Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Nesto su kao ucrtali
Screenshot_2023-10-23-22-48-06-442-edit_com.google.android.apps.maps.jpg
 
Потребно је пар дана да се у потпуности имплетира измена на мапи. Сачекај који дан и биће све како треба, има ту још ствари

Знам да хоће. Али зашто онда не убаце све кад после месец дана све подесе, а не обмањују путнике? За разлику од овога, неке ствари очигледно никад поправити неће. Ево већ сигурно више од 5 година је скретање лево из Десанке Максимовић у Булевар краља Александра по гуглу забрањено, а из Београдске дозвољено, а у стварности је обрнуто. Да не причам о навигацији Београд - Сарајево која води преко литице итд.
 
Знам да хоће. Али зашто онда не убаце све кад после месец дана све подесе, а не обмањују путнике? За разлику од овога, неке ствари очигледно никад поправити неће. Ево већ сигурно више од 5 година је скретање лево из Десанке Максимовић у Булевар краља Александра по гуглу забрањено, а из Београдске дозвољено, а у стварности је обрнуто. Да не причам о навигацији Београд - Сарајево која води преко литице итд.
Plus su izgleda kategorisali A8 kao motoput.

Takođe skretanje sa Zemunskog puta ka Sajmištu (levo) je dozvoljeno po Google Maps, a u realnosti zabranjeno.

EDIT:
Deluje da je pocelo trasiranje od Sapca ka Loznici, odmah u nastavku autoputa
IMG_6504.jpeg
IMG_6503.jpeg
 
Poslednja izmena:
Vracao se iz Bosne juce...
Odmah posle prelaza u Srbiju iznad Loznice se radi paralelno sa magistralom. Radili su masine pod reflektorima.
Sto se tice dela posle silaska sa mosta vidljiv je rad masina na nastavku brzog puta.

Evo bas taj deo koji si video, kao idobar snimak mosta preko Jadra.

 
Јуче сам се возио до Прњавора, ево каква је ситуација у контра смеру код Капитола.
Screenshot_20231029_062949_Gallery.jpg

Колона се формира пре семафора због возила која желе да скрену лево ка трасферзали која води ка новом мосту.
Screenshot_20231029_063000_Gallery.jpg

Тек након три циклуса семафора сам успео да скренем лево, у смеру право ка обилазном путу уопште нема формирања колона нити гужве.
Било је пар примера тешког дивљаштва у вожњи, један ауди који је претекао целу колону која чека у траци за лево, и скренуо лево пре свих у колони. Друви пример је из супротног смера, од трасферзале ка семафору. Један ауто је претекао целу колону која је стајала на семафору да би скренуо на паркинг Капитола, срећа да су кола која су излазила са паркинга капитола десно пропустила будалу.
Ево још један проблем на путу даље, тачније на самој трасферзали после семафора и Капитола. Доста аутомобила је паркирало са обе стране пута код спортског центра. Вероватно паркинг спортског центра није могао да прими све посетиоце.
Screenshot_20231029_063021_Gallery.jpg
 
Svi automobili koji sada skrecu levo su ranije isli pravo tako da je na tom semaforu ista guzva kao sto je bila. Nije pohvalno ali ne vidim dramu prosto je isto. Cesto putujem u tom pravcu.
 
za levo je kraće nego za pravo, bar je bilo.. nije isto...

Moraju da reše ovo mnogo pametnije
Znam da jeste krace ali govorim o kolicini automobila koja je ista. Uvece oko 19h sam prolazio tuda i lepo je dralo zeleno svetlo za levo.
Da li moze bolje? sigurno da moze. Navigacija inace pokazuje i pre tog semafora da moze da se skrene sto je za automobile skroz ok putanja.
 
Za nas koji idemo ka AP iz pravca loznice msm da je najbolji pravac skrenuti ka sokinoj kafani pa na centru majura levo preko pruge i prečicom na industrijsku zonu kod mondija do mlekare pa tim putem do AP (idem često ovuda zbog posla i nisu tolike gužve kao kod kapitola)
ili kod uno martina skrenuti levo i ići do centra majura, jer se izbegava taj semafor kod kapitola i ne pravi se toliki krug.. jedino što od sokine kafane do centra put nije baš sjajan.. ali su najavili da taj put treba da se rehabilituje uskoro..
Screenshot_20231029_121750_Maps.jpg
 
Географски и јесте тако најкраће, само што сва та лева скретања имају заустављања због првенства.
 
Za nas koji idemo ka AP iz pravca loznice msm da je najbolji pravac skrenuti ka sokinoj kafani pa na centru majura levo preko pruge i prečicom na industrijsku zonu kod mondija do mlekare pa tim putem do AP (idem često ovuda zbog posla i nisu tolike gužve kao kod kapitola)
ili kod uno martina skrenuti levo i ići do centra majura, jer se izbegava taj semafor kod kapitola i ne pravi se toliki krug.. jedino što od sokine kafane do centra put nije baš sjajan.. ali su najavili da taj put treba da se rehabilituje uskoro..
Pogledajte prilog 178529
Vraćao sam se iz Bosne u petak ali sam skrenuo na poslednju levo pre semafora, prošao pored seoskog groblja i izbio na Eko pumpu i obišao gužvu i semafor. Jeste da je naselje vozi se polako ali nigde nisam stajao. Na naplatnoj stanici radi tag s tim da portali nisu radilli.
 
Све навигациje наводе на скретање са пута Лозница - Шабац код Сокине кафане па кроз Мајур. Гугл каже лево у центру Мајура па поред гробља и излазак на пут Шабац - Дреновац код Млекаре Шабац, док Вејз каже право до западне трансферзале па онда лево.
 
Kad smo kod navigiranja i skraćenja puta, google maps pokazuje da je novom deonicom i mostom putovanje u smeru Loznice skraćeno tačno za 20 minuta (tj. udaljenošću 5 km). Evo stanja pre i posle puštana deonice u rad (danas i 12.10), mereno u oba slučaja oko podneva, relacija od rumske petlje do izlaska na put Ša-Lo posle Majura.
Screenshot_20231030_122637_Maps.jpg
Screenshot_20231012_120120_Maps.jpg
 
Vrh