Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

То су на брзину пресвукли офрље због отварања моста, мораће све то темељније да одраде после зиме.
 
Prolazio sam juce ispod petlje Ruma koja je dobila svoje obrise.
- rasveta postavljena
- bankine se postavljaju na polovini od i ka Beogradu postavljene vec. Ostalo u fazinpostavljanja.
-zemlja nasuta, kanali za odvod na rampama uradjene.
- drugi deo greda iznad autoputa je okrecen i deluje mi da cim (ako) srede podlogu mogu da sklone barijere.
 
Evo još jedne novosti: prolazio sam i kroz Rumu i Hrtkovce… ovo je znak u Hrtkovcima -brzi put Ruma-NS nosiće oznaku M2 😊
IMG_6227.jpeg
 
Хоће ли онда брзи пут од моста до Лознице бити М1?
 
Logičnije je da će M3 biti Valjevo - Lajkovac, mnogo ranije će biti završen

Da, čak i Ruma-NS (sa tunelom) će biti gotov nakon Lo-Ša, tako da bi po toj logici trebalo sad videti ko će pre devojci :D.

Ima i na snimcima mosta znak za Loznicu M3.
 
Prolazio pored petlje Ruma danas, iz pravca Bgd:

- na isključenju postavljena nova vertikalna signalizacija. Oznaka za autoput Ru-Ša je definitivno A8, uspeo sam izbliza da vidim
- nisam uspeo da vidim da li su postavili kućice na naplatnoj rampi
- oko 20:30 je bilo ljudi na gradilištu, a takođe sam primetio i veću aktivnost na relaciji Ša-Lo.
 
Cena po km varira po deonicama. Recimo da je oko 4 do 5 eurocenti po km. To je od prilike od 110 do 130 din za 22km. Pre mislim da ce biti 130 din.
 
Negde oko 300 dinara možda 320 od Šimanovaca.

Jedan od mogućih problema ove deonice je što na račvanju dva autoputa imamo petlju detelina koja ne ide sa zatvorenim sistemom naplate pa će u početku biti ljudi koji možda udju na Hrtkovcima a žele za Šabac a pogreše pa odu do Rume tamo se na detelini okrenu i vrate do Šapca i njima će po kartici biti naplaćeno 10tak kilometara a u stvarnosti su se vozili autoputem 40tak.
 
@StaraMo A ako se udje u Hrtkovcima vozi do petlja Ruma, tu se okrene i izadje ponovo u Hrtkovicima, Kako se to naplacuje ? :)
Kao nelogičan ulaz.Maksimalna cena na deonici Šid Šimanovci plus troškovi obrade.

Uglavnom sada se svi mogu vratiti na svoju početnu poziciju,mada naravno nikom nije to namera ali često gotovo svakodnevno se pojavi po neko sa nelogičnim ulazom.
 
Prođoh pre neki dan stranom od Drenovca. U razgovoru sa čovekom koji je čuvar, reče da je plan otvaranja 10. oktobar. Da li će biti tada, ostaje nam da vidimo.
 
Prođoh pre neki dan stranom od Drenovca. U razgovoru sa čovekom koji je čuvar, reče da je plan otvaranja 10. oktobar. Da li će biti tada, ostaje nam da vidimo.
Sinoć je predsednik izjavio da je srećan zbog činjenice da će 14 Oktobra otvoriti ovu deonicu.
 
Vrh