Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Ladno i tu ima jos jedno nelegalno naselje.Covece :notok:
 
makicaci":3jzzz2s3 je napisao(la):
hvala, hvala.......

da li neko zna gde se na slici nalazi objekat B2?
B2 su ove dugacke zgrade levo od crvene zgrade. al' sam ga objasnio:)
 
hvala...jasno mi je, otprilike!

da li se neko seca da je u prethodnom konkursu (2002. ili 2003) kvadratni metar kostao 750 evra, i to na Konjarniku i Banovom brdu,

izmedju ostalog?
 
makicaci":1r1mrltk je napisao(la):
hvala...jasno mi je, otprilike!

da li se neko seca da je u prethodnom konkursu (2002. ili 2003) kvadratni metar kostao 750 evra, i to na Konjarniku i Banovom brdu,

izmedju ostalog?
tacno je da je kostao toliko. ne da se secam,vec znam ljude koji su kupili stanove u tim zgradama. kod Arene je kostao 850-900 evra. ne znam bas tacno. ucesce je bilo 5%,a ne 20% kao sada. i povrh svega se tada nije placao PDV,vec porez na promet koji je vec bio uracunat u tu cenu. ovo danas je pljacka. verujem da mnogi ljudi koji su usli u ovu avanturu to nikad ne bi uradili da je iko spomenuo ovu cenu i uslove. mada,bitno je samo da se uselimo,a posle cemo vec nekako da se dovijamo :)
 
NOVI KONKURS:

Конкурс за продају 1.050 социјално непрофитних станова у Београду

Одговори на најчешће постављена питања

1. Да ли град Београд кредитира куповину станова као у претходним конкурсима?
- Станови се продају по производним ценама (трошкови изградње и остали трошкови), а плаћање се врши готовински или путем стамбеног кредита пословних банака.

2. Да ли је неопходно предати сву наведену документацију уз пријаву?
- Непотпуне пријаве се могу допунити у року од 15 дана од дана пријема позива за допуну документације, а ако се пријава не допуни у овом року документима који се односе на доказивање стамбеног статуса, пријава се неће разматрати.
- Бодовање се неће вршити по основама за које нису приложени одговарајући докази.

3. Да ли су потребна сва набројана документа за доказивање подстанарског статуса?
- Нису неопходна сва, али је потребно доставити што више докумената која доказују подстанарски статус.

4. Да ли је неопходно да се има пријава пребивалишта на стану где су подстанари?
- Није неопходно, али ће та чињеница бити цењена у склопу комплетне документације.

5. Да ли је проблем ако супружници нису пријављени на истој адреси?
- Није неопходно, али ће та чињеница бити цењена у склопу комплетне документације.

6. Како се вреднује дужина подстанарског статуса?
- Вреднује се само подстанарски статус остварен на територији града Београда.
- Дужина подстанарског статуса вреднује се према дужини радног стажа, а не може бити дужа од времена трајања пребивалишта односно боравишта на територији града Београда.
- Младим брачним паровима дужина стамбеног статуса се вреднује према дужини трајања брака, а ратним војним инвалидима, инвалидним лицима са тешким телесним оштећењима и заслужним спортистима и спортистима међународног разреда дужина подстанарског статуса вреднује се према дужини трајања пребивалишта односно боравишта на територији града Београда.

7. Који су начини на које се лице својом вољом лишило права својине и да се сматра да није лице без стана?
- Лице које је продало или поклонило стан или свој део стана, или породичне стамбене зграде и куће за одмор одрекло се наслеђа у корист другог наследника, одрекло се својства закупца стана на неодређено време или корисника таквог стана, и то у периоду од дана ступања на снагу Одлуке о условима продаје 2.050 социјално непрофитних станова у Београду, то јест од 16. априла 2005. године до дана објављивања конкурса сматраће се да није лице без стана.

8. Где се оверавају изјаве и да ли су потребни сведоци?
- Изјаве се оверавају у општини или суду, а што се тиче сведока они нису неопходни за тражене изјаве.

9. Постоји ли старосна граница за учествовање на конкурсу?
- Не постоји, изузев у категорији млади брачни парови, где је граница 35 година за оба супружника.

10. За кога треба доказ о здравственом стању?
- За подносиоца или члана породичног домаћинства који има болест у складу са чланом 14. Одлуке о условима продаје 2.050 социјaлно непрофитних станова у Београду.

11. Да ли ратни војни инвалиди морају бити запослени?
- Ратни војни инвалиди не морају бити запослени.

12. Да ли постоји категорија самохрани родитељ?
- Не постоји посебна категорија самохрани родитељ, међутим уколико је самохрани родитељ подносилац пријаве у некој од категорија предвиђених одлуком, припада му додатних пет бодова по критеријуму члана породичног домаћинства.

13. Где се узима изјава да не поседујемо стан?
- Изјава да подносилац и чланови породичног домаћинства немају стан на територији града Београда оверава се у општини или суду на обрасцу који се добија уз образац пријаве или на сајту града Београда, а није неопходно да се изјава даје са сведоцима.

14. Да ли је за учешће у више категорија потребно више пријава и више комплета документације?
- Када један подносилац подноси пријаву у више категорија, то може учинити са једном пријавом и једним комплетом документације. Само је потребно на пријави заокружити категорије у којима се учествује.
- Ако супружници учествују у различитим категоријама, потребне су две пријаве, али само један оргинални комплет документације, а за другог могу обичне фотокопије.

15. Да ли се признаје ванбрачни статус као дужина трајања брака у категорији млади брачни парови?
- Младим брачним паром сматрају се супружници који нису старији од 35 година на дан расписивања конкурса, односно 19. априла 2011. године, а брак им је склопљн пред матичарем најкасније 19. априла 2010. године.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1444532
 
da li neko zna kada ce biti useljeni objekti B.1.1, B.1.2. i B.1.3? Hvala unapred na odgovoru. Mozda neko barata tom informacijom:)
 
po nekoj logici krajem ove godine, a ostatak do sredine sledece. tako je receno na tv-u
 
dejanaa":1ymk2hcn je napisao(la):
po nekoj logici krajem ove godine, a ostatak do sredine sledece. tako je receno na tv-u
hvala. nadam se da ce biti pre zime. ubi me iscekivanje:)
 
:grand:
Ljudi,bili smo ispred objekta B 1.3 majstori rade zavrsne unutrasnje radove .Poslovodja nam je rekao da oni mogu zavrsiti za mesec dana ali da jos nije dovedena struja ,voda kao i da ispred zgrade treba da se uradi prilaz i okolo poplocavanje tek onda dozvole.Tako da useljenje kako je rekao daj Boze do kraja godine.Unutrasnjost zgrade je jako lepa.
Naoruzajmo se strpljenjem i kako mi se cini stedimo sto vise za 20% ucesca. :kafa:
 
Postovani,interesuje me uclanjenje u grupu gradjana "1000 socijalno neprofitnih stanova".Zelela bih da stupim u kontakt sa vama jer ovo sto se radi je cist kriminal.Cene o kojima se prica je previsoka i bilo ko da se razume u gradnju zna da je cena naduvana i da se neko tu ugradio.Za pdv mi je jasno da se ne moze vratiti ,ali da li postoji veravatnoca da se ukljuci onda u samo ucesce tako da ucesce iznosi 28 %.Radi neke sacice gradjana Zakon o Pdv-u se sigurne nece promeniti niti se moye retroaktivno vratiti.Stoga delajmo brzo i najbolje bi bilo da se sto vise ljudi ukjuci i informise o ovome.Na samom ovom forumu sam videla jos zainteresovanih pa hajte da se skupimo pa da resavamo problem.Hvala,nadam se da cete me kontaktirati da se najzad nesto pokrene.Pozdrav!
 
La Grange":3vcs4e0g je napisao(la):
goranx":3vcs4e0g je napisao(la):
Interesuje me kako da stupim u kontakt sa GG "1000 socijalno neprofitnih stanova" kao i dali neka od banaka odobrava stambeni kredit za učešće i PDV Pozdrav
Imaju svoj sajt:


http://www.1000ostecenih.in.rs/


A imaju i svoju pesmu

http://www.youtube.com/watch?v=0uCTJ7hkX-k

;)
molim vas i sve one koji ne raspolazu pravim informacijama, da ne sire dezinformacije. sajt koji ste naveli ne tice se GG "1000 socijalno neprofitnih stanova"! Clan pomenute GG moze da postane svako ko na moj mejl (prikazan je na forumu) posalje ime prezime, JMBG i broj odluke po kojoj je dobio mogucnost kupovine stana na gradskom konkursa iz 2007. u uzvratnoj poruci dobice izvestaj, postignuca i plan daljih akcija ove grupe. dobro dosli!
 
Cekajuci Godoa":wx9phzhs je napisao(la):
:grand:
Ljudi,bili smo ispred objekta B 1.3 majstori rade zavrsne unutrasnje radove .Poslovodja nam je rekao da oni mogu zavrsiti za mesec dana ali da jos nije dovedena struja ,voda kao i da ispred zgrade treba da se uradi prilaz i okolo poplocavanje tek onda dozvole.Tako da useljenje kako je rekao daj Boze do kraja godine.Unutrasnjost zgrade je jako lepa.
Naoruzajmo se strpljenjem i kako mi se cini stedimo sto vise za 20% ucesca. :kafa:
hvala ovim informacijama. mene najvise i zanima upravo ta zgrada. steta sto nema slika enterijera. moracu da skoknem ovih dana da vidim kako izgleda
 
bila sam u ponedeljak tamo, vidim da rade , ali ne deluje mi da su bas nesto puno napredovali. vidim da su poceli sa gradnjom ovih novih stanova, sto je sada raspisan konkurs
 
ima li neko informacije, proverene, kada ce se ovo cudo vise zavrsiti i kolika ce cena biti
 
dejanaa":24wmuyiq je napisao(la):
ima li neko informacije, proverene, kada ce se ovo cudo vise zavrsiti i kolika ce cena biti
Do izbora ili tacnije do pred izborne trke mora da bude zavrseno, a ti se raspitaj kada su izbori. Cena proslih stanova je bila u evrima, tako da nema promene u ceni. Moze samo skuplje pod izgovorom da su stavljali kvalitetnije materijale, a ne mogu da kazu jeftinije pa kao koristili losiji gradjevinski materijal... a pada cene u gradjevinskom materijalu nije bilo.


BTW Tek za ovaj najnoviji konkurs su Izmenili su sistem bodovanja i stanovi vise nisu neprofitni jer ce da se uzimaju klasicni krediti banaka tako da ce banke tek lepo da profitiraju. A najzanimljivije je sto ne znaju lokaciju gde ce se graditi, kazu lokacija ce se znati po zavrsetku konkursa :). Znaci nisi mogla da vidis "da su poceli sa gradnjom ovih novih stanova, sto je sada raspisan konkurs". - to su stanovi iz konkursa 2007. godine.
 
akcija":2gtc24pt je napisao(la):
sajt koji ste naveli ne tice se GG "1000 socijalno neprofitnih stanova"! Clan pomenute GG moze da postane svako ko na moj mejl (prikazan je na forumu) posalje ime prezime, JMBG i broj odluke po kojoj je dobio mogucnost kupovine stana na gradskom konkursa iz 2007. u uzvratnoj poruci dobice izvestaj, postignuca i plan daljih akcija ove grupe. dobro dosli!
Ajde majke ti objasni mi kako su to neprofitni stanovi ako kostaju 1100 evra po kvadratu, (vidim da si i grupu tako nazvao). Svako ko se bavi gradjevinarstvom moze da ti kaze, tu kvadrat ako su neprofitni stanovi moze da kosta maksimalno 600 evra po kvadratu! Ti ides gradu niz dlaku pa jos SOCIJALNO NEPROFITNI po 1100 evra? Daj uputi me malo kada vec grupa nema svoj sajt da procitam kako to socijano neprofitni tj. o cemu se radi ko je vas ostetio?

Hocu da kazem da je bolje da se grupa zove "hiljade prevarenih" prvo zbog cene, onda zbogr stvaranja laznog utiska sa koriscenjem termina socijalni neprofitni i sl... pa posle zbog poreza i sl...

Pa i ovi iz grupe http://www.1000ostecenih.in.rs/ su isto toliko placali stanove a njihovi se ne zovu SOCIJALNO NEPROFITNI?
 
La Grange":2jrtmvg5 je napisao(la):
akcija":2jrtmvg5 je napisao(la):
sajt koji ste naveli ne tice se GG "1000 socijalno neprofitnih stanova"! Clan pomenute GG moze da postane svako ko na moj mejl (prikazan je na forumu) posalje ime prezime, JMBG i broj odluke po kojoj je dobio mogucnost kupovine stana na gradskom konkursa iz 2007. u uzvratnoj poruci dobice izvestaj, postignuca i plan daljih akcija ove grupe. dobro dosli!
Ajde majke ti objasni mi kako su to neprofitni stanovi ako kostaju 1100 evra po kvadratu, (vidim da si i grupu tako nazvao). Svako ko se bavi gradjevinarstvom moze da ti kaze, tu kvadrat ako su neprofitni stanovi moze da kosta maksimalno 600 evra po kvadratu! Ti ides gradu niz dlaku pa jos SOCIJALNO NEPROFITNI po 1100 evra? Daj uputi me malo kada vec grupa nema svoj sajt da procitam kako to socijano neprofitni tj. o cemu se radi ko je vas ostetio?

Hocu da kazem da je bolje da se grupa zove "hiljade prevarenih" prvo zbog cene, onda zbogr stvaranja laznog utiska sa koriscenjem termina socijalni neprofitni i sl... pa posle zbog poreza i sl...

Pa i ovi iz grupe http://www.1000ostecenih.in.rs/ su isto toliko placali stanove a njihovi se ne zovu SOCIJALNO NEPROFITNI?
nisam ih ja tako nazvao,vec je to zvanican naziv. naravno da nisu neprofitni. znam odlicno kolika je cena kostanja tog stana. ako ti nesto nije pravo obrati se Djilasu.
 
cyberserb":169p4hu7 je napisao(la):
nisam ih ja tako nazvao,vec je to zvanican naziv. naravno da nisu neprofitni. znam odlicno kolika je cena kostanja tog stana. ako ti nesto nije pravo obrati se Djilasu.
Ha ha, pa sta ima ja da se obracam, pa nisam ja naseo na prevaru i nisam ja osteceni. Ja samo komentarisem ono sto je ocigledno i kazem da stvari treba nazvati pravim nazivom, pa forumi i sluze za razmenu misljenja a tebe je izgleda moje misljenje pogodilio ili istina :)
 
pre par meseci gostovao je neko iz grada na lokalnoj nasoj televiziji i najavio da ce se tu graditi ovih drugih hiljadu, tamo sam videla skele i vidim da kopaju, sad ne znam.......
 
Vrh