Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Na žalost i na Dorcolu je epidemija vožnje u kontra smeru jednosmernum ulicama. Valjda uštede pola minuta da ne obiđu oko bloka. Nije stvar u kaznama već je nešto i u glavi poremećano kod tih vozača. A vozači su raznih godišta.
 
Hvalimo se digitalnim autoputevima, radarima, kamerama, kaznama za prosecnu brzinu, a ne mozemo da detektujemo kad neko vozi u kontra smeru?

Sad je sansa kada se gradi novi autoput da se implementira tehnologija koja spasava zivote i koja vec postoji u drugim drzavama. Ne treba da otkrivamo toplu vodu.

1699949798555.png
 
Nije stvar u pooštravanju kazni, nego u doslednoj primeni kaznene politike.

U glavama ovih ljudi je da će olako da izbegnu kažnjavanje, jer država nema autoritet. Prosto, na svakoj televiziji sa nacionalnom frekvencijom gledate kršenje zakona od strane nosilaca funkcija najviših državnih organa. Zašto bi bilo ko postupao po zakonu u državi gde to nije neophodno - bar ne za sve.
 
Na žalost i na Dorcolu je epidemija vožnje u kontra smeru jednosmernum ulicama. Valjda uštede pola minuta da ne obiđu oko bloka. Nije stvar u kaznama već je nešto i u glavi poremećano kod tih vozača. A vozači su raznih godišta.
Kad smo već kod toga mali off. Dešava se u poslednje vreme, ne znam da li su drugi vozači primetili, da dostavljači voze bicikle jednosmernim ulicama u suprotnom smeru. Dva puta mi se desilo u roku od par dana da biciklista izleti ispred mene iz suprotnog smera.
 
Kad smo već kod toga mali off. Dešava se u poslednje vreme, ne znam da li su drugi vozači primetili, da dostavljači voze bicikle jednosmernim ulicama u suprotnom smeru. Dva puta mi se desilo u roku od par dana da biciklista izleti ispred mene iz suprotnog smera.
Bio je predlog izmena ZOBSa u aprilu ove godine koji predvidja da se biciklisti mogu kretati dvosmerno jednosmernim ulicama. Ne znam da li su te izmene i usvojene, ali bile su i neke gradske uredbe koje je donosio Vesic dok je bio zamenik.
 
Hvalimo se digitalnim autoputevima, radarima, kamerama, kaznama za prosecnu brzinu, a ne mozemo da detektujemo kad neko vozi u kontra smeru?

Sad je sansa kada se gradi novi autoput da se implementira tehnologija koja spasava zivote i koja vec postoji u drugim drzavama. Ne treba da otkrivamo toplu vodu.

Pogledajte prilog 180462
То постоји на А5 и најновијој деоници БГ обилазнице.
 
Hvalimo se digitalnim autoputevima, radarima, kamerama, kaznama za prosecnu brzinu, a ne mozemo da detektujemo kad neko vozi u kontra smeru?

Sad je sansa kada se gradi novi autoput da se implementira tehnologija koja spasava zivote i koja vec postoji u drugim drzavama. Ne treba da otkrivamo toplu vodu.

Pogledajte prilog 180462
Ово постоји на Моравском Коридору.
 
Super ako postoji, promaklo mi je. Nadam se da je i funkcionalno.
 
Функционално. Углавном возе контра смером враћајући се у рикверц зауставном траком кад промаше искључење.
 
 
Kako ce izgledati put od tunela do Ns? Tamo ima dosta kuca koje imaju izlaz na postojeci put, nece valjda napraviti da ti izlazi ostanu. Ili ce praviti paralelan manji put za lokalno stanovnistvo?
 
*најдужи друмски тунел

Тунел „Златибор” на прузи Београд–Бар има преко 6 километара.
 
Bio je predlog izmena ZOBSa u aprilu ove godine koji predvidja da se biciklisti mogu kretati dvosmerno jednosmernim ulicama. Ne znam da li su te izmene i usvojene, ali bile su i neke gradske uredbe koje je donosio Vesic dok je bio zamenik.
Baš sam večeras slučajno u Kneza Lazara, a pre raskrsnice sa dr Andre Jovanovića primetio da ispod znaka za dozvoljeni smer pravo i levo piše osim za bicikliste.
 
Слично је већ дуже у Краља Александра, бившој Мике Митровића, од кружног тока код дома ЈНА до семафора са Јанка Веселиновића.
 
Ni kod babe nema dzabe.

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić najavio je novine na brzim saobraćajnicama.
"Biće niža putarina, ali će se naplaćivati. Postoji razlika. Na brzim saobraćajnicama neće biti naplatnih rampi, već će se naplaćivati putem kamera koje detektuju tablice, to je nešto novo", rekao je Vesić.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbij...-saobracajnicama-naplacivati-putarina-2436600
 
Ni kod babe nema dzabe.

Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić najavio je novine na brzim saobraćajnicama.
"Biće niža putarina, ali će se naplaćivati. Postoji razlika. Na brzim saobraćajnicama neće biti naplatnih rampi, već će se naplaćivati putem kamera koje detektuju tablice, to je nešto novo", rekao je Vesić.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbij...-saobracajnicama-naplacivati-putarina-2436600

Значи и то ће почети наплаћивати некад....Него, ако могу путем детекције таблица на мотопутевима наплаћивати, зашто онда не би тај систем применили и на аутопутевима?
 
Cilj je što više sludeti sludjenu naciju...Više puta smo apsolvirali svaki od sistema ponaosob ali imati tri sistema u jednoj maloj državi sa samo jednim upravljačem je nonsens.

Ovo što on ovde pominje je tzv video tolling i radi ga recimo Emovis i Madjari...
Zatim imamo Kapsch tagove i manuelnu naplatu plus integraciju sa Open Balkanom.

Koliko naloga i vremena treba običan čovek ili transportna firma da posveti planiranju putovanja na taj način.
Koliko košta održavanje svega toga.
 
Maло упозорење за возаче, на делу пута који води од искључења са моста ка Шапцу су пропала два шахта после млекаре у оба смера, па су их крпили а асфалт око њих још није урађен. Стоје двe вертикалне баријере на тим шахтовима.
 
Vrh