Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Ne znam sta je sa arheolozima trenutno, svi smo ovde zaokupirani radovima na spajanju mosta. Do kraja juna zavrsavamo krletku na nizvodnoj konstrukciji. I posle toga ostaju nam tri pas komada od po dva metra. Spajanje bi trebalo da bude do sredine jula. Uzvodna konstrukcija nekih mesec dana kasnije.

Poslato sa STK-L21 pomoću Tapatoka
 
Napali su još jednu poziciju na trasiranju kod mesta Jelav. Ono što je novo je da su skoro napravili paralelni put za trasiranje između početne tačke trasiranja kod Lešnice do Jelava.
Nezgodno je sve prikazati na jednoj slici. Pogledajte na Sentinelu za detalje.

1.jpg


Ide sve ovo samo polako a mislim da bi moglo da ide temopom kao što je išlo nasipanje na Iverak-Lajkovac. I ovde su im šljunkare i Drina blizu pa mogu brže da nasipaju. Jedino ako ne dovlače neki tucanik iz kamenoloma.
 
Čekaj, za Vidovdan će ceo most biti spojen? Ili samo leva traka, pravac od Rume ka Loznici?
 
Prosetah danas. Cuvari mi rekose da su danas poceli nabijanje prvog sipa i da su dosli do dubine od 30m?! Navodno, ni to nije dovoljno pa ce da idu jos dublje. Prvi na mostu sa desne strane Save tj. najdalji od reke. Takodje, kamp jos nije gotov, ceka se voda i struja. I Azeri nece jos mesec dana stici. Ove masine za nabijanje sipova su od neke novosadske firme. A glavni podizvodjac ce biti Interkop iz Sapca. I kao sto se vidi na tabli, pocetak radova na mostu je bio 16. Aprila.
8533f7c52da8d9d574174d4a15c46dc5.jpg
196f89a24a03e3ff9b262fb11e759515.jpg
d223dfa17770d2510cfa71d5a67a674f.jpg
5e248a3b822e8d4a9709e72ec6df0084.jpg
23682ef88126bb58f92dc96620a0d78a.jpg
2369d94282fac4a84fc32fff5d9aa3f9.jpg
baca73092c2887b0cfe595414ef90710.jpg
f6d045d42f2b9dec33008f761d441c68.jpg
5075057c380dc67c01a66406cdddd4cb.jpg
2191d95da6b2a9bd7ce94df8bc274e82.jpg
a75c0ab012bf7cc69405b9572c3f3f97.jpg
Impresivno, nema šta. Svaka čast. Sad gledam slike koje sam napravio 26. Juna 2020. Tek su bili započeti radovi na pobijanju šipova. I dve godine kasnije most će biti spojen.
 
Kolko se sećam, niko ovde nije ni sumnjao u most. Ja sam pre godinu - godinu i po izrazio mogućnost da most može biti gotov, a posle njega njiva (upotrebio sam baš tu reč jer su sadašnji Vučićevci pre 10tak godina napadali tadašnje Tadićevce da Ub-Lajkovac ide "iz njive u njivu"). Rečeno je da će to parče spajanja mosta do lokalnog puta za privremeno isključenje biti brzinski urađeno jer je u pitanju svega par stotina metara. Međutim, posle više od godinu od napada da pričam glupost, na satelitu posle mosta ja i dalje ne vidim da je to izgrađeno, ali ajde ok, da kažemo da imaju još pola godine da završe kompletno most za puštanje posle njegovog skorašnjeg spajanja, pa ćemo videti do kraja godine dal je njiva ili završen most u prometu da može se popne i spusti s njega. Svako ko duže prati izgradnje autoputeva je video da i par stotina metara spajanja koje nije uključeno u isti lot može biti proceduralno problem, kao što je recimo bilo Smokovcu, CG, ili sad Mateševo-spoj sa regionalnim putem na koji treba se isključi saobraćaj, pa ceo autoput kasni i čeka. Ali bilo je još takvih primera, pa ćemo videti za pola godine da li je sumnja realizovana ili nije, ali još uvek je aktuelna pa ju je svakako trebalo izneti slobodno, bez onakvih uvreda i napada. Jer ako se iznese sumnja a ne realizuje se nije strašno, ali ako onako žestoko vređaš i napadaš a ispostavi se da si u krivu, onda ispadaš debil
 
Zemljani to je samo tvoja tačka gledišta. Sa druge tačke gledišta, odrađeno je savršeno usaglašavanje kompleksnih projekata sa ostatkom deonice, gde se prvo rade kompleksni objekti a ostatak prati njhovo završavanje. Sve će biti urađeno na vreme i onako kako je predviđeno projektom. Ovde je u ptianju samo jedna lepa vest a to je da je most završen "pre roka". To je dokaz da se sve može kad se hoće. A vi mrzitelji svega dobrog u Sbiji i koji bi najviše voleli da nema mosta, možete samo da pukente od muke. 😜

(P.S: Sarkazam)
 
Impresivno, nema šta. Svaka čast. Sad gledam slike koje sam napravio 26. Juna 2020. Tek su bili započeti radovi na pobijanju šipova. I dve godine kasnije most će biti spojen.

Dve godine za spajanje i mozda jos godinu dana za kompletiranje svega? Pupinov most je takodje zavrsen za tri godine. Mozda onda treba ocekivati i da ce most preko Dunava na Fruskogorskom biti zavrsen do 2025.
 
Mislim da će i ovaj most biti prijatno izneneađenje. S obzirom da se gradi u "incognito" modu, ne bi me čudilo da samo jedan dan bude završen. Evo pre par dana kada sam gledao bili su samo obrisi krčevina. Sad se izgleda i kamp gradi.

1.jpg


Ako ovako nastave, završiće ga pre tunela :).
 
Посматрајући динамику израде тунела, тешко да га могу завршити пре 2027-е. 700м годишње је просечна динамика! Наравно са више машина и радних екипа са чешћим ротацијама, може и брже!
 
Meanwhile in Toronto...

Krtica o kojoj se toliko zbori na BB forumu

 
Lepo izgleda zaista iz vazduha. U realnosti smeće na sve strane i svakih par stotina metara mini divlje deponije. Imamo prelepu zemlju ali ne umemo da je čuvamo.
Mislio sam da će ova saobraćajnica da zaobiđe sela. Ovde se vidi da će se dosta kuća morati rušiti i da će dosta kuća ostati sa druge strane saobraćajnice. Šteta, napraviš kuću daleko od glavnih puteva i onda ti novi put prođe ispred nosa.
 
Konacno neke informacije.


Ovo je dobro:
"Из „Коридора Србије” поручују да за сада нема одступања од задатих рокова, који износе 48 месеци од почетка радова на Деоници 2."

U prevodu, sve je cool, zavrsavamo tunel za 3 godine. Za most bas i nismo sigurni.
 
Konacno neke informacije.


Ovo je dobro:
"Из „Коридора Србије” поручују да за сада нема одступања од задатих рокова, који износе 48 месеци од почетка радова на Деоници 2."

U prevodu, sve je cool, zavrsavamo tunel za 3 godine. Za most bas i nismo sigurni.
Две цеви по 3.5 км, дај Боже да заврше и за 5 година! Стражевицу од 733м су радили 3 године!
 
Vrh