Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Ne izgleda mi da ce u M. Prnjavoru biti petlja. Do sada bi vec trebalo da se naziru krakovi petlje.
Jos nesto mi jako smeta kod izgradnje autoputeva i brzih saobacajnica. Uopste se ne razmislja od divljim zivotinjama. U Macvi ima dosta sitne divljaci. Vidjao sam cak i srne. Ovde nema nijedan prolaz osim na mestima gde su mostovi preko kanala. I sva ukrstanja sa seoskim putevima su nadvoznjaci.

1720718936545.png
 
Ne izgleda mi da ce u M. Prnjavoru biti petlja. Do sada bi vec trebalo da se naziru krakovi petlje.
Jos nesto mi jako smeta kod izgradnje autoputeva i brzih saobacajnica. Uopste se ne razmislja od divljim zivotinjama. U Macvi ima dosta sitne divljaci. Vidjao sam cak i srne. Ovde nema nijedan prolaz osim na mestima gde su mostovi preko kanala. I sva ukrstanja sa seoskim putevima su nadvoznjaci.

Pogledajte prilog 204615
Bilo bi glupo da u Prnjavoru ne bude petlja. Ovde je jos uvek ovakvo stanje ne nasipaju nadvoznjak jos uvek. I ovde ce nadvoznjak ici brzim putem preko lokalnog puta Prnjavor-Badovinci. Ja se jos uvek nadam da ce biti petlja, ovde je baza Azvirta, mozda zato jos uvek ne rade nista, ostavljaju za kraj. Ni u Lesnici jos uvek nisu dirali onu sljunkaru.
 
Bilo bi glupo da u Prnjavoru ne bude petlja. Ovde je jos uvek ovakvo stanje ne nasipaju nadvoznjak jos uvek. I ovde ce nadvoznjak ici brzim putem preko lokalnog puta Prnjavor-Badovinci. Ja se jos uvek nadam da ce biti petlja, ovde je baza Azvirta, mozda zato jos uvek ne rade nista, ostavljaju za kraj. Ni u Lesnici jos uvek nisu dirali onu sljunkaru.
Sad sam prošao pored šljunkare i čini mi se da su počeli da je napadaju.
 
Vi koji često koristite tu deonicu,šta mislite dali će se najavom o naplati Ša -Lo jedan broj ljudi odlučiti da zadrži stari put i eventualno preko Platičeva i Prhova dodje do Šimanovaca?

Obzirom na najavu od 80 posto cene autoputa cena Bgd do Loznice bi mogla biti oko 500/550/600 dinara.
 
Vi koji često koristite tu deonicu,šta mislite dali će se najavom o naplati Ša -Lo jedan broj ljudi odlučiti da zadrži stari put i eventualno preko Platičeva i Prhova dodje do Šimanovaca?

Obzirom na najavu od 80 posto cene autoputa cena Bgd do Loznice bi mogla biti oko 500/550/600 dinara.
Kako bi organizovali naplatu? Ispada da bi od LO do NS morali prolaziti kroz 4-5 naplatnih rampi jer bi morao svaki ulaz-izlaz da se piše (lo,ša,ru,ns).
Ja bih koristio brzi put jer je daleko komfornije od vožnje “ulicom” od 55km ali sigurno da će biti ljudi koji će ići po starom.
 
Kako bi organizovali naplatu? Ispada da bi od LO do NS morali prolaziti kroz 4-5 naplatnih rampi jer bi morao svaki ulaz-izlaz da se piše (lo,ša,ru,ns).
Ja bih koristio brzi put jer je daleko komfornije od vožnje “ulicom” od 55km ali sigurno da će biti ljudi koji će ići po starom.
Ministar je najavio satelitsku naplatu,doduše to može za kamione ali za putnička ostaje jedino varijanta sa kamerama i slanje na kućnu adresu kao što ovi sa Kopaonika šalju.

Jedno je sigurno rampi neće biti...
 
Ministar je najavio satelitsku naplatu,doduše to može za kamione ali za putnička ostaje jedino varijanta sa kamerama i slanje na kućnu adresu kao što ovi sa Kopaonika šalju.

Jedno je sigurno rampi neće biti...
Bolje onda uvesti vinjete… makar samo za brze puteve… to bi trebalo videti sta je finansijski isplativije a da ne bude neefikasno… mada oticicemo u offtopic sa tim
 
Vi koji često koristite tu deonicu,šta mislite dali će se najavom o naplati Ša -Lo jedan broj ljudi odlučiti da zadrži stari put i eventualno preko Platičeva i Prhova dodje do Šimanovaca?

Obzirom na najavu od 80 posto cene autoputa cena Bgd do Loznice bi mogla biti oko 500/550/600 dinara.
Imamo primer Ruma Šabac, starim putem se prolazi samo kroz tri sela. Mnogo je sigurnije i konformnije ići autoputem. Na žalost šleperi koriste još uvek stari put.
Što se tiče puta Šabac Loznica verujem da će većina koristiti novi brzi put.
Naravno ne računam one koji iz meni nejasnih razloga još uvek od Loznice za Beograd idu preko Pećinaca.
Tu ne računam ljubitelje bureka Kod Laze u Platičevu
 
Na žalost šleperi koriste još uvek stari put.
Kamioni preko 9t će takodje vagama i tim kamerama i na magistrali biti prinudjeni da koriste autoput.

Ja na tu stranu možda prodjem jednom u 3 godine pa svakako biram komforniju varijantu ali sam takodje mišljenja da će tih 1200 dinara u oba pravca za mnoge biti puno.
 
Hoće li motoputarina i preko kružnih tokova da se plaća? :ROFLMAO::poop:

Šalu na stranu, ova Vesićeva priča o načinu naplate na motoputevima me neodoljivo podseća na onu nebulozu oko granične kontrole za vozove u Beogradu, Novom Sadu i Budimpešti. Potpuno je nebulozna jer ako do 1. januara 2025. zaista razviju sistem za naplatu putarine bez naplatnih rampa, zašto to odmah ne primene i na autoputeve i uklone naplatne rampe. Pritom još ako treba recimo da ideš od Beograda do Loznice ili od Beograda do Golupca, treba sad da na dva različita načina plaćaš putarinu. Toliko ga zakomplikovaše bez ikakve potrebe da mi se čini da je to još jedna Vesićeva fantazmagorija.
 
Imamo primer Ruma Šabac, starim putem se prolazi samo kroz tri sela. Mnogo je sigurnije i konformnije ići autoputem. Na žalost šleperi koriste još uvek stari put.
Što se tiče puta Šabac Loznica verujem da će većina koristiti novi brzi put.
Naravno ne računam one koji iz meni nejasnih razloga još uvek od Loznice za Beograd idu preko Pećinaca.
Tu ne računam ljubitelje bureka Kod Laze u Platičevu
Tamo i nazad usteda za putnicki automobil je oko 900 do 1000 din.
 
Ne izgleda mi da ce u M. Prnjavoru biti petlja. Do sada bi vec trebalo da se naziru krakovi petlje.
Jos nesto mi jako smeta kod izgradnje autoputeva i brzih saobacajnica. Uopste se ne razmislja od divljim zivotinjama. U Macvi ima dosta sitne divljaci. Vidjao sam cak i srne. Ovde nema nijedan prolaz osim na mestima gde su mostovi preko kanala. I sva ukrstanja sa seoskim putevima su nadvoznjaci.

Pogledajte prilog 204615

Počeli su petlju da rade u prnjavoru..
Screenshot_20240719_132015_YouTube.jpg
 
Posle poskupljenja Beograd Šabac cena je 330 x 2 odnosno 660 dinara. Uz konstantnu vožnju od 90 kmh toliko uštedite na gorivu.
Opet upozoravam na neuporedivu sigurnost.
Ja licno ne ustetim nista, posto idem autoputem. Ali ja tom relacijom prodjem 3 do 4 puta godisnje, pa mi nije problem da platim

Ima dosta ljudi koji svakodnevno ili 10 puta mesecno putuju Ša-Ru i Ša- Šimanovci.
 
Imajući u vidu da će graðani Loznice bukvalno da se kupaju u parama ima potrebe za Auto put u punom profilom sa 4 trake po smeru. Ko će te silne Mercedese kroz dve trame proturiti.
 
Vrh