Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Preduhitri me, bas sam hteo da postavim sliku. Doduse tvoja je lepsa, ja sam slikao izdaleka. Bravo za zgradu 3, boja je bas lepa. Pitam se mozemo li nekako saznati boje drugih zgrada, posto ocigledno nece biti kao na slikama sa sajta GDS-a?
 
- objekat 1: ulaz A istok, ulaz B zapad,
- objekat 3: ulaz A zapad, ulaz B istok,
- objekti 2 i 5: ulaz A sever, ulaz B jug,
- objekti 4 i 6: ulaz A jug, ulaz B sever.

Molim vas, da li neko moze da potvrdi orjentisanost po lamelama? Nadam se da je ovo tacno. I jos jedno pitanje, u stanovima gde su predvidjene tus kabine, zna li se kakve ce biti, nadam se da ce ih ugraditi:)
 
palcica":3oxpf6zz je napisao(la):
- objekat 1: ulaz A istok, ulaz B zapad,
- objekat 3: ulaz A zapad, ulaz B istok,
- objekti 2 i 5: ulaz A sever, ulaz B jug,
- objekti 4 i 6: ulaz A jug, ulaz B sever.

Molim vas, da li neko moze da potvrdi orjentisanost po lamelama? Nadam se da je ovo tacno. I jos jedno pitanje, u stanovima gde su predvidjene tus kabine, zna li se kakve ce biti, nadam se da ce ih ugraditi:)

Sto se tice objekta 3: ulaz B je iz naselja, a ulaz A je sa strane parkinga.

Da li neko zna da li ce parking iza zgrade 3 biti velik kao iza zgrada koje je grad pravio (socijalni stanovi pored nas)?
 
Biljana_Dj":1gvfkcph je napisao(la):
palcica":1gvfkcph je napisao(la):
- objekat 1: ulaz A istok, ulaz B zapad,
- objekat 3: ulaz A zapad, ulaz B istok,
- objekti 2 i 5: ulaz A sever, ulaz B jug,
- objekti 4 i 6: ulaz A jug, ulaz B sever.

Molim vas, da li neko moze da potvrdi orjentisanost po lamelama? Nadam se da je ovo tacno. I jos jedno pitanje, u stanovima gde su predvidjene tus kabine, zna li se kakve ce biti, nadam se da ce ih ugraditi:)

Sto se tice objekta 3: ulaz B je iz naselja, a ulaz A je sa strane parkinga.

Da li neko zna da li ce parking iza zgrade 3 biti velik kao iza zgrada koje je grad pravio (socijalni stanovi pored nas)?
p.s. mnogo mi se svidja boja zgrade 3, vesela je nije neka siva tmurna :)
 
koliko vidim cigojnere su smestili u onu lamelu do Vojvodjanske, samo ih tamo ima koliko sam ja uspeo da primetim.
 
Nebojsa":2q9u9qq8 je napisao(la):
koliko vidim cigojnere su smestili u onu lamelu do Vojvodjanske, samo ih tamo ima koliko sam ja uspeo da primetim.
u pravu si. ja sam kosmija iz bloka pored (neprofitni stanovi). zgrada mi je odmah pored vaseg buduceg bloka, pa sam upucen u razvoj situacije na gradilistu. tzv. socijalni stanovi su na drugom kraju bloka. nece imati dodira sa vama. inace, ti ljudi zaista ne prave nikakve probleme. cak je ta zgrada mnogo cistija od mnogih u nasem bloku.
 
da da bice veliki parking iza zgrade broj 3,bas veliki parking, bice tu i drveca,
ma vesele su boje ima naselje da izgleda kao veliki vrtic,koliko vidim zgrada 3,gde ja radim najbolje napreduje,keramicari samo cepaju,hodnike stepenista,a i dobro rade,a i sto se tice struje i mi smo skoro pri kraju,ostala samo galanterija i svetiljke i neke sitnice
 
Silenci hvala na ogovoru. Ovako kako citam postove izgleda da ce stvarno ispostovati rokove za useljenje. Zgrada 3 najbolje napreduje mozda zato sto je tu i prvi rok za useljenje sredinom septembra. Ja sam veoma zadovoljna kako ljudi rade u mojoj zgradi (bar za sada). Sve pohvale za njih!
 
Da li neko moze da mi pojasni zasto je terasa na nekim stanovima skracena za pola metra. Jasno mi je da je tako po projektu ali koja je svrha (da se gleda sta komsija radi na terasi ispod:))?
 
Dakle trojka narandzasta, a dvojka zuta. Boja je prelepa :)
Jedva cekam ostale objekte!
 
kista":3e3soe2a je napisao(la):
Da li neko moze da mi pojasni zasto je terasa na nekim stanovima skracena za pola metra. Jasno mi je da je tako po projektu ali koja je svrha (da se gleda sta komsija radi na terasi ispod:))?

Kada smo mi pitali GDS za neku slicnu nebulozu, rekli su nam da se arhitektica malo "igrala" sa fasadom.
 
Zna li se ima li jos slobodnih stanova i kakvi su planovi gradnje gds za 2014 nove zgrade ili blokovi?
 
Da li je neko kupio garazno mesto u naselju? Da li je posle uplate nekoga kontaktirala GDS?
 
bajonebg":pk850pnd je napisao(la):
nadam se da i mi necemo proci kao komsije iz Stepe.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=723366

Pa ovo je stvarno strasno - pogotovu kada se procitaju komentari:

"Ja zivim u toj zgradi, bas u najgoroj i najopasnijoj lameli 3 koja sa jedne strane ima nedozvoljena neravnomerna sleganja oko 10 cm za manje od godinu dana od kako smo se uselili, a strucnjaci nam rekose da je zgrada u ovoj fazi "sklona padu" jer se nakrivila na jedinu stranu na koju moze, tamo gde se ne naslanja na susedne lamele 2 i 4 ka parkingu. Nivoi garaze nase i susedne lamele 4 vec su 30 cm sto znaci da je sleganje zapocelo jos tokom gradnje. Obracali smo se gradskoj gradjevinskoj inspekciji, upravi grada Beograda, ali iako smo podneli vise dokaza u stotinak stranica, izmedju ostalog i dokaza o sleganjima koje mere licencirani strucnjaci, niko nam do sada iz gradske inspekcije i uprave grada nije pomogao, tacnije oni cute jer se radi o istoj stranackoj pripadnosti izodjaca, investitora i gradske vlasti.
U medjuvremenu poslednja merenja sleganja su katastrofalna a vidne su i pukotine na konstrukciji i spoljnim i unutrasnjim zidovima. Vrata i prozori se tesko zatvaraju a svaku noc se cuje neko cudno pucketanje u stanovima i hodnicima. U zgradi su jos uvek stanari koji sa malom decom tu zive, ima i trudnica i starijih osoba. Neki su se stanari vec iselili i otisli u podstanare iz bezbednosnih razloga. Investitor nece ni da cuje da hitno raseli ljude na sigurnije lokacije a poseduje vise od 1,000 slobodnih novih stanova u naselju Stepa, naselju blok 29, naselju Ivan Ribar, naselju Belvil. Moze li iko pomoci? Hitno je!
(Radojica, 16. jun 2013 22:31)

# Link komentara
Preporučujem (+9)
Ne preporučujem (0)"

Posle sam na ekapiji http://www.ekapija.com/website/sr/p...elje-zgrade-useljene-pre-manje-od-godinu-dana video i slike:
temelj_130613.jpg
 
Alpha":hsm1r8hn je napisao(la):
bajonebg":hsm1r8hn je napisao(la):
nadam se da i mi necemo proci kao komsije iz Stepe.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... _id=723366

Pa ovo je stvarno strasno - pogotovu kada se procitaju komentari:

"Ja zivim u toj zgradi, bas u najgoroj i najopasnijoj lameli 3 koja sa jedne strane ima nedozvoljena neravnomerna sleganja oko 10 cm za manje od godinu dana od kako smo se uselili, a strucnjaci nam rekose da je zgrada u ovoj fazi "sklona padu" jer se nakrivila na jedinu stranu na koju moze, tamo gde se ne naslanja na susedne lamele 2 i 4 ka parkingu. Nivoi garaze nase i susedne lamele 4 vec su 30 cm sto znaci da je sleganje zapocelo jos tokom gradnje. Obracali smo se gradskoj gradjevinskoj inspekciji, upravi grada Beograda, ali iako smo podneli vise dokaza u stotinak stranica, izmedju ostalog i dokaza o sleganjima koje mere licencirani strucnjaci, niko nam do sada iz gradske inspekcije i uprave grada nije pomogao, tacnije oni cute jer se radi o istoj stranackoj pripadnosti izodjaca, investitora i gradske vlasti.
U medjuvremenu poslednja merenja sleganja su katastrofalna a vidne su i pukotine na konstrukciji i spoljnim i unutrasnjim zidovima. Vrata i prozori se tesko zatvaraju a svaku noc se cuje neko cudno pucketanje u stanovima i hodnicima. U zgradi su jos uvek stanari koji sa malom decom tu zive, ima i trudnica i starijih osoba. Neki su se stanari vec iselili i otisli u podstanare iz bezbednosnih razloga. Investitor nece ni da cuje da hitno raseli ljude na sigurnije lokacije a poseduje vise od 1,000 slobodnih novih stanova u naselju Stepa, naselju blok 29, naselju Ivan Ribar, naselju Belvil. Moze li iko pomoci? Hitno je!
(Radojica, 16. jun 2013 22:31)

# Link komentara
Preporučujem (+9)
Ne preporučujem (0)"

Posle sam na ekapiji http://www.ekapija.com/website/sr/p...elje-zgrade-useljene-pre-manje-od-godinu-dana video i slike:
temelj_130613.jpg



ja ne mogu da verujem, koji podizvodjac je radio izgradnju?
 
kod nas u zgradi poceli parket da stavljaju,naravno hrastov i stvarno brzo rade,mislim da nasa zgrada najbre napreduje,a i mi sa strujom skoro zavrsavamo,ostalo je samo galanterija da se postavi
 
silenci":279vd7ym je napisao(la):
kod nas u zgradi poceli parket da stavljaju,naravno hrastov i stvarno brzo rade,mislim da nasa zgrada najbre napreduje,a i mi sa strujom skoro zavrsavamo,ostalo je samo galanterija da se postavi

Zdravo Silenci, hvala na informaciji za parket. Lepo je procitati da sve ide po planu. Posto si ti nas insajder za zgradu 3 :wink: , da li znas kakav je plan za plocice na terasama? Da li su poceli njih da stavljaju?
 
da da poceli su da stavljaju plocice na terasama,al uradjene su tamo gde je odradjena fasada,a pola zgrade,ako ne i vise je komplet uradjena fasada i obojena,nikako da uslikam,a od galanterije stavljaju mislim aling,jako kvalitetna galanterija
 
Upravo sam se uclanila na forum i molim za pomoc ...ako ko ima neku informaciju neka mi javi sto pre ..da li neko zna koliko se ceka resenje iz katastra jer sam predala za upis stana u bloku br.1 naselje dr. Ivan Ribar, sve izjave predala sam katastru na nobom beogradu krajem maja tacnije 27. maja a resenje mi josh uvek nije stiglo...koliko sam shvatila jedan primerak ide banci a drugi meni...nadam se da banka obavestavai kada joj stigne resenje( kod mene je u pitanju komercijalna banka). Zasto sve ovo pitam jer je rok za istek vremena za pustanje kredita jos tacno deset dana a resenja nema to je jedino sto mi fali da bih potpisala isplatu kredita ...kome da se obratim? hvala unapred na odgovorima.. ako je neko imao slicnu situaciju cekanja neka mi bar objasni sta da radim ...jer imam samo josh desetak dana do isteka roka.
hvalaaaa
 
Vrh