Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Не могу да нађем пројекат али ме занима: да ли постоји могућност да нпр. пусте Рума-Ириг до тунела (тачније успона на Фрушку Гору) пре него се заврши тунел?
 
Данашње слике из Табановића.
Screenshot_20240225_211511_Gallery.jpg
Screenshot_20240225_211439_Gallery.jpg
 
Probuseno je 40% tunela, trenutno ima 600 radnika, a od 1. marta ce biti 750 radnika, danas izjavio Antic.

Да додам оно што су још рекли синоћ:
  • 2870м у овом тренутку је под примарном подградом, план је да се до краја године дође до 5000м од чега око 4000м би било под секундарном подградом.
  • Раде и ка Иригу (7 мостова и 4 потпорна зида)
  • Шабац-Лозница готово на јесен ове године
 

 
17. novembra je izjavio ''oko 30%'' i bilo oko 720 radnika.
Znači 10% za 50 dana, tj. 1% za 5 dana, cirka, odnosno 6% mesečno, dakle po sadašnjoj dinamici 100% do kraja godine!?!?
Pa da, to je nekih 500-550m mesečno, do kraja godine bi tačno došli do brojke od 7000 ili malo jače!?

(računao sam iz glave, nemojte me hvatati za reč)
 
Inače snimak je malo iseckan. Prvo preskače deo kod Tabanovića. Pa onda negde na 6.30 se sa dela kod Slepčevića vraća na deo kod Tabanovića. Potom se oko 8. minuta opet vraća na deo kod Slepčevića.
 
Poslednja izmena:
To zavisi od dosta faktora. Same dužine tunela. Da li je sekundarna obloga gotova i u kom procentu. Da li je ostatak trase u zaostatku za tunelom. Sigurno neće istaim tempom opremati tunel ako se čeka na ostatak trase.
Možda će se moći odgovoriti nakon što probiju konačno tunel Munjino brdo i nakon što otvore deonicu do Požege. Pošto je u pitanju tunel slične dužine. Munjino brdo je kraći par stotina metara.
 
Ja mislim da ce ovaj deo Irig-Ruma zavrsiti sigurno pre tunela, tu bas rade punom parom, a nije predugacka deonica.
 
Ја сам прошао пре 10-так дана тим правцем, али нисам видео никакве радове ....није ни трасирано! Јел има неки нови снимак?
 
Kod Lešnice se i dalje nista ne desava na parcelama Mlina i Šljunkare. Informacija od jednog od tri vlasnika da ga mesecima niko nije kontaktirao oko ekspropirijacije. Bojim se da polako ističe vreme. Ili će posle otvaranja brzog puta tu biti rupa od 250 metara.
 
Kod Lešnice se i dalje nista ne desava na parcelama Mlina i Šljunkare. Informacija od jednog od tri vlasnika da ga mesecima niko nije kontaktirao oko ekspropirijacije. Bojim se da polako ističe vreme. Ili će posle otvaranja brzog puta tu biti rupa od 250 metara.
Ништа се не мења, све је као и у претходним случајевима!
 
Vrh