Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Nekad je inžinjer spominjao da će biti 3 kružna toka i 2 nivelisane raskrsnice sa semaforima.

 
Kako su počele pripreme za petlju kod Kamenice i trasiranje do Paragova kad eksproprijacija nije urađena? A veliko je pitanje da li je uopšte i počela?
Na delu sadašnjeg uključenja,na putnom pojasu rade pripremu terena,kao i pripreme da započnu na još nekih 200-300m,ja zaista ne znam da li je,i kako će biti urađena eksproprijacija,samo sam napisao ono što sam video dok sam prolazio kroz Kamenicu prema Irigu.
 
Evo vrlo kratkog snimka sa pomeranjem "krletki" na stubu uz desnu obalu na glavnom rasponu. Zamolio bih inzinjera da nam prenese eventualno kolika je sirina ove jedne krletke ili koliko bi trebalo biti pomeranja da bi se premostio glavni raspon, naravno i u kom vremenskom periodu je planirano to uraditi.
I druga stvar koja je ovde vrlo karakteristicna je ta da je ovaj most jedan od retko asimetricnih sa izrazito pomerenim glavnim rasponom uz desnu obalu. Obicno je to slucaj na sredini mosta. Hvala unapred za komentar!
 
Imamo 15 segmenata levo i desno sa oba stuba. Ovo na snimku je pomeranje na cetvrti segment. Duzine segmenata variraju na pocetku, prvih pet segmenata ide od 3.4m-4.8m, preostalih 10 segmenata je na 5m. Najveci raspon je blizi desnoj obali, to je zbog samog plovnog puta. Za sad krletku pomeramo na 15-tak dana, mozemo to i malo ubrzati na maksimalno 12-14 dana. Ovim tempom leva traka bice premoscena najverovatnije u toku meseca avgusta.[/MEDIA]
 
e ljudi mnogo se zemlje odvozi sa mesta de ce da kopaju tunel, na paragovu polako pocinje prava ludnica.
Kinezi pristizu iako im kampa jos nema u izgradnji je i to se radi nekako ubrzano za sad ce biti na tri lokacije u buduce mozda i na vise(ista firma busi tunel i radi novi most u ns)
ovako nekako izgleda plus slike KAMP 1
Untitled.png
1.jpg
2.jpg
3.jpg
 
Krcan je isprano stavio "na ulazu u tunel". Dal uopšte ima radova "u tunelu", s obzirom kolko davno su kobajagi otvorrni radovi
Kako nema radova u tunelu?? Leva cev je na 47% a desna na 40%. Teški su uslovi u tunelu, mračno je dosta, ali kineski neimari daju sve od sebe.

Tuga je da mi skoro godinu dana od početka gradnje pričamo samo o zemljanim radovima kod ulaznok portala. Čak ni kamp tu nije završen a rok na onoj žutoj tabli stoji da je par meseci, dakle jesen prošle godine. Ajde bar neka aktivnost kod Paragova, što reče rema67 iznad.
 

Prilicno sadrzajan tekst sa dosta podataka o projektu tunela. Ima I galleria fotografija.
 
Kad smo kod trasiranja. Nešto su usporili. Po Sentinelu, oko Hrtikovaca već podugo nema novog trasiranja. Možda malo nasipaju kao na ovom snimku gore ali sve je to slabo. Na delu prema Loznici, započeli malo. Zagrebali 2 njive i to je to . Već 2 nedelje isto stanje. Bar je tako na Setntinelu.
Što se tiče vijadukta, stvarno ne znam koji je razlog da se propusti cela građevinska sezona i da se počinje tamo u Oktobru (na jesen).
Kako je krenulo sa cenama i naftom, daj Bože da će i ovo završiti što je započeto bez nekih dodatnih zaduživanja i kašnjenja.
 
e ljudi mnogo se zemlje odvozi sa mesta de ce da kopaju tunel, na paragovu polako pocinje prava ludnica.
Kinezi pristizu iako im kampa jos nema u izgradnji je i to se radi nekako ubrzano za sad ce biti na tri lokacije u buduce mozda i na vise(ista firma busi tunel i radi novi most u ns)
ovako nekako izgleda plus slike KAMP 1
Pogledajte prilog 129696


Ovo je ipak kamp za novi most preko Dunava koji vodi preko Ribarca i spaja bul Evrope.
Zanimljivo je da je rok za završetak kampa 18. sep 2022.
 
Možda prave kamp za ulazni portal sa te strane. Da li može neka mapa sa obeleženim mestom gde se odvijaju ti radovi ?
 
Vrh