Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Što se tiče orjentacije svaka strana ima manu i prednost.
Sever: Nikad svetla, zimi hladno a leti prijatno, severac i kiša sa severozapada
Jug: Puno svetla, zimi toplije, leti toplo, košava
Istok: Svetlo prepodne, zimi toplije a leti toplo ujutru, košava
Zapad: Svetlo popodne, zimi svetlije popodne, leti pakao i kiša sa severozapada
 
@emakso radi li ko na dvojci, da li znas kako napreduju unutrasnji radovi? ako imas ovaj projekat u PDF-u mozes li da postavis legendu da vidimo sta sta znaci?

sto se tice balkona sa unutrasnje strane tj. iz dnevnog boravka, kako vreme prolazi sve mi je manje jasno zasto su ih napravili ovako do pola.
 
@ lajfizgoinon Nisam svraćao do dvojke jer je bilo blatište pa sam bio samo do kontejnera. Dogovorio sam se sa šefom gradilišta na našoj zgradi (Objekat 2) da mi javi kada krenu sa keramičarima. Imam ceo Glavni projekat u PDF-u odradiću Upload Fasada, a ako nekoga interesuju neki detalji neka se javi na e-mail
 
Deluje malo poskupo za garazno mesto na toj lokaciji!? Mislim da ljudi koji su se nategli za manje stanove nece ni razmisljati o garazi, sto ce ostaviti dosta slobodnih garaznih mesta.
 
То је зато што ГДС прави неке фиксне цене за сва насеља (осим Арене). Када се завршило насеље Браће Јерковић-Падина где већи део гража нису успели да продају по цени од 7.200 евра колико кошта и у Степи, тамо су спустили на 5.000 евра. Не знам да ли су по тој цени продали. У згради код Арене гаражно место ГДС-а је костало 15.000 евра, па су и то спустили на 10.000 евра кад се комплетан објекат завршио и кад више није било потражње.
У Степи је такође цена гаражног места и даље 7.200 евра.
 
Objekat 1, troiposobni.
Gledali smo i trosobne od 75 u cetvorci i zaista se dobro prodaje! Ostao je jedan jedini na petom spratu , dok oni od 70 u sredini idu malo slabije. Nama je orijentacija u kecu, po pitanju povucenog sprata vise odgovarala i eto...
 
micir27":38119nb1 je napisao(la):
Objekat 1, troiposobni.
Gledali smo i trosobne od 75 u cetvorci i zaista se dobro prodaje! Ostao je jedan jedini na petom spratu , dok oni od 70 u sredini idu malo slabije. Nama je orijentacija u kecu, po pitanju povucenog sprata vise odgovarala i eto...

Svaka cast, mi kad smo bili pre neki dan bilo je jedno pet trosobnih od 75 u 4tvorci. Mi smo prvo rezervisali taj od 70 u sredini, ali smo na kraju ukapirali da dnevna gleda na sever i da je kuhinja mala. A i fali nekako ono malo parce terase :).
 
Po meni je taj stan od 75 mnogo bolji, a razlog je mogucnost adaptacije u troiposobni tako sto ces uzeti pola terase i jednan deo dnevne i dobiti malu spavacu sobu. Pitali smo i sefa gradilista, posto smo stan licno videli i on se slozio da to moze da se izvede jednog dana. To je bila nasa prva zamisao i stalno smo vagali da li povuceni sprat i stan kakav zelimo ili nize, sto je sigurnije. Odluka je otisla u vec poznatom smeru pa vise razmisljanja nema... :)
Da li si promenio odluku, odnosno da li si promenio rezervaciju? Moj ti je savet ovaj veci i to 3. ili 4. sprat posto oni imaju zidane terase, a ima ih i 6. Ostali nemaju. Pozicije se razlikuju u zavisnosti od lamele, pa ako je ulaz na severu i dnevna soba je na severu, a ako je ulaz juzno, ka Savi, onda je tako okrenuta i dnevna soba. Ovi u sredini su identicno orijentisani bez obzira na ulaz.
 
Izmenio rezervaciju na 75m2, problem je bio kad smo bili prvi put tamo svi stanovi u 4tvorci sa dnevnim sobama na jug okrenutim su bili rezervisani, ali posto su pogresili orijentaciju, ukapirali smo da ima jos slobodnih sa ispravnom juznom orijentacijom.
 
Super!!! Bas mi je drago. Bolje dnevna na jug, mada nije smak sveta ni obrnuto.
Meni je objekat 1 favorit od starta, a potom objekat 4 pa 5. Medjutim u kecu su isto otisli brzo ovi, ostao jedan na drugom, ali s obzirom na to da ce dole biti lokali mislim da ce biti mnogo buke. Sve u svemu cestitam na izboru! Koji sprat?
 
Nemate zašto da stavljate fasade po forumu, evo već ljudi planiraju da pregrađuju i zatvaraju terase...

Ako može jedan odgovor, zašto kupujete stan ako vam ne odgovara i u startu planirate da naružite zgradu tako što će se pregraditi terasa? Ako je malo prostora, razumem takva su vremena, ali uzme se samo stan malo dalje po malo nižoj ceni (ima čak i u blokovima, starije su zgrade, ali su niže cene po kvadratu) sa više kvadrata i soba.
 
Fasade sam postavio zbog najmanje tri veoma bitne stvari:

1. Da znamo koje su terase zidane a koje su sa ogradom jer se to sa sajta i podataka GDS-a nije videlo.
2. Da bi sugerisali izvođaču da napravi plan postavljanja klima-uređaja na fasadi jer bez plana klima uređaji mogu da budu ozbiljan estetski problem i naruše izgled, po meni jako lepe fasade
3. Da bi se ljudi lakše orijentisali, jer sam ja prvi iako sam u struci promašio poziciju svog stana :D

Što se tiče stanova u blokovima u starogradnji, tamo sve možete da promenite osim komšiluka...
 
Ako uspete da ubedite sve da na isto mesto stave klime to je odlično, pošto samo tako može fasada da liči na nešto. Nije mi jasno zašto projektanti uglavnom i dalje ne uzimaju u obzir ovaj problem pri samom projektovanju zgrade, kada znaju da će svima trabati klima uređaji. Nedaleko odatle u bloku 61 je jedan od retkih primera da izvođač (Neimar) vodi računa o tome gde smeju da se stavljaju klime i o tome obaveštava kupce (nastranu što je zgrada na pogrešnom mestu).

Ali džaba lepo poređane klime, kada svaki drugi stan zastakli/zagradi terasu na svoj način, promeni prozore i sl. :)
 
Upravo sam pričao sa šefom gradilišta na Objektu br. 2. Oni sa keramikom kreću već za mesec dana !!! Tako da ko hoće da menja pločice krajnje je vreme da se prošeta po radnjama. Za parket sam saznao da će ipak biti hrastov (barem u Objektu 2) tako da sam baš zadovoljan što neću imati taj trošak.

Što se tiče postavljanja klima za to nema nikakve dokumentacije i za to je Nadležna Direkcija ! Planiram da se prošetam do njih pa ćemo videti šta ćemo. Ako mi budu trebali potpisi budućih stanara za neku peticiju očekujem podršku forumaša :)

Pozdrav
 
emakso":2i9poy4r je napisao(la):
Upravo sam pričao sa šefom gradilišta na Objektu br. 2. Oni sa keramikom kreću već za mesec dana !!! Tako da ko hoće da menja pločice krajnje je vreme da se prošeta po radnjama. Za parket sam saznao da će ipak biti hrastov (barem u Objektu 2) tako da sam baš zadovoljan što neću imati taj trošak.
Pozdrav

U dokumentaciji koju sam dobio stoji da ce parket biti hrastov standard klase, to je 2 klasa. Ako budu nesto drugo stavili, tuzicu ih sigurno. Takodje stoji i za keramiku da je domace proizvodnje prve klase, sto je ok.
 
U tehničkom opisu piše:

Podovi su od klasičnog hrastovog parketa, standard klase. Obodno na spoju parketa sa zidovima postavlja se drvena hrastova trougaona lajsna.

Mislim da je tehnički opis jedan za sve objekte i da ne bi smeli da jedno napišu, a drugo postave. Osnovaćemo komisuju ako bude trebalo da zašitimo svoje interese :)

Nego, ja sad gledam, pa ni nema baš puno izbora gde bi neko mogao da postavi klima uređaj, na ovim terasicama sredini jedino ovako:

klime.png
 
Ma da ja sam to isto primetio ! Što manje prostora to će biti više problema sa nakaradnim rešenjima ! Idem odmah u GDS pa se javljam ako me udostoje pošto radim u blizini..
 
Vrh