Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Prosetacu sutra do gradilista da vidim da li su postavili tablu pa cu okaciti sliku.

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
 
То је овај паркинг где је почела градња те нове зграде за станаре из смрдљивих зграда. Слике сам снимио у августу 2013. године.
Злајо, дај слике да видимо на шта ће да личи та зграда.

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Ovo su slike 2 naselja i 2 parkinga. Jedno naselje je pravio Grad i ono ne smrdi, na srecu. Drugo naselje je pravila Gradjevinska direkcija Srbije i tu su zatrovane 2 zgrade (bas na drugoj fotografiji poslednja zgrada je smrdljiva). Ako ne gresim na prvoj, drugoj i cetvrtoj fotografiji je parking iza zgrada koje je pravio Grad, ovaj parking je ravan. Parking gde ce se praviti zgrade je delimicno uslikan na fotografiji 3 i on je kaskadni, priblizno 1,5m je razlika u visini. Koliko sam upucena na 2. i 3. kaskadi se pravi zgrada koja ce biti na stubovima ( nesto slicno kao zgrade pored Dunava oko Karadjordjevog trga u Zemunu). Mozda ne toliko visoko ali na tom principu.
 
bb-Smrdljive-zgrade_620x0.jpg


http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... ive-zgrade
 
Zdravo svima. Mi planiramo da kupimo stan na ovoj lokaciji ali mi neke stvari nisu jasne. Inace, zanima nas trosoban stan.
Koliko mogu da vidim na sajtu, u ponudi su stanovi u zgradama u izgradnji. Cena je 1270 evra po kvadratu bez pdv-a. Uz to se dobija garazno mesto.
Ima i nekih stanova u izgradjenim zgradama po ceni od 1290 evra za kvm. Tu se ne dobija garaza ali ima nekih drugih pogodnosti. Ono sto me zbunjuje je sto ne pise nista vezano za pdv. Da li je ta cena sa ili bez, da li mozemo dobiti povracaj itd.
I poslednje sto me interesuje jeste lokacija trosobnih stanova. Negde pise da je poslednji sprat u tim stanovima. Da li to znaci da ih nema na nizim spratovima?
Svaka informacija bi mi puno znacila. Hvala unapred!
 
Ti si svestan/svesna da su te zgrade zatrovane i da iz njih isparavaju kancerogene materije? Na stranu to, celo naselje je tako gusto zbijeno i ocajno izvedeno da cak i da ne smrde na otrov ne znam ko bi (sad kad je sve zavrseno i kad moze da se vidi na licu mesta) izabrao ovde da zivi.
 
Kao sto vidis, samo se raspitujem jer mi uopste nije jasno sta je u ponudi pa me to zanima za sad.
Neki ljudi tu ocigledno zive i ne bih kupila nesto tako veliko kao sto je stan bez raspitivanja i gledanja. Za sad sam ovo pitala jer mi pre svega ove cene zvuce visoko imajuci u vidu na kakvim glasu je naselje a ima i dva tipa zgrada i cena.
 
Socket":2n1c3vhh je napisao(la):
Zdravo svima. Mi planiramo da kupimo stan na ovoj lokaciji ali mi neke stvari nisu jasne. Inace, zanima nas trosoban stan.
Koliko mogu da vidim na sajtu, u ponudi su stanovi u zgradama u izgradnji. Cena je 1270 evra po kvadratu bez pdv-a. Uz to se dobija garazno mesto.
Ima i nekih stanova u izgradjenim zgradama po ceni od 1290 evra za kvm. Tu se ne dobija garaza ali ima nekih drugih pogodnosti. Ono sto me zbunjuje je sto ne pise nista vezano za pdv. Da li je ta cena sa ili bez, da li mozemo dobiti povracaj itd.
I poslednje sto me interesuje jeste lokacija trosobnih stanova. Negde pise da je poslednji sprat u tim stanovima. Da li to znaci da ih nema na nizim spratovima?
Svaka informacija bi mi puno znacila. Hvala unapred!
Sto se "starih" zgrada tice cena 1290€ je sa pdv-om, tako da biste imali povracaj. Mi smo tako kupili stan u zgradi koju je gradio Exing (firma koja je gradila i Ablok). Za nasu zgradu mogu da tvrdim da je odlicno uradjena, za ostale ne znam (osim naravno za 1 i 3 koje su katastrofa).

U nasoj zgradi ima jos praznih trosobnih stanova, a da li su prodati ili ne stvarno ne znam. Trosobnih stanova (2 spavace sobe + dnevni boravak sa trpezarijom) ima na svima spratovima, a ne samo na povucenom. To su svi stanovi po vertikali na krajevima zgrada (osim prizemlja) kao i svi oni u sredini grade. Prakticno svi stanovi po vertikali na levom i desnom kraju svakog ulaza.

Sto se nove zgrade tice, ovo sto mogu da vidim dok je grade ne uliva mi bas poverenje. Ako imate vremena mozete prosetati do gradilista i videti sami. Siva faza je skoro gotova.



Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala puno na odgovoru zlajam.
Koja je vasa zgrada ako moze da se zna?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408546#p408546:2ohdmc2t je napisao(la):
11030 » Sat Oct 01, 2016 5:39 pm[/url]":2ohdmc2t]Ti si svestan/svesna da su te zgrade zatrovane i da iz njih isparavaju kancerogene materije? Na stranu to, celo naselje je tako gusto zbijeno i ocajno izvedeno da cak i da ne smrde na otrov ne znam ko bi (sad kad je sve zavrseno i kad moze da se vidi na licu mesta) izabrao ovde da zivi.

Ja koji živim na NBG ceo život, a od pre 3 godine u Bloku 72, ne delim ovo mišljenje.

Daleko od idealnog, ali za prosečne BG uslove daleko konformnije i bolje. Parking mesta planirana i uređena. Dakle, nema onih varijanti parkiram svoja besna kola ispred, ali bukvalno ispred ulaza na trotoaru i na pešačkoj stazi. Zelenila ima, ali je drveće mlado i za koju godinu kad naraste biće i lepše. Same GDS zgrade (osim nesretnih 1 i 3) vrlo pristojno urađene za srpske uslove i poređenju sa ostalim zgradama u okolini. Da li je dovoljno da navedem da je prosečan račun za grejanje u sezoni 2,3 hiljade dinara! Van sezone pretplata samo 1000 din. Da je loše urađena izolacija da li bi to bilo moguće? PVC stolarija, solidna keramika..znači ništa spektakularno ali nije ni Š klasa. Liftovi novi, hvala bogu rade korektno. Zgrade se čiste redovno, već smo imali i krečenje ulaza (2 godine od useljenja). Većina ulaza ima profesionalnog predsednika skupštine stanara (jedna agencija), koji vodi računa o ulazu, pa se tako za male pare kosi travica, redovno angazuju razni majstori kad zatreba nesto. Većina komšija porodični ljudi sa malom decom. Sve u svemu puno pluseva u odnosu na komšijske tzv stare blokove, gde se struktura ljudi promenila već n puta i sad je tamo veliki "šareniš" (ne u pozitivnom smislu). Uvedena je linija 89 tako da je i direktno povezan sa gradskim prevozom (mada su i druge linije 95, 45, 601, 71, 73, 74, tramvaji na domet pešice)

Minusi su naravno ove otrovane zgrade i to će odrediti sudbinu ovog naselja. Kao i socijalne zgrade koje se nalaze na samoj granici sa Vinogradskom. Tamo su smestili veliki broj ciganskih porodica koje su sa sobom donele navike i način života sa prethodnih lokacija (da se izrazim politički korektno).
 
TheHood hvala na korisnom odgovoru. Sve su to informacije koje puno znace nekom ko razmislja o kupovini u ovim naselju.
Da li imate preporuku za neku konkretnu zgradu (2,4,5,6) ili je svuda isti kvalitet?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408791#p408791:b8pbefx5 je napisao(la):
TheHood » 03 Oct 2016 11:32 am[/url]":b8pbefx5]


Minusi su naravno ove otrovane zgrade i to će odrediti sudbinu ovog naselja. Kao i socijalne zgrade koje se nalaze na samoj granici sa Vinogradskom. Tamo su smestili veliki broj ciganskih porodica koje su sa sobom donele navike i način života sa prethodnih lokacija (da se izrazim politički korektno).
Nisi bas potpuno politicki korektan, ali se slazim sa tobom u nacelu :D .Imam druga tamo, zivi u zgradi pored te socijalne zgrade, u pitanju je dupleks stan, i kao jedan od vecih problema navodi upravo te Cig...pardon Rome u toj zgradi, ali i one koji zive u obliznjem nehigijenskom naselju, kao i igraliste izmedju zgrada sa kog dolazi buka. Doduse, buka njemu ne smeta, jer je njegov stan pozicioniran prema blokovim. Sve je ok, i lift, i kako kaze komsije, cak su se kod njega organizovali, sami sredjuju travnjak do parkinga i to lepo izgleda.
Medjutim, iza te socijalne zgrade gradi se jos jedna, a planirana je jos jedna stocijalna namenjena verovatno, isto kao i prethodna, "problematicnoj" populaciji. Drugar kaze da su cene stanova u okolini, pa cak i u bloku prekoputa, naselje Dr.Ivana Ribara, krenule da padaju upravo zbog toga. Kaze mi da ljudi zele da "pobegnu" iz naselja.
Inace, njegov stan je zajsta lep, ne prevelik, pomislio bi neko kad kazes dupleks.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408883#p408883:34fuglys je napisao(la):
Socket » Mon Oct 03, 2016 10:06 pm[/url]":34fuglys]TheHood hvala na korisnom odgovoru. Sve su to informacije koje puno znace nekom ko razmislja o kupovini u ovim naselju.
Da li imate preporuku za neku konkretnu zgradu (2,4,5,6) ili je svuda isti kvalitet?

Suštinski kvalitet tih zgrada je približan, gledajte da vam kvadratura, spratnost i položaj stana odgovaraju. Zgrada 4 okrenuta ka Savi je u teoriji super, ali je praksi pakao jer tuda prolaze razni kamioni, traktori...itd jer im je tuda neka prečica ka Vinogradskoj pa se diže neviđena prašina. Mislim da su 5 i 6 najbolji izbor, ali naravno u situaciji da imate identične stanove pa da je to poslednji kriterijum.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408916#p408916:3rx9tn91 je napisao(la):
dove » Tue Oct 04, 2016 9:06 am[/url]":3rx9tn91]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408791#p408791:3rx9tn91 je napisao(la):
TheHood » 03 Oct 2016 11:32 am[/url]":3rx9tn91]


Minusi su naravno ove otrovane zgrade i to će odrediti sudbinu ovog naselja. Kao i socijalne zgrade koje se nalaze na samoj granici sa Vinogradskom. Tamo su smestili veliki broj ciganskih porodica koje su sa sobom donele navike i način života sa prethodnih lokacija (da se izrazim politički korektno).
Nisi bas potpuno politicki korektan, ali se slazim sa tobom u nacelu :D .Imam druga tamo, zivi u zgradi pored te socijalne zgrade, u pitanju je dupleks stan, i kao jedan od vecih problema navodi upravo te Cig...pardon Rome u toj zgradi, ali i one koji zive u obliznjem nehigijenskom naselju, kao i igraliste izmedju zgrada sa kog dolazi buka. Doduse, buka njemu ne smeta, jer je njegov stan pozicioniran prema blokovim. Sve je ok, i lift, i kako kaze komsije, cak su se kod njega organizovali, sami sredjuju travnjak do parkinga i to lepo izgleda.
Medjutim, iza te socijalne zgrade gradi se jos jedna, a planirana je jos jedna stocijalna namenjena verovatno, isto kao i prethodna, "problematicnoj" populaciji. Drugar kaze da su cene stanova u okolini, pa cak i u bloku prekoputa, naselje Dr.Ivana Ribara, krenule da padaju upravo zbog toga. Kaze mi da ljudi zele da "pobegnu" iz naselja.
Inace, njegov stan je zajsta lep, ne prevelik, pomislio bi neko kad kazes dupleks.

Ti sad pričaš o drugim zgradama u odnosu na ove "moje". Te gde tvoj drugar živi su slika i prilika novogradnje u negativnom smislu, znači teeeeški fušeraj i najlošiji-najeftiniji materijali. Te zgrade je gradio Grad u projektu neprofitne izgradnje. Ljudi su plaćali nešto tipa 1000Eur/m2 a veštak im je odradio procenu da je plafon 750E/m2 utrošeno. I oni imaju grejanje po potrošnji i koliko sam čuo imaju mnogo veće račune. To nedvnosmisleno ukazuje na kvalitet. S druge strane ljudi se maksimalno trude, sređuju travnjake (deo zgrada koji gleda na naselje Dr.Ivana Ribara).

Ne znam ni sam šta više da mislim o ovome sa ciganima. Problem je veliki. Ne samo u naselju nego i u celom gradu. Sve im je dozvoljeno. Niko ne reaguje. Svi se prave da ne vide, ne primećuju. Kopaju po kontejnerima, voze se konjskim zapregama, raznim motokultivatorima. Sve ih je više.
 
E hvala puno, stanova koji nas zanimaju je izgleda ostalo u svim zgradama, i nisu u prizemlju ni potkrovlju. Zato i pitam da li ima razlike u kvalitetu jer mi se cini da sam cula da su bili razliciti izvodjaci, mada ni to ne znaci nista.
Onda ce verovatno da presudi orijentacija, pogled itd, ako se odlucimo za taj stan.

Sto se Roma tice, zaista ih ima kulturnih i normalnih pa ne treba generalizovati. Nazalost, problem je sto one koji nisu takvi niko ne sprecava da rade sta im padne na pamet.
 
Jesu bili različiti izvođači za svih 6 zgrada. Zgrada br.3 je definitivno bila najlošija (ne računajući otrovne zidove).

Vi sad imate priliku da uđete u svaki od tih stanova i da vidite kakvo je stanje, kakav je pogled...itd. Mi kad smo kupovali samo smo na osnovu njihovog crteža morali da se opredeljujemo (za nas građevinske laike to je ozbiljan izazov bio).

Apropo cigana zaista se ne radi o boji kože ili veroispovesti. Odgovorno tvrdim da mi koji smo odrasli tu do ne znam koje godine nismo znali podelu po nacionalnosti. Ja nemam tu vrstu odbojnosti ni predrasuda. Svaki čovek koji živi u takvim nehigijenskim uslovima, kopa po kontejnerima, pravi nered, buku, pali gume, krade kablove i sl. pa da mi je rod rođeni isto bi ga gledao kao njih sad. Jednostavno ti uslovi života su te ljude napravili takvim. Problem je što im sad ni gomila para ne bi to ispravila. Na stranu što mi kao država nemamo te pare.
 
Cao svima, imam jedno pitanje
http://www.gds.rs/dr-ivan-ribarnove-zgrade/
ove dve nove zgrade se nalaze u prodaji ili ce ove stanove dobiti stanari iz one dve "smrdljive" zgrade?
Msm pise na sajtu i cena i sve ali su me zbunili na nekoj od prethodnoj strani kad su rekli da ce se tu
useljavati ljudi iz "smrdljivih" zgrada
Pozdrav :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413086#p413086:1s3ok3o5 je napisao(la):
jasamja » Thu Oct 27, 2016 1:23 pm[/url]":1s3ok3o5]Cao svima, imam jedno pitanje
http://www.gds.rs/dr-ivan-ribarnove-zgrade/
ove dve nove zgrade se nalaze u prodaji ili ce ove stanove dobiti stanari iz one dve "smrdljive" zgrade?
Msm pise na sajtu i cena i sve ali su me zbunili na nekoj od prethodnoj strani kad su rekli da ce se tu
useljavati ljudi iz "smrdljivih" zgrada
Pozdrav :)

Zdravo, nova zgrada koja se sada pravi ce samo delimicno 'pripasti' stanarima smrdljivih zgrada. Vecina tih stanara je ili raskinula ugovore ili uzela zamenu u nekim drugim zgradama. Ako se ne varam manje od 50ak stanova je po tom osnovu zauzeto ostali su na prodaju.
 
Valja preneti i ovde. Komšije, srećan Vam buvljak!

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=414901#p414901:3v89rzo2 je napisao(la):
astrodule » 06 Nov 2016 10:09 am[/url]":3v89rzo2]I dobismo novu lokaciju

http://www.politika.rs/scc/clanak/36721 ... zadovoljni

Ново место на крају Улице Јурија Гагарина

Одлука да се Отворени тржни центар у Блоку 42 на Новом Београду измести са садашње локације где постоји две деценије сасвим је извесна, потврдили су у „Градским пијацама”. Очекује се да ће измештање почети најкасније за шест месеци. Како су у овом предузећу објаснили, већ је одређена локација на којој ће нићи нови „бувљак”.

– Реч је о парцели на крају Улице Јурија Гагарина са десне стране и може се рећи да је то део насеља Др Иван Рибар. Тренутно се ради урбанистички пројекат, потом ће бити урађен идејни пројекат и расписаће се тендер за извођача радова. Мислим да ће уређење плаца бити завршено за месец, два јер не захтева пуно посла. Тако да би на пролеће цео посао могао да буде готов. Ово решење нам одговора јер ће се „бувљак” уместо на 12.000 квадрата простирати на 32.000 – каже Иван Сочо, директор ЈКП „Градске пијаце”.

Po svemu sudeći (uklapa se u površinu od 32000 kvadrata ~ 170m x 180m) to je ova parcela



ps: Usput zasnasmo da je zakup povećan sa 20000 na 30000 dinara. Objašnjenje je malo debilno, no dobro...

Како су објаснили у ЈКП „Градске пијаце”, закуп није повећан због градске одлуке о обједињавању пословног простора на градском нивоу, већ зато што закупци већ годинама објекте не користе на прави начин.

– То се на неки начин може назвати злоупотребом пословне опреме. Сви закупци имају уговор потписан на коришћење киоска чија је површина око осам квадрата. Највећи број њих је проширио тај простор. Поставили су тенде, оградили их, покрили и уместо осам, добили су двадесетак квадрата које годинама не плаћају. То је нелегално и зато смо одлучили да тој пракси станемо на пут – истичу у „Градским пијацама”.
file.php
 
Vrh