Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

mali update:
Nastavljeno je trasiranje ka GP Trbušnica, dosta mašina sada trasira ka raskrnici gde je prelaz. Deo odatle do prvog kružnog toka većinom je spreman za prvi sloj asfalta. Nemam slika jer sam žurio, prvom prilikom ću ih napraviti.
Da li je realno da ovo puste do kraja oktobra?
 
На улазу у тунел из правца Новог Сада наставља се насипање камена од рачвања магистралног пута, у дужини од око 200 метара, потпорни зид уз пут из смера Руме још увек не раде целом дужином, већ само онај део са почетка што су започели, тамо треба још да ураде само неких 15 метара и могу да започну са зидом до рачвања. Код скретања на Поповички пут из улице Иве Лоле Рибара у Каменици је допремљен камен, и паркиран је утоваривач, што значи да би ускоро могли почети припремни радови.
 
Jesul te pare samo za deonicu Ruma Šabac ili i za Fruškogorski koridor. Pa na šta potrošiti još 250 miliona a put skoro pod asfaltom???
 
Pa da plate te radove, nismo unapred platili.
od kada to građevinske firme idu na poverenje... praktično Azvirt, po tebi, kreditira Vladu Srbije...

i da pretpostavimo da je tako, sigurno ne plaćaju sada po dogovorenoj ceni kada su počeli radovi

svakako, možemo samo da nagađamo gde pare idu...i to ogromne...ali, eto bar imamo put...ovi bar nešto grade, a ne k'o žuti pre n godina
 
Firme dobiju avans za radove, a tek kada Nadzorni organ da pozitivno mišljenje onda se vrši plaćanje izvedenih radova.
Ni moleru se ne daju sve pare pre nego završi radove.
 
Poslednja izmena:
nagađamo, nemamo ugovor...ovo nije molerski posao očigledno

novih 226 milki nije malo

možda grešim, nisam pogledao detaljno, ali ako je jedna cifra koja je obećana, sada uvećana za 226 miliona, videti koji je procenat uvećanja, videćeš koje smo ovce, osim ako su ovo najavljenih 226 miliona.
 
možda grešim, nisam pogledao detaljno, ali ako je jedna cifra koja je obećana, sada uvećana za 226 miliona, . .
Nisam ni ja pratio detaljno koliko je dosad u skupštini odobreno kredita za ovu deonicu. Ali, teško da je za 226mil "uvećana cena". Inače bez Nadzora nema plaćanja, jer on odgovara za kvalitet izvedenih radova.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni ja pratio detaljno koliko je dosad u skupštini odobreno kredita za ovu deonicu. Ali, teško da je za 226mil "uvećana cena". Inače bez Nadzora nema plaćanja, jer on odgovara za kvalitet izvedenih radova.
to što si podebljao moj deo citata važi i za tvoje pametovanje, a znao sam da ćeš naglasiti to što sam napisao 😂

nadzorni odbor....buahahah ko je i šta je to "nadzorni odbor"
 
Jadna je država u kojoj poreski obveznici ne znaju za šta se troše njihove pare. Pride, dobar deo njih srećan zbog toga.
i jeste nam jadna država

samo ko slepo prati partiju i ko se šemi ima život... mada jadan...

svaki put kada idem s ćaletom ovim putem uvek mora da komentariše kako je to zbog rudnika, muka mi je da slušam, a nije da se ne slažem, samo, eto, ima i drugih koristi. Međutim, ova oholost da se pusti rudnik po svaku cenu je mnogo deprimirajuca.. u zemlji u kojoj ne postoje institucije, gde se toliko mnogo stvari završava na namig... bolje da nas vrate u kameno doba na reset, pa i da ne naprave ni jedan put po cenu da se svaki put zakucam iza kamiona kroz celu Mačvu...
 
Vrh