput "Milos Veliki',kad putujete za Divcibare iz BG moze se stici za nekih malo vise od sat ili iz NS za nepuna dva sata.Pocela je i rehabilitacija dela puta od Mionice do Brezdja a trebalo bi da se i uredi preko Krcmara do Divcibara.Tako da neko ko dolazi iz BG (od Surcinske petlje) za neke dve godine na Divcibare stigne za sat vremena.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    363,5 KB · Pregleda: 7.800
  • Untitled.png
    Untitled.png
    129,2 KB · Pregleda: 7.830
Evo malo fotografija i od mene u Divcima sa trasiranja.Na prvoj fotografiji je stara deonica puta za BG.Od Iverka prema autoputu Miloš Veliki.Tek su krenuli sa trasiranjem,tako da neki objekti još nisu porušeni,rade fazno.







 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790321#p790321:28vjb7q7 je napisao(la):
SCS » Čet Nov 05, 2020 1:04 pm[/url]":28vjb7q7]https://www.youtube.com/watch?v=Vqm7Ad-1HeM&t=90s

Ok, evo sad jednog apsurda koji primećujem: Kinezi grade deonicu i dobro su krenuli. Očigledno je odrađena eksproprijacija i stvari teku relativno glatko. Put gotov do kraja 2022. godine - da kažemo, realan rok.

Preljina - Požega nije počela da se gradi na otvorenoj trasi još uvek, rok za završetak - Nikoljdan 2021. godine.

Razumem da se radi i na uređenju toka kolubare, ali i ovamo imamo mostove i to preko Čemernice, Zapadne Morave, i uostalom jedno je brza saobraćajnica, a drugo auto-put.
 
Današnja sa satelita,kliknite na sliku radi detalja, dokle je uradjeno trasiranje. :D

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791004#p791004:3p05u8wc je napisao(la):
trialin » Sub Nov 07, 2020 5:12 pm[/url]":3p05u8wc]Današnja sa satelita,kliknite na sliku radi detalja, dokle je uradjeno trasiranje. :D


:violina:

To se zove marketing. Trasiraj tamo gde se to može videti. Ne bi me čudilo da taj deo i asfaltiraju kako bismo stekli utisak da se brzo radi.
 
Потрајаће ово јер још нису ни такли корито Колубаре. Ово што чисте по њивама је добар знак јер значи да је експропријација делимично завршена, али још је ово само почетак.
 
Dobro je za manje od mesec dana su lepo naceli,videcemo do proleca kako ce biti.
 
Lepo ovo ide evo jedna foto reportaža kod Nepričave.Na drugom delu saobraćajnice koja se trasira na prvoj fotki se vidi uključenje na Autoput "Miloš Veliki".Odmakli su nekih 3 kilometara od autoputa prema Slovcu.Rade i danas kamioni samo donose za trasu iz obližnjih kamenoloma.








imam gif
 
Iz ovih pet kamenoloma donosi se materijal za trasu takoreci komsiluk.To su kolone kamiona ja sam ostao u cudu, ovim tempom istrasirace za par meseci.A moguce da ovo sve i bude gotovo pre kraja 2022 godine.


upload image
 
I ministar obišao radove
 

Prilozi

  • tomamomirovic_20201111_135509_1.jpg
    tomamomirovic_20201111_135509_1.jpg
    125,3 KB · Pregleda: 6.197
  • tomamomirovic_20201111_135509_0.jpg
    tomamomirovic_20201111_135509_0.jpg
    177,6 KB · Pregleda: 6.191
  • tomamomirovic_20201111_135509_2.jpg
    tomamomirovic_20201111_135509_2.jpg
    202,5 KB · Pregleda: 6.205
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=x45YS33lh9k[/youtube]
 
Ono kad ti menadžer u fotelji ministra gradjevinarstva objašnjava nesto o čemu nema blage veze jer se nije školovao za to koristeći vokabular iz sveta menadžmenta.
 
Vidim kamion Vučićevog Nuklusa. Za Ću, ne vidim, možda isto njihov Inkop. Kada padnu s vlasti otvoriće se pitanje da li narod treba vraća kredite po većoj ceni ako su Vučićevci dizali cenu da bi u razlici isisavali pare preko svojih firmi.
 
Zanimljivo je da sam primetio da od 5 kamenoloma u blizini oni u stvari uzimaju kamen od samo jednog i najvise idu u kamenolom u Zabrdicu (tamo gde su ispucale kuce,post o autoputu Milos Veliki) i par kilometara dalje mora da imaju i tu dil.

Crveni kvadrati gde se uzima kamen ,a plavi su isto kamenolomi sa kojih nisam primetio da uzimaju kamen.Crvena strelica trasa.

 
Vrh