Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Ljudi imam vrlo vaznu vest!!! Doslo je do greske kod objekta broj 4. Velike greske! Projektant je greskom obrnuo strelicu za sever na mapi sto u prevodu znaci da onaj ko je rezervisao stan da mu gleda na Savu u stvari gleda u dvoriste !!!
 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Ne bih rekao da je ista pogreseno. Objekat broj 4 je orijentisan kao sto je u projektu.
 
Ok. Ja vam kazem jer sam bio tamo na licu mesta. Ko hoce da veruje neka veruje, ko ne veruje neka ih zovne pa neka se sam uveri. @cante kamo srece da si u pravu!
 
Prolazio sam pored gradilista i 4-ka je dobro orijentisana.
U odnosu na sta ste zakljucili da je pogresna orijentacija?
 
Dve uvucene terase na sredini zgrade gledaju u dvoriste, a ne na Savu. Na papirima za objekat 4 te dve uvucene terase gledaju na Savu, a to ne odgovara realnosti.
 
cante":3js17nfj je napisao(la):
Prolazio sam pored gradilista i 4-ka je dobro orijentisana.
U odnosu na sta ste zakljucili da je pogresna orijentacija?

Ne znam da li je to ovde slucaj, ali recimo kad nekih mojih prijatelja, ne iz Beograda, radnici su rotirali mapu i uveliko radili zgradu. Projektant je dosao i bio zgranut jer su stepenice napravljene suprotno od onog sto je on zamislio i tada su provalili da je sve u redu samo zarotirano. Radio se ceo kvart pa u sustini i nije bas bilo vazno sa koje je strane ulaz jer ima prostora izmedju zgrada. Tako je na kraju i ostalo. Da se taj covek nije pojavio, niko nikad ne bi ni provalio. Nije da ne moze da se desi, samo je to po meni stvarno dijabola. Spolja se u sustini nista ne moze ni primetiti, jedino ako neko dobro poznaje u unutrasnjosti raspored stanova ili slicno.

Desavalo se ljudima u Stepi da su na slici bile obrnute strelice. Znam da se jednom neko zalio kako je mislio da je kupio jugo-zapad a ono nije bio jugo-zapad. Greske se desavaju.
Ovo su jako retke greske i stvarno bi bio pravi humor ako je ovo istina a ne neka zafrkancija.
 
Hm pa meni je logicno da to treba tako. Zgrade 2-6 i 4-5 gledaju jedna u drugu tim povucenim terasama.
 
Na zalost nije zafrkancija. Jedino po cemu moze da se provali koja je strana zgrade u pitanju su te dve uvucene terase na samoj sredini zgrade. Ono sto je definitivno jeste da te dve uvucene terase gledaju na dvoriste, a ne na Savu. Kada se to pogleda sa projetnom onda se vidi da je doslo do greske jer prema projetnu te dve uvucene terase na sredini gledaju na Savu.
 
cante":2eh01okt je napisao(la):
Hm pa meni je logicno da to treba tako. Zgrade 2-6 i 4-5 gledaju jedna u drugu tim povucenim terasama.
A pogledaj projekte stana i naselja i izravnaj im strelice koje pokazuju na sever. Gde tako gledaju te dve uvucene terase?
 
Nemam projekte stana za 4-ku. Jel imaju ti projekti negde na netu?
 
Moguće da se greška podkrade mada mislim da to mnogo ne menja stvar onim koji su uspeli da rezervišu. Mnogi nisu stigli na objekat 4 jer su plasirane informacije da će 4 krenuti tek posle objekta 5. Međutim prodaja objekta 4 je izgleda krenula prvi radni dan posle praynika (08.01.2012.) kada je većina ljudi još bila na odmorima.

Ono što sam hteo reći je da ste vi ste srećni ako ste stigli da rezervišete četvorku. Zgrada je skoro rasprodata za dva tri dana. Izgleda da se liste čekanja nisu poštovale i da su stanovi unapred "rezervisani". Mnogi su nezadovoljni videćemo šta će na kraju biti. Nebih da prejudiciram.
 
Ne menja mnogo sem toga sto su svi rezervisali neke pete stanove, a ne one koje su zeleli :D Mislim nije smesno smorio sam se ko zmaj kada sam cuo.
 
pa mislim da sada nemoze nista da se radi po stanovima,npr neke izmene i tako,jer smo mi pre jedno 10 dana tek krenuli sa elektroinstalacijama po stanovima,a sto se tice kvaliteta gradnje ona je ista kao i u naselju stepa stepanovic
 
Pozdrav svima!
Pratim neko vreme forum i mislim da je odlicna i jako korisna stvar. Veoma sam zainteresovan za dvosoban stan u ovom naselju, i cekao sam pocetak prodaje objekta 5 (kako su najavili), ali je iz nekog razloga ipak 4 pustena ranije. Danas sam bio u GDS, tamo je potpuno rasulo sa objektom 4, sve je stopirano zbog te frke sa orijentacijom, i pojma nemaju kada ce se to resiti. Inace, potpuno je neverovatno da su za 3 dana svi stanovi rezervisani.
Ako iko ima informaciju kada ce biti pusteni 5 i 6 bilo bi mi jako korisno, jer se bojim da cu na kraju ostati bez stana :o.
 
@Milane, baš si me nasmejao sa ovim listama. Čoveče zar još uvek veruješ u deda mraza :). Lično sam video kada je neka starija žena donela papir i rekla devojci koja radi na prodaji : "Nazovi ove ljude, hoće da kupe stan". I te devojke koje rade na prodaji su stvarno u nezavidnoj poziciji jer treba da ispunjavaju želje onih iznad njih i da ugode nama nervoznim ljudima koji bi da kupe stan. Te liste su po meni pro forme i napravljene za ove poštenije ili ti naivnije. I meni je bilo čudno što zgrada 4 nije počela, i to sam i napisao u nekom postu ovde. Od početka tu nešto nije mirisalo kako treba.

@DAK77, ako ti kažu da će biti za dve nedelje znači da će biti sutra :). I ja sam verovao pa sam odustao od svega. Imaju dva rešenja, da ideš svaki dan ili da postaviš šator ispred direkcije :-(

Stvarno bi bilo lepo kad bi sve bilo malo transparentnije. Kad bi liste bile objavljene na internetu. Kad bi recimo postojala statistika koliko ljudi koji kupuju već imaju stan....

Daleko je sunce...
Pozdrav svima
 
Ako neko sazna kada pocne prodaja objekta 5 neka javi, ovi iz GDSa se ne javljaju na tel, a da kampujem tamo na ovoj hladnoci....
 
Ovo za objekat 4 je istina, priznali su gresku i novi projekti su kod njih sa ispravljenom greskom.
Koliko sam nacuo danas prodaja objekta 5 se ocekuje ove ili sledece nedelje.
 
Evo i novog izvestaja sa sajta GDS:

Izgradnja naselja po planu
januar 2013

Na lokaciji Dr Ivan Ribar gradi se svih šest objekata. Na objektu 1 urađena je ploča četvrtog sprata. Na zgradi 2 završeno je zidanje, radi se pokrivanje krovne konstrukcije i instalacije u objektu. Na objektu 3 nastavljaju se zidarski i instalaterski radovi. Na objektu 4 rade se zidovi 5 sprata, na zgradi 5 zidovi prvog sprata, a na objektu 6 je završen drugi sprat.

http://www.gds.rs/naseljeir/vesti.php
 
Da li je zaista istina da je objekat 4 rasprodat? Prosto mi je nemoguce??? Zasto je taj objekat toliko favorizovan od samog pocetka i kako je moguce da mi na pitanje kada ce taj objekat biti u prodaji odgovore da nemaju nikakvu informaciju, tipa ko zna kada, da ce prvo pustiti objekat 5 i sest!? Ko je ovde lud? Stvarno nisu normalni, ali ovo je drzava Srbija i sta drugo da ocekujemo...
 
Objekat 4 nije rasprodat. Ja sam licno prekljuce video da ima 3.0 stanova. Taj papir sam gledao, nemam pojma za ostale strukture.
 
@micir27

Nije rasprodat. Većina manjih stanova je otišla, mislim da je bio poneki stan na 6-om i 1-om spratu koje ljudi zaobilaze. Trosobnih je bilo tako da se moglo birati. A za ove manje koji su na boljoj poziciji sam ubeđen da su unapred rasprodati, prvo svojim ljudima, pa ako šta pretekne, onda se ponudi sirotinji raji. Tako da bez nekog insajdera, vrlo je teško uzeti stan koji bi čoveku bio po volji. Zašto je objekat favorizovan nemam ideju.

Pošto je tu bila himna, ja ću predložiti i odu posvećenu rasprodaji četvorke:

Beše to prvo postprazničko jutro.
Od kupaca ni traga ni glasa, poneki "slučajno" naiđe.
....
Malo mi ponestade daha a i muka me hvata.
 
Vrh