Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

@Alpha, to su komentari ljudi koji su prvi put kupili stan u zivotu...

nista strasno, naredne 2 godine ce se desavati to jer zgrada se sleze. ovo je na spojevima cigli i betona...

to toliko ima betona u sebi (ko je bio dok se gradilo zna) da to nema gde da ide... i to je cinjenica, nije izmisljotina.

a da nam je nikola011 (odnosno neka babetina koja radi u nekoj agenciji za nekretnine), ona bi nam objasnila sve jer je ona zavrsila i FON, i Ekonomski, i Pravni, i Gradjevinski, i Arhitektonski fakultet...
 
Jucerasnji radovi u Stepe Stepanovic na ulicama trotoarima i parking mestima...uradjeno je asfaltiranje, obelezavanje, postavljeno je osvetljenje i ostrva su formirana u blizini kruznih tokova...

imag1331.jpg


imag1332.jpg


imag1333.jpg


imag1334.jpg


imag1337.jpg


imag1338.jpg


U daljim blokovima se tek nasipa zemlja za put...
imag1344.jpg


imag1346.jpg


imag1347.jpg
 
Odavno ne bejadoh odje :D . I sad prelistah poslednje tri stranice na temi, i ..... :lol:
Rasprava o tome da li je ili nije ispltivo kupiti stan u "Stepi"? Da li je je cena kvadrata visoka? Komentare iskusnih analitičara i stručnjaka, koji ne misle...nego samouvereno tvrde da je kvalitet nikakav, i da ce cena pasti do besmisla!
Pre svega nevaspitani i zloamerni komentari pojedinaca o tome kako nas (jer da, ja jesam kupac stana u "Stepi") treba da stigne kazna koja nas je sistigla, tako što nas je država odrala kad smo kupili stanove...Ako neka nam 8) . Ljudi....slušate li vi sebe, pročitate li ono što napišete. Prostora za diskusiju o ceni, kvalitetu i svemu ostalom ima, ali zašto sa tako podrugljivim i zlonamernim tonom...OK, ko može da čeka nek čeka, ko ima para da od kamate na štednju plaća podstanarsku kiriju...neka mu. kako možete da kažete bilo kome ko je uložio svoj trud i rad, novac, želju da se skuće da je bu****. Podrugljivim tonom direktno pljujete u lice mladim porodičnim ljudima koji su ulavnom kreditima ušli u ovu avanturu-"čuj bu****, tamo kupili stan, za te pare, kad su ovce nek ih šišaju". Pa svaka čast svima koji imaju druge opcije, čekanje, štednju i ostalo...
P.S. Nikola, jeste skroz zamrla tema-tehnički problemi! Kod mene u stanu sve super :p . Odlično sve odrađeno, malo mi samo zdiba iz sudopere i nerviraju me neke komšije :lol: . Sad kreću ti problemi :D .Sreća, pa ima mnogo više onih koji su super. Pozdravvv :kk:
 
kokica":37dbo13f je napisao(la):
Odavno ne bejadoh odje :D . I sad prelistah poslednje tri stranice na temi, i ..... :lol:
Rasprava o tome da li je ili nije ispltivo kupiti stan u "Stepi"? Da li je je cena kvadrata visoka? Komentare iskusnih analitičara i stručnjaka, koji ne misle...nego samouvereno tvrde da je kvalitet nikakav, i da ce cena pasti do besmisla!
Pre svega nevaspitani i zloamerni komentari pojedinaca o tome kako nas (jer da, ja jesam kupac stana u "Stepi") treba da stigne kazna koja nas je sistigla, tako što nas je država odrala kad smo kupili stanove...Ako neka nam 8) . Ljudi....slušate li vi sebe, pročitate li ono što napišete. Prostora za diskusiju o ceni, kvalitetu i svemu ostalom ima, ali zašto sa tako podrugljivim i zlonamernim tonom...OK, ko može da čeka nek čeka, ko ima para da od kamate na štednju plaća podstanarsku kiriju...neka mu. kako možete da kažete bilo kome ko je uložio svoj trud i rad, novac, želju da se skuće da je bu****. Podrugljivim tonom direktno pljujete u lice mladim porodičnim ljudima koji su ulavnom kreditima ušli u ovu avanturu-"čuj bu****, tamo kupili stan, za te pare, kad su ovce nek ih šišaju". Pa svaka čast svima koji imaju druge opcije, čekanje, štednju i ostalo...
P.S. Nikola, jeste skroz zamrla tema-tehnički problemi! Kod mene u stanu sve super :p . Odlično sve odrađeno, malo mi samo zdiba iz sudopere i nerviraju me neke komšije :lol: . Sad kreću ti problemi :D .Sreća, pa ima mnogo više onih koji su super. Pozdravvv :kk:

Ne znam da li je neko rekao da su ljudi koji kupuju u Stepi budale.. Mislim da nije, popio bi ban ili bi trebao (zbog uvrede).

Sad, ja imam pravo na stav da je to naselje bol za oci, urbanisticki zlocin itd.. Mislim, sama cinjenica da ce jos hiljade automobila da se sliva na autokomandu odatle me tera da se zapitam kolika Vojvode stepe treba da bude? Kao da Vozdovac vec nije bio prepun investitorske divlje gradnje (nema gde kamen da padne vise oko Vojvode stepe), sa ovim naseljom Vozdovac je korak blize Kaludjerici. A kakav ce to tek geto da bude za koju godinu..

Po meni nisi bacio pare.. Svaka nekretnina je bolja od nikakve.. Ali ziveti tamo, ufff..
 
Direktno nije niko rekao - indirektno na nacin da impliciraju na tako nesto jeste nekolicina. Njihov problem - kao sto rece Kokica, svako zna sta je najbolje za njega i ako zele da stekaju citav zivot pare i stanuju kod kojekakvih gazdi, gorih od njih, cekajuci da cena padne na njima odgovarajucu (pitanje je sta je njima uopste odgovarajuca cena?) - meni je to sasvim OK. Ja to nisam zeleo i jako se lepo osecam u SVOM stanu tako da ne mislim da sam pogresio. Necu to misliti ni ako za 5 godina cene budu prepolovljene jer sam tih 5 godina uzivao u, ponovicu, SVOM stanu a svaki dan, svaki sat, svaki minut tako proveden je nenadoknadiv...
Naravno, svako ima pravo da misli da je naselje bol za oci i urbanisticki zlocin - i ja imam pravo da se na svako takvo misljenje nasmejem i kazem I don't give a damn, jer je meni svakog dana kako naselje dobija svoj oblik i kako je sve manje gradiliste, sa sve vise dodatnog sadrzaja zivot u njemu sve lepsi i laksi. Tacno je, Autokomanda je bila prezakrcena i mnogo pre izgradnje ovog naselja i ovo je samo kap u moru. To sto je VS prepuna divlje gradnje me apsolutno ne zanima jer ja nemam nista sa tom divljom gradnjom, posto mogu da kazem da zivim u jednom naselju za koje ocekujem da bude sasvim OK uredjeno. OK definitivno ne savrseno i ne bez propusta ali mnogo dalje od neuredjenog, divljeg etc.
Na samom kraju, dovoljno je procitati pesimisticne komentare pojedinaca sa pocetka teme koji su tvrdili da od tog naselja nema nista, da se nece nikad ni zavrsiti, da ce nam uzeti pare i pufff - nestati itd. Ne znam kako se osecaju sada kada su sve te njihove procene pale u vodu, a pojedinci verovatno potajno ocekivali da se tako nesto stvarno i desi samo da bi oni mogli da se isprse i kazu - I've told u so! Rekao bih da bi trebali da se osecaju glupo ali to je tek njihov problem... :kafa:
 
Opruzise ove krmace samo tako...

Btw, kada je rok za otpadanje fasade? :mrgreen:
 
Jeli ce to genjalci za cjelo naselje predvidjeli ulicu 1+1 strasno i zasto krivuda
 
celo naselje se vodi na Vojvode Stepe 400+ sa slovima od A do M i jedini izlaz na tu ulicuza celo naselje ce biti ovo parcence koje je naknadno dodato...Inace na levoj slici zeleno je obelezeno Zelenilo Beograda tako da su izgleda sa njima morali da rese pitanje zemljista.
 
Pa da je ulica isla pravo manje bi im zemljista trebalo ,cak do slobva M nemogu da vjerujem gore od belvila
 
Visinska razlika izmedju V. Stepe i kruznog toka ucrtanog je nekoliko metara. Nisu uopste bezveze napravili put kao na slici...
 
hvala puno na slici Vucko!

ovo je i nazalost jedino logicno sad resenje...

u sv slucaju mozda je moglo i drugacije al bolje ista nego nista...

jeeeeeeeeeeeeeeednog dana kada se uradi kruzni put to ce sve imati vise smisla...
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q6PV0ZzH22g[/youtube]
 
JunkieBanjica":3bv0mxo7 je napisao(la):
celo naselje se vodi na Vojvode Stepe 400+ sa slovima od A do M i jedini izlaz na tu ulicuza celo naselje ce biti ovo parcence koje je naknadno dodato...Inace na levoj slici zeleno je obelezeno Zelenilo Beograda tako da su izgleda sa njima morali da rese pitanje zemljista.
Мислим да је 399, али нема везе. Како год окренеш страшно :bash:
 
Gornji klip u skraćenoj verziji, iz ultra, ali ultraglup tekst ("ima jedna zemlja...kvazi dramska pauza... jedan grad...jedno naselje") je Direkcija dala kao reklamu na RTS Satelit. Ovaj bedni pokušaj marketinga treba da ubedi gastose da kupe stan.
 
Marcus Lupus":3cv6drjd je napisao(la):
Ovaj bedni pokušaj marketinga treba da ubedi gastose da kupe stan.

A u cemu je razlika izmedju reklamiranja plazma keksa ili stana? Roba jedno, roba drugo. Ja tu ne vidim nista bedno.
 
Аладине, пост има само две реченице, дакле, мање од приче из буквара за 1. разред, не би смело да ти буде проблем да га схватиш. Ако се фокусираш видећеш да је пост:
а) информација о постојању рекламе
б) моје виђење квалитета рекламе.
Закључак: Нигде не пише да је рекламирање станова бедно.
 
umesto da zavrsavaju na vreme stanove oni jos i rentiraju heli video...
 
Juče ministar Velja u skupštini reče kako gradske uprave ubijaju građevinsku industriju, pa kao primer naveo Stepu. Kaže sklopili smo ugovor sa izvođačima radova po 400e/m2 ključ u ruke, ali smo vojsci morali da damo 21% stanova, a gradu za raznorazne naknade 300e/m2, pa na kraju ispade cena po m2 koliko ispade.
 
Може да прича ко шта хоће, али ово је тренутно убедљиво најбоље насеље у Србији. Све је рађено по пројекту, одлично је урађено, уређено, сређено...

Наравно, увек ће бити оних којима нешто неће ваљати и који ће наћи замерку. Е такви нека се преселе у Жарково где је од куће са два спрата направљена "зграда" од пет спратова, без лифта, без паркинга, све мало, тесно, спрчено и зидови танки да чујеш комшију како дише. Ето, ако вам не ваља Степа...
 
boby07":1g00vhmz je napisao(la):
... sklopili smo ugovor sa izvođačima radova po 400e/m2 ključ u ruke, ali smo vojsci morali da damo 21% stanova...

Wow, a Velja je verovatno mislio da ce vojska da ustupi kasarnu za dzabe...
 
U ovoj buđavoj državi su čak i škola i vrtić postali poligon za počitičke rasprave :bash:

Уторак, 04. јун 2013.

Изјава Дејана Васовића, главног архитекте града Београда, поводом протеста станара насеља „Степа Степановић”

1556014_skola3D_v.jpg


Изградња насеља „Степа Степановић” је пројект Грађевинске дирекције Србије. Град Београд је на време упозоравао да ће само изградња станова без изградње вртића, школа, здравствених станица, трговина направити проблем, и сада када се то обистинило, једино је град Београд преузео на себе да помогне и изгради вртић и школу до 1. септембра следеће године.

Тренутно је израда главних пројеката у току, а Секретаријат за образовање и дечју заштиту чека да Република Србија пренесе власништво над земљиштем, јер без тога не могу да поднесу захтев ни за какву дозволу.

Са свим овим станари су упознати, као и са са чињеницом да је након најновијих мера Министарства финансија граду одузето осам милијарди динара, што је довољно за изградњу 15 школа или 40 вртића. Баш зато сматрам да је место за овакав протест испред зграде Владе или Министарства финансија, а не испред Скупштине града, јер једино ми имамо вољу да овај проблем решимо, иако смо остали без значајног дела буџета, изјавио је Дејан Васовић, главни архитекта града поводом протеста станара насеља „Степа Степановић”.

Izvor: Grad Beograd
 
Jeli Đilas išao da se slika sa ortopedom u stepi i deli ključeve ili sam ja to sanjao. Ako je sve to provpem zašto je grad dao dozvole? Ako je to problem zašto grad dozovljava naselja tipa veljko vlahović padina da nastaju , gde takođje ne postoje vrtići, škole, parkovi, javni prevoz, a sve zgrade legalne ? Da li je grad uzeo pare na ime uređenja gradskog zemljišta, koliko para i šta je dužan da uradi za te pare? Da li grad za te pare treba da pravi most, ili da uredi okolinu?

Uostalom da li je ovo naselje prvobitna zamisao žute hobotnice, ili sadašnje republičke vlasti?

Uostalom koliko traje izrada projekta za vrtić? Na studiju đ su jedne godine napravili emisiju vrtić za 60 dana. Ako 60 dana treba da se napravi, koliko dana treba da se nacrta?



Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Vrh